atarionline.pl EnvisionPCreborn - nowa wersja - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Feb 2011 zmieniony
     
    Na stronie projektu są nowe wersje Envision:

    ->link<-

    w wersji na PC jak i na Maca.

    Wersja 0.8.13

    Tamże w pliku src/changes.txt jest napisane, co zostało zmienione.
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime3 Feb 2011
     
    Jest problem przy zgrywaniu pliku: po kliknieciu pojawia sie napis "This file is not plain text (only UTF-8 and Latin-1 text encodings are currently supported). "
    Musialem dopiero uzyc "zapisz jako" na linku "View raw file" po prawej stronie.
    • 3: CommentAuthornosty
    • CommentTime3 Feb 2011
     
    Mam pierwszy DROBNY bug:

    W trybie edycji znaku strzalki lewa/prawa/gora/dol powoduja scroll znaku w wybranym kierunku. Tyle ze ten scroll pozostal taki jak w oryginale: bitowy. Czyli w trybie Antic 4 gora/dol dziala prawidlowo ale lewa/prawa juz trzeba nacisnąc dwa razy zeby uzyskac przesuniecie o jeden pixel. Pojedyncze nacisniecie powoduje zmiane kolorow i generalny miszmasz znaku.

    I kolejna sprawa: czy okno programu nie moze byc wieksze lub skalowalne? Bo w trybie edycji mapy nie mieszcza sie wszystkie linie.
    Gdyby bylo znacznie wieksze to mozna by sobie pozwolic na taki luksus jaki jest w Atari Font Editor: stałe wyswietlanie zestawu znakow do wyboru myszką - to najszybszy i najwygodnieszy sposob (bez klikania D).

    Ja przepraszam ze tak grymasze, ale staram sie wyszukac juz teraz wszystko co mozna poprawic - mysle ze taka rola testera. Nigdy nie wiadomo czy w przyszlosci bedziecie miec akurat czas zeby jeszcze cos dodac/poprawic.
    No i zalezy mi na maksymalnej wygodzie bo za moment bede "produkcyjnie" uzywal tego programu :)
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Feb 2011 zmieniony
     
    Cieszę się, że testujesz :) Scroll co pojedynczy bit zostawiłem, bo uznałem, że to nie przeszkadza, a pozwala na wstępne przescrollowanie znaku bez zmiany trybu, aby pasował do granic kolorów.

    Co do skalowania okna. Skalowanie Live raczej odpada, bardziej przychylam się do deklaratywnego opisu wielkości okna w znakach. Po restarcie programu byłaby nowa wielkość.

    Wymaga to wprowadzenia pliku konfiguracji i nie bardzo wiem, jak to jest w windowsach, gdzie się taki plik zapisuje.

    Plik konfiguracji może być wygodny także dla pamiętania zestawu kolorów i innych ustawień.

    Opisz, jak chciałbyś wybierać znak myszką bez klikania :D
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime3 Feb 2011 zmieniony
     
    W tej chwili program ma chyba wielkosc okna 640x400.

    Mysle ze 1024x768 nie jest w dzisiejszych czasach zbyt duzym rozmiarem. Ewentualnie 800x600 zeby ostatnio popularne nettopy nie byly poszkodowane. Ale 800x600 moglaby byc za niska zeby zmiescil sie zestw znakow do wyboru, o co postulowalem.

    W windowsie sa dwie metody zapamietywania parametrow:
    1. Historyczna, lecz czasami nadal uzywana w pliku .ini
    2. W rejestrze Windowsa.

    Nie mam pojecia jakiego jezyka/narzedzia uzyl autor do napisania EnvisionPC, bo tak odjechanego interfejsu w zyciu nie widzialem ;) ale od lat praktycznie kazdy jezyk wspiera obie te metody specjalnymi klasami/procedurami.

