atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Jul 2013
     
    nowe jest czasem wrogiem starego.
    subiektywnie nie podoba mi się ....

    ->link<-
    • 2: CommentAuthorw1k
    • CommentTime29 Jul 2013
     
    OT:
    A level 2 was issued for Northwestern to Northern Poland mainly for large to very large hail, severe wind gusts and tornadoes.

    • 3: CommentAuthorAdam
    • CommentTime29 Jul 2013 zmieniony
     
    Jak widać pixel artem można się zacząć zajmować w każdym wieku:

    • 4:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime30 Jul 2013 zmieniony
     
    "W ostatniej chwili - o komiksie w PRL-u" - TVP Polonia, 31 lipca 2013 o 6:05 i 13:50

    Z opisu w EPG:

    "Jakich znasz polskich bohaterów komiksowych? Odpowiedzi na to pytanie zadane przez autora dokumentu o historii polskiego komiksu w PRL - u świadczą o niemal kompletnej nieznajomości krajowych wydawnictw. Miejsce naszych rodzimych bohaterów zajęły bowiem zamerykanizowane postaci. Dorobek polskiej kultury komiksowej znajduje się w głębokiej defensywie, która będzie trwała tak długo, dopóki nie powstaną udane filmowe adaptacje komiksów. Tak jak to się dzieje we Francji, czego dowodem są choćby kolejne ekranizacje popularnej serii "Asterix". Ponieważ nigdy przedtem nie powstał ani jeden rzetelny film dokumentujący dokonania klasyków polskiej sztuki komiksu, twórca "W ostatniej chwili" niejako wypełnia tę lukę. Reżyser Mateusz Szlachtycz nakręcił dokument o historii komiksu w latach 50. , 60. , 70. , 80. aż do 90. W realizowanym w latach 2007 - 2011 filmie wykorzystał zarejestrowane rozmowy z klasykami polskiej sztuki komiksu, których oglądamy na ekranie, choć niektórych z nich dziś już nie ma wśród żywych. W filmie wystąpili: Henryk Chmielewski znany jako Papcio Chmiel - autor komiksów o "Tytusie, Romku i A'tomku", Grzegorz Rosiński - rysownik komiksowy i ilustrator o europejskiej sławie, m. in. seria '"Thorgal", Bogusław Polch - m. in. rysownik serii o kapitanie Żbiku, Tadeusz Baranowski - m. in. autor serii o profesorku Nerwosolku, Szarlota Pawel - m. in. autorka serii "Kleks", rysownik Mieczysław Wiśniewski (1925 - 2006) - twórca serii o kapitanie Klossie, rysownik i scenarzysta Janusz Christa (1934 - 2008), m.in. twórca serii "Kajko i Kokoksz". Nie mogło zabraknąć w filmie komiksowych wspomnień z czasów Solidarności, o których opowiada Jacek Fedorowicz, autor komiksów z głównymi postaciami tamtych dni: Kuroniem, Wałęsą, Borusewiczem, Bugajem, Mazowieckim. Ponadto rysownik Bogusław Polch wspomina o komiksie "Martwe posągi" stworzonym do spółki z Maciejem Parowskim dokumentującym obalenie pomnika Dzierżyńskiego. Rozmowy z twórcami zostały wzbogacone o komentarze znawców tematu, historyków, teoretyków komiksu, wydawców. Wśród nich znaleźli się: Dobrosław Kobielski - dyr. Krajowej Agencji Wydawniczej w latach 70. , Krzysztof Teodor Toeplitz (1933 - 2010), Adam Rusek - historyk komiksu, Biblioteka Narodowa, Jerzy Szyłak - komiksolog, rysownik komiksowy młodszego pokolenia Przemysław Truściński i inni. Film jest bogato ilustrowany zdjęciami, dokumentami, rysunkami oraz animowanymi fragmentami omawianych komiksów. Tytuł dokumentu "W ostatniej chwili!" został zaczerpnięty z tytułu jednego z zeszytów o kapitanie Klossie."
    • 5:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime30 Jul 2013
     
    Dzięki za info. Telewizji w ogóle nie oglądam, więc pewnie bym przeoczył, a taki program kuknę sobie z dziką rozkoszą, tym bardziej że większość wspomnianych tytułów mam na półce i bardzo często do nich wracam.
    • 6: CommentAuthorstc
    • CommentTime31 Jul 2013
     
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 Aug 2013 zmieniony
     
    Nawet nie wiedziałem, że była taka gra na Atari.

