atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorXaVeR
    • CommentTime18 Jul 2020 zmieniony
     
    Pewnie znacie, ale jest troche o Atari:
    • 2:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime22 Jul 2020
     
    Da się na Atari?


    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Jul 2020
     
    na Atari sporo "złotych torusów" :)
    • 4:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime22 Jul 2020
     
    Torusy to ja z Atari znam;). Chodzi mi konkretnie o taki ASCII torus
    • 5:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime22 Jul 2020 zmieniony
     
    ->link<-
    kilka platform w assemblerku
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Jul 2020
     
    @anonymus na Atari wszystko się da,najwyżej ktoś jeszcze czegoś nie zrobił ;)
    • 7:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime23 Jul 2020 zmieniony
     
    IRATA4, tak sądzę i chciałbym kiedyś zobaczyć


    Niewidomy chłopak grający na NES
    • 8: CommentAuthormcs
    • CommentTime28 Jul 2020
     
    Galaksija ->link<-
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime9 Aug 2020 zmieniony
     
    • 10: CommentAuthormysiek
    • CommentTime9 Aug 2020
     
    • 11: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime9 Aug 2020
     
    Dobre :-):-):-):,-):,-)
    • 12: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime24 Aug 2020
     
    Amerykanie znowu docenili dżojstiki - "Amerykańscy gracze mają [...] problem – w serwisie Amazon nie została ani jedna sztuka." :) Niezastąpione :)

    ->link<-
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime1 Sep 2020 zmieniony
     
    Miałem przyjemność oglądać to ostatnio na NES-ie więc chciałem się podzielić :)

    I wersja NES:
    • 14: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime1 Sep 2020
     
    koty to kłopoty!
    • 15: CommentAuthormono
    • CommentTime1 Sep 2020
     
    Nie koty mnie tu zaciekawiły :)
    • 16:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime1 Sep 2020
     
    Tęcza !!! To może być symbol KWASow
    • 17:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime7 Sep 2020
     
    ->link<-

    Nice obudowa
    • 18: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime8 Sep 2020 zmieniony
     
    Elektroniczny test ciążowy szybszy od komodorka. Od atari napewno nie!!. Coś piszą że nie da sie instalować dodatkowych aplikacji, ale może emulator atari by ruszył. Napewno każda babeczka zagrałaby w river raid, aby się odstresować po takiej wiadomości..
    ".....w zakresie podstawowych operacji jest on prawdopodobnie szybszy niż… oryginalny IBM PC. To oznacza, że z pewnością zostawia w tyle mój pierwszy komputer, czyli wyposażonego w 8-bitowy procesor MOS Technology 6510 @ 1 MHz Commodore C64."
    ->link<-
    • 19: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    Tak jeszcze w temacie testów ciążowych ;)
    ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    no i co z tego skoro na ATARI NIE MA :(.
    ... ciekawe jak się ma project M.
    • 21: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    Bardzo mnie zaciekawił ten projekt. Podoba mi się animacja postaci i "surowość" grafiki.
    • 22: CommentAuthortebe
    • CommentTime8 Sep 2020 zmieniony
     
    dzień z życia programisty

    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Sep 2020 zmieniony
     
    @trocero77
    a to nie port projektu z ZX Spectrum ???
    • 24: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime8 Sep 2020 zmieniony
     
    Jak mówi starożytne przysłowie - "Dzień bez targania żelaza to dzień stracony", widziałem jakiś film dzień z życia programisty w wersji chyba niderlandzkiej, co koleś miał 3 godziny na rower i targanie żelaza, poza tym robił to samo. Apropos "dzień z życia programisty".
    Pozatym każdy kto ma żone i dzieci takie filmy ogląda jak sci-fi albo l.o.t.r
    • 25: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime8 Sep 2020
     
    @irata4 tak, ale wcześniej nie widziałem tego na ZX. A całkiem fajnie się na C64 prezentuje.
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Sep 2020
     
    @ trocero77
    C64 to nie Atari ,widząc taką grę na Comodzie czuję jakbym dostał kose w plecy ... a kysz to jest beee beee ;) .