    >Opisz, jak chciałbyś wybierać znak myszką bez klikania :D

    Oj nie bez klikania myszką, tylko bez wciskania "D" :)
    Chcialbym zeby wszystkie znaki byly wyswietlane na dole ekranu tak jak w trybie edycji znaku.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Feb 2011
     
    Autor użył plain c i kompilatora mingw, który to port pod maca istnieje i co skrzętnie wykorzystałem (aby skompilować pod win nie odpalam win)
    Dodatkowo użył biblioteki SDL do pastowania wszystkiego na ekran. Więc całe UI jest na kolanie napisane i udaje, że działa. To jest narysowanie buttonów i innych elementów ekranu, potem od myszki przychodzi event i na podstawie współrzędnych wykonuje się akcję. Prymitywne jak za czasów dosa i CGA.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Feb 2011
     
    Standardowo EnvisionPC odpala się w trybie 40x25 (320x200) + zoom x3.
    Zoom można regulować z linii komend, więc się bym nie przejmował, tylko walnął rozdziałkę 64x48 znaków, co daje 1024x768 przy fullscreen i zoom x2, Przy zoom x 1 by było połowa tego, i netbookowcy będą z lupami siedziec :)
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Feb 2011 zmieniony
     
    Na stronie projektu są nowe wersje Envision:

    ->link<-

    w wersji na PC jak i na Maca.

    Wersja 0.8.15

    Tamże w pliku src/changes.txt jest napisane, co zostało zmienione.

    Those are changes and bugfixes made by Jakub Husak to version 0.8 of EnvisionPC
    2011-01-29 (rev1)
    - changed the way of exiting program (now you must press Y)
    - modified draw_char command (in draft) to reflect graphics mode and font modified by user.

    2011-02-01 (rev2)
    - speed-up some dialogs

    2011-02-03 (rev15)
    - speed up some dialogs
    - added and fixed char edit in 4-color mode (STC has begun this)
    - fixed forgotten changes during introducing edit in 4-color mode
    - added some frames around chars
    - pc version: cross-compile with mingw on mac

    2011-02-03 (rev17)
    - added offset and frame to corner window
    - added mode change to char edit screen
    - added background color instead of blue to select char window in color modes
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Feb 2011 zmieniony
     
    Dawno mnie tu nie bylo... Czy ten projekt z ENVISION to konkurencja dla G2F czy jego uzupelnienie? ;o

    Sciaganie pliku z tamtej strony "domowej" to koszmar :(
    • 10:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime3 Feb 2011
     
    envision to program do edycji znakow i map zlozonych z blokow znakow, nie ma w nim opcji dokladania sprajtow
    • 11: CommentAuthornosty
    • CommentTime4 Feb 2011
     
    A przedewszystkim nie ma funkcji logosowania.
    EnvisionPC podrasowane (a teraz to juz wrecz rozwijane) przez Jakuba i stc staje sie szybko najwygodniejszym tile edytorem dedykowanym Atari, dzialającym na Windzie i Macu.
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Feb 2011
     
    Rzeczywiście, jest problem ze zgrywaniem, ale tak mi jest najwygodniej udostępniać binarki, a można się przyzwyczaić.
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Feb 2011 zmieniony
     
    Nowa wersja.

    ->link<-

    w wersji na PC jak i na Maca.

    Wersja 0.8.25
    2011-02-05
    - Dialog code simplify
    - bfixed bug that caused garbage on the map during map scroll
    - parametrisation of some hard-coded values
    - added support for wider screen (64 chars, but this is variable now)
    - added support for wider taller screen (46 chars, but this is variable now)
    - dialog draw_char now displays chars in mode 6 and 7 in good colors.
    - removed handling ctrl-q due to unexpected results in type mode
    - added C format export for font sets
    - added color register change with pallettes.
    • 14:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime5 Feb 2011
     
    jhusak. jest blad w archiwum na mac'a, nie mozna go rozpakowac :/
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Feb 2011 zmieniony
     
    U mnie działa. Rozpakowuje się i już.

    Po prawej na dole jest w błękitnej ramce:

    File info
    Size: 43088 bytes
    View raw file

    Zamiast "View raw file" wybieram save as prawym przyciskiem myszy.

    A jak kliknę View raw file, to mi się downloaduje i grzecznie idzie do Downloads. Stamtąd mogę normalnie uruchomić.
    • 16:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime5 Feb 2011
     
    no to nie wiem co jest, a mozesz wystawic tam plik wykonywalny a nie archiwum zip?
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Feb 2011
     
    Nie mogę, bo app na maca to hierarchia katalogów, i nikt tego nie ściągnie dobrze.
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Feb 2011 zmieniony
     
    Przypominam, bo download nie jest jakiś tam user-friendly, klikamy w EnvisionOSXreborn.app.zip, a nie save as.
    a potem:

    Po prawej na dole jest w błękitnej ramce:

    File info
    Size: 43088 bytes
    View raw file

    Zamiast kliknąć w "View raw file" wybieram save as prawym przyciskiem myszy.
    Można też kliknąć w ten plik, i się zapisuje.
    (google to strasznie zamotało).


