atarionline.pl Nie tylko w Atari człowiek grzebie, czasami też w komodzie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime12 Apr 2009 zmieniony
     
    Święta, luzik... zachciało mi się po Wykopie pogrzebać a tu taka perałka: Commodore 64 Original Hardware Laptop ->link<-
    obrazek:

    Ładne prawda?
    Ech taką przenośną Atarynkę mieć... Zająć gdzie jesteś!?
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Apr 2009
     
    Atari też już jest:


    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime12 Apr 2009
     
    Mniamuśne!!!
    • 4:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime16 Apr 2009
     
    Oby dwa wydania komputerków są ekstra, ale jako zagorzały fan Atari, wiadome która bardzie mi się podoba ]:->
    Po za tym, jakoś tak bardziej "Oryginalnie" wygląda.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2009
     
    Tak, ten lapek Atari to dzielo sztuki. Szkoda, ze musialo zostac skasowanych wiele obudow od roznych Atari, a nie zrobil facet matrycy do wyrobu hurtowego :)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Sep 2009 zmieniony
     
    Zaxon podeslal filmik nowego laptopa Atari, tym razem na bazie pancernego Atari 800:



    Widac spore podobienstwo wizualne do tego C64 z samej gory.
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Oct 2009
     
    Odświeżam wątek.
    Po datach widać, że stare, ale jakoś do tej pory nie trafiłem na to: ->link<-
    • 8: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime25 Oct 2009
     
    Hmm, ciekawa sprawa, od dawna mnie korci zrobienie czegos podobnego ale przeraza mnie obrobka mechaniczna z ktora mam pewne doswiadczenie ale pilowanie, wycinanie, obrobka plastiku mnie przerasta .Szczegolnie ze czasami ma sie tylko jedna szanse przy obudowie. Wlasnie teraz musze wkomponowac w atari xe klapke i zlacze 60 pin, ogladam z kazdej strony jak to zrobic.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2011
     
    Przegladajac Swistaka znalazlem taka aukcje, latop ZX Spectrum :)

    ->link<-

    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Apr 2011 zmieniony
     
    ciekawe mocno, ale chyba brakuje jednego zawiasa i obraz jest rozciągnięty w poziomie, dzięki za link
    ->link<-
    a przed tymi składankami ostrzegam od tego samego sprzedawcy, część gier potrzebuje klawiatury, część w ogóle nie uruchamia się
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2011 zmieniony
     
    Ten monitor to LCD 7 cali. Na innych zdjeciach widac jak to jest zamocowane.
    • 12: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime23 Apr 2011
     
    Istnieje wątek Atari Laptop Project.

    Stwierdzam tam, że jeśli otrzymam parametry wyjściowe, byłbym w stanie zapewnić wyprodukowanie jakiejś partii obudów. Na razie podstawowym problemem jest, że nie wiem, do czego konkretnie miałby być A8 podłączony jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu. Jak powszechnie wiadomo, jest z tym problem. Tylko proszę, bez lamerstwa. Jeśli będzie możliwość podłączenia do A8 jakiegoś LCD, jeśli otrzymam jasne i precyzyjne namiary dot. marki, modelu itp. monitora LCD wykorzystanego do tego celu, podejmę próbę wyprodukowania obudowy z wykorzystaniem obudowy XE.

    Choćby dla siebie i dla każdego kto będzie chciał.
    Rozumiem, że Kaz, Zaxon i moja skromna osoba już się na to piszą. Myślę, że jeszcze wielu innych by się znalazło, co oczywiście radykalnie obniżyłoby koszt, przy czym i tak ja mam zamiar pokryć jego lwią część jako mój wkład w trud zbudowania JILapa. Ale więcej nic nie mogę zrobić.

    Tymczasem ciągle się wszędzie przebija informacja, że największym problemem jest obudowa. Nie jest to prawdą. Obudowa jest do zrobienia, ale ja muszę kokretnie wiedzieć, pod co mam ją robić, to jest chyba jasne?

    Przy czym moja werja JILapa musi mieć FDD 3.5', ale o tym Zaxon już wie. I świetnie sobie z tym problemem poradził. Jednak co do problemu wyświetlania nie mam informacji.
    • 13: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime23 Apr 2011
     
    Jeśli mogę cos jeszcze dodać:

    wydaje mi się, że JILap jest jedyna formą, w której A8 może przetrwać, dlaczego? Bo jest ona podręczna, można wtedy A8 wziąć wszędzie, na wakacje, do pracy, do serwisu jak czekasz az samochód zrobią itp itd. Tylko wtyczka, i kontakt i wszystko. Tak naprawdę nikt nie ma za wiele czasu, ale mając go zawsze pod ręką, łatwiej by się żyło.
    • 14: CommentAuthornosty
    • CommentTime23 Apr 2011
     
    bartcom - rozbawiles mnie :) Jesliby brac pod uwage wymagania o ktorych piszesz, to jedyna forma w ktorej moze przetrwac Atari jest... emulator :D Albo ewentualnie jakas Altera.
    IMHO Atari przetrwa swietnie w kazdej formie jeszcze przez dziesiatki lat, a potem jako zabytek jeszcze dluzej.
    • 15: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime20 Sep 2019
     
    Szukając na temat przechowywania nośników znalazłem kolejne materiały z 2009 dotyczące jednego z powyższych projektów - ->link<- i ->link<-