atarionline.pl IK+ - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpavros
    • CommentTime20 Dec 2009 zmieniony
     
    Przedstawiam kolejny build IK+ (0270). Oficjalna strona projektu będzie zupdate'owane dopiero ponowym roku, ale ponieważ xex jest już gotowy to postanowiłem go udostępnić jeszcze przed świętami.

    Oto release notka:
    1. Dodana muzyka.
    2. Nieznacznie zmieniona obsługa klawiatury.

    Funkcje klawiszy:
    - Tło:
    N - Przełącza tryb nocny/dzienny. Ten przełącznik zastępuje przełączanie kolorów nieba i wody istniejące w wersji na C64. Inspiracją dla trybu nocnego było demo Falcon.
    R - Zmienia kolor odbicia słońca w wodzie. Troszkę inaczej niż w wersji C64.
    W - Zmienia zachowanie fal (4 możliwe algorytmy). Dokładnie jak w wersji na C64.
    Q - Włącza animację pająków. Domyślnie wyłączona. Po wciśnięciu Q następnym animowanym zwierzęciem jest zawsze pająk (by łatwo było sprawdzić, czy na pewno się włączył).
    E - Ustawia krótki czas pomiędzy animacjami zwierząt w tle. Domyślnie czas ten jest dłuższy. Tego przełącznika nie ma w wersji C64.
    - Dźwięk:
    S - Włącza/wyłącza efekty dźwiękowe.
    T - Włącza/wyłącza ścieżkę dźwiękową.
    V - Przełącza wysoką/niską głośność ścieżki dźwiękowej.
    - Inne:
    D - Wymusza opadanie spodni zawodników.
    Spacja - Pauza. Na razie nie można z tego stanu powrócić do gry!

    Jeśli klawisz jest wciśnięty razem z Control to odpowiedni przełącznik zostanie wyłączony lub ustawiony na wartość domyślną.

    Sposób gry na razie się nie zmienił. Wciskając START przechodzimy do kolejnej rundy (o ile nie przekroczyliśmy 20000 punktów).
    • 2: CommentAuthorw1k
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    woow.. :)
    • 3:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime20 Dec 2009 zmieniony
     
    Zawiesiły mi się ludziki! :o
    Ten niebieski mnie podcinał, wtedy nacisnąłem fire+dół i się zawiesiło. Muzyczka dalej grała, morze falowało, ale licznik przestał chodzić.

    PS. Znowu się zawiesiło, kopałem czerwonego z wyskoku, a on zablokował.
    • 4:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    robi piorunujące wrażenie, ale
    u mnie też się zawiesiło :%
    • 5: CommentAuthorpavros
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    Może doszliście powyżej 20000 punktów? Wtedy to jest zamierzone zawieszenie.
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 Dec 2009 zmieniony
     
    nie, praktycznie od razu (kilkanaście sekund gry)
    ale na emulatorze

    edit:
    oto stanik
    • 7: CommentAuthorblb
    • CommentTime20 Dec 2009 zmieniony
     
    [edit]

    Roznie sie zawiesza, testowalem na emulcu i faktycznie niekoniecznie po 2000, ale po kilku sekundach gry, czasami odliczany czas dobiegnie do konca. Ale gierka wymiata :)
    • 8:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    Potwierdzam, u mnie też powyżej 2000 i też na emulcu.
    • 9: CommentAuthorpavros
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    Ach już chyba wiem o co chodzi. To przecież wciąż demo. Aby grać w kolejnej rundzie, trzeba wcisnąć START. Wspomniałem o tym w perwszym poście. :-)
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    no co Wy, pierwszy raz gracie w IK+, zawsze tak było że po upływie pewnego czasu trzeba kontynuować naciskając START
    • 11:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    wstyd, ale na a8 pierwszy raz:)
    • 12:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    Nie no szok, super to wygląda. Ale rzeczywiście wiesza się po kilkunastu sekundach (Atari800Win Plus 4.0).
    Może słowo wiesza jest złe, pauzuje się, wystarczy wcisnąć start i gra się dalej. Natomiast za parę chwil dzieje się to samo.
    • 13:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    Ludzie!!!
    Po uplywie czasu ??, Zawiesza sie ??

