atarionline.pl Development ;) ATARIONLINE.PL! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Dec 2011 zmieniony
     
    Wyskakuje:

    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homez.353/atarionl/www/v01-old/include/settings.php:163) in /homez.353/atarionl/www/v01/index.php on line 33

    Podczas próby wejścia na atarionline.pl
    • 2: CommentAuthorBluki
    • CommentTime16 Dec 2011
     
    I to od kilku godzin. A miało być tak pięknie na nowym hostingu!
    • 3: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime16 Dec 2011
     
    Poprzedniej nocy był błąd konfiguracji. Strona działała do około 1:55, rano po 7:00 już było dobrze.
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime16 Dec 2011
     
    Staramy się mieć rękę na pulsie.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2011 zmieniony
     
    Chyba nikt nie psuje. Ale poniewaz dwa przypadki zdarzyly sie w ciagu dwoch dni i pierwszy zwiazany byl z aktualizacja softu na serwerze przez providera, to mozna i o to podejrzewac drugi przypadek.

    Tdc - nie pisz jak jakis dzial marketingu. Prawda jest taka, ze to serwis amatorski, robiony przez milosnikow starych komputerow dla milosnikow starych komputerow. Na pulsie nikt reki nie trzyma, nie ma zadnej osoby, ktora stale monitoruje sprawy techniczne czy poprawia bledy strony. Zreszta, nawet potezne firmy typy Sony czy Google miewaly przerwy w dzialaniu ich stron, wiec co dopiero strona AOL, ktora nie ma dzialow technicznych i mnostwo osob do obslugi.

    Jak cos sie posypie to czasem zauwaze ja pierwszy, ale obecnie najczesciej nie ja, bo obecnie nie siedze 24h przy serwisie. Kto pierwszy widzi to moze mi dac znac mailem. Jak odbiore to sprawdzam czy rzeczywiscie i wtedy posylam info do Zygi. Zyga, w miare mozliwosci czasowych naprawia. Stad zwloka moze byc duza, jezeli to drobna rzecz, a szybciej, jezeli po prostu serwis nie dziala.

    I tyle. Wszelkie zale, pretensje o niedzialanie nic nie wniosa, bo nie moga :). Mozna jedynie zglosic sie w kwestiach rozwiazania problemu, na przyklad checi technicznego prowadzenia calego serwisu... ktos chetny?
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime16 Dec 2011
     
    Chciałem napisać że się staramy bo wydawało mi się że jak nic nie napiszę to nikt nic nie napisze;)
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Dec 2011
     
    Napisałem taki post mając przeświadczenie, że Zyga siedzi i zaraz zauważy :)

    Nie siedział.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Dec 2011
     
    1. Teraz tez strona glowna padla, forum jak zwykle dziala.
    2. I ponownie wyglada na to, ze provider cos aktualizuje.
    3. Zyga nie siedzi, chociaz pewnie dzisiaj rano przeczyta maila :)
    4. Ja siedze, ale uzywam tylko pol oka do sprawdzenia, czy dziala. To jak czuwanie przy chorym ;)
    • 9: CommentAuthorBluki
    • CommentTime17 Dec 2011
     
    A provider nie mógłby się wytłumaczyć?
    • 10: CommentAuthorw1k
    • CommentTime17 Dec 2011
     
    maybe this can help:

    ->link<-

    ->link<-
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Dec 2011
     
    w1k, that won't help because that message not alerts about certain problem, so it can occur at many different occasions. Shortly if php script is trying to send headers to browser but there was already any content sent.

    It can happen i.e. if there was error message before headers. It can depend in certain cases on server configuration or even file format of script (UTF encoded files sometimes contain signature of 3 unvisible characters called BOM - they should be removed from PHP script files because you won't be able to send any header)

    Panowie, jesli zdarzy sie ze bedzie potrzebna jakas pomoc techniczno-webowa bo bedzie cos do zrobienia a nie bedzie komu albo nie bedzie wiadomo jak, to dajcie znac, jak bede mial czas (zdarza sie czesto) i wiedze, to pomoge.
    • 12: CommentAuthorw1k
    • CommentTime17 Dec 2011
     
    hm, but check any php file - <?php, ?>
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Dec 2011 zmieniony
     
