atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime12 Nov 2020 zmieniony

Jak zwykle przez przypadek, znalazlem taka ciekawostke.

->link<-

Jest to chinski klon Apple II w obudowie, ktora została zerżnięta od Atari. W niektórych miejscach jest identyczna, ale raczej nie byla to sama forma bo jest wieksza od XE i mniejsza od ST. Ciekawi mnie czy sami zrobili ta forme, czy tez zdobyli cos z wczesnych prototypów.
    • 2:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2020

Wow! Piękne znalezisko. Ale autor porównuje do serii XE, a tu ewidetnie zżynka od serii ST...
    • 3:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime14 Nov 2020

No to skoro jesteśmy w tym temacie, nieco inna zrzynka.
    W zasadzie powinno się pisać inspiracja ;)
    • 4:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime20 Nov 2020

zrzyna jak się patrzy,słucham metalu i znałem to...ale udawałem że tego nie ma ;).

A to widziałeś ?

• 5: CommentAuthorpgru
    • CommentTime21 Nov 2020

Mam nadzieję, że Kaz się nie obrazi, ale na ulicach jednego z miast są plakaty reklamujące album(?) "Kaz bałagane" rapstera(?) . Ciekawe czy ma to coś wspólnego z tym portalem i Atari :-)
    • 6:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime22 Nov 2020 zmieniony

@ pgru

->link<-

Gdzie tam nasz Kaz i błaganie ... ... chyba że o głupot na forum niepisanie ;) .
    • 7:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Nov 2020

Pgru - ja mam we Wrocławiu innego Kaz-a, na zdjęciu poniżej :D
    Irata - dobry rym :), aczkolwiek spróbuj z oryginalnym "bałagane", to już nie przelewki :)
    • 8: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Nov 2020 zmieniony

pokochaj Amige 600 :)

->link<-
    • 9: CommentAuthorJaro
    • CommentTime24 Nov 2020

Nie wiedziałem, że gniazdo monitora w Atari XE ma podwójną funkcjonalność. Oprócz monitora można też podłączyć klawiaturę, wystarczy przejściówka AT-PS/2 ;)
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorAlex
    • CommentTime24 Nov 2020

Zżynanie z konkurencji to norma i to nawet teraz. Byłem w siedzibie LG Electronics w Seulu i odwiedziłem "pokój inspiracji" :D Nie wolno było robić zdjęć (mam chyba ze 2 na lewo zrobione), ale tam stoją produkty bezpośrednich konkurentów. Projektanci tam wchodzą i szukają inspiracji :D A wyniki swojej "pracy" wiszą w korytarzu, aby wszyscy mogli je obejrzeć i zagłosować na najlepsze rozwiązanie :)
    • 11: CommentAuthorAlex
    • CommentTime24 Nov 2020

@Jaro - to wygląda raczej na przejściówkę do S-video :)
    • 12: CommentAuthorJaro
    • CommentTime25 Nov 2020

@Alex - zobacz dobrze.
    Tu masz tą przejściówkę
    ->link<-
    • 13: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime7 dni temu

Nowa maszynka do emulacji to XBOX Series S. Kwestią czasu jest zainstalowanie retro emulatorów 8bit.
    Taka ciekawostka :>

• 14:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 dni temu

Alex - może tam wchodzą, żeby popatrzeć, jak czegoś nie robić... inspiracje różnymi drogami chadzają :D
    • 15:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 dni temu zmieniony

Porównanie rozmiarów obiektów z różnych gier, filmów i przedmiotów realnych:

PS. Chociaż znacznie bardziej interesujące jest to:

• 16:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 dni temu zmieniony

Komputer steam-punkowy:

->link<-
    • 17: CommentAuthormono
    • CommentTime3 dni temu

Przepiękny. Ale mogli zrobić dzieloną klawiaturę :)
    • 18: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime3 dni temu

Apple wraca do architektury 6502 w swoich komputerach ;)
    "Od wtorku entuzjaści nowych technologii zachodzą w głowę, jak szybkie będą najnowsze komputery Apple’a z procesorami ARM, czyli MacBook Air 13” (2020), MacBook Pro 13” (2020) i Mac mini (2020). Sercem każdego z nich jest w końcu ten sam procesor Apple M1, którego nie mieliśmy okazji sprawdzić w praktyce."
    ->link<-

I ponoć Windę da się na tym odpalić: ->link<-

Ciekawe czasy idą.
    • 19: CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 dni temu

Pani Michalina odkryje może zaraz demoscenę: ->link<-
    • 20: CommentAuthorAdam
    • CommentTime2 dni temu

pirx:

Pani Michalina odkryje może zaraz demoscenę:

Może odkryje ją jako inspirację, ale jak wynika z artykułu panią Michalinę interesuje raczej kierunek artystów wizualnych (wspomniany w artykule Vincent Houze), co potencjalnie może być bardziej nobilitujące i przynoszące większe profity niż działalność na demoscenie.

Z interesujących fragmentów tego artykułu:

Joanna:
    "Nie znając języka technologii, jesteśmy biernymi konsumentami postępu – przekonuje. – Już niedługo znajomość programowania będzie tak samo podstawową umiejętnością jak na przykład znajomość języka angielskiego albo posiadanie prawa jazdy. Nie chcę zostawać z tyłu."

Michał:
    "Sam programistyczną zajawkę załapałem, pracowicie wklepując listingi gier z magazynów takich jak Bajtek czy Tajemnice Atari. Kilka lat później bez większych problemów przeszedłem na amigowski AMOS. Hobbistycznie pisałem nieskomplikowane gry, w które bawiliśmy się później ze znajomymi. Oni często też programowali, w moich kręgach to było zjawisko masowe – wspomina."
    • 21: CommentAuthorpgru
    • CommentTime1 dzień temu

@Adam
    Jeśli się nie mylę to w Polsce od ponad 20-30 lat do zaliczenia SP (którą masz w zasadzie obowiązek zaliczyć, choćby po to by dostać prawo zdawania na prawo jazdy) jest obowiązek zaliczenia języka programowania(nie wiem czy nadal Logo, ale zazwyczaj chodzi o Logo z najpopularniejszym Logo Komeniuszem). W teorii na papierze mamy więc miliony programistów.Tak jak znawców "Pana Tadeusza".
    • 22: CommentAuthorpgru

@bruno_j
    Może ktoś zrobi "hakintosha" bootującego do ekranu Basica :-)
    • 23:

CommentAuthorIRATA4

@ Kaz ten komputer steam-punkowy od razu skojarzyłem z Bioshockiem,którego muszę w końcu porządnie ograć.
    • 24: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime13 godzin temu