atarionline.pl Kupie Atari 65 XE lub 130 XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime17 May 2011
     
    witam kupie sprawny komputer Atari 65 xe lub 130 xe z zasilaczem ewentualnie ze sprawnym magnetofonem
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 May 2011
     
    A patrzyłeś na allegro?
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 May 2011
     
    może chodzi mu o znalezienie kogoś kto zna się choć trochę, a nie "nie mam jak sprawdzić, chyba działa, ale sprzedaję jako uszkodzone i nie przyjmuję negatywów", a po dotarciu brudas i trup
    • 4:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime17 May 2011
     
    "...a po dotarciu brudas i trup..."

    tak właśnie kupiłem na allegro złom który musiałem naprawić. bozia dała jednak talent w łapie i jakoś wykonałem te 128 lutów :D
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 May 2011
     
    Bez przesady!
    Jak się kupuje Atari na allegro za 50pln to wiadomo że może być słabo...I w tej cenie może to być dobry przycisk do papieru :)
    Nawet obecnie coś tam jest sprawnego i działającego, tylko nie kosztuje 50pln a więcej..
    • 6: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime17 May 2011
     
    no właśnie chodzi o to ze nie mam talentu do lutowania itp i chciałbym kupić od miłośnika Atari sprawny komputer tak by nie babrać się w remonty
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime17 May 2011 zmieniony
     
    Na Świstaku jest tanie i chyba sprawne 65XE, ale trzeba by odżółcić plastik...
    Możesz też spróbować tu: ->link<-
    • 8: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime25 May 2011
     
    witam kupiłem na swistaku atari wszystko działa pięknie po za no właśnie moim magnetofonem więc jeśli by ktoś miał do sprzedania sprawny magnetofon to chętnie odkupię
    • 9: CommentAuthorBluki
    • CommentTime25 May 2011
     
    A czemu to musi być magnetofon. Jest przecież uciążliwy w obsłudze.
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 May 2011 zmieniony
     
    wydaje mi się że z tą pseudo kasetą z kablem magnetofon to obecnie nie taki zły wynalazek, był tu artykuł o tym
    • 11: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime26 May 2011
     
    bo na sprawną stację dyskietek mnie nie stać poza tym sentyment do kaseciaka pozostał- mam takie ciche marzenie sprawne Atari sprawny magnetofon i sprawne gry (te w które w dzieciństwie grałem ) na kasetach zgrane ze strony ->link<-

    Aczkolwiek jesli bym trafił stację dyskietek sprawną(!!!) w przystępnej cenie kupił bym choć dyskietek nie mam do niej
    • 12: CommentAuthorstryker
    • CommentTime26 May 2011
     
    Skoro magnet jest nie sprawny :-)
    "Pożycz od niego" wtyczkę i przewód... dokup kilka elementów kawałek przewodu ... i masz sio2pc ... koszt max 5-10zł ... No chyba ze grzybku nie masz portu com .... ?
    • 13: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime26 May 2011
     
    niestety nie mam com-a
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 May 2011
     
    Kup SIO2SD i bądź szczęśliwy :)
    • 15: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime26 May 2011
     
    kupiłem dziś adapter kasetowy podłączyłem do pc i myślałem ze już wszystko ok ale kiszka wgrało mi jedną grę -riveraid a innych juz nie chciało podczas wczytywania load errora potem juz nawet riveraida nie chciało:(((
    dodam zer w magnetofonie były wyjęte paski napędowe
    co ciekawe tylko riveraid po wywaleniu load error zatrzymywało silniczek w magnetofonie inne gry przy wywaleniu błędu mieliły silniczkiem nadal- nr road race odlicza ilośc bloków do rozpoczęcia gry nagle load error -silniczek dalej mieli.
    • 16: CommentAuthorBluki
    • CommentTime26 May 2011
     
    A może to? ->link<-
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 May 2011 zmieniony
     
    A'propos magnetofonu. System nie zatrzymywał silnika po błędzie. Zatrzymywał natomiast po udanym wczytaniu (chyba?). Jeśli po błędzie silnik się zatrzymywał oznaczało to zmianę sposobu wczytywania na taki z reakcją na błąd (odpowiedni loader do xexów).
    • 18: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime27 May 2011
     
    słuchajcie chyba się poddam z wskrzeszeniem magnetofonu i zakupię SIO2SD tylko mam kilka pytań:
    po 1 czy z wyświetlaczem czy bez?
    jak to w ogóle działa? czy gdzieś jest jakaś instrukcja obsługi?
    wgrywam gry na kartę SD wkładam do SIO2SD i potem co?
    wybaczcie możne głupie pytania ale jestem kompletnie zielony w tym.
    Jeśli kupię SIO2SD to chciałbym zamontować je w magnetofonie.
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 May 2011 zmieniony
     
    po 1 czy z wyświetlaczem czy bez?

    SIO2SD z wyświetlaczem jest oczywiście najlepszym rozwiązaniem. Ja mam wbudowane SIO2SD bez LCD do Atari i bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie. Ale uwaga - nie wszystko da się ustawić w SIO2SD bez LCD! Dla mnie nie jest to problem, bo raz ustawione parametry np. migania diod, reakcji na zabezpieczone pliki, prędkość transmisji, itd. ustawia się tylko raz. Później nie ma potrzeby tego zmieniać. Ja SIO2SD z LCD też mam, więc nie jest to problem. Tobie polecam SIO2SD z LCD.

    jak to w ogóle działa? czy gdzieś jest jakaś instrukcja obsługi?
    Wszystko jest bardzo dobrze opisane na stronie projektu: ->link<-

    wgrywam gry na kartę SD wkładam do SIO2SD i potem co?
    i potem używasz Atari jak ze stacją dyskietek, bo SIO2SD to taki emulator stacji.

    Jeśli kupię SIO2SD to chciałbym zamontować je w magnetofonie.
    Nawet nieźle to wygląda: ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime27 May 2011
     
    Tak się składa, że mam do sprzedania atari 65xe (płyta od 130 xe) z rozszerzeniem 1 mb i sio2sd. Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz krzysztof.michalak96@onet.eu

    Pobawiłem się na sprzęcie z moją córką, ale widzę, że ona nie cieszy się z tego jak ja, więc sprzedaję i sam nie wiem co jej teraz kupię może SNES-a.