atarionline.pl Poprawki ASAP - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jan 2020

Fox sekundę temu podesłał informację o aktualizacji ASAP:

0xF:

Wyszła mała aktualizacja Another Slight Atari Player (ASAP) – odtwarzacza muzyki 8-bitowego Atari na nowoczesne platformy. Zmiany:

- apka Android umożliwia teraz wyszukiwanie autorów.
    - wtyczki dla odtwarzaczy Windows nie wymagają libgcc_s_dw2-1.dll.

Pobieramy z ->link<-
    • 2:

CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Jan 2020

Marzy mi się konwerter z SAP R na SAP B... :) Coś na kształt konwertera z powyższego formatu na .xex w Altirra.

@0xF, dobra robota!
    • 3: CommentAuthorAlex
    • CommentTime20 Jan 2020

Frasunek Fox :)
    • 4: CommentAuthorpirx
    • CommentTime20 Jan 2020

@voy mi też, nawet zacząłem robić. proste podejście z kompresowaniem paczek po np. 8KiB jest łatwe, kilka takich muzyczek Kuby H. wypuściłem na prośbę Mikera.
    Ale prawdziwy końwerter powinien działać tak, że by wyszukiwał "nut" i składał z nich "tracki" i "songi".
    Brute force mi tu słabo zadziałał, trzebaby odkurzyć znajomość fajnych algorytmów albo nauczyć się nowych. Generalnie chodzi o wyszukiwanie powtarzających się ciągów danych z modyfikatorami (dla np. różnych wysokości dźwięku).
    • 5:

CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 Jan 2020

Próbowałem coś robić na bazie tego wygenerowanego XEX-a z Altirry, tyle że mam dwie lewe ręce do kodowania. :P Udało mi się chyba poprawnie ustalić adres INIT na $098A, a PLAYER na $09A5, tyle że muzyka gra za szybko i nie jestem w stanie ustawić właściwej wartości FASTPLAY. :)