atarionline.pl eBay to wielkie G - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime7 Sep 2013 zmieniony
     
    Jak Wasze doświadczenia z tym lipnym portalem aukcyjnym? Od godziny próbuję kupić dwie gry z UK. Po pierwsze przez ebay.pl nie da się wrzucać do koszyka i płacić raz za kilka przedmiotów u JEDNEGO sprzedawcy. Po drugie, można skorzystać z ebay.co.uk i tam jest koszyk ale po przejściu do płatności serwis UPARCIE żąda zapłaty za jeden przedmiot a nie za dwa. Po trzecie jak już kupimy ten jeden i chcemy kupić drugi to wyskakuje powiadomienie że musimy odczekać 10 dni bo sprzedający ma limity, albo Paypal, sam już nie wiem. Ebay to dla mnie wielka pomyłka!
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 Sep 2013 zmieniony
     
    Ja ostatnio korzystam wyłącznie z ebaya (tzn. nie wyłącznie ale z przyczyn obiektywnych nie korzystam z allegro) i raczej nie miałem problemów z funkcjonalnością, ale to dlatego, że nie zdarzało mi się robić takich zakupów "kombinowanych". Interfejs i jego rozwiązania średnio mi się podobają, sprawia to wrażenie bajzlu, ale limity o których napisałeś to jakiś absurd - może sprzedający coś poustawiał (nawet nie wiedziałem, że tak można, ale niektórzy to paranoicy, np. nigdy nie mogłem zrozumieć tych wysyłających US only albo Germany only, przecież tak czy owak musi na tą pocztę pójść, a kasę dostaje z góry). Spróbuj się z nim skontaktować.

    Moje konto na paypalu jest z reguły puste, status karty kredytowej jest... ekhm... zmienny :) więc powiązałem z debetową i subkontem w banku, które mogę natychmiast doładować przed samym zakupem. Raczej działało zawsze.
    • 3:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime8 Sep 2013
     
    @string: napisz do sprzedawcy z prośbą o wystawienie faktury zbiorczej (jeśli masz PayPala) łącznie z kosztami wysyłki. Raczej nie powinien robić problemów.
    • 4:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime8 Sep 2013
     
    Kiedyś pojawiła mi się opcja w rodzaju "request total from seller" - ale nie pamiętam czy to nie był przypadkiem sklep w ebayu.
    • 5:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime8 Sep 2013
     
    Potwierdzam. E-bay to jest wielkie G, choć niestety nie ma alternatywy :-(

    Każda wersja jezykowa wyświetla inne produkty, Aby coś sprzedać na ebay.com trzeba się logować na ebay.com, bo przez ebay.pl nie można. Mimo korzystania z ebay.com powiadomienia przychodzą po polsku(?!), nie można się skontaktować z BOK-iem (brak telefonów, maila, formularza). Każda wersja językowa ma inną funkcjonalność. Konfiguracja opcji wysyłki to kosmos. Rachunki wystawia mi w dolarach, euro lub złotówkach (chyba losowo). Layout jest rodem z lat 90-tych XX wieku.
    • 6: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Sep 2013
     
    Potwierdzam że ebay jest nienormalny.
    Próbowaliście coś kupić z ebay.fr ???

    Niestety jesteśmy skazani na ebay i paypal-a który to potrafi zaklobować 1k € na ponad 360dni.

    Dodam że nigdy nic nie sprzedałem na ebayu tylko kupuję czasami.
    • 7:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime8 Sep 2013
     
    Dogadałem się ze sprzedawcą i wpłaciłem mu za drugi przedmiot bezpośrednio w Paypalu. Co do dostępności produktów typu retro to niestety eBay jest bezkonkurencyjny i tylko dlatego z niego korzystam, mimo że korzystanie z niego jest bardzo uciążliwe i "user NOTfriendly".
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Sep 2013
     
    Mam konto na eBay i jakoś nie narzekam. Kupowałem tam z 1,5 roku temu kable SIO do Atari, bo w kraju jakoś nie mogłem ich wyhaczyć... Transakcja przebiegła szybko (PayPal) i sprawnie, tylko trzeba było trochę poczekać, bo gość był ze Stanów. :)
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Sep 2013
     
    Spróbuj kupić falcona za 1k € ze wszystkim i nagle paypal Tobie to blokuej na ponad rok czasu...

