atarionline.pl RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorstryker
    • CommentTime7 Feb 2013
     
    Multiplatformowi Bracia i Siostry!

    Grupa DiNX PROJECT i Nadmorscy Przyjaciele z ogromną radością mają zaszczyt zaprosić Was wszystkich (niezależnie od tego jaki totem czcicie najbardziej) na 36-godzinny skok w przeszłość, w okolice lat 80-tych i 90-tych oraz w krainę doznań artystycznych zwanych potocznie demo-sceną. Niniejszym więc ogłaszamy, że 26-27.10.2013 odbędzie się w Gdańsku impreza z podwójnym doładowaniem (200% normy):

    RetroKomp 2013 / LOAD ERROR Party 2013

    czyli 2ga edycja spotkania użytkowników retro-komputerów oraz demo-scenowe multiplatformowe party, jakie pamiętacie z dawnych lat (na część 2gą będzie obowiązywała pre-rejestracja na forum imprezy). Do naszej dyspozycji jest cały ośrodek Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury wraz z całą infrastrukturą (BigScreen'y, profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie, parking, dodatkowe sale - sleep room, kuchnia, itp.).

    W trakcie LOAD ERROR C-Party przewidujemy demo/intro/gfx/msx/etc. compos na wszystkie retro-platformy, od ZX81,A8,C=,CPC,GBC,MSX po Atari Falcon i Amigę 1200/060 czy Sega DC/PSX (w zależności od zgłoszeń). Prace konkursowe zostaną podzielone na kategorie "wydajnościowe" docelowej platformy, więc demo na A500 nie będzie konkurować z produkcją na high-end'owy konfig. Każda praca otrzyma swój splash-screen opisujący wymagania sprzętowe i o ile konfig będzie w miarę standardowy - zostanie uruchomiona z Real-Hardware.

    Przewidywane są ciekawe atrakcje (live events) oraz konkretne nagrody w konkursach. Mamy już 2 wstępne deklaracje demo-produkcji na tą imprezę. Czekamy na Was - podejmiecie rękawice?

    Więcej szczegółów wkrótce, na powstającej stronie www imprezy. Tymczasem zapraszamy na forum informacyjne: ->link<-
    Można tam zadawać pytania organizatorom i rejestrować swój udział.

    Zapraszay!
    RK-LE'13 Team.

    PS1: Obecność "PC/new gen consoles" w żadnej formie (w tym compos) nie jest przewidziana, ze względu na zdecydowanie retro charakter imprezy.

    PS2: Foto-relacja z RetroKompa 2012:
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Feb 2013
     
    Fajnie że organizatorzy zdecydowali się na drugą edycję.


    Coraz więcej się dzieje w naszych sprawach - to dobrze;)
  1.  
    Mamy dla Was update odnośnie naszej imprezy, oto oficjalna notka od ekipy organizacyjnej:

    Organizatorzy imprezy RetroKomp/LOAD ERROR 2013 (która odbędzie się już 26-27 października w Gdańsku) informują wszystkich zainteresowanych, że ustalono ostateczną liczbę głównych kategorii konkursowych, jakie organizatorzy planują (przy wystarczającej liczbie zgłoszeń) przeprowadzić podczas imprezy oraz określono wysokości nagród jakie zostaną przyznane zwycięzcom (o łącznym budżecie około 10 000PLN). Szczegóły na stronie internetowej imprezy ->link<- w zakładce COMPOS.
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Oct 2013 zmieniony
     
    Przybyłem, zobaczyłem, pogadałem i uwieczniłem. ;)
    Impreza miała większy rozmach niż rok temu, zadbano nawet (!) o profesjonalne wyżywienie i dużą liczbę eksponatów do zapoznania się. Tłoku nie było jak wcześniej więc swobodnie dało się pooglądać, porozmawiać. Konkurs na najlepszą grę przeprowadzony został całkiem sprawnie. Nagłośnienie zadziwiająco dobre.
    Na zlocie pojawiła się m.in. legenda sceny amigowej - XTD, który napisał nawet (po ogromnej przerwie) jedną muzyczkę na Pokeya. :o
    Nie wypowiem się o części drugiej imprezy (próbie scenowego zlotu), bo na nim nie zostałem, niemniej podobno zaprezentowano tam na konkurs zaledwie 3 produkcje DEMOnstracyjne (z różnych platform sprzętowych).


