atarionline.pl małe DTP: Porównanie Amstrada PCW z Atari XL/XE i Atari ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime13 Feb 2011
     
    Ostatnio dość mocno zainteresowałem się systemem komputerowym Amstrad PCW. Zdaje się, że w sposób istotny przewyższał on mozliwości "małego" Atari (nawet rozbudowanego: 256 RAM, 80 znaków) w dzidzinie przetwarzania tekstow i DTP, niewiele jednocześnie ustępując AtariST (do momentu pojawienia się Calamusa).
    Jak uważacie?
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime13 Feb 2011
     
    Masz calkowitą rację.
    I chyba można zamknąć dyskusję na ten temat :)
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Feb 2011 zmieniony
     

    bartcom:

    niewiele jednocześnie ustępując AtariST (do momentu pojawienia się Calamusa).

    Warto dodać, że Amstrad PCW jest właściwie rówieśnikiem Atari ST, więc nie ma co go porównywać z Atari XL/XE, które jest pionierem (multimedialnych) komputerów domowych. Choć jego procek Zilog Z80 4 MHz to raczej historia była w 1985 roku.

    Co do Calamusa to właśnie sprawdziłem Calamusa w wersji 0,4 ale nie ma podanej daty był to albo 1986 rok albo 87.
    • 4: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime15 Feb 2011
     
    Główny kierunek moich działań na systemie XE to próba maksymalnego zbliżenia się do Amstrada PCW w zakresie małego DTP.
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Feb 2011
     
    No w latach 80-tych bylo kilka programow na Atari... Kiedys kupilem paczke softu od Amerykanina, ktory najwyrazniej uzywal Atari wlasnie w tym celu. Rozne Print Shopy i inne rzeczy... Ale odkad pojawilo sie ST, siłą rzeczy ta galaz softu umarla.
    Z ostatnich odkonan to co najwyzej to moze Cie zainteresowac:
    ->link<-
    • 6: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime17 Feb 2011
     
    Mam te programy. AWrit+, Neewsroom, PageDes, MasterDes, RubberStamp, PrintShop właśnie, ale... to mało.
    Link-interesujące.
    Drogi Nosty, chwilowo mnie znowu zawaliło robotą.
    Ale, nie pozostaję wcale bierny.
    Dowodem sa dwie informacje, dobra i zła.
    Dobra to taka, że... dokupiłem trzecią stację CA2001! Zwariowałem.
    Zła to taka, że... nie działa...
    Więc najpier w Zenonem musimy ją naprawić.
    Jak tylko będzie chwila czasu, chciałbym z Tobą wymienić doświadczenia w zakresie "małego" DTP.
    Te "różne Print Shopy", o... to też mnie ciekawi.
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime17 Feb 2011 zmieniony
     
    Jest jeszcze NEWSROOM Springboard Software (z 1987 lub 1988 roku).
    Ups! Nie zaważyłem, że już jest.
    • 8: CommentAuthornosty
    • CommentTime17 Feb 2011
     
    @bartcom - ale ja nie mam doswiadczen zwiazanych z DTP :) Ani na Atari ani poza. I taki soft wlasciwie mnie nigdy nie interesowal.
    Mam gdzies detaliczne fotki tej paki softu jaki wtedy zgarnalem. Znajde i wrzuce tutaj.
    Moze sie za cos wymienimy jesli intereuje Cie akurat taki soft.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jun 2022
     
    Nosty - podrzucaj! To może być ciekawe, szczególnie że ostatnio eksploatujemy tematy drukarkowe.

    Bartcom - parę tych softów poszukuję, podziel się :)

    ->link<-