    Jak kodowałem w php - można było nie zamykać ?>
    A do EOF czesto się dolepia eol.
    • 14: CommentAuthorbolo
    • CommentTime18 Dec 2011
     
    Moze to duch zbanowej Tekli psuje nam stronke
    • 15: CommentAuthorfaust
    • CommentTime18 Dec 2011
     
    Proba zmodyfikowania headera, już po jego sparsowaniu... betka.
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Dec 2011
     
    Kuba, można nie domykać, więcej, czasem jest to wskazane jeśli wyjściem ma być nie html tylko binarka np. obrazek. Ale tu jak gdyby problem odwrotny - coś na początku przeszkadza. Takie coś mi się zdarzało właśnie na plikach z BOM w UTF - trzeba to wyciąć, parę edytorów to robi. Najgorzej gdy jest to w includach, trzeba to tropić wtedy :)
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2011
     
    A, jasne. Fakt, do unicode dolepia się fffe albo feff w zal. czy mały indianin czy duży (albo odwrotnie).

    Czyli wniosek - pliki źródłowe w UTF8!

    Wtedy nie ma problemu.
    • 18: CommentAuthorAmun-Ra
    • CommentTime19 Dec 2011
     
    Tak tylko wspomnę, że UTF-8 też może mieć swój BOM.
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Dec 2011
     
    Właśnie o tym mówię - o UTF-8. W tym przypadku tu sa 3 znaki: EF BB BF. Chciałem zaprezentować przykład, ale widzę że mój serwer jest zabezpieczony i przed parsowaniem automatycznie wycina to coś :)
    • 20: CommentAuthorw1k
    • CommentTime19 Dec 2011 zmieniony
     
    maybe.. its time for fresh/clean/valid html/css layout.. i do it :) ..not redesign, only html/css
    ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Dec 2011
     

    jhusak:

    mały indianin czy duży

    Dobre;)
    Ktoś en-języczny to się nie połapie o co chodzi;)
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Dec 2011 zmieniony
     
    Ktoś pl-języczny? Czy chodzi o translator google?

    Etymology

    Wikisource has original text related to this article:
    Gulliver's Travels (Part I, Chapter IV)


    An egg in an egg cup in the little-endian or big-endian orientation.
    The term big-endian originally comes from Jonathan Swift's satirical novel Gulliver’s Travels by way of Danny Cohen in 1980.[5] In 1726, Swift described tensions in Lilliput and Blefuscu: whereas royal edict in Lilliput requires cracking open one's soft-boiled egg at the small end, inhabitants of the rival kingdom of Blefuscu crack theirs at the big end (giving them the moniker Big-endians).[6] The terms little-endian and endianness have a similar intent.[7]
    "On Holy Wars and a Plea for Peace"[5] by Danny Cohen ends with: "Swift's point is that the difference between breaking the egg at the little-end and breaking it at the big-end is trivial. Therefore, he suggests, that everyone does it in his own preferred way. We agree that the difference between sending eggs with the little- or the big-end first is trivial, but we insist that everyone must do it in the same way, to avoid anarchy. Since the difference is trivial we may choose either way, but a decision must be made."

    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Dec 2011
     

    Bluki:

    A provider nie mógłby się wytłumaczyć?


    Jakby ktos go zapytal, to pewnie moglby sie wytlumaczyc :)

    wieczor:

    Panowie, jesli zdarzy sie ze bedzie potrzebna jakas pomoc techniczno-webowa bo bedzie cos do zrobienia a nie bedzie komu albo nie bedzie wiadomo jak, to dajcie znac, jak bede mial czas (zdarza sie czesto) i wiedze, to pomoge.


    Bardzo dziekuje za oferte pomocy. I pozwole sobie skorzystac przy najblizszej okazji :). W tej chwili wysylam do Ciebie maila.
    • 24:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime2 Jan 2012
     
    Czy Wy też macie problem z wyszukiwaniem via Google na Atarionline? Bo jak wpisuje coś w to okno po lewej stronie i naciskam Szukaj, pojawia mi się komunikat:
    Google
    Sorry...
    We're sorry...

    ... but your computer or network may be sending automated queries. To protect our users, we can't process your request right now.
    See Google Help for more information.