    Bezpośrednie linki

    Mac:

    ->link<-

    Windows:

    ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Feb 2011 zmieniony
     
    Oto screeny:



    • 20: CommentAuthornosty
    • CommentTime5 Feb 2011
     
    Wielkie dzieki za powiększenie okna i wybor koloru myszką!

    Malenkie błędy:
    1. po zmianie kolorow metodą Poke kolorki na dole nie aktualizują się. Trzeba zrobic jakąkolwiek akcję np zmienic tryb graficzny zeby sie zaktualizowaly.
    2. Po wyborze koloru myszką znikają kolory do wyboru pod oknem edycji znaku. Trzeba kliknąć gdziekolwiek myszką aby sie pojawiły.

    Propozycje usprawnień:

    Lekkie:
    1. Pod polami definicji kolorków mogą być napisane ich wartosci dziesiętnie i szesnastkowo (tak jak to jest z numerem znaku pod oknem edycji znakow)
    2. Wpisywanie kolrow chyba wygodniejsze byloby szesnastkowo. Bo w przypadku kolorow Atari starsza cyfra oznacza kolor a mlodsza odcien, wiec jakos intuicyjnie latwiej operowac szesnastkowymi...

    Powazniejsze:
    1.Wczytywanie palety kolorow w takim samym formacie jakiego uzywa emulator Atari800Win i Graph2Font.
    2. Bardzo potrzebna: w trybie edycji mapy jest "ukryta" opcja "W" - zapis mapy bez zadnych naglowkow i dodatkow: po prostu tyle bajtow ile ma mapa. To idealne do wczytania do asemblera. Ale nie ma chyba opcji wczytania takiego pliku! To chyba dosc proste do zrobienia, a bardzo potrzebne. Inaczej trudno bedzie wczytac mape stworzona w innym programie, albo zrzuconą jako obszar pamieci ekranu z emulatora.
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Feb 2011 zmieniony
     
    Mówisz - masz :)

    Nowa wersja 0.8.26
    - added textual representation of colors in the pallette
    - one can click on the rtextual representation to change the format of display (hex/dec)
    - fixed bug that prevented palette chooser from display before char editing in modes 4 and 5
    - fixed small bug causing wrong painted boxes with colors in poke dialog.
    - fixed small issue with drawing background during char clicking on the font palette.


    Bezpośrednie linki

    Mac:

    ->link<-

    Windows:

    ->link<-
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Feb 2011 zmieniony
     
    Bugi poprawione :) też je zauważyłem.

    Lekkie:
    1. Pod polami definicji kolorków mogą być napisane ich wartosci dziesiętnie i szesnastkowo (tak jak to jest z numerem znaku pod oknem edycji znakow)
    2. Wpisywanie kolrow chyba wygodniejsze byloby szesnastkowo. Bo w przypadku kolorow Atari starsza cyfra oznacza kolor a mlodsza odcien, wiec jakos intuicyjnie latwiej operowac szesnastkowymi...


    Wartości kolorów są nad prostokącikami i można zmieniać dec/hex To będzie można kiedyś zapamiętać w pliku.

    Poprawię to tak, że jak ktoś da $ to będzie szesnastkowo, else dziesiętnie.
    • 23: CommentAuthornosty
    • CommentTime5 Feb 2011
     
    Jestes za szybki ;) Przerywam testowanie do jutra bo musze skonczyc polonizacje HDM. A wlasciwie to nie! Wykorzystam Envision do dodania ogonków do fontow Ilmenita :)
    • 24:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Feb 2011 zmieniony
     
    Panowie, jak to u Was dziala?
    U mnie (na XP, pod W7 jeszcze nie testowalem) jest tak, ze jak odpale plik "envisionPCreborn.exe" to mi wola o biblioteke SDL.dll, a jak mu tam ja wstawie (SDL v1.2.4.0), to z kolei stwierdza, ze "nie znaleziono punktu wejscia procedury SDL_getenv w bibliotece SDL.dll". :o

    Czy bedzie docelowo jakis instaler albo co innego, co by eliminowalo tak klopotliwe uruchamianie???
    • 25: CommentAuthornosty
    • CommentTime6 Feb 2011
     
