atarionline.pl Konwerter palety z pliku graficznego z pc do atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorstreak
    • CommentTime11 Nov 2013 zmieniony
     
    Czy istnieje program ktory mógłby konwertowac plik graficzny z palety 16mln kolorow [np JPG] do palety atari i zachowywac taki plik jako PNG [ do uzycia na PC]?

    Chodzi mi o redukcje kolorow w pliku jpg/png to palety atari

    program pod win/linux :D
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Nov 2013 zmieniony
     
    A RastaConverter nie zapisuje obrazka skonwertowanego do palety atari? Na pewno ma tam podgląd...
    • 3: CommentAuthorVidol
    • CommentTime11 Nov 2013 zmieniony
     
    photoshop i grafx2. Szopem konwertujesz do 256 kolorow a nastepnie w grafix2 zmieniasz palete na atarowska. W zasadzie to mozna od razu w szopie przerobic pica na palete atari ale pare razy probowalem i nie bylem zadowolony z efektow.
    W sumie mozna od razu Grafx2 przerobic na 256 kol. ale kombinacja szop i grafx2 wychodzi duzo lepiej.
    • 4: CommentAuthor0xF
    • CommentTime12 Nov 2013
     
    Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale chyba każdy sensowny edytor bitmapowy ma konwersję do zadanej palety? A paletę można znaleźć np. w emulatorze Atari800 w postaci 768-bajtowego pliku RGB.

    Na pewno Photoshop to umiał.

    Sprawdziłem też w GIMP: Image - Mode - Indexed, Use custom palette, klikamy na ikonę, Open the palette selection dialog, prawoklik na liście, Import palette, Palette file, wskazujemy plik *.act. Bardziej chyba nie dało się tego skomplikować. ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Nov 2013 zmieniony
     
    Można też inaczej,
    odpalić G2F, ustawić tryb gfx #15, coś tam pomazać,
    wyeksportować do BMP, czy PNG.
    W GRAFX2 ustawić sobie rozdziałkę 160 x 200 piksli i piksel (kursor) na 2x1 i wgrać tą wyeksportowaną wcześniej graficzkę (z 4-5 kolorami, które później ładnie się wgrają z powrotem [po skończeniu dzieła) na G2F). Teraz ma się wrażenie, jakby się pikslowało na Atari... prawie. :D
  1.  
    The GIMP can scale any picture back to any number of colors using any palette. I use it alot in my picture conversions. You would want to use a graphic of the Atari palette (128 colors if you want to convert to Gr. 15).
    • 7: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime24 Dec 2013
     
    Ja używam najprostszej szybkiej metody - otwieram obrazek z paletą docelową w MSPaint i wklejam na niego obrazek, który chcę skonwertować, ale konwertuję 256->256. Może warto porównać rezultaty z innymi programami?

    Warto poszukać "palette conversion" np. dla "Doom" czy "Quake". Tam od dawna występuje ten problem.
    • 8: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime24 Dec 2013
     
    Tak, RastaConverter to robi, tworzy podczas konwersji plik .dst.png zawierający skonwertowany do palety Atari i przeskalowany plik źródłowy.
    Dodatkowo oprócz konkretnej palety można wybrać algorytm skalowania, konwersji kolorów i różne rodzaje ditheringu.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Aug 2019 zmieniony
     
    Tak a propos Rasty, gdzie można obecnie zgrać gotowego exe-ka pod WINdowz, z ostatnią dostępną wersją tego użytku?
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Aug 2019
     
    Ponawiam pytanie, czy ktoś to ma jako plik wykonywalny pod W(10) ?

    Na stronie MadTeamu jest przekierowanie na domowy github RastaConvertera a tam tylko "źródłóweczka" do samodzielnego skompilowania. :(
    • 11: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime20 Aug 2019
     
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Aug 2019
     
    @ilmenit:
    Dzięki!! :)
    Rasta trafił już do atarowskiej encyklopedii:
    ->link<-
    • 13: CommentAuthorVidol
    • CommentTime21 Aug 2019
     
    " przerwania linii wyswietlania" :)

    Ja bym zostawil "przerwania DLI"
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Aug 2019
     
    Poprawione, może faktycznie jest czytelniej.