    © 2009 Google - Google Home
    Wątpię co by mój komputer sam wysyłał "automated queries" a czy sieć to nie wiem - łączę się z Playa. Macie ten sam problem?
    • 25:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime2 Jan 2012
     
    golem14-> chyba stara wersja API google... w nowej chyba trzeba placic

    Ale jak chcesz cos odszukac to w google wpisz:
    site:atarionline.pl I_TO_CO_CHCESZ_ODSZUKAC
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Jan 2012
     
    Kaz: wymieniliśmy maile, ale chyba masz przerwę świąteczną bo na ostatniego nie odpowiedziałeś :)
    • 27: CommentAuthorw1k
    • CommentTime2 Jan 2012
     
    why atari logo on HP is in AREA tag?
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jan 2012
     
    wieczor - nic nie dostalem, podeslij jeszcze raz.

    golem14: "Czy Wy też macie problem z wyszukiwaniem via Google na Atarionline?"

    Tak, tez tak mamy.
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jul 2012
     
    Dla porzadku poinformuje, ze problem z wyszukiwaniem zostal rozwiazany, juz od paru miesiecy dziala poprawnie.
    • 30: CommentAuthorw1k
    • CommentTime5 Aug 2012
     
    maybe useful..
    ->link<-
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Nov 2014
     
    szacunek dla Wieczora za dodanie zdjęć w bannerze z Blade Runnera
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Nov 2014
     
    A... To nie ja :) ktos wrzucil to skrypt pokazal
    • 33:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime28 Nov 2014
     
    yay! wysłałem te 3 klatki z bladerunnera do Kaza w kwietniu 2011 roku!!! Doszły!!!!!!!!!
    • 34: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Nov 2014
     
    fajnie!
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2020 zmieniony
     

    pirx:

    yay! wysłałem te 3 klatki z bladerunnera do Kaza w kwietniu 2011 roku!!! Doszły!!!!!!!!!


    U mnie (prawie) nic nie ginie :D. To nieważne, ile lat czekały. Jak znajduję czas - to materiały wrzucam na AOL.




    A wracając do tematu. Ostatnio Bocianu i Madrafi wspomnieli, że chcą pomóc w developmencie strony, dla wspólnego dobra. Czy to aktualne panowie?

    Tutaj technicznie wspomaga najwięcej Wieczór, ale ostatnio nie miał czasu (Silly Venture, te sprawy). Obiecał co prawda napisać silnik od nowa, ale nie wiadomo, czy to się w końcu uda (przynajmniej ja nie wiem).

    Rafał zaproponował takie oto rozwiązanie:

    Madrafi:

    Chciałbym rozpocząć dyskusje i prace nad nowym AOL. Nie jestem zawodowym webmasterem ale parę stron w życiu postawiłem. Moja propozycja jest taka by postawić aol na silniku woltlab.

    ->link<-

    I nie dlatego ze go znam, ale dlatego ze widziałem jak moze wyglądać strona postawiona na nim i ze jest to kompletny suite.
    To co oferuje to swoja wiedze techniczna od strony działania silnika, postawienia strony itd. Byc może będzie potrzeba zakupu/ wydania jakiejś sumy pieniędzy na oprogramowanie ( pluginy, moduly itp)


    Ktoś ma uwagi / pomysły do tego?
    • 36: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Jan 2020 zmieniony
     
    (...) I nie dlatego ze go znam, ale dlatego ze widziałem jak moze wyglądać strona postawiona na nim i ze jest to kompletny suite.

    Ja mam uwagę.

    Technologia jest wtórna, ważne by osoba biorąca się za robotę naprawdę dobrze znała tę w której robotę chce wykonać. Także @Madrafi chce pominąć to co ja uważam za kluczowe.

    No i jakie są założenia projektowe? Zostaje baza danych a na niej ma powstać coś nowego?

    Jeżeli tak to to co @Madrafi nazywa silnikiem nie da więcej niż każdy innych uznany framework bo będzie więcej pracy niż podpięcie bazy do jakiegoś gotowego rozwiązania.

    Czy baza też migruje do jakiegoś wygodniejszego schematu?

    Trudno coś powiedzieć, może niech ktoś wrzuci na początek sam schemat bazy w postaci diagramu aby się zorientować w złożoności danych?

