atarionline.pl Dla fanbojow 600 bodow - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Nov 2011
     
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 Nov 2011
     
    Fajne to to :)
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Nov 2011
     
    Świetne!
    A Atari steruje "silnikiem" tego urządzenia? Chodzi mi o to, czy potrafi zatrzymać odczyt, czy trzeba to robić ręcznie? I druga sprawa, czy odczytuje pliki stereo z nagraną drugą ścieżką dźwiękową, jak robi to magnetofon? Jeśli tak, to dla mnie bomba!
    A co z plikami nagranymi w (różnych) systemach turbo?
    • 4: CommentAuthorsecon
    • CommentTime21 Nov 2011
     
    ale bajer!!! no rewelacja klimat jak siemasz:)
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Nov 2011
     
    oczywiscie bedzie mozna po ustawieniu linii command wyslac do urzadzenia komende "graj kawalek xx" na linii audio ?
    • 6: CommentAuthorsikador
    • CommentTime23 Nov 2011
     
    Coś z konkurencyjnej beczki :)




    Ciekawe zabawki tylko pecet potrzebny. Konwerter plików do TAP lub WAV pozwala jak mi się wydaje trzymać duże ilości plików na kompie, bo WAVy to raczej dużo zajmują. Może zamiast PC zaimplementować jakiś sprzętowy konwerter plików atarowskich do WAVów w samą przystawkę a na wyświetlaczu wybierałoby się jaki plik ma się ładować. Zapewne nie jest to łatwe zadanie i cena byłaby wysoka. Najlepiej niech wypowie się na ten temat osoba bardziej obeznana z tematem :)
    Osobiście chętnie kupiłbym taki interfejsik - odgłos wczytywania programów i gier z kasety bezcenny :)
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime23 Nov 2011
     
    "Odgłos wczytywania programów i gier z kasety bezcenny :)"
    Taaak... zwłaszcza gdy nagle zagulgocze i trzeba zaczynać od początku :)
    A może jest tu symulacja przypadkowych błędów? :D
    • 8: CommentAuthorBartoszP
    • CommentTime23 Nov 2011
     
    @Sikador: ->link<-
    • 9: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Nov 2011
     
    Elo, ten playerek zrobilem na podstawie tego: ->link<-

    Moze pomarudzic autorowi to dopasuje projekt? Z drugiej strony lepiej chyba cisnac Duddiego zeby przysiedzial nad swoim cas2sd ;)
    • 10: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime26 Nov 2011
     
    Można też kupić NEU! XC12 i kilka nowych kaset magnetofonowych. I ponagrwyać z v=900bd.
    Można powiedzieć, że emulację błędow to rozwiązuje na pewno, hi hi.
    Ja tak zrobiłem. Odgłos CAS jest niezastąpiony, to fakt, ale do pełnego przeżycia ładowania koksu 600bd niezbędny jest... czynnik ryzyka! Ruletka, wgra się?

    @Zaxon

    Widziałem Twoje A8-SIDE na allegro.
    Bardzo fajne.
    • 11:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime27 Nov 2011 zmieniony
     
    O dziwo, "Czynnik ryzyka" także jest emulowany - dzięki temu, że przyczyną większości losowych błędów odczytu jest nie niska jakość odczytu a błąd w systemowej procedurze wykrywającej prędkość nagrania. ->link<-
    • 12: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime28 Nov 2011
     
    Aha. Przeczytałem - genialne.
    Krótki i FUJI - no to dlaczego nie ma jeszcze ROM-u z poprawkami? Razem z tymi dot. OPEN C: ?

    Czy jest możliwe faktyczne korzystanie z V=1200bd, przy XCA12 NEU! i bdb jakości tape'a, po wyeliminowaniu w/w wspomnianych usterek ROM'a
    Mam na myśli skorzystanie z programu TURBO-TAPE, bez jakichkolwiek przeróbek.
    Czy wzmocnienie prądu podkładu na głowicy w oryginalnym XCA12 może pomóc? czy są jakieś inne "wspomagacze"? czy jakieś wzmacniacze syganału albo filtry?
    taśma chromowana (przy zwiększynym prądzie podkładu)?

    a długość bloków, jak się do tego ma? (czyli zmniejszanie liczby przerw)? A skrócenie sygnału pilotującego?

    Oczywiście - bez przechodzenia na Turbo (T2000, T2001, TBizz, T2600 itd). Chodzi o "podrasowanie XC/A 12 STD"

    BO SŁYSZAŁEM, ŻE TAK, ALE U MNIE DOŚWIADCZALNIE WYCHODZI, ŻE NIE. MAX TO 900BD I STD BLOKI. TU JEST - NO POWIEDZMY - POPRAWNIE. ALE W SUMIE POPRAWA SZYBKOŚCI NIEWIELKA. TYMCZASEM WIĘCEJ - KONIEC JAZDY, POZYTYWNY REZULTAT 1 NA 100 I TO TYLKO PRZY BAAARDZO KRÓTKICH PROGRAMACH (PONIŻEJ 50 OBR.LICZN. LICZĄC OD POCZĄTKU KASETY!) WHY?
    MÓJ XCA12 TO MAGNET NOWY, ZUPEŁNIE; TAPE TEŻ - NEU! NORMAL BIAS, C60, NAGRANA JEDNOSTRONNIE.
    • 13:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime29 Nov 2011
     

    bartcom:

    Krótki i FUJI - no to dlaczego nie ma jeszcze ROM-u z poprawkami?

    Spytaj kogoś, kto Ci obiecał że taki napisze.

    bartcom:

    Czy jest możliwe faktyczne korzystanie z V=1200bd, przy XCA12 NEU! i bdb jakości tape'a, po wyeliminowaniu w/w wspomnianych usterek ROM'a

    Tu masz success story odczytu z prędkością 1300 bodów na nieprzerobionym XC12. Spróbuj pobawić się kopierami od Turbo 2600.