    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Aug 2013
     
    Kompletnie zapomniałem! 2 dni temu miała miejsce ważna rocznica. W tym roku, 1 sierpnia, minęło 20 lat od Assembly 93 - drugiej edycji tego party, gdzie poraz pierwszy zaprezentowano tego zwycięzcę konkursu, doprowadzając do ekscytacji wielu ludzi na scenie, w tym mnie. Do dzisiaj jest to mój numer 1 na PC, mimo że te komputery są dziś już setki razy szybsze - ta produkcja działa świetnie na 386! I moich dwóch absolutnych idoli i mistrzów muzyki scenowej: Skaven i Purple Motion.
    Panie i Panowie : Second Reality

    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Aug 2013 zmieniony
     
    Uzupełneinie: opublikowano kod źródłowy w/w demosa:
    ->link<-
    :)


    Tak poza tym
    Co się stało ze strona Fandala?
    Znikła z sieci?
    ->link<-
    Ostatnia kopia jest z 30. lipca, a dalej już nic.
    Hosting nie opłacony czy włam? ;o
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Aug 2013
     
    Patrząc po objawach to host raczej działa (bo komunikat o braku pliku host wyświetla), domena też, bo kieruje do hosta. Potencjalne przyczyny: domena nieskonfigurowana na hoście (wskazuje na zły folder), DNS pokazuje na złego hosta lub (yyyy!) pliki serwisu szlag trafił. Coś ostatnio sezon na awarie.
    • 11:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 Aug 2013
     
    • 12: CommentAuthorw1k
    • CommentTime4 Aug 2013
     
    • 13: CommentAuthorBluki
    • CommentTime4 Aug 2013
     

    Dracon :

    Co się stało ze strona Fandala?

    Podobno Fandal wyjechał na weekend, a problemu zdalnie nie da się rozwiązać.
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Aug 2013
     

    Bluki:

    Podobno Fandal wyjechał na weekend(...)


    ... i zabrał stronę ze sobą :)
    • 15:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime6 Aug 2013
     
    Coś dla miłośników programowania na Atari 2600.

    ->link<-
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Aug 2013
     
    To ciekawe co on pisze na temat tego, dlaczego E.T. zostało uznane za złą grę. I trudno się z nim nie zgodzić, to wcale nie jest zła gra. Moim zdaniem przyczyniły się głównie bugi (ten ze studnią do której się wpada stojąc na gruncie jest chyba najbardziej drażniący :)
    • 17: CommentAuthormarekp
    • CommentTime6 Aug 2013
     
    @MaW, "The evolution (...)" He, he, przypomniałeś mi jak w 99 roku kupiłem wypasionego peceta i jarałem się takimi techno-demami. Wtedy dałem za sprzęt jakieś 8k zł. Teraz w ramach "gonienia postępu" z żalem wydałem kilka stówek na używaną płytę z procem i pamięcią... No i już się nie jaram. Zresztą, jak widać wszystko jest na jutubie ;-)
    • 18:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime8 Aug 2013
     
    Chyba czas się przeprowadzić.

    ->link<-

    U nas nie dość, że człowiek chcąc nie chcąc nabija kabzę mafii, to jeszcze robi się z niego niebezpiecznego przestępcę, na równi z gwałcicielami i mordercami, tylko za to, że się dobrze bawi nie wyrządzając nikomu krzywdy. A o wiele gorsza trucizna pod postacią alkoholu czy nikotyny jest jak najbardziej legalna i wszędzie dostępna. Ech...
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 Aug 2013
     
    Za każdym razem kiedy zapalisz blanta, umiera mały kotek, zbrodniarzu! :)
    • 20:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime8 Aug 2013
     
    Nie ten adres, przyjacielu - tylko lufy, bonga i wiadra. :D
    • 21:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime8 Aug 2013
     
    Ciekawe praktyki, nie ma co.

