atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Jul 2009
     
    W ostatnich dniach wpadła mi w ręce gra na PC pt. "Art of Murder: Klątwa Lalkarza". Gra została wydana kilka miesięcy temu przez firmę City Interactive. Jest klasyczną przygodówką i wygląda dość przyzwoicie. Największym jednak zaskoczeniem było znajome nazwisko:

  1.  
    To faktycznie spore zaskoczenie, trzeba będzie się temu tytułowi bliżej przyjrzeć. widziałem tą grę gdzieś na półce sklepowej i nie zwróciłem na nią uwagi. Sprawdziłem na stronie www.gry-online.pl tytuł polski jest nieco inny, Art of Murder: Sztuka Zbrodni.
  2.  
    Chyba się pośpieszyłem, faktycznie jest gra o tytule Art of Murder: Klątwa Lalkarza, kontynuacja Art of Murder: Sztuka Zbrodni.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2009
     
    To jeszcze przyjrzyjmy sie liscie plac Call of Juarez :)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Sep 2009
     
    Inna ciekawostka. Stare, ale dopiero teraz dostalem cynk:

    ->link<-

    Po prostu czaderski pomysl.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Oct 2009
     
    A to tez jest niezle: widzimy cartridge, a to przeciez... wersja kasetowa :)

    ->link<-

    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Oct 2009
     
    A jak ktos lubi konstruowac to polecamy mini-joystick:

    ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Mar 2010
     
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Mar 2010 zmieniony
     
    Ladne stanowisko, prawda?



    PS. Nie moje.
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    Piękne ^^. Wogóle całe atarisource warto poczytać, nie tylko pooglądać jedną fotkę ;-)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    Jasne, a nawet mozna latwo do takiego linku dotrzec, bo obrazek jest tu wklejony wlasnie jako zewnetrzny link. Dotyczy to tez innych zdjec.
    • 12:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    Kaz, akurat jakoś nie za bardzo działa ten zewnętrzny link... (IE8 tryb zgodności)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    Korzystam z Opery, klikam prawym klawiszem myszki, wybieram kopiuj link i gotowe. Czemu uparles sie na ten IE8? Nie przez przypadek IE traci gwaltownie udzial w rynku przegladarek. Tak z ciekawosci spojrzalem na statystyki u nas:

    Firefox 56.0 %
    MS Internet Explorer 18.0 %
    Opera 17.9 %
    Google Chrome 3.9 %
    Safari 1.8 %

    Nie wiedzialem, ze to az tak zle z tym IE. Przeciez to domyslna przegladarka w 90% systemow operacyjnych...
    • 14:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime10 Mar 2010 zmieniony
     
    Kaz, wiesz... począwszy od NetscapeNavigatora link w dokumentach html-owych wybierało się klikając w niego, nawet jeśli to był podlinkowany obrazek.
    [img]http://atarionline.pl/forum/comments.php?DiscussionID=221&page=1[/img]

    //EDIT: aaa, na forum to nie działa. To fakt, to trzeba kombinować i zaglądać do właściwości obrazka, żeby wyciagnąć link do niego... nie wpadłem na to :]
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    A ja zrozumialem, ze w ogole nie chce Ci skopiowac linka - to tez sorry! :)
  3.  
  4.  
    I fajny obrazek z retrokomp, znikł ze strony jeszcze w
    momencie, jak go oglądałem, na szczęście wyciągnąłem go z
    cache:
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Mar 2010
     
    To jest fajne:



    Is anybody else out there a fan of the Atari ST series? If so, tell us about it. What ST model(s) did/do you have? What are your favorite ST games? Bonus points to anyone who can provide a picture of themselves using an Atari ST before 1990!


    No wlasnie - jest ktos? Ja mialem ST dopiero tak jakos od 1991 albo 1992 roku, wiec z definicji nie mam takiego zdjecia sprzed 1990.