    No fajnie wygląda i zapewne fajnie się w to gra,szkoda że dźwięk nie z Commodore,ale my Atarianie mamy za to nowego Tetrisa ;)
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Sep 2020
     
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Sep 2020
     

    Irata:

    ale my Atarianie mamy za to nowego Tetrisa ;)


    Widzę, że bardzo cię ubodło, że ktoś śmiał zrobić grę, która ci nie leży ;). Spokojnie, kompleksy nie są śmiertelne, można z nimi żyć ;)
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Sep 2020
     
    ...nie,nie,ja cieszę się że wyszła nowa gra na ATARI i że to Tetris jakiego nie było,choć tego jest masa,a ubodło mnie to że takiego Obcego na Atari nie ma i nie zanosi się na to by był...a C64 dostanie :( i to faktycznie mnie ubodło,jak pisałem wyżej.
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Sep 2020
     
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    No to zrób taką grę, jaka Ci pasuje. Bo w ośmiobitowej tradycji - jak ktoś nie ma gry, którą chce - to ją robi :)
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    Robię grę,może nie do końca taką jaką bym chciał,ale na początek myślę że wystarczy,wrzucam tam sporo artyzmu.

    I tym sposobem do tej pory nie mamy żadnej porządnej strzelaniny od roku 2013bo na siłę uważam za takową X-8 które kilkakrotnie ukończyłem.
    • 33: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime11 Sep 2020
     
    To prawie zupełnie nie w temacie, ale nie mogę się oprzeć:
    ->link<-
    • 34: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime13 Sep 2020 zmieniony
     
    O takie cudeńko na CPC się pojawiło. Jak ja bym coś takiego chciał zobaczyć na A8.
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Sep 2020 zmieniony
     
    @ trocero77 kurde ale dałeś pomysł,na Atari spokojnie można by pokusić się o przeniesienie :
    .Jak by byli chętni to mógłbym przerzucić/przygotować grafikę i animacje,do swojej gry mam już praktycznie skończoną .

    A tak wygląda chyba najlepsza wersja tej gry dostępna na Playstation 2 :


    edit. Jednak nie ,najładniejsza jest na PS4,ale nie wiem czy najlepsz,w te nie gralem

    w zasadzie prawie każda konsola licząca się w JP konsola miała swoją wersje Kapitana Jastrzębia .
    • 36:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Sep 2020
     
    programowanie 6502 za pomocą pada :)



    tego typu zabawy dają nadzieję, że uda nam się kiedyś zhackować symulację, w której żyjemy ;]
    • 37: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Sep 2020
     
    pirx: tak zupełnie serio, to ostatnio naukowcy udowodnili, że nie możemy żyć w symulacji, bo pewne zjawiska (chyba kwantowe) wymagają ogromnej mocy obliczeniowej dla pojedynczych cząstek, nie mówiąc już o całym kosmosie
    • 38: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime15 Sep 2020
     
    @gorgh: "ogromnej mocy obliczeniowej" to pojęcie raczej względne, więc to chyba nie wyklucza symulacji, należało by raczej powiedzieć:

    • 39: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Sep 2020
     
    :D
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Sep 2020 zmieniony
     
    @gorgh może być jakiś osobny algorytm który to wylicza ;) .
    Kiedyś za czasów Playstation 2 była taka gra w której konsola generowała duży teren niezasłonięty mgłą a do tego widoczne tysiące postaci ... też się głowili jak to możliwe


    Nie sądzę byśmy żyli w symulacji,wiele temu przeczy,ale możliwe jest że żyjemy w takim kosmicznym zoo a więzieniem jest nasza planeta ...
    • 41: CommentAuthorkamilosik
    • CommentTime15 Sep 2020 zmieniony
     
    ->link<-

    Dawna siedziba ATARI znika na dobre
    • 42:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Sep 2020
     