    A to bardzo dziwne. Ja mam wersje 1.2.13, ktorego to DLL'a stc zamiescil w zipie razem z programem w tym watku: ->link<-

    Nie pluje sie o nic. Mam XP i DLL mam w katalogu programu.
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Feb 2011 zmieniony
     
    O, faktycznie SDL w tej wersji (1.2.13.0) zadzialalo... ;o
    A tamto mialem z innego miejsca (dzialalo z SoftSynth na PC, ktore przygotowuje Pik33).
    Dzięx. :)
    • 27: CommentAuthorsebako
    • CommentTime7 Feb 2011
     
    Witam szanowne grono miłośników A8. Jako że należę do jakże niszowego grona użytkowników systemu GNU/Linux, muszę podjąć wsparcie dla tego systemu. Na początek Makefile.linux może nic wielkiego ale zawsze coś.

    Z atarowskim pozdrowieniem sebako
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Feb 2011
     
    Ja też jestem linuksowcem oprócz tego, że macowcem i założyłem, że jak się znajdzie chętny, to dorobi Makefile :) Do tej pory jest dwóch macowców (ja i insert) i jeden pecetowiec(nosty) co testują. Teraz jest jeszcze jeden linuksowiec.

    Wnioski:
    50% użytkowników to macowcy, linuks i pc po 25% :)

    Dzięki, @sebako
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Feb 2011
     
    Installer nie jest przewidziany. Raczej readme powinno wystarczyć. Skórka nie warta wyprawki. Kiedyś zawalczę nad statycznym linkowaniem SDL, i zobaczymy. Jeśli jakiś pecetowiec by pomógł, byłoby super.
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Feb 2011
     
    Nowa wersja 0.8.29
    - added preferences file operations
    - fixed some memory leaks during dialog handling
    - added possibility to enter hex number everywhere when number prompt
    - added erasing of text field when key other than backspace and enter pressed
    - added config and pallette to preferences file
    - menu buttons got wider due to bigger screen.
    - reorganized menu, added Import Color Table (G2F and Atari800 palette format of 768 bytes length)
    - added Defaults button to reset some values to default ones - removed RestoreFont button and moved here
    - renamed some menus to more meaning form.
    - storing CLUT (color lookup table) in preferences
    - so does color palette
    - added Makefile.linux (thanks sebako)


    Bezpośrednie linki

    Mac:

    ->link<-

    Windows:

    ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Feb 2011
     
    Nowa wersja 0.8.30, to nie było trudne :)

    - fixed bug in read_xfd_map
    - added save raw map to the menu
    - added read raw map function (well, that was easy) - should work either on plain file or xfd


    Bezpośrednie linki

    Mac:

    ->link<-

    Windows:

    ->link<-
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Feb 2011
     
    No to został chyba tylko wybieracz fontów na stałe obecny na ekranie przy edycji mapy.
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Feb 2011
     
    No brawo, brawo! Troche mnie nie bylo, a tu prosze - edytorek map powstaje :)

    Czy Kuba ogladales moze jak dziala MappyWin 32? To edytorek, ktory byl uzywany w niektorych ostatnich produkcjach na Atari. Mozna stamtad podebrac troche pomyslow.
    • 34:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Feb 2011
     
    Dzięki za brawa, braw nigdy dosyć :)

    A tak na poważniej, nie jest moją ambicją stworzyć kolejną amfibię, a raczej takie lekkie narzędzie, wygodne, do szybkiej pracy. Stąd będę usuwał niewygodne rzeczy, a dodawał to, co może być wygodne. W tym przypadku np. dialogi wyboru pliku są wygodne takie, jakie są :) o ile w dobrym katalogu odpali się edytor.

    To, co mi jeszcze się nie podoba, to wybór kafelków (po numerze). Coś wymyślę.
    • 35:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime9 Feb 2011 zmieniony
     
    ok, jesli mialbym cos dodac na ta chwile do envision to zdecydowania mozliwosc wyboru drugiego koloru do malowania w edit mode pod prawym klawiszem myszki (teraz zawsze jest to kolor nr 1), czyli klikajac pod znakiem prawym na kolor wybieram kolor do malowania prawym przyciskiem myszy a klikajac na kolor lewym wybieram kolor ktorym bede malowal lewym klawiszem myszki, bardzo by to ulatwilo edycje

    BUG:

