atarionline.pl szkodzone pliki BAS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorScalak
    • CommentTime5 Oct 2012
     
    Witam,
    trbb zauważył problemy z plikami .BAS pochodzącymi z naszej bazy ->link<- Czy coś o tym wiadomo?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Oct 2012
     
    Tytuł tematu też uszkodzony :)
    • 3: CommentAuthorBluki
    • CommentTime5 Oct 2012
     
    Pewnie uszkodzenia spowodowały "wybuchające beczki" z sąsiedniego wątku :)
    • 4: CommentAuthorBluki
    • CommentTime5 Oct 2012 zmieniony
     
    Ale poważnie.
    STAPLER to niemiecka wersja gry FORKLIFT Stana Ockersa – autora doskonale znanego bywalcom wątku Gry szerzej nieznane. Gra pochodzi z 1984 roku. Wersja BAS na AOL jest kompletnie zrąbana, ale ATR działa... troszeczkę. Grafika jest nieprawidłowa i kilka sekund po uruchomieniu zawiesza się. I nie ma znaczenia czy jest DOS (MyDOS, SuperDOS), czy go nie ma, obie wersje zachowują się tak samo. Ciekawe, że na Atarimanii plik (FORKLIFT) zaznaczony jest jako oryginalny, czyli powinien być sprawny.
    Podejrzewam, że za taki stan rzeczy odpowiedzialne są procedury maszynowe zawarte w grze, ewentualnie gra wymaga jakiegoś specyficznego środowiska.
    • 5: CommentAuthormuffy
    • CommentTime6 Oct 2012
     
    Sprawdź pod inną wersją BASIC romu. Niektóre starsze bazyle tak mają ;)
    • 6: CommentAuthorBluki
    • CommentTime6 Oct 2012
     
    Sprawdzałem pod wersją "C" na EMU i "B" na 800XL a także na EMU w trybie 400/800, BASIC A i trzema OS.
    • 7: CommentAuthormuffy
    • CommentTime7 Oct 2012
     
    a to nie wiem może popatrzę co tam się dzieje przez niedzielę :)
    • 8: CommentAuthorBluki
    • CommentTime7 Oct 2012
     
    Byłoby dobrze się się dowiedzieć w czym problem, ja niestety na razie nie będę miał czasu, aby się tym zająć.