    W wersji demo od lat jest tak, ze gra zatrzymuje sie po ZAKONCZENIU partii (to znaczy gdy jeden z zawodnikow wygra.
    • 14:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    W demo pierwszy raz gram teraz. Ok, nie bij ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    Zawsze byłem patriotą i grałem tylko w atarowskie Karate ;-) Faktycznie, po naciśnięciu START gra leci dalej. Ojjj, będzie ostre kopanie dzisiaj wieczorem :D
    Muzyczka trochę tnie, ale to akurat dla mnie nie ma znaczenia.
    • 16: CommentAuthorblb
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    No tak, wstyd :)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Dec 2009 zmieniony
     
    Warto dodac, co Pavrosowi zostalo do konca, a o czym wspomnial w odpowiedziach na AtariAge:

    - referee's verdict
    - table of scores
    - pause mode
    - round with deflecting balls

    Zrobilem filmik z prezentacja niektorych efektow. Dla tych, nie uruchamiaja nawet emulatora Atari:

    • 18:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    • 19: CommentAuthorstc
    • CommentTime21 Dec 2009
     
    Wspaniała robota :) brakuje mi cienia od bramy :P
    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Dec 2009
     
    Bo optyka w świecie C64 działa inaczej :P A to jest wierna konwersja :-)
    • 21:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime21 Dec 2009 zmieniony
     
    Najbardziej mi się podoba, jak wszystkie leżą pokotem (na jednym ze zrzutów akurat jeden siedzi). Aha, nie patrzcie na wynik - wpisałem sobie "poprawkę" na niezawieszanie się gry - podawał ktoś kiedyś na AA - chyba tylko adres się różni.
    • 22: CommentAuthorirwin
    • CommentTime21 Dec 2009 zmieniony
     
    Giera wymiata! - grafika taka jak na C64, ba nawet kolorki trochę lepiej dobrane i jest ich więcej. Muzyka, nie spodziewałem się tego po Pokeyu że może tak zagrać. Jak już w wątku George, tj. głsowaniu na top 5 gier pisałem że IK był jedną z moich ulubionych gier. Tak więc czekam na IK+ potrójnie! ;)

    Przy okazji polecam:



    świetne dzwięki i choreografia walk ;) A cios "z główki" w w wykonaniu 3 graczy ;) naraz niezapomniany ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime21 Dec 2009
     
    miker: Obrazy realistyczne "Piknik" i "Po pikniku" :D
    • 24: CommentAuthorpavros
    • CommentTime21 Dec 2009
     
    :D
    • 25:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime21 Dec 2009
     
    he, he
    a już chciałem napisać coś o sylwestrze
  1.  
    Ekstra. Teraz można poszaleć. Do tej pory wersję grywalną odpalałem na real atari a muzę puszczałem z emulca z wersji 0.92.
    A na klawisz START jest sposób. Wystarczy użyć powiedzmy zapałki i zablokować klawisz START na stałe i "śmigać" aż miło:)
    • 27:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime21 Dec 2009
     
    No... coś w tym jest na rzeczy.
    :D
    • 28: CommentAuthorpavros
    • CommentTime4 Nov 2010 zmieniony
     
    Chciałbym oficjalnie poinformawać o kolejnym dostępnym buildzie IK+. Informacja pojawiła się już wcześniej w tym wątku.
    Tym razem zmian nie ma wiele. Niestety czas nie pozwolił na więcej.
    Najnowsza wersja tym razem dostępna jest na stronie projektu w sekcji Downloads. W tej samej sekcji dostępna jest też muzyka do gry jako pliki bonusowe .sap i .xex.


    Zmiany objęte przez build 0284:
    1. Dodane dźwięki gongu i piłki (dla rundy z odbijaniem piłek).
    2. Wprowadzona zgodność z systemem NTSC. Wymagało to zablokowania animacji (w tle) delfinów i ptaków lecących w parze jeżeli muzyka jest włączona.
    3. Poprawione tempo muzyki (usunięte nieregularności istniejące w oryginalnym playerze na C64).
    4. W handlerze klawiatury tymczasowo dodana obsługa klawiszy do testowania dźwięków (B, G, F).


    Pełny opis klawiszy na stronie projektu.
    Od ostatniej wersji doszły:
    B - (tymczasowy) Uruchamia dźwięk piłki.
    G - (tymczasowy) Uruchamia dźwięk gongu.
    F - (tymczasowy) Zwiększa częstotliwość dźwięku gongu.
    Zwracam uwagę na klawisz V w grze (od buildu 0270) - pogłaśnianie/ściszanie muzyki.


    Sposób gry nadal się nie zmienił. Wciskając START przechodzimy do kolejnej rundy (o ile nie przekroczyliśmy 20000 punktów).
    W trybie NTSC animacja zawodników jest wolniejsza. Wyłączenie muzyki nieco pomaga.
  2.  
    Hi, Great!...

    A YouTube video would be very good.
    Could show A8 better than C64 itth all that wonderfull Sky colours...