    A ten obrazek z retrokomp to oryginalnie chyba z Demotywatorow.
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Mar 2010
     

    Kaz:

    Safari 1.8 %

    To ja! :D
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Mar 2010
     
    Znalazlem, przed chwila zeskanowalem:





    Na pierwszym ja, 520 STM i 65XE, na drugim Zyga i to samo 520STM. Data wykonania zdjec nieznana, ale gdzies tak wakacje 1994.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Mar 2010 zmieniony
     
    Celne spostrzezenie:

    • 22:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Apr 2010 zmieniony
     
    W 9tce genialna jest ta naścienna lampka "Atari games" !
    Też taką chcę !:)
    Może ktoś ufunduje jako nagroda na compo.. ;)


    W 20tce - widzę magnetofon bez klapki - widać że używany, a nie eksponat;)
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Apr 2010 zmieniony
     
    Wspomnienia biznesmana Zbigniewa Jakubasa na Onecie, a w tle Atari:

    ->link<-

    - Tak, aczkolwiek nie było to proste. Ówczesne prawo zabraniało zatrudniania w przedsiębiorstwie więcej niż 30 osób. Wyjątkiem było założenie tzw. firmy polonijnej, w której limit zatrudnionych był dużo wyższy. Tak powstała odzieżowa firma Ipaco, której siedzibą została Biała Podlaska (ze względu na problemy z rejestracją w Warszawie). Oprócz szycia ubrań, Ipaco działała także w branży wikliniarskiej, która była charakterystyczna dla regionu.

    Po kilku miesiącach, na wskutek protestu spółdzielni wikliniarskich z rejonu białej podlaskiej, które obawiały się naszej konkurencji, wojewoda cofnął nam koncesję na wyroby wikliniarskie, proponując w zamian nową - dla branży, którą wybierzemy sami. I tu znowu szczęśliwy zbieg okoliczności – mój znajomy, który pracował kilka lat w Dolinie Krzemowej, w Polsce zajął się składaniem komputerów ATARI i to on podsunął mi pomysł produkcji komputerów w Polsce. Części do komputerów osobistych sprowadzałem z Tajwanu. Strzałem w dziesiątkę okazało się „spolonizowanie” pecetów poprzez zaopatrzenie klawiatury w polskie znaki. Komputery sprzedawały się jak świeże bułeczki, przynosząc firmie ogromne zyski. Po kilku latach rynek był nasycony (zresztą, w tym czasie Roman Kluska założył firmę Optimus). Dziś podstawowa działalność Ipaco koncentruje się wokół przemysłu odzieżowego – firma szyje jednak ubrania nie na rynek polski, lecz dla znanych światowych marek, takich jak Hugo Boss czy Mariella Burani.
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Tutaj tez wspomnienia lat 70-tych, Atari w kontekscie spoleczno-kulturowym:

    ->link<-
  5.  
    Rekord swiata w Asteroids pobity:

    ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Apr 2010 zmieniony
     
    Hardcoreowiec, ja przy nim wysiadam ;)
    Jak ugram 20 000 to jestem szczęśliwy :):) Niestety małe ufa są zabójcze...

    Swoją drogą to ciekawe, że koderzy w 1979 roku na wynik przeznaczyli ponad 20 bitów !

    No i jeszcze pozostaje pytanie w którą wersję grał.
  6.  
    Pac-Man co kawałek się pojawia w popkulturze, ścigające go
    duchy nieco rzadziej:

    ->link<-
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2010
     
    Dobre, koncowka jest najlepsza :)

    A ja znalazlem Atari Punk, ktory daje niezle brzmienia:




    A Nosty znalazl:

    Nosty:

    ->link<-

    Nie powiem zebym gustowal w takiej "muzyce" ale wykorzystanie Atari do tworzenia i ilustrowania muzyki eksperymentalnej jest warte odnotowania :)
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2010 zmieniony
     
    Grzesiek Galezowski podeslal taka ciekawostke: 8-bitowa restauracja w Japonii:

    ->link<-





    • 30: CommentAuthornosty
    • CommentTime21 Apr 2010
     
    Ja tego nie rozumiem. Dlaczego lokal urzadzony w stylu zeglarskim albo gorskim jest w kazdym miescie i nikogo nie dziwi, a kawiarnia dla geekow w stylu "8 bit" zostala zaliczona do 7 najdziwaczniejszych japonskich knajp?
  7.  
    Zwłaszcza w Japonii nie powinno to dziwić. W Polsce owszem, byłoby to może dziwne, ale w Japonii?
    • 32: CommentAuthorcobra_c64
    • CommentTime21 Apr 2010 zmieniony
     
