atarionline.pl Yoistick - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    Witam:) jestem tu nowa i mam pewne pytania:) zacznę może od początku: wczoraj zainstalowałam z wielkim trudem emulator (jestem ciemna w obsłudze komputera) ponieważ uwielbiam gry z ATARI ale pojawił się problem (dla mnie)chodzi o to że ekran na którym wyświetlają mi się gry jest małytzn. 1/4 ekranu:( a druga sprawa dotyczy yoisticka: czy można grać nim w gry? jeśli tak to jak to zrobić:) z góry dziękuję za jaką kolwiek odpowiedz:)
    • 2: CommentAuthorczarek777
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    Cześć :)

    aby przejść do pełnego ekranu należy nacisnąć ALT+ENTER (ta sama kombinacja wraca do małego ekranu).

    Jeśli chodzi o dżojstik to możemy grać takim od PC (wtedy w menu "joystick" emulatora (ALT+J) powinien być wiodczny Twój podłączony jostick po rozwinięciu strzałką listy wyboru przy każdym z czterech możliwych do obsłużenia przez emulator (i samo atari)).

    Możesz też używać joysticka od atari (amigi, commodore) ale do tego potrzebny jest odpowiedni interfejs (przejściówka) najlepsza według mnie jest do dostania tutaj:
    ->link<-
    Po podłączeniu interfejsu josytick wybiera się tak samo jak poprzednio z list dostępnych po wybraniu ALT+J

    Ustawienia joysticka dokładnie opisane są np tutaj:
    ->link<-
    • 3: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    dziękuję ślicznie! zaraz spróbuję:) ale niewiem czy będę umiała to zrobić:( ale jak coś to mogę liczyć na WASZĄ pomoc?:) wiem że to śmieszne żeby 30 letnia baba nie potrafiła zrobić nic po za włączeniem komutera ale jakoś nie mam do tego głowy:))
    • 4: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    Niestety nie działa ani zwiększenie obrazu ani w menu joistick nie wyświetla mi się nic więcej oprócz NONE i NUMPAD:(( co zrobić?
    • 5: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    Ekran się powiększył:) ale niestety jest problem z dzoistikiem,
    • 6: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    A może mam zły dzoistik MANTA MM602 analogowy turbo dzoistik:( pewnie jakieś gó......:(((((
    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime18 Jan 2011 zmieniony
     
    agaaga131> w menu joistick nie wyświetla mi się nic więcej oprócz NONE i NUMPAD:(( co zrobić?

    Kliknąć na "Numpad" - co się pokazuje?

    Polecam też
    ->link<-

    A używanie joysticka analogowego do Atari w sumie odradzam, do gier zręcznościowych się nie najlepiej nada. A znając Mantę, jeszcze się przy okazji popsuje.
    • 8: CommentAuthorBluki
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    A sterownik dżojstika jest zainstalowany? PC-et widzi dżojstik? Jeśli tak to i emulator powinien.
    - Jaki to emulator?

    Krótki ma rację - średnio się gra dżojstikiem analogowym.
    • 9: CommentAuthorrekk
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    Możemy pomóc koleżance łącząc się przez TeamViewer :)
    • 10: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    Emulator ATARI800Vinplus. tak komputer widzi dzojstik i na tym się konczy. dzięki że możecie mi pomóc ale ja niewiem co to jest TeamViewer:))))))) to co mam robić?
    • 11: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    a jak naciskam na NUMPAD wyskakuje 5 pozycji
    Numpad
    Arrows+RCtrl as fire
    keyset A
    Keyset B
    none
    • 12: CommentAuthorBluki
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    Spróbuj tak:
    kliknij w okienku emulatora na opcję "Input" a następnie "Joysticks". Naciśnij przy okienku nr 1 strzałkę w dół. Pojawi się kilka opcji, dżojstik u mnie wyświetla się jako USB Game controler. Kliknij na coś takiego. Na koniec zatwierdź decyzję klikając na OK.
    • 13:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    Bluki, przecież napisała że nie ma tam jej joysticka.

    agaaga131> Emulator ATARI800Vinplus.
    Ale który numer wersji?

    agaaga131> a jak naciskam na NUMPAD wyskakuje 5 pozycji

    Znaczy się, emulator nie widzi joysticka. Czyli albo joystick jest źle zainstalowany w systemie albo nie obsługuje DirectInput.

