atarionline.pl Silly Venture 2k12 Multimedia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime10 Dec 2012
     
    Nowa wersja slideshow. Miłego odbioru



    Niebawem podam linki na download fotek.
    • 2:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime11 Dec 2012
     
    4:59 - kto to i co robi z tym Casio/Sharpem?
    Chyba nie miałem okazji spotkać tego jegomościa...
    • 3:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime12 Dec 2012
     
    Moje 5 filmów (w tym ^^ ciii...) oraz 205 zdjęć już na pigwie. dzięki azbest!

    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Dec 2012
     
    sOnar - dzięki za fotorelację !;) Szczególnie mnie ona interesuje bo niewiele widziałem na imprezie :P


    @Cosi
    To koder dużego Atari z Finlandii kodował właśnie coś na compo. Co do tego co robi to zapewne zamiast korzystać z kalkulatora jako akcesorium podczas programowania - woli korzystać z fizycznej jego wersji:P
    Aha no i nie pojawił się on w tym roku po raz pierwszy ja go z widzenia kojarzę.
    • 5:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime12 Dec 2012
     
    Masz rację tdc. Był rok temu na SV. Rozmawiałem z nim na SV zarówno obecnie jak i rok temu ale ksywy nie pamiętam. Coś na J?
    • 6:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime13 Dec 2012
     
    @tdc - Eee, kalkulatora... Myślałem, że jakiś interfejs do Atari zrobił ;-P
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Dec 2012
     
    Może zrobił, ale o to to trzeba by się go zapytać.
    • 8: CommentAuthorexolon
    • CommentTime14 Dec 2012
     
    A czy Larek był na party i ewentualnie czy nagrywał co nie co kamerą? Jego video raporty z parties to prawdziwe mistrzostwo świata.
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Dec 2012
     
    Niestety nie :(
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Dec 2012
     
    @cosi: to Emphii z grupy Extream (Atari Falcon, Finlandia), autor invitki na SV2k12, na filmie koduje nasze intro 96kb :) Był także rok temu.
    • 11:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime14 Dec 2012
     
    Dzięki za informację :-)
    • 12:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime14 Dec 2012
     
    moje fotki w zipie:

    ->link<-

    długo nie poleżą...
  1.  
    Muzyka z Boogie Nights na "nowym" magnetofonie szpulowym. Sprzęt jeszcze przed renowacją, ale plumka nieźle :)

    • 14:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime13 Apr 2013
     
    he he zarąbisty sprzęt Rafał ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime13 Apr 2013
     
    Ten film wideo jest prywatny.
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Apr 2013
     
    Mój pierwszy magnetofon!!! Wzruszyłem się... Odprywatyzuj pls muszę to z tego sprzętu usłyszeć.
    • 17:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime13 Apr 2013 zmieniony
     
    OK, spróbujcie teraz - film powinien już być dostępny.
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Apr 2013
     
    skąd ten przydźwięk na filmie?
    • 19:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime13 Apr 2013 zmieniony
     
    No ładne cacko - ja sam mam Unitrę ZK-127. Trzeba w niej co prawda wymienić pasek klinowy, bo po przejściu połowy taśmy mechanizm przestaje nawijać ją na prawą szpulę, ale poza tym sprzęt jest w 100% sprawny. Dawniej nagrywałem na nim najfajniejsze muzyczki z C=64 metodą przystawienia mikrofonu do głośnika, zresztą mam te nagrywki do dziś.