    ->link<-
    • 22:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime8 Aug 2013
     
    Jako Ciekawostka, SID'y przy tym to liga podwórkowa: ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime9 Aug 2013
     
    Wejdź na YouTube, wybierz dowolny film, kliknij w puste miejsce na stronie, wpisz z klawiatury: 1980
    (dobreprogamy były pierwsze)
    • 24: CommentAuthorRamos
    • CommentTime11 Aug 2013
     
    Gotye - Old School Computer Remix
    ->link<-
    • 25:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime11 Aug 2013 zmieniony
     
    Ramos, taki już humor naszego forum:

    (a poza tym, suchar :P )
    • 26: CommentAuthorSim_Piko
    • CommentTime12 Aug 2013
     
    nie wiem, czy dobry wątek :\/
    ->link<-
    • 27:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime13 Aug 2013 zmieniony
     

    Hmm... sugerujesz, że Rockford była kobietą i do tego - kotem ?
    • 28:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime13 Aug 2013
     
    mi się podoba - zwłaszcza te proporcje diamentów i "kwadratów". Dla fanów retro - fajne :)
  1.  
    @MaW
    Nie widać tu ani dwóch "atrybutów" kobiety, ani pojedynczego "atrybutu" męskości :-)

    @Sim_Piko
    Świetnie to wygląda!
    • 30: CommentAuthorSim_Piko
    • CommentTime13 Aug 2013 zmieniony
     
    @MaW
    kobietą? z której strony? może to przez tą pozę...
    Z drugiej strony, jak będzie tak daleko, to może dorobi się i model płci przeciwnej... ale nie obiecuję.
    Planowo ma to być syn (a może już wnuk?) Rockforda.
    Imię robocze to Rocky, ale chyba raczej je zmienię, żeby nie mylono go z pewnym bokserem.

    @xeen
    dla fanów atari i "tego drugiego kompa" raczej :P

    @mgr_inz_rafal
    dzięki

    ciekawostka - model diamentu (lekko edytowany) pochodzi z "Boulder Rocks! 3D"

    • 31: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime14 Aug 2013
     
    ->link<-

    Nie wiem co na to autor, ale ja jestem zachwycony tym softem. No i działa fajnie pod Wine.
    • 32:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime14 Aug 2013
     
    ->link<- <- AtariTools
    • 33: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime14 Aug 2013
     
    Jeszcze jakby V.0.3.9 była gdzieś dostępna, to chętnie bym potestował :)
    • 34: CommentAuthornodez
    • CommentTime16 Aug 2013
     
    no raczej
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Aug 2013
     


    Armin van Buuren - holenderski DJ, producent muzyki trance.
    • 36:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime22 Aug 2013 zmieniony
     




    Więcej:
    ->link<-
  2.  
    Ciekawe, czy Armin van Buuren do dziś używa czasem swojego Atari ST :) Swoją drogą pomysłowo rozwiązał problem braku podstawki w monitorze SM124 :D
    • 38: CommentAuthorBluki
    • CommentTime25 Aug 2013 zmieniony
     


    Co to ma wspólnego z Atari, ano niewiele. Najwyraźniej jednak mamy na forum zastój (5 postów w ciągu ostatniej doby), więc niech chociaż to będzie śmieszny zastój...
    • 39: CommentAuthorw1k
    • CommentTime26 Aug 2013 zmieniony
     
    • 40:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime27 Aug 2013 zmieniony
     
    Było?


    ->link<-

    Na prawdę polecam. Jeden z najciekawszych odcinków CCh, no i jest o Atari ST.
    • 41:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime29 Aug 2013 zmieniony
     
    Ciekawy projekt MVGS2:

    • 42:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime30 Aug 2013
     
    Kapitalny montaż.

    • 43: CommentAuthorw1k
    • CommentTime2 Sep 2013 zmieniony
     
  3.  
    • 45:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 Sep 2013
     
    Kurde, o godzinę! :-)
    • 46:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime2 Sep 2013 zmieniony
     
    ->link<-

    Piękni i młodzi:)
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Sep 2013 zmieniony
     
    Atari ST w teledysku Kim Wilde & Laurent Voulzy (1985 rok):

    od 1:25

    ->link<-
    • 48:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Sep 2013 zmieniony
     
    Jak ktoś uważnie oglądał dzisiejszy (no, wczorajszy) program Wojewódzkiego, to zobaczył coś takiego:


    Niestety umknęła mi nazwa zespołu. Zna ktoś tego perkusistę?
    • 49: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime4 Sep 2013 zmieniony
     
    ->link<-
    "Ted Nemeth"
    Patryk Pietrzak, Michał Gibki, Mateusz Dziworski, Mateusz Miągowski
    Który to perkusista nie wiem ;)
    • 50: CommentAuthorBluki
    • CommentTime4 Sep 2013 zmieniony
     


    Od lewej: Mateusz Miągowski (bas), Patryk Pietrzak (wokal, gitara), Michał Gibki (wokal, gitara), Mateusz "Matiz" Dziworski (perkusja).