    Może AOL to prosty CMS a może nie, nie zgadniesz jak nie wiesz ;)
    • 37: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    Pełna zgoda. Obecnie AOL jest właśnie oparty na posklejanych w rozmaity sposób gotowcach, a to czego im brakowało zrealizowane jest na bardziej lub mniej fortunnych hackach i patchach. W chwili obecnej kluczowym zagadnieniem jest remake i uwspółcześnienie frontu. Wymagana funkcjonalność jest dość nieskomplikowana. Dlatego pracę rozpoczną się od opracowania i potwierdzenia zmian funkcjonalnych.
    • 38: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Jan 2020 zmieniony
     
    No to jak tak to lepiej dopisać co trzeba w oparciu o jakiś framework czy nawet microframework niż przycinać jakieś "duże rozwiązanie" które wraz z rozwojem często staje się spaghetti code.
    • 39:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    To i tak raczej na pewno oprze się o jakiś gotowiec, tylko inny i nowszy :)
    pisanie czegoś od zera chyba jest kompletnie bezcelowe.
    • 40: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    Zależy co kto nazywa gotowcem. Planem jest użycie normalnego nowoczesnego frameworka. Tak jak napisałem to co pod spodem nie wymaga żadnych gotowych CMSow, zresztą koncepcja typowego CMSa nie bardzo tu przystaje - cała masa bezużytecznego w tym wypadku kodu i brak wielu potrzebnych funkcji. Obecnie jest to przeróbka przestarzałego CMSa bez żadnego frameworka. Podstawowym problemem jest front, który i tak kwalifikuje się do przepisania. Po kolei.
    • 41:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    A może na Symfony 4.x + PgSQL. Spisać wymagania i napisać to od nowa bez "cmsów".

    Wszystko zgodnie z dobrymi praktykami. Oddzielenie g...od twarogu. Tzn kodu od htmla i cssa ;)
    • 42: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Jan 2020 zmieniony
     
    @maly_swd: dokładnie tak. Z tym, że nie Symfony. Ale blisko ;) Tylko lepiej ;P
    • 43: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Jan 2020 zmieniony
     
    nie Symfony. Ale blisko ;)

    Laravel ? Tam część bibliotek była od Symfony o ile pamiętam.

    A tak w ogóle skoro @wieczor już wiesz w czym i jak to po co się @Kaz pyta? ;)

    No tak, pisał, że nie masz czasu. Rozumiem, że masz i ogarniesz - to się nie wtrącam :)
    • 44: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    Laravel to chyba najlepszy wybór, choć obecnie wybór laravel symfony, nie jest tak naprawdę wyborem, laravel używa sporo pakietów symfony, symfony chyba mniej romansuje z czymkolwiek, ale filozofia jest bardzo podobna. Plus jakis blog pod laravela, i moze szczatkowy cms.
    • 45: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Jan 2020 zmieniony
     
    Dokładnie Laravel. Koncepcja jest podobna do Symfony, struktura w sumie też, głównym założeniem jest jakiś core, plus biblioteki od masy vendorów. Są też gotowe pod panele kontrolne, CMS-y - nic tylko budować ;) I to jest plan na 2020 ;) Ale najpierw prace projektowe, bo nie chodzi o to aby przenieść 1:1 tylko ulepszyć.
    • 46: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    obowiazkowo guzik play now przy grach :
    ->link<-

    W sensie przy grach w ktorych dziala. Będzie wypas.
    • 47: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime2 Jan 2020 zmieniony
     
    To i tak raczej na pewno oprze się o jakiś gotowiec, tylko inny i nowszy :)
    pisanie czegoś od zera chyba jest kompletnie bezcelowe.