    Poniżej parę moich zdjęć:


    3 x Atari & 3 x Theta_Music_Composer (sprzęt umuzykalnionych Krakowiaków)



    wzorcowa jednostka PIN READY - ale do jej uniwersalności brakuje naklejki "XBios supported" ;P



    retro-kompy z górnego piętra



    stRing "doszkala się" z obsługi SID-a ;)



    retro to nie tylko komputery - to także sprzęt analogowy audio! :)



    VirtualBoy z pierwszej połowy lat 90. zeszłego wieku - do pogrania w "tenis 3d"



    prezentacja retrogier na konkurs



    Lotharek pewnie dzwoni do Czarnej aby przybyła na SV... ;)))



    (polska) Montezuma na Amige! :P



    nieźle zmodowana atarka Drygola - wprost ŚWIECI przykładem inwencji! :)



    Amigahhhh!! z jedną z moich ulubionych gier...



    retroshop z miłą... obsługą ;)
    Nie sprzedali chyba za dużo rzeczy, ale co się dziwić, jak nawet nie można było utargować parę złotych przy zakupie. :> Ciekawostka - skierowali mnie za to na swoją stronicę WWW, gdzie wcale nie było tego co mieli na miejscu. :(



    retroshop c.d.
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Oct 2013 zmieniony
     
    Tej amigowej Montezumie dorobiłem muzykę uruchamiając przed grą playera + obrazek:

    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Oct 2013
     
    XTD na Atari!!!!

    \o/
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Oct 2013
     
    ... nie ciesz się, bo słyszałem że pierwszy i ostatni jest to kawałek ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime30 Oct 2013
     
    a skąd słyszałeś? od Extenda?
    Szkoda by było, bo w tym kawałku utrzymał swój trackerowy styl. Dla mnie rewelacja.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Oct 2013
     
    nieważne ;)- zobaczymy, co czas przyniesie.
    • 10: CommentAuthorAceMan
    • CommentTime30 Oct 2013
     
    Hej! Jako przedstawiciel "retroshopu" czyli stoiska BitBerry spieszę z wyjaśnieniami ;)
    Nie było tak źle jak mówisz, trochu się sprzedało i jako firma jesteśmy zadowoleni. Zresztą, było to jakby przy okazji, bo głównie chodziło nam o uczestnictwo w samej imprezie :)

    Z targowaniem jest taka sprawa, że nawet przy obecnych cenach mamy z tego na przysłowiowe piwo.
    Koszulki szyjemy w Polsce na specjalne zamówienie, więc są droższe niż standardowa chińszczyzna, ale żeby nie zabijać klientów cenami utrzymujemy je na podobnym poziomie co inne sklepy koszulkowe.

    Jeżeli chodzi o asortyment na stronie www - czego dokładnie szukasz?
    Na chwilę obecną brakuje tylko tshirtów "READY", jednego kubka i podkładek - powinny pojawić się niedługo, bo to był nowy stuff specjalnie na RetroKompa :)

    Pyzydyry i dzięki za reckę!
    • 11:
       
      CommentAuthorjohny73
    • CommentTime31 Oct 2013 zmieniony
     
    @AceMan - koszulki są ok. Przyzwoita jakość za normalną cenę.

    @Co do party. Było fajnie, to tak naprawdę pierwsze LE. W 2012 roku było tylko RK. Jak na rozruch wydaje mi się, że było naprawdę dobrze. Koncerty - i to na wysokim poziomie - trochę gier, trochę dem. Najważniejsze, że była dobra atmosfera. Kolejne będzie jeszcze lepsze :)
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime31 Oct 2013
     
    @AceMan - zamawiam na Silly Venture koszulkę READY! (jeśli zdążysz na SV). Rozmiar M, jeśli rozmiarowo zgadza się to z zawyżonym rozmiarem koszulek RETROKOMP.
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Nov 2013 zmieniony
     
    Jeśli komuś za mało fot, to trochę więcej ode mnie wylądowało ostatecznie tutaj:
    ->link<-
    :)

    Edit: poprawiony link, bo PIGWA została "zmodernizowana" ;P
    • 14:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime30 Aug 2014
     
    W tym roku też będzie. A już myślałem że nic z tego :)

    ->link<-
    • 15: CommentAuthorstryker
    • CommentTime31 Aug 2014
     
    A nie tylko Retrokomp ? ......bez LoadError?