    A jaki masz system operacyjny?
    • 14: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    system operacyjny? Windows Xp czy to o to chodzi? a numer wersji emulatora to 4.0 beta 7 tak jest napisane....:(
    • 15: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    kurcze kombinuję z tym dzojstikem i nic:( gry już mam jakoś z powodzeniem udało mi sięje ściągnąć choć też siedziałam nad tym 8 godzin:( czemu ja nic z tego nie kumam?
    • 16: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    a i mam jeszcze pytanie czy gre ROBBO można jakoś zapisać zeby zakażdym razem nie zaczynać od początku?"
    • 17:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    Tak, o to chodziło.

    Po pierwsze, ściągnij najnowszą wersję emulatora (4.0 nie beta).

    Potem, zrób Start->Uruchom, wpisz "dxdiag" i zatwierdź OK, uruchomisz w ten sposób program diagnostyczny DirectX. Tam przejdź na zakładkę "Wejście". W górnej połowie okna jest lista wszystkich urządzeń DirectInput, sprawdź czy jest tam Twój joystick.

    Jak nie ma, to musisz szukać specjalisty od Manty... a w emulatorze zamiast joysticka używać klawiatury numerycznej.
    • 18:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    agaaga131> czy gre ROBBO można jakoś zapisać zeby zakażdym razem nie zaczynać od początku?"

    Poszukaj w Helpie rozdziału o save state'ach.

    Bo oczywiście przeczytałaś całego helpa zanim zadałaś tu pierwsze pytanie, prawda?
    • 19: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    oczywiście nie:) bo nawet nie wiedziałam że tak trzeba:) do dobrze dziękuję wam bardzo za pomoc:)
    • 20: CommentAuthorrekk
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    TeamViewer - ->link<-

    Ja w ten sposób pomagam z kłopotami komputerowymi na odległość. Softu nie trzeba nawet instalować. Polecam się :)
    • 21: CommentAuthormiska1
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    Witamy dziewczyne na forum:-)
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Jan 2011
     

    agaaga131:

    bo nawet nie wiedziałam że tak trzeba

    Bo wcale tak nie trzeba.

    Krótki:

    Bo oczywiście przeczytałaś całego helpa zanim zadałaś tu pierwsze pytanie, prawda?

    No, gdyby było tam napisane coś po naszemu, to i ja bym przeczytał...
    • 23:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime18 Jan 2011
     
    Na szczęście ten rodzaj upośledzenia jest uleczalny.
    • 24: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    witam:) dziś wstałam z nową nadzieją że wszystko uda mi się zrobić:) ainstalowałam TeamViewer i co dalej? czekam na dalsze wskazówki:)
    • 25: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    Acha i rozumiem że jak zaistalowałam ten TeamViewer to ktoś z Was zrobi wszystko za mnie w moim komputerze?? byłaby bardzo zadowolona :) gdyby tak było:)
    • 26: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    miska1-witam:)
    • 27: CommentAuthorHenryk
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    Witam agaaga131.
    Jeszcze jedna mała uwaga. Pamiętaj aby joystick podłączyć do komputera przed uruchomieniem emulatora. W przeciwnym wypadku emulator nie rozpozna Joysticka.
    Pozdrawiam Henryk
    • 28:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    agaaga131, a co z tym dxdiag, o którym pisałem wcześniej?
    • 29: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    Ja nprawde niewiem co to jest dxdiag:( czemu jestem taka tempa?
    • 30: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    ok jak podłączyłam wczesniej dzojstik to się znalazł:)))) i w pierwszym okienku gdzie było napisane NUMPAD zaznaczyłam dzojstik. czy w następnych pozycjach gdzie mam napisane NONE też muszę zaznaczyc dzojstik?
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    Nie, nie zaznaczaj. Chyba, że chcesz mieć 2 joystiki w jednym:)

    Zaznaczasz tam, gdzie chesz mieć - czyli jeśli gra używa drugiego joysticka to zaznaczasz w drugim, w przeciwnym wypadku w pierwszym i koniec.
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    Ja też nie wiem, co to jest dxdiag. A tępy chyba nie jestem :) Na szczęście wujaszek google wie.
    • 33: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    dziękuję Wam Wszystkim za pomoc:)) JESTESCIE KOCHANI:)
    • 34: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    :)) po prostu wszystko działa:)) tylko dzojstik mam do d.....! jaki i gdzie mam kupić żeby dobrze poruszł się na grach : ROBBO MR.ROOT MONESUMA MASTER HEAD itp:)
    • 35: CommentAuthorurborg
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    Joysticki do PC są na ogół analogowe - dobrze sprawdzają się w roli wolantów przy symulatorach lotu, ale do gier zręcznościowych się nie nadają z powodu dużych wychyleń. Tutaj myślę że mógłby się sprawdzić jakiś joystick do "bijatyk", albo jakiś pad. Np coś takiego:

    ->link<-

    Sam nie testowałem, bo zamiast na emulatorze wolę grać na prawdziwym Atari, ale może ktoś tutaj ma taki albo podobny?
    • 36: CommentAuthorczarek777
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    Rodzaj joysticka to sprawa b. indywidualna, ja na przykład koniecznie muszę mieć fire pod palcem wskazującym i grać prawą ręką.

