atarionline.pl plemnik - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Nov 2011 zmieniony
     
    Odkurzyłem nieco stary temat - jest to wygaszacz ekranu o nazwie WORM (jakoś się wstydziłem go nazwać jak człowiek wtedy - po imieniu) a jest to implementacja znanego dzięki JBW tzw. "Plemnika".
    Poprawiłem instalację - teraz sprawdza ograniczenia ANTICa i poprawnie relokuje dlistę i ekran.
    Przy okazji powstała też wersja dla SDX.
    A tu wersja dla Atari DOS.
    Wiele radości z użytkowania życzy autor.

    P.S. Tradycyjnie bugs & feature requests are welcome.

    Edit: A tu wersja nieco nowsza.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Nov 2011
     
    A można go było nazwać homunculus albo spermatozoon. I nikt by się nie domyślił, o co chodzi.
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Nov 2011 zmieniony
     
    Ta - miałem wtedy ze 16 lat i różne głupie obiekcje :D

    Edit: Dzisiaj to by się nazywał hardfsckingspermonface'o'matic ;P
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Nov 2011
     
    Ee tam worm, plemnik - to mają być wyżyny koderstwa na Atari? ;)
    Niech ktoś zakoduje wygaszacz bukkake ;) I to w 50 fps !
    • 5: CommentAuthorjury
    • CommentTime25 Nov 2011
     

    mono:

    Edit: Dzisiaj to by się nazywał hardfsckingspermonface'o'matic ;P


    Chyba się za dużo redtube'a naoglądałeś :]]]]]
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Nov 2011
     
    @TheFender: No wyżyny to może i nie są (choć w zasadzie zakoduj to krócej), ale ja po prostu robiłem (i robię) to co mi sprawia przyjemność (o to chyba chodzi).
    Bukkake hmmmm...
    • 7:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime26 Nov 2011 zmieniony
     
    @mono: ja to tak napisałem dla żartu, bardziej w celu zwrócenia żartobliwie uwagi na bukkake (redtube rulez hehe_. A z tym "wyżyny koderstwa" to tak naprawdę w formie żartu bez cienia złośliwości czy krytyki :) Przepraszam, jeśli poczułeś się w jakiś sposób urażony, nie to było moim celem bo to co zrobiłeś jest sympatyczne i ogólnie każda produkcja na A8 teraz jest fajna :) Ja tam na kodowaniu prawie wogóle się nie znam i podziwiam ludzi, którzy to robią.
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Nov 2011
     
    E no co Ty. Luzik. Dorośli jesteśmy przecież.
    • 9: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Dec 2013
     
    Wersja 1.07:
    * część w pamięci głównej zajmuje minimum 357 bajtów (granica ruchoma ze względu na ograniczenia w lokacji displaylisty i ekranu) z czego ekran to 200 bajtów, dlista to 86 bajtów, a program to 71 bajtów,
    * część w pamięci ext zajmuje dokładnie 313 bajtów,
    * dlist i screen układane są w najlepszej optymalnej kolejności i z uszanowaniem ograniczeń ANTICa,
    * jest jeszcze jeden fjuczer związany z VBXE, ale na razie o tym sza.
    Smacznego i wesołych świąt.
    • 10:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime26 Dec 2013
     
    Nie odważę się, tak jak kiedyś JBW powiedzieć "założę się, że bajt da się oszczędzić" :)
    • 11: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Dec 2013
     
    Na pewno. Idealny program to taki, którego nie ma :P
    • 12: CommentAuthormono
    • CommentTime29 Dec 2013
     
    Wersja 1.08 dostępna, a wraz z nią:
    * poprawiony bug zawieszający komputer jeśli ENV.SYS był załadowany,
    * wykrywanie czy plemnik już zainstalowany (poprzez symbol WORM) opatrzone stosownym komunikatem,
    * możliwość zmiany opóźnienia w locie za pomocą:
    POKE WORM,V

    * /F pozwala na wymuszenie instalacji bez względu na ilość pamięci, którą trzeba zaalokować dodatkowo aby spełnić wymagania ANTICa (program bez tego przełącznika zainstaluje się wyłącznie kiedy nie trzeba alokować dodatkowej pamięci - w przeciwnym wypadku wypisze komunikat i wróci do DOSa).
    Wartość wstawiana do komórki wskazywanej symbolem WORM obliczona może być ze wzoru:

    V=128-D*TV/256

    gdzie
    V - wartość wpisywana do WORM
    D - opóźnienie liczone w sekundach
    TV - ilość ramek przypadających na sekundę w danym systemie TV (50=PAL, 60=NTSC)

    Smacznego
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime12 Jan 2015
     
    Wersja 1.09 (.zip, .atr, .arc, .atr.bz2).
    Dodałem obsługę sterowników _RAWCON (S_VBXE.SYS, RC_GR8.SYS) więc poprawnie działa już z VBXE.
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Jan 2015
     
    działa .... nawet pod TMC ;)

    A i dzięki, bo po zakupie sprzed kilku dni (SC1435) worm istnieniem swym nabiera sensu ;)
    • 15: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Jan 2015 zmieniony
     
    Wersja 1.10 jest dostępna do ściągnięcia. Usunąłem support dla _RAWCON, bo support dla FXS (cienie dla VBXE FX) jest w zupełności wystarczający do poprawnego działania z VBXE. Wieszać się już nie powinno.

    Podziękowania należą się Drac030, który zaimplementował w S2: support dla FXS (w załączniku aktualna wersja 1.03) dzięki czemu wszystko może bezawaryjnie działać z VBXE.

    Ponadto ponowne załadowanie plemnika umożliwia wyświetlenie aktualnie ustawionego czasu, po którym plemnik się uaktywnia, a dodatkowe podanie parametru "/D sec" pozwala zmienić ten czas w już zainstalowanym wygaszaczu.

    Plemnik nabrał nieco wyrazu, bo wykorzystałem tryb 15 ANTIC-a (8 OS) z włączonym GTIA i VSCROLL (dzięki czemu zrobił się tryb o rozmiarze piksela 4x9). Przedtem wykorzystany był tryb 13 ANTIC-a (7 OS) co powodowało, że jasności były nieco przyciemnione (taki defekt na linii ANTIC-GTIA). Poza tym gad łazi teraz po szerokim ekranie.

    Życzę smacznego.