    Zdecydowanie. Teraz jest dosyc duzo roznych gotowych rozwiazan. Mysle ze nikt nie ma tyle czasu by pisac cos od zera lub poprawiac to co jest teraz.
    Jako nadrzedny cel wskazywalem wlasnie unowoczesnienie i support takich rozwiazan.
    AOL to community a ja widze 3 komercyjne produkty ktorymi mozna sie zainteresowac.
    1. Wspomniany przez Kaza wczesniej woltlab.com ( bardzo elastyczny, ale tez skomplikowany i drogi jezeli chce sie kupic wszystkie czesci + dodatkowe pluginy)
    2 Invision.com - przystepny cenowo, w dosyc prosty sposob sie go konfiguruje. Jego plusem jest out of the box obsluga plikow nie webowych (dowolnie zdefiniowane rozszerzenia)
    3 vbiuletin - cenione forum. Nie badalem mozliwosci tworzenia newsow oraz plikow. W razie czego mozna te czesc oprzec o np wordpressa.

    Jak ja widze elementy nowej strony:
    1. Zakupienie gotowego rozwiazania. Zamiast pisac kolejne CUSTOM strony. Konfiguracja odbywa sie wewnatrz framework
    2. Przygotowanie template wygladu wedlug standardu frameworku. Tu mozna albo zrobic to od zera lub zmodyfikowac ktorym lub zakupic gotowy.
    3. Migracja danych krok po kroku. Prawdopodobnie z forum nie powinno byc wiekszych problemow o ile nie sa wklejane tam odnosniki bezposrednie ( cytowanie linku do samego siebie w postach)
    4. przeniesienie bazy danych plikow. Zamiast wielkiego zbioru samych plikow mozna dodac dodatkowe informacje(np autorow, rok wydania, scrrenshoty)
    5. Przeniesienie newsow i artykolow.

    Z migracja danych zapewne beda problemy bo automaty nie beda wiedzialy co zrobic ze zrobiona customizacja.

    By caly proces ussprawnic proponowalbym podzial pracy na wiecej osob.



    No ale widze ze tutaj wszyscy chca pisac po swojemu. Za 2 lata okaze sie ze problem wrocil bo to co zostalo napisane znow nie ma supportu :)
    • 48: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Jan 2020 zmieniony
     

    MADRAFi:

    Za 2 lata okaze sie ze problem wrocil bo to co zostalo napisane znow nie ma supportu :)

    Tego w żadnym wariancie nie unikniesz. Teraz, co dla nowego człowieka będzie miało mniejszy próg wejścia?

    Jeżeli nowy AOL będzie minimalistyczny, zostaną zachowane dobre praktyki oraz napisane zostaną dobre testy jednostkowe etc. to każdy programista PHP z pobieżną znajomością frameworka szybko będzie mógł przejąć opiekę nad kodem. Gdy będzie wybrane jakieś "rozwiązanie" to prócz znajomości języka programowania będzie trzeba jeszcze uczyć się środowiska.
    • 49: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Ze swojego doświadczenia dodam, że im bardziej standardowe rozwiązanie, tym większe szanse, że będzie aktualizowane przez wiele lat.
    Przykłady: Wordpress i MyBB (na tym zrobiłem jdtech.pl - działa do dziś, nie ma problemu z migracją, aktualziacją i zabezpieczeniem). Zrobienie własnych modyfikacji tak, żeby było to zgodne z wymogami jest zwykle do zrobienia. Konserwacja jest niezbyt męcząca, choć o ile podstawa jest jakoś w miarę sensowna, o tyle rozszerzenia często są pisane przez ludzi, którzy do opisu API nie raczyli zajrzeć i zrozumieć, przez co mogą być wesołe kwiatki, jak ładowanie tych samych bibliotek js po kilka razy i to w różnych wersjach.
    Ale próg wejścia jest niski.

    Niestety odwieczny problem - fajne rozwiązanie customowe (bez zespołu nie podchodź), czy długowieczne rozwiązanie na standardowych klockach (wyklejanka na całego) to typowy problem takich sytuacjach.
    • 50: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Jan 2020 zmieniony
     
    @jakubd zdarzyło mi się raz mieć zlecenie związane z WP i potrzeba było wbić się w kod tego cuda a nie tylko napisać plugin.

    Został mi w pamięci bardzo bałaganiarski kod tej "platformy", co prawda było to 5 lat temu, może już przepisali?

    Więc to też zależy co się chce osiągnąć. WP jest dobry jak nie trzeba dotykać jego bebechów i taki problem może dotyczyć wielu tego typu rozwiązań.

    Niech najpierw powstaną wymagania / specyfikacja to wtedy można podyskutować jakie narzędzie wybrać.