    Przy kopiowaniu znaku funkcja Copy zle zapamietuje uzyte do edycji kolory.
    • 36: CommentAuthornosty
    • CommentTime10 Feb 2011 zmieniony
     
    Wczoraj pierwszy raz uzywalem EnvisionPCreborn "produkcyjnie" i juz wiem ze to prawie takie narzedzie jakie sobie wymarzylem :)

    Upierdliwoscia nr1 jest dla mnie obsluga wyboru plikow, a wlasciwie jej brak. ale nazwalem fonty krotko i bez podkreslen (bo tych nie da sie wpisac w programie) :D

    Ale poprosilbym o skroty klawiaturowe do dwoch zapisow:
    - szybki zapis fontow (bez podania nazwy, jesli fonty zostaly odczytane z jakiegos pliku to nazwa jest znana).Teraz jest tylko "Save as..." czyli zawsze trzeba wklepac nazwe pliku.
    - to samo z zapisem mapy do pliku RAW.

    I przypominam sie z opcja edycji maski bitowej. Bardzo by mi sie to teraz przydalo.
    Idealem byloby cos takiego:
    W oknie mapy wchodzimy w tryb edycji maski. I od tej pory klikniecie w kafel (dla mnie moze byc w znak, ale generalnie ta maska bitowa powinna miec rozdzielczosc kafli) ustawia bit maski a drugie kliniecie usuwa. Nie wiem jak przejzyscie obrazowac te stany na mapie, ktora musi byc tlem tej operacji... Moze polprzezroczystym kolorem, moze czerwoną ramką wokol kafla, a moze po prostu mala "1" na srodku kafla?

    Aha, przydalaby sie opcje: "wyczysc maske" - wpisuje wszedzie "0" i "wypelnij maske" - wpisuje wszedzie "1". Bo czasami defaultowo lepiej miec jedynki, i sie za duzo nie naklikac ;)

    Zapis maski powinien miec dwa warianty ustawiane w opcjach:
    - w kazdym bajcie zapisujemy stany 8 kolejnych kafli
    - w kazdym bajcie zapisujemy stan jednego kafla (0/1)

    To ja pieknie o to poprosze i wracam kodowac kolizje :)
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Feb 2011 zmieniony
     
    Sorrki za kolejny "wtret" ale mam jeszcze takie pytanie:
    - jak juz stworzy sie zestaw swoich wymarzonych znakow, to gdzie jest opcja do testowania ich ulozenia (czyli budowanie map roznej wielkosci wraz z ich ew. zapisywaniem na pozniej) ?

    Druga sprawa - moze by tak zwiekszyc znaczenie klawisza ESC, ktorym by sie latwiej "wychodzilo" z roznych opcji (format zapisu, Poke, itp.) bez zmieniania wartosci.
    • 38:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    Dracon.map editor - m
    Nosty. a co to "maska bitowa" i po co to jest? ps. co piszesz? ;P
    • 39:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    Dzieki, a ciekawe, ze ta opcja "Map" nie jest do znalezienia w menu glownym... ;o Duzo jeszcze takich ukrytych skrotow zawiera ten edytorek? ;)
    • 40: CommentAuthornosty
    • CommentTime10 Feb 2011 zmieniony
     
    @insert - jak napisalem w Twoim wątku o Goonisach - marzy mi sie zrecznosciowka z elementami zagadek.
    Ale nic nie pokaze poki nie skoncze (o ile wogóle skoncze) zeby nie zapeszyc :) Dopiero zaczynam, a ze piszac ucze sie wszystkiego, to moze potrwac.

    Maska bitowa - takie cuś co dla kazdego elementu mapy definiuje np czy ten zabija czy nie, albo inna maska: czy mozna sie poruszac na jego tle czy stanowi "mur" dla bohatera.

    Taką maskę mozna robic na poziomie definicji mapy (przypisac taką ceche do kazdego elementu mapy: znaku/kafla) Czyli kazdy element maski odpowiada wtedy jednej pozycji na mapie.
    Bądz tez na poziomie definicji znaku/kafla - czyli kazdy element maski odpowiada jednemu znakowi/kaflowi z zestawu.