    Greets.
    José Pereira.
    • 30: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime4 Nov 2010 zmieniony
     
    There already is a video on youtube. One single video. The problem is these guys have no balls to say "big fuck you" to C64 users. Why theres still no video replies to C64 version videos? No reviews, no replies to aggressive comments? We always allow them to spit in the face. Promoting A8 on youtube is something noone really cares about.


    gram nieprzerwanie od paru godzin, jak na razie to mój życiowy rekord, ta gra jest boska :)
  3.  
    Hi, I was saying this last one vesion.

    Videos is always a good promotion/prove.

    I think will not publish a video of a WIP/not finnished Thing as this is fo the Author.
    It's not a finish Game...

    José Pereira.
    • 32:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Nov 2010
     
    Pavros: super, cały czas trzymam kciuki za Twój projekt !
    • 33:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime5 Nov 2010
     
    Pavros, jakie wymagania będzie miała gierka ? Czy ruszy na 64kB, czy potrzeba będzie więcej ?
    • 34: CommentAuthorpavros
    • CommentTime5 Nov 2010
     
    Na razie rusza na 128kB. Na mniej raczej nie ma co liczyć. Chyba że zrobię jakąś okrojoną wersję.
    • 35:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime5 Nov 2010
     
    aj* :(

    *) enough said
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Nov 2010
     
    nie ma sensu "kroić" gry tylko dlatego, że nie chce wejść na 64k. Maszyny z 64k są obecnie pewnym ewenementem :)-
    • 37: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime5 Nov 2010
     
    nieśmiało z pinem bym się zgodził. co więcej - kiedyś pisałem już - warunki stawia strona silniejsza:
    - jeśli gra była by na sprzedaż - silniejszy jest klient (i producent musi się do niego dostosować),
    - jeśli gra jest za darmo - silniejszy jest producent (i to gracz musi się dostosować).
    • 38: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime5 Nov 2010
     
    - w każdej liście Top 10 A8 jedna pozycja musi/powinna być przeznaczona na tą gierkę
    - muza najlepsza jaką słyszałem w grach na A8
    - okrajanie gry (żeby się zmieściło w 64k) powinno być zagrożone karą 2 lat zakazu progromamowania na A8

    to chyba tyle :)
    • 39: CommentAuthorpavros
    • CommentTime6 Nov 2010
     
    :-D
    • 40:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime6 Nov 2010 zmieniony
     
    Odpali na 64k.
    Czy cartridge wymyślono tylko po to, żeby gry się szybciej ładowały?
    • 41:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime7 Nov 2010 zmieniony
     
    Miałem wersję World Karate Championship z wyborem tła Optionem (New York, Sydney, Japonia z górą Fuji), zmianą muzyki, sfx oraz muzyki i sfx klawiszem "M", bonusami po kolejnych etapach np. odbijanie kul tarczą, tameshi-wari.

    Chciałem porównać tamtą grafikę z grafiką z IK+ ale nie znalazłem tej wersji w archiwum ani pod oryginalną nazwą ani pod International Karate.
    Czy taka wersja jest osiągalna w archiwum gier AOL?
    • 42: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Nov 2010
     
    teraz sobie przypomniałem bonusowy etap z World Karate w którym skakaliśmy nad włóczniami (białe kreski), ale jakoś tego nie pamiętam w wersji pod emulatorem
    • 43:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime7 Nov 2010
     
    wobec tego... (i z racji tego ze bardzo mi sie Crownland spodobal a tez wymaga wiecej ramu...) ...chyba czas na rozbudowe... trzeba pogooglowac kto sprzedaje cos w miare zrob-to-sam ewentualnie kto moglby pomoc w rozbudowie :)
    • 44:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Nov 2010
     
    ...masz do wyboru rozbudowę albo kupno 130XE :) Dlatego też takie wymagania IK+ są wg mnie w pełni akceptowalne ;)

    Trzymam kciuki w oczekiwaniu na kolejnego builda :)
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2010
     
    Miałem wersję World Karate Championship z wyborem tła Optionem (New York, Sydney, Japonia z górą Fuji), zmianą muzyki, sfx oraz muzyki i sfx klawiszem "M", bonusami po kolejnych etapach np. odbijanie kul tarczą, tameshi-wari.


    Wszystkie dostepne wersje sa opisane na stronie Pavrosa (tej o projekcie IK+). Wszystkie te wersje sa dostepne takze na AOL - albo w katalogu "International Karate" albo "World Karate Championship".
    • 46:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime7 Nov 2010 zmieniony
     
    @Wolfen Moim zdaniem wydawcy powinni udostępniać software w wersji na cartridge.

    Umożliwia to większą sprzedaż (także do innych krajów) i nie powoduje konieczności rozbudowywanie sprzętu. Na youtube można przeczytać, że poszerzanie RAMu nie jest popularne na zachodzie. Niektórzy miłośnicy sprzętu retro, w tym Atari, są zdecydowanie przeciwni poszerzaniu RAMu. Uważają, że jest to robienie jakiejś hybrydy, która przestaje być A8.

