atarionline.pl Neptun "B" 1731 + Atari 600XL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorstryker
    • CommentTime28 Jun 2013
     
    ->link<- (trzeba zmienic jakość na 480p)
    Oczywiscie do TV mozna podlaczyć tez inne komputerki ;]

    TV full oryginał ! 1963 r ! (50 lat) :)
    Dzwiek tez idzie z niego :)

    Jeszcze screen z A400 ...
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Jun 2013
     
    Kalkulator pełen wspomnień.
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime28 Jun 2013
     
    Głos jak dzwon, co tylko potwierdza że im nowszy TV tym gorsze pierdziawki wsadzają zamiast głośników.
    Rozumiem, że konieczna była przeróbka TV tak aby dźwięk z Atarki uzyskać?

    Osobiście na takim telewizorze grałbym tylko i wyłącznie w Fallouta :)
    • 4: CommentAuthorstryker
    • CommentTime28 Jun 2013 zmieniony
     
    zadnej przerobki :-) idzie to przez wejscie antenowe :) wczesniej przez dokupiony modulator do ktorego mozna podlaczyc composite lub euro
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime28 Jun 2013
     
    Aaa no właśnie - modulator. Ja podłączałem Atarkę normalnie i na TV Neptun (ale tym generacji'80) dźwięku nie było - musiałem radio przerobione podłączać.

    Patrzę jeszcze na tego Twojego starego Neptuna i ... fallout panie, fallout :)
  1.  
    Wypas!
    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Jun 2013
     
    frasunek, bardzo fajne
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jan 2019
     
    u nas nie 600xl, a 65XE, i nie Neptun 1731, ale 150E, ale też można popatrzeć:

    • 9:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime24 Jan 2019
     
    Miałem taką Velę jak byłem dzieciakiem. Tam jest wejście antenowe. Z tyłu w lewym górnym rogu w takiej wnęce jest kabel, który wychodzi ze środka i wpięty jest w gniazdo. To jest pomyślane tak, że masz tam normalne gniazdo antenowe do podłączenia anteny zewnętrznej, natomiast dochodzi tam kabel od tej rozkładanej anteny teleskopowej, wychodzi na zewnątrz i jest wpięty właśnie w to gniazdo.

    Na pewno da się też łatwo zrobić z tego monitor do Atari, bo miałem sąsiada elektronika, który w pół godzinki wlutował kawał kabla gdzieś w środku, wyprowadził go na zewnątrz, zakończył wtykiem DIN5 i całe dzieciństwo na tym telewizorku zgadywałem który klucz do których drzwi będzie pasował w Preliminary Monty:-)

    Moja Vela była w trochę innej wersji, bo miała na górze nie trzy, a cztery przełączniki programów, przy czym były one czarne okrągłe, a przy potencjometrach do szukania kanałów były takie przezroczyste wskaźniki podłużne.
    • 10:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime24 Jan 2019 zmieniony
     
    Ja miałem taką Vele o kolorze pomarańczowym :).Atari podłączałem wejściem antenowym specjalnym kablem i wszytko chodziło super.Ale po kupieniu Amigi 500 musiałem ją przerobić na wejście monitorowe, żeby amiga też widziała sygnał.
    • 11: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime25 Jan 2019 zmieniony
     
    Kaz w Veli jest wejście antenowe.To ten krótki kabelek w lewym rogu.To stary wtyk płaski z dwoma bolcami.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jan 2019
     
    A tak podejrzewalismy, ze to jakies nietypowe wyjście antenowe. Dzięki wszystkim za info i podzielenie się historią!
  2.  
    Kaz, kurka wodna! Co żeś nie dał znać że jesteś na dzielni? Od Drygola do mnie można w kapciach przez pole dojść.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jan 2019
     
    Zastanawialismy sie z Piterem, czy odbić do Ciebie, ale nie dawales znaku życia :D. Dogrywka w marcu :)
    • 15: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime25 Jan 2019
     
    Yolk to fakt z garażu Drygola widać Twoją chatę :) , ale KAZ będzie jeszcze w marcu i nadrobimy spotkanie :)
  3.  
    Koniecznie dajcie znać! :)