    Ten pierwszy sposob jest bardziej elastyczny: masz np kafel z murkiem i raz mozna przed nim przejsc a w innej czesci mapy nie. W tym drugim sposobie jest to albo albo.
    • 41:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    Nosty. aaa, no to gitarka taka maska, przyda sie :)

    Dracon. No faktyczne - jest to pierwsza opcja od góry w menu z uwypuklona literka "M" :) "Dzisiejszy program sponsoruje literka "M" " ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Feb 2011 zmieniony
     
    Dobra rada nie jest zla :) a u mnie EnvPc wyglada tak:


    ...i stad jakos tego eM (mapy) nie widac... :|
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Feb 2011 zmieniony
     
    Dzieki, a ciekawe, ze ta opcja "Map" nie jest do znalezienia w menu glownym... ;o Duzo jeszcze takich ukrytych skrotow zawiera ten edytorek? ;)


    W envisionPCreborn pierwsza od góry.
    Staram się wszelkie schowane ficzersy wyciągnąć do menu.
    Tak np. jest z SaveRawMap.

    To nie jest wątek o envisionPC (original), tylko o envisionPCreborn, do ściągnięcia linki powyżej.

    @dracon, przeczytaj zwłaszcza pierwszy post tego wątku:
    ->link<-
    to będziesz wiedział o sso chozi. A może widziałeś screeny, które umieściłem? Nie zdziwiło Cię, że Ty masz inaczej?
    • 44:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Feb 2011 zmieniony
     
    @dracon, tak na marginesie, coś Ci się w systemie pozamieniało. Z jednej strony ściągasz envPCreborn, z drugiej pokazujesz screeny z envPC. Zwróć uwagę, co tam masz i gdzie.

    envPCreborn ma screen szerokości 1024 piksli, envPC 960 z tym, że zoom ma ustwiony domyślnie na 3x. an reborn na 2x. reborn ma duuuże marginesy na głównym ekranie. No i w tytule po wczytaniu programu ma dopisek reborn i info o rozwijających program.
    • 45:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Feb 2011 zmieniony
     
    I przypominam sie z opcja edycji maski bitowej. Bardzo by mi sie to teraz przydalo.
    Idealem byloby cos takiego:
    W oknie mapy wchodzimy w tryb edycji maski. I od tej pory klikniecie w kafel (dla mnie moze byc w znak, ale generalnie ta maska bitowa powinna miec rozdzielczosc kafli) ustawia bit maski a drugie kliniecie usuwa. Nie wiem jak przejzyscie obrazowac te stany na mapie, ktora musi byc tlem tej operacji... Moze polprzezroczystym kolorem, moze czerwoną ramką wokol kafla, a moze po prostu mala "1" na srodku kafla?

    Aha, przydalaby sie opcje: "wyczysc maske" - wpisuje wszedzie "0" i "wypelnij maske" - wpisuje wszedzie "1". Bo czasami defaultowo lepiej miec jedynki, i sie za duzo nie naklikac ;)


    To ja ponieważ mam jakieś przemyślenia, zrobię tak:
    maska jest bitowa.
    Może być wiele masek (ale to później) przełączanych.

    Czyli do zrobienia (w kolejności najważniejsze najpierw):
    - quicksave quicksaveraw (z pamiętaniem nazwy pliku)
    - rysowanie dwoma kolorami dwoma przyciskami myszki.
    - maska bitowa
    - permanentne drawchar na map edit screen (przełączane podobnie jak menu po prawej)
    • 46:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    Maska bitowa w trybie map edit - zmiany:
    1 zmiana w tryb maski
    2 edycja lewym/ prawym przyciskiem myszki
    3 save raw maski, read raw maski
    4 maska zapisuje się w głównym pliku mapy po fontach.

    Jak widać trochę roboty z tą maską jest.

    Na początek aby coś było zrobię bez punktu 4.

    To jest robota na ten weekend.
    • 47:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    a to wybieranie koloru pod prawym klaw. myszki? :)
    • 48:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    @nosty
    Wczoraj pierwszy raz uzywalem EnvisionPCreborn "produkcyjnie" i juz wiem ze to prawie takie narzedzie jakie sobie wymarzylem :)


    Olala, spełniam marzenia. Cudowne uczucie :)
    • 49:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Feb 2011 zmieniony
     
    a to wybieranie koloru pod prawym klaw. myszki? :)


    Dzięki, dopisane do listy.
    • 50:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    BUG:

    Przy kopiowaniu znaku funkcja Copy zle zapamietuje uzyte do edycji kolory.


    Nie bardzo rozumiem, kopiuję znak (funkcja Copy) i wszystko ok w każdym trybie antica.