atarionline.pl Skany gry "Dreszcz"? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime29 May 2009
     
    Ma ktoś może zeskanowaną grę DRESZCZ (taka opisówka), była kiedyś w magazynie Razem bodajże? Chodzi mi o obydwie części - czyli o całość? Od razu mówię, że nie był to listing, tylko gra w stylu opowiadania - kto się z tym nie spotkał, ten pewnie nie będzie wiedział ocb.
    • 2: CommentAuthorirwin
    • CommentTime29 May 2009
     
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 May 2009
     
    Chcesz zrobić wersję na atari? :)
    • 4:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime29 May 2009
     
    Echh... wspaniała gra :) Gwoli ścisłości: czy nie była wydrukowana aby w takiej gazetce młodzieżowej "My"?
  1.  
    Ja ją właśnie pamiętam z "My", były tam zamieszczane i inne gry planszowe jak "Bogowie Vikingów" czy "Bruce Lee". No i "Dreszcz" był też w ŚKG w formie oddzielnej książeczki.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 May 2009 zmieniony
     
    Dreszcz zostal przeportowany przez Larka:

    ->link<-



    No i w katalogu gier mamy dwie wersje:

    ->link<-
  2.  
    Congratulations! Sam myślałem o zrobieniu podobnej gry (nie umiem kodować, więc tylko myślałem). Kiedy wersja na carcie? :)
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 May 2009
     
    Kaz - ten mój Dreszcz to tylko zaczęty projekt. Grać w to się raczej nie da... :(
    Natomiast ten drugi (w katalogu v1), to pełna wersja gry.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 May 2009
     
    Larek - wiem, dlatego oznakowany jest w katalogu jako (demo). Ale mimo wszystko szkoda, bo interfejsowo-graficznie jest to bardzo kuszaca gra :).
    • 10:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime30 May 2009
     
    kuszaca? kuszaca?! to male dzielo sztuki! sam bym chetnie wrocil do takiego Dreszcza :) tez sie przymierzalem swojego czasu (ile to bylo lat temu?) ale gdzies moje wypociny umarly na jakiejs starej rozsypujacej sie tasmie... (generalnie calosc byla w Basicu - bez dzwieku, gr.0, kolory "zielonkawe" ...tyle pamietam ;) chyba fonty jedynie byly zmienione troche :)
    • 11:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime31 May 2009
     
    @Irwin: dzięki za link, nie znałem go ;)
    @Wieczór: kiełkował w mojej głowie taki pomysł, choć bardziej myślałem nad przypomnieniem jesj sobie i spróbowaniem zrobinia czegoś podobnego, ale mniejszego, w przyszłości
    @Kaz: nie wiedziałem o tym, że są dwie wersje na Atari. O wersji Larka kiedyś słyszałem. Dobra wiadomość.
    @Larek: chyba mamy podobne zainteresowania, co się zresztą okazało połowicznie na party ;) A swoją drogą - skoro jest już pełna wersja gry, to jej raczej nie zrobię... ;)
    W sumie widzę, że sporo osób zainteresowałem. Może, skoro Dreszcz już mamy - jakiś inny tytuł z tego gatunku?
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 May 2009
     
    Sikor, polecam sie, gdybys sie zdecydowal na ruszenie tematu :).
    • 13: CommentAuthorrag
    • CommentTime1 Jun 2009
     
    > Może, skoro Dreszcz już mamy - jakiś inny tytuł z tego gatunku?

    Np. 'Goblin' - druga paragrafówka tego samego autora, również swego czasu publikowana w 'Razem':

    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime1 Jun 2009 zmieniony
     
    @rag: stan początkowy tak samo ustawiany jak w "Dreszczu" - bo brak instrukcji? Swoją drogą ciekawe, przyjrzę się temu, ale nic nie obiecuję.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jun 2009
     
    Kolega Charlie Cherry mial fajny pomysl na paragrafowke w klimatach "miecz i magia", moze sie ujawni tutaj. Nawet powstala dokumentacja opisujaca co i jak. Powstal nawet zarys grafiki (Mono, Kaz), ale brak kogos, kto by pociagnal temat kodersko-organizacyjnie (ja sie nie chcialem za bardzo podjac, bo mi takie gry "nie leza", a do takiego projektu trzeba by naprawde duzego zaangazowania).
    • 16:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime1 Jun 2009
     