    Pomyśleć tylko, że współcześni nastolatkowie nie wiedzą, co to jest kaseta magnetofonowa bądź płyta winylowa, a my tu sobie o takich zabytkach gadamy...
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Apr 2013
     
    .. heh, mam gdzieś szpulowca od thePinka, trzeba się tym zainteresować tym bardziej, że mam trochę szpul z lat '80. Najgorsze to jest jednak to, że taśmy nie były ruszane od conajmniej 20 lat. Mam nadzieję, że nośnik się nie złuszczy jak ze stilonek ;)
    • 21:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime13 Apr 2013 zmieniony
     
    @pin
    Nie mam zielonego skąd ten przydźwięk... A jeśli chodzi o nośniki, to żadna z moich szpul (również Stilonki) nie wykazuje śladów starzenia. Mogę sobie spokojnie słuchać swoich własnych gadek, które to mój ojciec nagrywał jak miałem roczek :) A to już ponad 30 lat :)

    @Tenchi
    Nie ma chyba obecnie oryginalnego egzemplarza ZeTki, która nie wymagałaby renowacji. Nawet najbardziej zadbane egzemplarze nie domagają mechanicznie.
    • 22:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime13 Apr 2013 zmieniony
     
    Ha - też mam taśmę z nagranym samym sobą, gdy miałem roczek. Potwierdzam, iż pomimo 30 lat leżakowania wszystkie z nich wciąż nadają się do użytku. Chyba zbiorę się w sobie i w końcu doprowadzę sprzęta do pełnej sprawności, a potem popłynę na fali wspomnień, po raz kolejny przesłuchując komplet szpul.
    • 23:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime13 Apr 2013 zmieniony
     
    Jeszcze odnośnie złuszczania - rozsypuje się właściwie tylko klej łączący rozbiegówkę z taśmą magnetyczną. Trzeba uważać, bo łatwo zafajdać kapstan.
    • 24: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Apr 2013
     
    Ha, ja miałem jednak inną wersję - wskaźnik zapisu był nie od góry tylko od czoła na tej "budce" i nie wychyłowy a piękna zielona lampa :) Poza tym logo unity na maskownicy z przodu było inne - stylizowane U z napisem Grundig Licence.

    Dokładnie taki:
    • 25:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Apr 2013
     
    Też taki magnet u mnie w domu straszył przez pewien czas, ale już wtedy był zabytkiem.
  2.  
    @wieczor
    Czyli miałeś bardziej cenny model lampowy :)
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Apr 2013
     
    Zgadza się, znacznie wcześniejszy i co za tym idzie obecnie rzadszy.

    Unitra miała taki wesoły zwyczaj, że kupowali licencję, a potem robili po paru latach parę modyfikacji, większych i mniejszych, które pod licencję nie podpadały i już mamy własną myśl techniczną :) Chyba większość ich magnetofonów była od Grundiga - przynajmniej do połowy lat 80-ych.

    Tego nie miałem ale wielu moich znajomych miało, też na licencji:



    Tu wersja z radiem:



    ale miałem ten:


    i ten:
    • 28:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Apr 2013
     
    Pamiętam te super sprzęty;):)
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    ... do Spectrum/Timex ,ciekawe czy ktoś przerabiał pod atarynke ,mój ojciec próbował i nawet gdzieś mam prototyp przerobionego Grundiga takiego z suwakiem służącym do przewijania taśmy.
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    Ja też miałem interfejs, nie firmowy magnetofon. Samego magnetofonu nie było co przerabiać, interfejs był wygodniejszy, można było magnetofony zmieniać. Oczywiście wówczas pojawiły się problemy z różnym ustawieniem głowic i stąd programy do tego (bo w firmowym nie ma po co grzebać)
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    wieczor
    ja niestety musiałem ,nie tyle "kręcić głowicą" co wtykać śrubokręt pomiędzy obudowę a pause w celu zablokowania na odpowiedniej wysokości klawisza pause i nadania taśmie odpowiedniej przyswajalnej dla A8 prędkości która pozwalała wczytać gry ,czasami jeszcze podczas każdego następnego(od wczytania nazwy programu) długiego pisku(turbo)wyskakiwały na ekranie kolorowe pasy(tęcza256)i jak w trakcie trwania pisku nie wcisnąłem bodajże start to program się wiadomo... nie wczytywał więc w atarynie "blokowałem" także START,owe patenty zdawały egzamin i w zasadzie nie było gry której ze "zdrowych" kaset bym nie wczytał,a zapomniał bym ów magnetofon normala nie wczytywał kompletnie (mam go do tej pory i działa oczywiście na opisanych zasadach).