atarionline.pl KART XENOPHOBE 64K - sprawy "techniczne" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime14 May 2013 zmieniony
     
    Wątek tworzę dla celów omówienia zagadnień pojawiających się przy zamówieniu karta w Video61.

    //EDIT: Jeżeli jesteś zainteresowany współuczestnictwem w zakupie karta, przejdź do tego wątku: ->link<-

    Kaz:

    2. Wysyłka: Pierw zagraniczna - jedna paczka, realizowana dopiero po zbiórce wymaganej kwoty - przesyłana do Polski, a następnie rozsyłanie InPostem (obecnie najtańsza przesyłka z potwierdzeniem odbioru, być może udało by się wstrzelić w promocje grupową: ->link<- ).
    Opcja alternatywna: czy któryś z Atarowców będących za granicą mógłby odebrać przesyłkę na siebie, a następnie przy okazji przyjazdu do PL przywieźć ją w celu dalszego rozesłania ?
    ad.2 - ale obojetnie gdzie za granica? Bo wydaje mi sie, ze chodzi Ci o USA. Jezeli nie o USA to ja z checia pomoge - mozna do mnie slac, a ja przywioze, moze nawet na zlot. A jak nie ja - to przekaze Xeenowi (ktory jeszcze o tym nie wie :P).

    Wysłałem do nich zapytanie o koszty wysyłki do USA (powyżej 40$ wysyłka bezpłatna, pytanie czy wtedy ktoś wnoszący do samolotu 20 kartów nie będzie miał problemu/ewentualnie można spróbować wysłać przez Polamer), także do GB, oraz bezpośrednio do PL.

    Willy:

    A takie pytanie, czy zostały wzięte pod uwagę koszty związane z importem?
    Czytaj Cło (pewnie 0 w tym przypadku) i VAT?
    Trochę rzeczy importowałem i kilka sztum jakoś może przejdzie, ale cały karton cartów ... niekoniecznie.

    Rozeznaję sprawę, ale prawdopodobnie wystarczy, by każdy złożył oświadczenie, że jest to na użytek osobisty i 1 sztuka(2 sztuki) dla 1 osoby.

    W przeciwnym przypadku będziemy musieli się liczyć z VATem - pod warunkiem, że akurat na tą paczkę/na tą osobę trafi kontrola celna - rozmowy na ten temat były już nie raz prowadzone na AtariArea.

    //EDIT:
    Obecnie trwają rozmowy nad możliwością wyprodukowania serii kartów z XENOPHOBE w Polsce.
    Niestety, wyprodukowanie w PL tak małej serii (20 sztuk na dzień rozpoczęcia rozmów) jest nieopłacalne - porównywalne ze sprowadzeniem kartów z USA. Być może jednak da się nawiązać współpracę na poziomie "XENOPHOBE za czyste kartridże" w związku z tym jest sens mówić o serii "półproduktów" w PL.

    //EDIT: Prawdopodobnie (80%) obudowy, druk naklejek, instrukcji i pudełek będzie już po naszej stronie - tzn. w PL.

    Gdy będzie wiadomo coś konkretniejszego, napiszę o tym w tym wątku i uaktualnię w "EDIT"-ach.
    • 2: CommentAuthorblanketman
    • CommentTime14 May 2013
     
    Z własnego doświadczenia mogę doradzić poproszenie sprzedawcy, aby w deklaracji celnej zaznaczył że jest to gift, oraz żeby zaniżył wartość paczki do 50USD.
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime14 May 2013 zmieniony
     
    Stan na dzień dzisiejszy (sprzed chwili):

    Z odpowiedzi Lance'a Ringquist'a (AtariSales) wynikają następujące sprawy:

    1/ Wysyłka do GB jest znacznie droższa niż bezpośrednio do PL;
    2/ Na dzień dzisiejszy na stanie mają 8 sztuk;
    3/ 1 kart XENOPHOBE powstaje kosztem zniszczenia jednego innego oryginalnego karta do Atari;
    4/...z czego wynika, że kart XENOPHOBE nie różni się konstrukcyjnie od innych kartów.

    W związku z pkt. 4 jestem na etapie negocjacji w sprawie udzielenia licencji na produkcję 20 sztuk w PL lub ograniczenia przesyłki wyłącznie do zaprogramowanych ROMów.
    • 4:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime14 May 2013
     
    Użytek osobisty czy nie - nie ma to znaczenia, żadne oświadczenie nic tu nie pomoże.
    vat trzeba płacić i już (Także od kosztów przesyłki).

    Gift szybciej przejdzie, pod warunkiem że celnik się nie dopatrzy że jest to kilkanaście identycznych przedmiotów.
    • 5:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime21 May 2013 zmieniony
     
    Czy ktoś jest w kontakcie z Fandalem ? Istnieje szansa, że wykonanie kartów da się przenieść do PL, pod warunkiem, że uzyska się zgodę rom'o'dawcy. Oczywiście od Video61 oficjalnej informacji nie uzyskamy, pozostaje spytać się Fandala, czy "pogłoski" są prawdziwe.

    Następna sprawa: szukam schematu karta dla romu 128kB, najlepiej, żeby był zgodny z EAGLE lub innym programem do edycji obwodów drukowanych.
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime21 May 2013 zmieniony
     
    A nie można wykorzystać SIC!a albo AtariMAXa (MaxFlasha)?
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime21 May 2013
     
    niestety nie
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 May 2013
     
    do pliku to i nie będzie kłopotów ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime31 May 2013 zmieniony
     
    Szukam osoby chętnej - ochotnika biegłego w EAGLE'u - do zrobienia schematu płytki :-)
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 Jun 2013
     
    Istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że obudowy, wydrukowanie naklejek, instrukcji i pudełek będzie już po naszej stronie.