atarionline.pl Poszukuję instrumentów do RMT - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbrx
    • CommentTime1 Jun 2013 zmieniony
     
    Jako że niestety kompletnie nie radzę sobie z szukaniem danych dla małego Atari w tej materii i jak dotąd wszystkie moje potyczki z wujkiem google skończyły się jednym wielkim failem, mam takie dwa pytania:

    1. Czy istnieje może jakiś poradnik, artykuł, wątek na forum itp. jak wygenerować fajne efekty dźwiękowe na Atari? Nie chodzi mi tu o opisy jak Pokey generuje dźwięk, tylko o konkretne przykłady jak uzyskać dobrej jakości różne efekty jak np. wybuchy, strzały, skoki, dżingle itp.

    2. Czy istnieje w wersji do ściągnięcia choćby jedna paczka instrumentów dla RMT? (Raster Music Tracker) A może ktoś ma jakiś fajny zbiór i by się ze mną podzielił? A może choćby istnieje jakiś dobry poradnik jak takie instrumenty tworzyć?

    //edit: za długi tytuł
    //edit2: aktualizacja (patrz niżej), zmiana tytułu
    • 2:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime1 Jun 2013
     
    W paczce z RMT są efekty. Ja mogę parę swoich udostępnić, to znaczy źródła z utworów do paru gier w jakich miałem swój skromny udział, razem z efektami. Ogólnie nie znam żadnego poradnika, zwykle efekty to dla mnie mordęga :) szukam ich na słuch metodą prób i błędów :)
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Jun 2013
     
    tu cos jest:

    ->link<-
    • 4: CommentAuthorbrx
    • CommentTime1 Jun 2013
     
    @string: Jeśli chcesz powiedzieć, że (jeśli o efekty dźwiękowe) bez pomocy profesjonalisty trudno kompletnie zielonemu amatorowi coś sensownego osiągnąć, to zaczynam podejrzewać, że i ten wątek skończy się kolejnym failem :/

    W paczce RMT jest trochę demonstracyjnych instrumentów .rti, ale jakichś efektów do gier nie zauważyłem (pomijając że nie wiem w ogóle, czy RMT player się do tego nadaje i w jaki sposób by je odgrywać).

    @xxl: Zawsze dzięki za chęć pomocy, choć naprawdę ciężko mi powiedzieć, czy będzie to dla mnie użyteczne... :(
    • 5:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime1 Jun 2013
     
    W katalogu z programem RMT jest folder asm_src z plikiem sfx.rmt obadaj co tam jest, jak będzie Ci czegoś brakować to mogę ze swoich podrzucić tylko daj znać co konkretnie potrzebujesz.
    • 6: CommentAuthorbrx
    • CommentTime1 Jun 2013
     
    Oż jasny gwint, no rzeczywiście! Że też ja tego nie zauważyłem i nie skojarzyłem... (albo jak zwykle zapomniałem...) No cóż, człowiek całe życie się uczy, a na starość i tak coraz głupszy.

    Jeśli chodzi o instrumenty i efekty do RMT to jak Szkot whisky, przygarnąłbym wszystko co mi postawią. Tyle że głupio mi tak prosić, bo nie mogę obiecać że do czegoś sensownego to wykorzystam, pomijając czy w ogóle wiem czego chcę.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Jun 2013 zmieniony
     
    A co tak naprawdę chcesz osiągnąć? Bo same efekty do gry robione na silniku RMT troszkę czasu zabierają i może być problem, jak gra jest ciasna czasowo. Ja właśnie testuję mój silniczek do SFX, który ma być szybki (i jest). Na razie obsługuje jeden kanał; powstał przy okazji przerabiania Last Ninja 2 na Atari. FX definiuje się przy pomocy specjalnego trywialnego języka stanowego, typu ustaw, czekaj, ustaw i czekaj, skocz (pętle) Wszystkie efekty do LN2 najpierw wrzuciłem do RMT, potem ASAPSCAN wylistowałem co do rejestrów wali pokey, a następnie przepisałem to właśnie na ten język.
    • 8: CommentAuthorbrx
    • CommentTime1 Jun 2013
     
    @jhusak
    Jeśli chodzi o instrumenty, to chcę sobie po prostu trochę pomuzykować, bo już dawno się w to nie bawiłem. Czy coś mi jeszcze wyjdzie, tego naprawdę nie wiem :) Tylko jak mówiłem, nie mogę znaleźć luzem jakiejś większej ilości instrumentów, robić ich nie potrafię, a ręczne zgrywanie ich z muzyczek znudziło mi się już bardzo dawno temu i szalenie mi się tego robić już nie chce.