    @gorgh - jak masz źródełko pod ręką, to chętnie poczytam, bo ja dla odmiany czytałem bardzo przekonujące ciekawostki na temat mechaniki kwantowej, np. funkcja falowa - genialny trik programisty naszego wszechświata - właściwości cząstek W OGÓLE nie muszą być obliczane, aż do momentu pomiaru/obserwacji. Dopiero jak potrzebujesz konkretynych wartości dla cząstki to wyciągasz f-cje falową i bam, cała historia cząstki w jednym cyklu ;]

    Przestrzeń 3D jako metoda korekcji błędów: ->link<- (był jakiś lepszy artek, ale tu są odnośniki)

    Holographic principle - cały świat jest 2D, 3D to złudzenie (to, co wyżej, ale z innej mańki wzięte) ->link<-

    itp, itd. jak szukałem tych artków to wpadł mi też jeden z obozu "nie jesteśmy symulacją", ale główny argument był taki, że w symulacji nie zadziałają symetrie, np. symetria obrotu, ale to jest coś, co zaczyna być obserwowane ->link<-
    (to w ogóle fajna sprawa, bo łatwa do zrozumienia dla nas ośmiobitowców - jak narysujesz kwadrat na papierze w kratkę, to jak go trochę obrócisz to jego wierzchołki nie będą trafiać w kratki, więc albo kratek nie ma (ciągła przestrzeń), albo wielkość kwadratu się trochę zmieni (jeśli jednak jego wierzchołki muszą być w kratkach).
    • 43:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime15 Sep 2020
     
    @gorgh, pirx: a jeśli jednak żyjemy, to wywody naukowców, którzy również żyją w tej symulacji, są coś warte? :)
    • 44:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Sep 2020
     
    Dobra w temacie poza "Matrixem" jest "Incepcja", czy żyjemy w jakimś śnie? ;)
    • 45: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Sep 2020
     
    pirx: szukałem i nie mogę tego namierzyć niestety :( chyba widziałem to na stronie I fucking love science i chodziło tam o jakieś zjawisko, które w przypadku pojedynczych cząstek sprawia ogromny kłopot obliczeniowy i tam było napisane, że niemożliwe jest zasymulowanie całego kosmosu, bo wraz z wzrostem ilości cząstek branych pod uwagę ilość obliczen rosnie nieliniowo
    • 46:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    @gorgh: ale to wszystko są hipotezy i doświadczenia wykonywane w symulacji, która to jest ograniczona i "inputuje" jak w przytoczonej "Incepcji", że pewne rzeczy są niemożliwe - bo tak jest zaprogramowana symulacja :)
    • 47: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    to o czym mówisz, to relatywizm, który zakłada, że wszystko da się podważyć, ale tak nie jest. Jeśli coś jest niemożliwe do obliczenia, to znaczy, że jest niemożliwe do obliczenia
    • 48:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    w zadanej domenie, np. x^2+1=0 nie da się obliczyć w R, ale no probs w C.
    • 49:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    @gorgh: nam się wydaje, że jest niemożliwe, ale czy jest niemożliwe? Może tylko symulacja nas ogranicza, jakby nie pozwala "wymyślić" jak to obliczyć.
    Nie tak dawno niemożliwe było zapłacić kartą w biedrze, jednak projektanci symulacji stwierdzili, że to już są jaja niemożliwe :) I proszę, symulacja dopuszcza taki stan :)
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    ... więc myślisz że jak naukowcy coś wymyślają/odkrywają to nasza symulacja jest aktualizowana o nowe nieznane .... ?

    Ale są przecież inne wymiary,jest świat macro a przecież w gruncie rzeczy i my możemy być w skali makro w odniesieniu do wszechświata i bytować jak wesz na olbrzymie który jest naszym kosmosem i światem bo nie ogarniamy tego,tak samo jak nie ogarniamy kolejnych wymiarów tylko ten w którym żyjemy.