    Najlepiej wyszperać w domu stary jojstick od Atari i dokupić interface o którym pisałem wyżej. Wtedy to już (prawie) jak prawdziwe ATARI. :)

    @agaaga131:
    Co do Twoich wtrąceń samokrytycznych to:
    1. Zarejestrowałaś się na forum (znalazałaś je wogóle)
    2. Napisałaś odpowiedni wątek
    3. Opisałaś jasno problem
    4. Postąpiłaś zgodnie ze wskazówkami

    Biorąc powyższe pod uwagę nie uważam abyś była "tępa" ani "nic z tego nie kumała"

    Radzisz sobie dobrze i tak trzymaj :) Miłego grania na grach z naszego ukochanego komputerka :))
    • 37: CommentAuthorBluki
    • CommentTime19 Jan 2011 zmieniony
     
    Z dżojstikami jest ten problem, że zależy kto co lubi.
    Ja polecam firmę Quickjoy. Pamiętaj, że do takiego dżoja będzie potrzebny inerfejs, o którym mowa w poście #2.
    Zobacz też tu: ->link<-
    • 38: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    "Rodzaj joysticka to sprawa b. indywidualna, ja na przykład koniecznie muszę mieć fire pod palcem wskazującym i grać prawą ręką."

    Haha, mam dokladnie odwrotnie :) Zawsze sie zastanawialem co za orzel wymyslil fire pod palcem wskazujacym ;) Przeciez wciskanie go skutecznie przeszkadza w precyzyjnym sterowaniu. Ja musze miec fire na dole pod kciukiem drugiej reki.

    A tak BTW to juz wiem ze jesli bede chcial szybkiej i skutecznej pomocy to napisze zapytanie pod nickiem Kasia17 ;))) 37 odpowiedzi w kilknascie godzin! :>
    • 39: CommentAuthormarekp
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    @nosty: Tyko nie zapomnij dopisać "JESTESCIE KOCHANI:)" ;-)
    • 40: CommentAuthormiska1
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    Pani albo panna Aga, fascynuje się atari coś wspaniałego:-)
    • 41:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    nosty. Ty to nawet fajna d.. jestes ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    no to nick "Kasia17" jest już spalony ;)
    • 43:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime19 Jan 2011
     
    wywęszymy Cię pod każdą postacią kobiecą ;P
    • 44: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    Hej:) A może ktoś wie gdzie kupić dzojstik od ATARI? Bo niestety nie mam żadnego który by pozostał z dawnych lat.
    *miska 1- poprostu agnieszka:)
    • 45: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    możesz je kupić tutaj ->link<-
    • 46: CommentAuthorrekk
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    Najłatwiej tutaj ->link<- szukać aukcji z joyami. Pamiętaj, że potrzebujesz interfejsu do podłączenia takiego joya z PC, jednym z takich rozwiązań proponował Ci czarek777.
    • 47: CommentAuthorczarek777
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    @s2325: nie znałem tej strony.

    Najlepszy chyba z oferowanych na tej stronie jest TopStar SV-127. Niestety w tej chwili niedostępny. Nie wiem wogóle czy oni aktualizują dane o dostępności. Ale tak jak napisał kolega rekk - naszybciej dostaniesz na allegro. Sam tam kupiłem jednego joya, bo mnie też żaden nie został z tamtych czasów.

    PS. Napiszcie mi proszę, jak cytować cudze wypowiedzi na tym forum? Jeszcze tego nie robiłem a przydałoby się to umieć :)
    • 48: CommentAuthoragaaga131
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    Dzięki:) ale niestety żaden nie jest dostępny:(
    • 49: CommentAuthorBluki
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    A patrzyłaś pod linkiem w poście #37?
    Zobacz też tu: ->link<-
    Wyroby tej firmy nie "rzucają na kolana" ale działają.
    O ile pamiętam, nadaje się też dżojstick od Amigi, ale nie jestem pewny na 100%.
    • 50: CommentAuthorBluki
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    Sprawdziłem opis na pudełku od mojego dżoja - wynika z tego, że do Amigi też może być.