    Co do efektów (a może i muzyki) i do czego, to patrz wątek "Co robiłeś w święta", za co w końcu też muszę się wziąć, bo szkoda trochę włożonej w to pracy i nerwów :) Ale jak już tam pisałem, nie mam bladego pojęcia o obsłudze Pokeya, muszę szukać jakichś "gotowców". A właśnie niemal przed chwilą dowiedziałem się, że RMT player coś potrafi, tyle że jak to będzie wyglądać w praktyce i jakie problemy mnie dopadną, tego z przyczyn oczywistych jeszcze nie wiem.
    • 9:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Jun 2013
     
    @brx: dla mnie RMT był nowością, dodatkowo po wielu latach nieco ciężko mi było wskoczyć z powrotem w trackera. Ale jak już się udało to naprawdę - zgranie tych kilkunastu instrumentów do katalogu trwa 15 minut może. Jak się ogarniesz to nawet idzie w rozsądnym czasie napisać kawałek. A co do brzmień to sam widzisz, że nawet string eksperymentuje :)

    @jhusak: podziwiam niemal benedyktyńską pracę. W średniowieczu zapewne przepisywałbyś jakieś księgi z zaklęciami ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Jun 2013
     
    Etam cotam, silnik powstał w parę godzin, a efekty w godzinkę przepisywałem :) Grunt to warsztat. I niestety czasami grunt jest stabilny, czasami wciąga, a czasami człowiek po prostu tonie.
    • 11: CommentAuthorbrx
    • CommentTime2 Jun 2013
     
    @TheFender: W zasadzie sam nigdy nie opuściłem poziomu trackera, bo ongiś ostro "muzykowałem" na Amidze (amatorsko i głównie dla siebie oraz nieszczęśników, którzy musieli tego słuchać), tyle że miałem dość długą przerwę we wszystkim po życiowym failu związanym z tym komputerem. Ale to już naprawdę zupełnie inna historia...

    @jhusak: Właśnie mi się przypomniało, że jesteś przecież mistrzem skryptów w bashu! Jak myślisz, czy dałoby się w miarę prosto napisać skrypt, który zgrywałby wszystkie instrumenty z danego utworu .rmt?
    • 12: CommentAuthorbrx
    • CommentTime3 Jun 2013
     
    No dobra, aktualizacja tego popełnionego w akcie prawdziwej desperacji tematu. Jako że dzięki koledze stringowi dowiedziałem się jak odtwarzać efekty dźwiękowe, precyzuję swoją prośbę (+ o zgrozo kolejna zmiana tytułu tematu):

    Szukam instrumentów i efektów specjalnych do programu Raster Music Tracker.

    Niech sobie temat stoi, w teorii jeszcze z kilkadziesiąt lat czasu na czekanie powinienem mieć..

    Jeśli rzeczywiście nigdzie nie ma żadnych paczek, to jeżeli naprawdę ktoś coś ma i chciałby pomóc jakiemuś szemranemu niedoszłemu programiście i muzykowi, niech najlepiej wklei na forum cokolwiek może opublikować, a nuż jeszcze komuś się przyda? Bo naprawdę nie idzie nic znaleźć... Lecz jeśli niezbyt to pasuje, kontakt ze mną:

    brx małpa g kropka pl
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Jun 2013
     
    Tutaj ->link<- ktoś trzyma trochę muzyki.
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Jun 2013 zmieniony
     
    Jaki ktoś! Toż to sam five-o-five!

    @brx, a po co skrypt w bashu! dajesz export as text i w środku są instrumenty as text :)

    Potem metodą copy-paste podmieniasz ten, co chcesz i importujesz as text :)
    • 15:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime3 Jun 2013 zmieniony
     
    Praktycznie wszystkie moje utwory (i nie tylko moje) z bazy Asma możesz zapisać jako RMT przy pomocy ASAP'a i wyciągnąć z nich instrumenty. Efekty znajdziesz w takich produkcjach jak Hobgoblin, Knight Lore, Parachute, Ridiculous Reality czy Frogs. Zakładam że autorzy ww produkcji nie mają nic przeciwko. Szukaj pod Radecki Michał ale w pliku nie w bazie bo tam update jest nieaktualny.
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    Podbijam :]

    Czy ktoś byłby tak miły i udostępnił tutaj paczkę z muzyką w formacie RMT?

    Chciałbym się pobawić, oblukać, zwędzić instrumenty itd. :>

    string:

    Ja mogę parę swoich udostępnić, to znaczy źródła z utworów do paru gier w jakich miałem swój skromny udział, razem z efektami.

