atarionline.pl Czasopismo "IKS" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfaust
    • CommentTime25 Jun 2011 zmieniony
     
    Jeśli ktoś jest zainteresowany, dorzuciłem reduksa pierwszego numeru IKS'a, nie wiem czy będę kontynuował releasy tej publikacji. Na pewno dociągnę do nr 2 (ze względu na artek o G&W i jeden z listingów dla C64, którego kiedyś miałem ochotę wklepać - tylko w '86 nie miałem C64:)).

    Zapraszam -> ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Jun 2011 zmieniony
     
    Wow. Ale kawał historii. Fajnie też widać ewolucję myślenia o komputeryzacji. Kibicuję.
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Mar 2015
     
    jeśli ktoś chciałby sobie okładki w pamięci odświeżyć:

    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Mar 2015
     
    Rozmawiałem kiedyś z jednym a redaktorów i mówił że IKS był o tyle dobry że dobrze płacił, więc ludzie jego pokroju chętnie pisal;)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 May 2021 zmieniony
     
    Przedwczoraj odebrałem z paczkomatu reedycję IKS-ów Retronicsa, ależ to jest piękne! Nie mogę się nacieszyć :D (parę fotek od Duddiego tu wrzucam.) Naprawdę szkoda, że w starych czasach tak to nie było wydane :). Z drugiej strony - tych numerów akurat nie miałem, więc w 2021 roku zaczynam swoją przygodę z IKS-em od nowa - mogę co miesiąc czytać nowy numer, jak za dawnych lat! :D
    • 6:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime18 May 2021
     
    Kaz w starych czasach to nawet na zachodzie nie wydawali czasopism tak pięknie jak teraz to robi Duddi. Można nacieszyć oko ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime18 May 2021
     
    Jakość jakością, ale obróbka zdjęcia mocno kontrowersyjna ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime18 May 2021 zmieniony
     
    Wydania od nr 3 są już mniej "plastikowe" jeśli chodzi o retusz zdjęć. Meritum może wygląda "inaczej" :)
    Trudno nieraz znaleźć kompromis i można niechcący przedobrzyć. Tak czy inaczej, Duddie podsyła obrobione foty do oceny i często dostawał sygnał: mniej plastiku :)
    • 9:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime18 May 2021
     
    @sun - To Meritum mnie ujęło właśnie... Ja bym zrobił kolaż z fotek tego komputera, które są w sieci. Ten zretuszowany przywodzi mi na myśl jedno:



    Oczywiście bez urazy, ale tak jakoś mi się skojarzyło :D
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 May 2021
     
    Ciekawe ...:...