atarionline.pl Basy na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2011 zmieniony
     
    Na wiec wlasnie. Padal wielokrotnie zarzut, ze "na Atari nie ma basu". To ja chcialem sie dowiedziec od kolegow lepiej obeznanych z dzwiekami, ktore utwory nalezy posluchac, zeby posluchac najlepszych basow na Atari.

    Swego czasu AS proponowal "Cabil" X-Raya i muzyke z demka "Vengeance" Josha (ponizej zalaczam). Prosze o inne utwory z dobrym basem, moga byc z samplami lub bez (w obu kategoriach chcialem posluchac maksymalnych mozliwosci).
    • 2: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime2 Jan 2011
     
    W grze Juno First odglos wystrzalow jest najnizszym dzwiekiem jaki do tej pory uslyszlem z Atari.
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Jan 2011
     
    blood fighter 2 ma super basik
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Jan 2011
     
    No tak, ale chodzi o basy samplowane, niesamplowane, czy bez znaczenia? :-)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2011
     
    W pierwszym poscie napisalem: "moga byc z samplami lub bez (w obu kategoriach chcialem posluchac maksymalnych mozliwosci)."

    Powiedzmy, ze jezeli dostane po 5-10 dobrych przykladow z obu kategorii to wrzuce to do odpowiedniego dzialu na stronie w formie artka "najlepsze basy na Atari" :). Zainteresowani mozliwosciami Atari beda mogli odsluchac sobie mp3 w dwoch kategoriach: basy samplowane i basy syntetyczne (tak to sie chyba zwie?). Moge tez wprowadzic tez podzial na te grane przez Pokeya, Gtia i Pia :).

    PS. Czasem Softsyth nie mial swietnych basow?
    • 6:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime2 Jan 2011
     
    Demo I love Perestroyka T. Liebicha i M. Widery z października 1989 roku z samplami z Atari Digidrum. Perkusja użyta w bardzo dobry sposób. Demo stereofoniczne - efekt do usłyszenia przy użyciu dwóch komputerów A8.

    Gra Viki tych autorów. Chorus basuje całkiem dobrze.
  1.  
    Voice of Silence II ma ciekawe basy, zwłaszcza Bomb Song (jeden z lepszych kawałków na nasz sprzęt).
    U Liebicha da się sporo kawałków ze świetnym basem wymacać.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2011
     
    Ja to wiem, ze moge sobie posluchac Liebicha, etc. Sam mam swoje typy. Ale prosze Was o wskazanie Waszych konkretnych typow. Porownamy, posluchamy, wybierzemy najlepsze.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Jan 2011 zmieniony
     
    A mi sie podobaja basy w "Wodospadem Czasu" Jakuba Husaka. I tam jest taka solowkaaa. :)
    • 10: CommentAuthorseban
    • CommentTime2 Jan 2011 zmieniony
     
    Hej!

    Mi się bardzo, ale to bardzo podoba bas w muzyce z czołówki tej gry:

    ->link<-

    Bass syntezowany bardzo niewielkim nakładem środków (PWM Square wave), efekt jak słyszycie dość SID-owo brzmi, choć bez filtra low pass :) A to też dało by się zrobić niewielkim nakładem środków :)

    Nie patrzyłem w kod ale wcale bym się nie zdziwił gdyby ten player był wzorowany/ripowoany z C64 ;) Może ten music właśnie pochodzi z C64? Tutaj musieliby się wypowiedzieć ludzie ze sceny Commodore ;)

    Cały ten muzak brzmi mocno SID-owskim playerem :) Stąd moje przypuszczenia iz może to być konwersja/rip z C64 (tak jak mieli to w zwyczaju HardSoft robić). Głównie chodzi mi o bas i arpeggio.

    ps) jeżeli ktoś odpala to pod emu, to tego muzaka proponuję słuchać pod Altirra, jakoś lepiej perkusja mi brzmi.
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Jan 2011 zmieniony
     
    Z tego co wiem, w powyzszej produkcji wlasnie byl "port" z C64 (muzyka). Ale najwiecej bedzie wiedzial... Slaves. :)
    • 12: CommentAuthordhor
    • CommentTime2 Jan 2011
     
    'Basy srasy', jak to mawia klasyk. IMHO nie należy wymagać, aby Pokey zagrał takie basy jak SID. Niestety też, ale basy SIDa są o wiele ciekawsze dla uszu.

    Czy znaczy to, że Pokey jest skazany na brzdąkanie jednym i tym samym zniekształceniem $C na basach? Niekoniecznie. Trzeba po prostu zmienić horyzonty i mocniej zainwestować w wykorzystanie 15kHz.
  2.  
    Liebicha Blood_fighter_2 (posługując się nazewnictwem z ASMA) i Hi-Alf – żeby nie rzucać seriami, ale wybrać najlepsze.
    Too Hard Matter Mikera.
    Vanity Kuchary.
    Dusk Josha.

    Z syntetyków Bomb Song Grega jest pierwsza klasa pod tym względem.
    Tekblast Josha.
    Killos Virusa.

    W tej chwili mam tylko głośniczki laptopa, co nie bardzo pozwala zweryfikować wspomnienia. Na początku lat 90. wrazenie robiły na mnie basy w Misji. :-)
    • 14:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime2 Jan 2011
     
    Nie jestem zwolennikiem instrumentów samplowanych na Atari, więc ograniczę się do wskazania typowego brzmienia dla Atari - jest to Ballblazer.
    Z kolei bas który wybrzmiewa z Sid'a, mimo że w większości utworów brzmi tak samo (podobnie jak reszta instrumentów) ma wg mnie lepsze, cieplejsze brzmienie.
    jako ciekawostka:
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2011
     
    Z ostatnich produkcji mi sie podobaly basy tutaj, Leviego z grupy Samar:

    ->link<-



    A takze "Instrumentarium" Analmux-a:

    ->link<-

    A ze starszych oczywiscie muzyka w "Rebound" Richarda Munnsa. Teraz jak jej slucham to juz mi to tak nisko nie brzmi, ale wowczas to bylo cos.
    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    Wymieniony tu Hi Alf i Alien od tego samego muzyka:


    • 17:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    Tu jest standardowy bas, jedynie w obu kawałkach są dodane sample, nie widzę specjalnego związku z tematem...
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    W Alien bas jest standardowy, ale w Alfie jest na samplach.
    • 19:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    Fakt, nie dopatrzyłem się. ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    A jak to jest z tym Mental Age - takich basów zawsze szukałem. To sample czy jakoś podkręcony POKEY?
    • 21:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    To gra emulator sida, ten bas jest robiony na zasadzie softsyntha (oidp, w razie czego, niech mnie kto poprawi).
    • 22:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    Miker: A tam nie było dwukanałowego basu na 15kHz?
    • 23: CommentAuthorWróbel
    • CommentTime12 Jan 2016
     
    W TA 3/93 opisano bas "24 bitowy". Czy po zsamplowaniu instrumentu "8 bitowego" i odtworzeniu na nieużywanym rejestrze głośności basu "16" wystąpi analogiczny rezonans? Niestety moja wiedza i umiejętności nie pozwalają mi na taki eksperyment. Bardzo proszę, gdyby ktoś mógł coś takiego zrobić, o próbki brzmień.
    • 24:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Jan 2016 zmieniony
     
    Można jeszcze i tak:
    • 25: CommentAuthoremkay
    • CommentTime12 Jan 2016 zmieniony
     
    Here an approach with 15kHz... done in RMT Patch 8.



    Patch 8 allows to use special sounds, but also removes additional manipulations. But, the result is very good already.

    btw. it's real 4 channel...