    Mógłbym prosić? To wciąż aktualne?

    Cała moja kolekcja na ten moment to XTD - Seventh.rmt :D
    • 17:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    Oczywiście. Coś wrzucę zaraz.
    • 18: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    pare plikow rmt przychodzi z paczka ->link<-
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    @MADRAFi dzięki, tak, to już miałem z paczką. Fakt, nie jest ich znowuż aż tak mało :) Ale mam nadzieję, że jeszcze coś ekstra tutaj wpadnie :) Paczka wydaje się, że od 11.5.2009 nie miała aktualizacji a ludzi się od tego czasu na pewno rozwinęli.

    @string z góry dzięki, Twoje SAP już przesłuchałem dawno teraz ciekaw jestem jak to jest "zrobione" ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    A coś konkretnie Ciebie interesuje czy mam sam wybrać jakieś?
    • 21: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    @string oczywiście, że wybierz sam, znasz się ode mnie lepiej :] Obadam wszystko co uznasz za stosowne mi przesłać.
    • 22:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    Proszę. Z paru gier i dem. Starsze i nowsze. Takie wg mnie najciekawsze.

    W Kiki Pong i Pingwinach masz też sfx'y.
    • 23: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    Wielkie dzięki! Już sobie zapodaję w RMT :]

    EDIT: to jeszcze dla miłośników Linuksa, brakujące dll by uruchomić pod wine.
    • 24: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    @string załadowałem pierwszy z brzegu Deathchase_XE.rmt mam taki komunikat jak w załączniku. Coś z tym mogę poradzić? Praktycznie z każdym kawałkiem od Ciebie mam podobny komunikat o braku instrumentów tylko adres pamięci inny.

    Okazało się, że gdzieś jednak miałem komplet utworów xtd w rmt to wrzucam dla innych chętnych.
    • 25:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    Brakuje nazw instrumentów, owszem, ale fizycznie powinny być. Klikasz ok i play i co się dzieje?
    • 26: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Jan 2020 zmieniony
     
    @string porównałem z tymi SAP co mam, wygląda, że faktycznie tylko nie ma nazw instrumentów a tak to wszystko gra :] Na początku miałem wrażenie, że czegoś brakowało, ale to różnica w emulacji między RMT a ZX Tune którego używam do grania chipów.

    Skoro ten komunikat to nie problem to jr. dzięki za kawałki, mam nadzieję, że uda mi się z nich czegoś nauczyć :]

    To mój pierwszy kontakty z tym programem ;) z innego wątku pobrałem opis ekranów który przygotowałeś THX :]
    • 27: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Jan 2020 zmieniony
     
    Moduł typu stripped nie różni się od pełnego niczym prócz nazw (songu i instrumentów). Fizycznie to jest zrealizowane tak, że pełny moduł RMT ma dwa bloki - pierwszy z muzyką, drugi z tekstami. Wersja stripped nie ma drugiego bloku.

    Edit: Trochę RMT powyciąganych z różnych rzeczy masz w RMTPLAY: ->link<-

    Edit 2: A w załączniku aktualny RMTPLAY z paroma utworami więcej. Uwaga na dwa moduły: Instrumentarium i Instrumentarium Remix od Analmuxa, bo to wymaga spaczowanego RMT i nie będzie grać na standardowym. Podobnie z utworami wykorzystującymi patch 0a.
    • 28: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    @mono dziękuję! :]
    • 29:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    Polecam zajrzeć do ASMA. Kliknij po prawej w Browse source, a następnie na ikonkę ze strzałką w dół na wysokości napisu trunk, tyle że po prawej stronie. :) Pobierze ci się archiwum ZIP z aktualną wersją repozytorium.

    Oryginalne .rmt można wyciągnąć z SAP-ów wg drugiego posta z tego wątku: ->link<- Przy okazji wyciągną ci się muzyczki w wielu formatach, a na wielu wywali błąd. :P