    ->link<-

    Osobiście nie czuję tutaj klimatu retro.
    • 33: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Apr 2010
     
    tak, bez klimatu odpowiedniego, wygląda jakby ktoś w krzakach stare komputery porzucił sprzątając w garażu
  8.  
    Dopiero teraz luknąłem wstecz po blogu, na który zerkam od
    niedawna: okazuje się, że był tam wspominkowy cykl o ST:

    ->link<-
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Apr 2010
     

    Nosty:

    Dlaczego lokal urzadzony w stylu zeglarskim albo gorskim jest w kazdym miescie i nikogo nie dziwi, a kawiarnia dla geekow w stylu "8 bit" zostala zaliczona do 7 najdziwaczniejszych japonskich knajp?


    Moze dlatego, ze zeglarskie i gorskie knajpy sa na kazdym kroku, w kazdym miejscu na swiecie, a 8-bitowych nie ma? Chyba ze masz tam w Lodzi taka?

    Cobra:

    Osobiście nie czuję tutaj klimatu retro.


    Nie tylko nie ma tu klimatu retro, ale nie ma tu nawet jakicholwiek wartosci artystycznych. Lezy sprzet na trawie albo w blocie i koniec. "Mazurski fotograf" to pewnie jakis amator z Mazur, ktory chce zarobic na swoj pierwszy cyfrowy aparat ;)
    • 36: CommentAuthorguma
    • CommentTime21 Apr 2010
     
    Zobaczcie to:




    • 37: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime22 Apr 2010 zmieniony
     
    [img]http://gadzetomania.pl/images/2010/04/8bitowa-restauracja.jpg[/img]


    A myślałem że tylko ja (i może jeszcze jakieś niedobitki laborantów z końcówki zeszłego tysiąclecia ;)) mam hadki zwyczaj popijania ze zlewki (w moim wypadku herbatkie ze 2 razy większej ;)).
    • 38:
       
      CommentAuthorch0m1k
    • CommentTime22 Apr 2010
     
    Ta aukcja na allegro to żenada :) nie dałbym tyle kasy za takie zdjęcie, czy ta osoba ma chociaż o tym pojęcie czy dopiero dorwała się do aparatu i wierzy że jest dobra ^^ ... strach chodzić po ulicach bo w moim mieście mieszka :] potem wyjdzie jakieś pseudo profesjonalne zdjęcie moje na allegro :P
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2010
     
    Lt_Bri - znaczniki [img] nie sa potrzebne, po prostu wstawia sie link ze zdjeciem.
    • 40: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime23 Apr 2010
     
    -->Kaz - przyzwyczajenie ;)
    • 41: CommentAuthorguma
    • CommentTime24 Apr 2010
     
    • 42:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime24 Apr 2010
     
    to ostatnie to reklama strip pokera na c64czy jak ? :D
    • 43:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime24 Apr 2010
     


    Niby tribute for C64 ale przeciez na Atari jest w zasadzie identyczna grafika w BruceLee :)
    • 44: CommentAuthorguma
    • CommentTime24 Apr 2010
     
    Wolfen: taaa, a ta pani to taka nowa przystawka :)
    • 45: CommentAuthornosty
    • CommentTime25 Apr 2010
     
    W holdzie dla Donkey Konga:



    ->link<-
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2010 zmieniony
     
    Guma - to zdjecie wyglada mi na fake, ktos wkleil zarowno C64 jak i zdjecie dema "Edge of Disgrace" :). Ale u nas tez mozna znalezc takie zdjecia rozbierano-komputerowe i to z lat 80-tych:




    a takze forme komiksowa:




    oraz:
    • 47:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime25 Apr 2010
     
    Ej, ona mi zasłania maszynę! Nie mogę zobaczyć, co to za model :(

    :D
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2010 zmieniony
     
    Moze powinnismy sami zrobic taka sesje zdjeciowa z komputerami i dziewczynami? Uwzgledniajaca wspolczesne standardy mody i urody :D
    • 49:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime25 Apr 2010
     
    Ja sie chetnie podejme jako fotograf! :DDDDD
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    He he - to juz przegiecie, fan Pac-mana?

    ->link<-