    Osobiście zgadzam się z tym stanowiskiem, jednak nie do momentu, gdy zaczyna porównywać się stare i nowe wersje programów. Według nich, programy wymagające więcej niż 64kb miałby by być poza klasyfikacją. Nie można by więc porównać poprwionego Bomb Jacka na A8 czy IK+ do ich wersji z C64, ponieważ A8 działa na poszerzonym RAMie i porównanie jest wówczas niesprawiedliwe.

    Tymczasem cartridge został wymyślony po to, żeby móc korzystać z większej ilości pamięci RAM, a nie tylko dla tego, żeby nie spowalniać pracy programu przez jego ładowanie za pomocą fdd, czy magnetogonu z predkością 600bd.
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2010
     
    zdaniem wydawcy powinni udostępniać software w wersji na cartridge.


    Na Atari jest trzech wydawcow (a wlasciwie mikro-wydawcow, ktorzy wydaja gry na Atari raz na ruski rok), wszyscy udostepniaja gry na cartridgeach, wiec spor jest bezprzedmiotowy.

    Na youtube można przeczytać, że poszerzanie RAMu nie jest popularne na zachodzie.


    Bo na Zachodzie rzadza kolekcjonerzy, a wiadomo, ze kolekcjonowanie wiaze sie z utrzymywaniem sprzetu w stanie jak najblizszym oryginalowi. Jezeli chcesz byc uzytkownikiem Atari, a nie konsumentem sprzetu retro to liczysz sie z tym, ze Twoj sprzet wymaga zmian, inwestycji, rozszerzen - ogolnie: tej zabawy, ktora jest sto razy ciekawsza niz kupowanie gotowego sprzetu na aukcji, w ktorym potem tylko wymieniasz cartridge.

    Niektórzy miłośnicy sprzętu retro, w tym Atari, są zdecydowanie przeciwni poszerzaniu RAMu.


    I bardzo dobrze - kazdy ma swoje poglady i robi to co lubi. Wiec jak milosnik nierozszerzania nie chce rozszrzeac RAM-u to jego pelne prawo. Byle nie narzucal tego innym, ktorzy maja odmienne zdanie, szczegolnie autorom programow.
    • 48:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime7 Nov 2010 zmieniony
     
    Pod ostatnim akapitem też bym się podpisał. Obiema rękami.

    Co do pierwszego akapitu - nie ma sporu.

    Co do drugiego akapitu, jak czytałem na Youtube stanowisko tej części entuzjastów sprzętu retro, którzy uważają, że nie należy rozbudowywać hadware w komputerach, w których producent takich możliwości nie przewidział wynika nie z konsumpcyjnego stosunku do użytkowania, a z założenia. Uzasadniane jest ono tym, o czym pisałem na końcu postu nr 46. Zabawa polegać miałaby m.in. na wydobywaniu ze sprzętu maksymalnych (nowych) możliwości za pomocą programowania.

    Moim zdaniem trzeba szukać tego co łączy, nie dzieli. Wszyscy chcemy wykorzystać to maleństwo do granic możliwości... a potem te granice przekroczyć.
    • 49:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Nov 2010 zmieniony
     
    A ja jestem zdania, że wersja cartridge może być fajnym dodatkiem do wersji plikowej/dyskowej i tylko tym. Niech sobie kolekcjonerzy kolekcjonują, ale w dobie coraz lepszych rozwiązań kontrolerów pamięci masowych dla Atari zabawa z wahlowaniem cartridgem gdy się chce zagrać jest co najmniej śmieszna. I mimo wszystko lepiej czytać Atari Age niż komentarze na Youtube żeby wyrobić zdanie o stanie rozszerzeń na zachodzie pośród aktywnych użytkowników.
    • 50:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime7 Nov 2010 zmieniony
     
    wersja cartridge może być fajnym dodatkiem do wersji plikowej/dyskowej i tylko tym

    Racja, tak każdy będzie zadowolony.

    zabawa z wahlowaniem cartridgem gdy się chce zagrać jest conajmniej śmieszna

    Tu się nie zgodzę: wahlowanie jest śmieszne ale dyskietkami i na Amidze. Tutaj wystarczy jeden cartridge i po sprawie.

    lepiej czytać Atari Age niż komentarze na Youtube żeby wyrobić zdanie o stanie rozszerzeń na zachodzie pośród aktywnych użytkowników

    Na Youtube są kolekcjonerzy i aktywni użytkownicy, lamerzy i starzy wyjadacze - słowem, wszystkie opcje i to z różnych platform. Niemniej, racja, z lektury Atari Age to nie zwalnia.