    Potrzebny jest asapconv z pakietu ASAP od Foxa.
    • 30: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    @voy również dzięki! :]
    • 31:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Jan 2020 zmieniony
     
    pin się kiedyś chwalił, że ma dużo wyripowanej muzy, tudzież źródłowych wersji. pin, ja chętnie to przytulę :)
    To co pisze voy działa bardzo dobrze, jakiś czas temu zrobiłem z tego dysk i jest on tutaj (16MB ATR) ->link<-
    • 32: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    @sun pobrałem, zaraz obadam :] @pin też bym się przytulił :D
    • 33:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    tegoż atr'a sobie potem skopiowałem na "patrycję" SDX i sobie muzykuje, choć nie wszystkie utwory brykają. Jakieś problemy mam z niektórymi MPT. Może muszę odświeżyć playerki od mono ;)
    • 34: CommentAuthorVidol
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    skad Ty wygrzebales moje wypociny z cmc :)
    • 35:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    że ja? jeśli ja, to są w asmie, albo skądś tam gdzieś, nie notuję skąd pozyskałem znalezisko ;). Szkoda, że nie ma nigdzie moich - a może to i lepiej. Jagerowi ucho męczyłem :)
    • 36: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Jan 2020 zmieniony
     
    WoW!

    Sychowicz Lukasz / Ride.sap uchwycił to wszystko co XTD zapodał w oryginale!

    POKEY daje czadu! :D
    • 37: CommentAuthoremkay
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    Instruments are not everything. You'd need a Tracker that allows to play the instruments at the correct frequencies.

    Have a listen. 23 Instruments for some seconds.

    One channels plays generator 2 , one channel play direct , and one channel is playing a filter voice.

    The 4x speed is to have the correction of the filter voice played faster.

    • 38: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Jan 2020 zmieniony
     
    @emkay I'm going to use RMT, it's popular enough. Do you have any better recommendations?
    • 39: CommentAuthoremkay
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    @zbyti

    If there was a recommended Tracker , I would use that.
    RMT is the only solution, and as it seems, will be the only solution.
    • 40: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    @zbyti: Są 3 trackery, które są używane przez różne osoby i dają różne możliwości:

    - RMT - edytor na PC, syntetyki 1..4x na ramkę, stereo, stałe tablice częstotliwości, możliwość użycia bezpośredniego sterowania membraną (takie niby sample - warto posłuchać utwór w Raster/timett.rmt)

    - TMC/TMC2 - edytor na Atari, syntetyki 1..4x na ramkę, stereo, stałe tablice częstotliwości, mechanizmy losowe w instrumencie

    - MPT - edutor na Atari, syntetyki 1x na ramkę + sample 8 lub 15k, mono, edytowalne tablice częstotliwości

    Nie ma trakera, który udostępnia Ci wszystkie możliwości.

    Do muzyki operującej wyłącznie na samplach jest NEO Tracker.
    Do muzyki syntezowanej jest Soft Synth.
    A do syntezy mowy jest S.A.M. :)
    • 41: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Jan 2020 zmieniony
     
    @mono dzięki za przybliżenie możliwości dostępnego softu.

    Na ten moment RMT u mnie wygrywa bo: jest na PC i mam do niego na tyle dużo przykładowych utworów, że mam co badać ;)

    Nie sądzę, że kiedykolwiek stanę się na tyle dobry, że poczuję potrzebę czegoś bardziej wyrafinowanego czy odmiennego ale dobrze mieć w tyle głowy możliwości opisanych przez Ciebie trackerów.
    • 42:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    wydaje mi się czy kiedyś widziałem port tmc na pc?
    • 43: CommentAuthorVidol
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    • 44:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    Dzięki. Właśnie, nawet szukałem na stronie mad team, bo coś kojarzyłem, a teraz odnalazłem na dysku w czeluściach.
    Także @zbyti, RMT to nie jedyny tracker na PC.
    • 45: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime23 Jan 2020 zmieniony
     
    Ten ALPHA1 jest tak doskonaly ze nie bylo potrzeby updateu od 2014? :)
    • 46: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    @sun no tak ale czy naprawdę muszę czytać źródła do tego programu by poznać klawiszologię? :D
    • 47: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime23 Jan 2020 zmieniony
     
    Szkoda, że DefleMask ->link<- nie obsługuje POKEY bo jakieś wsparcie dla SID ma.

    Przy okazji zbiorcza lista trackerów ->link<-
    • 48:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    @zbyti z klawiszologią to fakt... nigdy nie przekonałem się do TMC z tego właśnie powodu.
    • 49: CommentAuthoremkay
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    @zbyti

    As this thread is about RMT, I put this to here. (Following the discussion in the PoP Thread).

    Possibly this is showing a little better what I'm aiming to.
    I used two "real" Atari tunes of your XTD package.
    I've retuned them a bit. So to me they sound now less cold, they don't sound Ear turning, volume of the instruments is also tuned to my taste.





    And this tune, i had hard times to understand, what it is about.

    I put the filter part one octave down.



    any questions or suggestions?
    • 50: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    In my opinion the bass is too harsh and distorted.