    Mam awersję do ebay-a i gejpal-a.
    Ale mimo wszystko jestem czasami zmuszony coś tam kupić :(
    • 10: CommentAuthorseban
    • CommentTime8 Sep 2013 zmieniony
     
    @as: a zwrócili Ci w końcu te pieniądze i odblokowali konto?
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Sep 2013 zmieniony
     
    Tak Seban tak z dwa trzy miesiące temu, w sumie dostałem z 400pln więcej, ale przez ponad rok byłem zablokowany :(

    Mam traumę jak mam coś kupić na ebayu, dodam że kupuję tam tylko Atari i nic więcej :)

    Mają monopol...
    Alllegro jest proste i wspaniałe przy "J"ebay-u...
    • 12: CommentAuthorseban
    • CommentTime8 Sep 2013
     
    Kurcze... tyle czasu?!? To chore jakieś ;/ A przeprosili jakoś za tą pomyłkę, czy uznali ich postępowanie za zupełnie normalne?
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime9 Sep 2013
     
    Nie napisali mi że czasami mają wydłużony termin czegoś tam... Cóż kasę dostałem.. Więcej nie chcę z nimi mieć nic wspólnego...
    • 14: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime10 Sep 2013
     
    coś za coś, jaka alternatywa? Na Allegro panuje polska mentalność, ilekroć tam wchodzę to mam wrażenie że każdy chce mnie oskubać. Nie ma to jak ebay, USA i moja karta kredytowa :) Kupowałem przedmioty po 1000 PLN z USA i nie miałem nigdy problemów z ebayem ani paypalem. Allegro omijam szerokim łukiem, za drogie jak na polskie zarobki, wszystko jest kultowe, dla kolekcjonerów i słono kosztuje. Nie sprawdzałem ukraińskich, węgierksich i innych klonów, ale podejrzewam że panuje tam ta sama zasada - im biedniejszy naród tym musi więcej płacić więc nawet nie wysiliłem żeby tam zerknąć. Tę ostatnią zasadę niestety ostatnio wykorzystali też na ebayu, odmówili mi przesyłki do Polski bo "mają na europę wschodnią inną politykę cenową", nie muszę chyba pisać jaką.
    • 15:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Sep 2013
     
    Ale problemy z wysyłką do PL z aukcji na eBayu to chyba nic nowego....
    • 16:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime13 Sep 2013
     
    @tdc: rozwiązaniem jest rejestracja nowego konta na stronie Polameru i podanie ich adresu jako wysyłkowego. To najlepszy chyba sposób na obejście problemu, o jakim piszesz. Można kupować wówczas towary na aukcjach, gdzie sprzedający nawet nie chce słyszeć o wysyłce do Polski. No i wychodzi znacznie taniej za transport, zwłaszcza po ostatnich podwyżkach w USPS.
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Sep 2013
     
    Faktycznie to ciekawy pomysł, o podobnych kombinacjach mi mówiło kilka osób, ale faktycznie to dobre wyjście.
    • 18:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime13 Sep 2013
     
    Problem z wysyłką do Polski zrodził się przez naszych kochanych kolekcjonerów, którzy nachalnie prosili o oznaczanie paczek jako "gift", zaniżania wartości, względnie opisywania zawartości jako przesyłki z używanymi ubraniami, a nawet dokonywali chargebacków z kont PayPal.
    • 19: CommentAuthorXuio
    • CommentTime13 Sep 2013
     
    Nie przesadzajmy, nie jest tak z ta wysylka do Polski najgorzej. Za to bardzo czesto sprzedajacy zastrzegaja, ze nie wysylaja towaru do Wloch.
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime15 Sep 2013
     
    Dely, dodał bym jeszcze naszą pocztę polską która dość często miewa problem aby przesyłka trafiła do adresata...
    • 21: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Sep 2013
     
    Jakbyś się zapoznał bliżej z pocztą irlandzką, to byś stwierdził, że nie jest aż tak źle ;)