    Kaz: wiem, ale jego paragrafówka była zbyt zaawansowana na moje możliwości, może jak potrenuję na czymś prostszym...
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Jun 2009
     
    A ja ostatnio zaopatrzyłem się w kilka paragrafówek w wiadomym celu ;-)
    • 18: CommentAuthorzoltan
    • CommentTime2 Jun 2009
     
    A może "Wojownik autostrady"? Wszystkie cztery części... :) Pięknie się w to grało w wersji książkowej, więc na naszym ulubionym sprzęcie byłoby jeszcze lepiej ;)
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Jun 2009
     
    Dreszcz: ->link<-
    Wojownik autostrady: ->link<-

    Ja osobiście przymierzałem się do przeniesienia na Atari gry "Zewnętrzne zło". Świetny klimat i historia w której wcielasz się w postać wampira to coś, czego do tej pory nie było! Jednak gra jest dość prosta i wydaje mi się, że można zniechęcić tym tytułem graczy-atarowców do paragrafówek. Lepszym rozwiązaniem jest chyba rozwiązywanie zagadek kryminalnych w książkach "Wodny Pająk" i "Pajęcza sieć". Te gry znowu są bardzo, bardzo rozbudowane i maksymalnie trudne. Jak starczy sił i zapału, to być może wezmę się za któryś z tych tytułów.
    • 20:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 Jun 2009
     
    a tu cała skarbnica: ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Jun 2009
     
    Ooo, "Dreszcz" przechodzilem pare razy, super gierka!!
    Poza tym, ze jej debiut byl w "Razem" to pare lat pozniej jej autor (Jacek Ciesielski, o ile pamietam) wydal to jako oddzielnie wydawnictwo, ladnie przygotowane, rowniez z grafika. Po prostu cudo.

    Fajnie jakby powstala dobra komputerowa adaptacja, bo milo wspominam.... :)
    • 22: CommentAuthorLex
    • CommentTime9 Oct 2009
     
    Przepraszam że odkopuję stary juz nieco temat, ale skorzystam z okazji i zapytam czy ktoś kiedyś kontaktował się ze wspomnianym tu p. Jackiem Ciesielskim? :) Za moich "młodych czasów" był on dla mnie swego rodzaju inspiracją przy tworzeniu różnych rzeczy służących rozrywce (nie tylko komputerowych), niestety nigdy nie było mi dane go poznać osobiście.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Oct 2009
     
    Watpliwe, zeby ktos sie kontaktowal. W owych czasach kwestie praw autorskich malo kogo obchodzily, a mozna tez domniemywac, ze skoro dany pomysl czy program byl publikowany bez zastrzezen to celem autora bylo jego rozpowszechnianie bez ograniczen.

    Jacek Ciesielski rozwijal jednak swoje pomysly i zainteresowania grami i dzisiaj bez problemu go namierzysz :). Inna sprawa, czy bedzie chcial sie kontaktowac przy tak zajetym trybie zycia.
    • 24: CommentAuthorLex
    • CommentTime9 Oct 2009
     
    Tak, jeśli chodzi o prawa to już pisałem o tym w innym moim poście. Zapytałem, bo chodziło mi o coś innego - może ktoś miał z nim bliższy kontakt ze wzgledu na wspólne zainteresowania growe - jakies targi, zloty itp. Co do namierzenia - trochę tych "Jacków Ciesielskich" w google jest ;).
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 Oct 2009 zmieniony
     

    Sikor napisał kiedyś:

    Ma ktoś może zeskanowaną grę DRESZCZ (taka opisówka), była kiedyś w magazynie Razem bodajże? Chodzi mi o obydwie części - czyli o całość?

    Obie czesci?
    Pierwsza to pewnie "GOBLIN":
    ->link<-
    ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime9 Oct 2009
     
    @Dracon: nie, w RAZEM było to wydrukowane w dwu częściach. Fajnie się grało, po czym mi gdzieś jeden egzemplarz wcięło... I przez lata nie mogłem sobie pograć... ;(
    • 27: CommentAuthorLex
    • CommentTime9 Oct 2009
     
    Dracon, pewnie chodziło o to, że Dreszcz został opublikowany w dwóch częściach, w dwóch kolejnych numerach Razem. Goblin został opublikowany również, ale trochę poźniej (i też o ile pamiętam w dwóch częściach).