atarionline.pl Zgranie programu z kasety - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime24 Feb 2014 zmieniony
     
    Mam pewien problem ze zgraniem jednego programu z kasety na pc. Próbowałem już wiele razy przegrać go z kasety poprzez audacity, lecz niestety wav2cas cały czas pokazuje błąd "bad checksum".
    Zmniejszałem, zwiększałem głośność w magnetofonie i mikrofonie i ciągle ten sam błąd.
    Program nazywa się "Kopier Turbo 2600 + opis".
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Feb 2014
     
    użyj pakietu krotkiego
    ->link<-
    inne nie działają, a ten ma prawdziwe cyfrowe filtry :) (dla standardowej transmisji)

    Jeśli robisz to w turbo, to chyba będzie trudno (nie wiem, czy a8cas obsługuje turbo) ; napisz co dokładnie i jak robisz.
    • 3: CommentAuthorlemiel
    • CommentTime25 Feb 2014
     
    Albo tego co jest załączone do tego postu:
    ->link<-
    Tu starsza wersja i powiązane info:
    ->link<-
    Nowsza(?) wersja "za kilka dni" ma być tu:
    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime27 Feb 2014 zmieniony
     
    Próbowałem tym a8cas i turgenem, to samo - nie da się, a poza tym, nie umiem za dobrze ich obsługiwać.
    Chyba sobie daruję to zgrywanie, po prostu szkoda mi czasu na kombinowanie i w kółko podłączanie magnetofonu do komputera bez rezultatów, chyba żeby ktoś mi dokładnie wytłumaczył.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Feb 2014 zmieniony
     
    Po prostu nagraj ten program do wav i wyślij twórcom tych programów. Jeśli się da, to oni zrobią za ciebie przy okazji ulepszając swoje produkty :)

    Na obecną chwilę nie da się dokładnie wytłumaczyć, bo nie podajesz istotnych szczegółów (takich, aby nie zostawić czytającemu miejsca na nadinterpretację)
    • 6:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime27 Feb 2014 zmieniony
     
    Tu jest link jak robiłem mniej więcej z tym wav2cas:

    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime3 Mar 2014 zmieniony
     
    Pod tym linkiem jest plik .wav, który zgrałem z kasety:

    ->link<-

    Może komuś uda się z tym coś zrobić.
    • 8:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime4 Mar 2014
     
    Ten plik jest przesterowany, zaszumiony tak, że prawie nic nie słychać. Nie mówiąc o tym, że prawidłowo dźwięk z atari powinien być tylko na jednym kanale.
    Czym, jak zgrywałeś do WAV ?
    • 9:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime4 Mar 2014
     
    Tak ekstremalnie przesterowanego nagrania jeszcze nie widziałem. :) Udało mi się jednak co nieco go poprawić:

    ->link<-

    Pozostawiłem drugi kanał.
  1.  
    Zgrywałem go z kasety przez magnetofon boombox, próbowałem też przez walkman'a, na którym było ciszej, ale też wav2cas nie dawał rady.
    Przy mikrofonie mam ustawione +20dB boost, przy magnetofonie "Tone" na "High", głośność na wysoką.
    • 11:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime4 Mar 2014 zmieniony
     
    Jeśli korzystasz z Windowsa, to kliknij prawy klawiszem myszki na ikonce dźwięku i wybierz "Urządzenia do nagrywania" (napis różni się chyba w zależności od wersji systemu - ja używam 8.1). Jeśli dźwięk brałeś z wejścia liniowego, kliknij na nim i wejdź we właściwości i w zakładce "Poziomy" wyreguluj poziom sygnału wejściowego. Dobrze jest włączyć opcję "Nasłuchuj tego urządzenia". Przyda się przy tym dowolny soft do obróbki audio, np. Audacity ->link<-

    Ustaw poziom sygnału tak, by maksimum osiągał przy -3 dB.
    • 12:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime4 Mar 2014 zmieniony
     
    specopsbarton, jakość nagrania jest fatalna, nagrywasz przez mikrofon, serio?!

    Akurat "Turbo 2600 kopier+opis" był już kiedyś skonwertowany do CAS, w tym wątku. Załączam CAS-a.

    Inna sprawa że jedyny emulator, w którym możesz się tym pobawić, to wersja Atari800 z obsługą A8CAS - standardowe Atari800 potrafi nagrywać tylko z prędkością 600 baud; Atari800WinPLus tak samo, ale ma stare nie naprawione błędy; a Altirra w ogóle nie obsługuje nagrywania taśm.
  2.  
    Mam kabel jack (dwie te same końcówki).
    Pierwszą końcówkę podłączam do wejścia na słuchawki w magnetofonie, a drugą do wejścia mikrofonu w komputerze.
    Inaczej nie mam jak zgrać kasety.
    • 14: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Mar 2014
     
    A line-in?
    • 15:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime5 Mar 2014
     
    Jak zgrywasz przez mikrofon wyłącz 20dB boost. A najlepiej tak jak pisze QTZ. Plus ustawienie w windowsie "nasłuchuj tego urządzenia" jak napisał Voy.
    • 16: CommentAuthorlemiel
    • CommentTime5 Mar 2014
     
    Mam nadzieję, że nie narobiłem zamieszania dodatkowo. Załadowałem oba pliki do siebie i podałem linki na AAge, może ten nowy, mniej naiwny soft będzie w stanie sobie z tym poradzić. Nawet tylko dla treningu lub jego ulepszenia, skoro Krótki napisał, że już zrobiony został z tego CAS.
    • 17: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime8 Mar 2014 zmieniony
     
    Spróbowałem zgrać kasetę programem Audacity - zgrałem całą wyeksportowałem poszczególne programy jak wav-y (stereo, bo nie znalazłem opcji skasowania jednego kanału).

    Sprawdziłem przez adapter kasetowy, czy się wczytują. Oprócz trzech wszystkie się wczytały.

    Sprawdziłem te trzy z kasety i okazuje się, że wczytują się bez problemu.

    Zgrałem jeszcze raz do Audacity i z niego wczytałem na Atari - było OK., ale kiedy wyeksportowałem do wav-ów przestały się wczytywać. Powtórzyłem i znów to samo. Próbowałem nawet wczytać te wavy z powrotem do Audacity i też się już nie wczytują.

    Wygląda na to, że Audacity uszkadza pliki przy eksoporcie. Dodatkowo ten sam plik zapisamy przez Audacity za każdym razem, mimo, że ma identyczny rozmiar, to zawartością się różni, a pozornie słychać to samo.

    Czym wobec tego zgrywać?
    • 18:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime8 Mar 2014
     

    QTZ:

    (stereo, bo nie znalazłem opcji skasowania jednego kanału).

    Kliknij sobie na ten panel co jest na lewo ścieżki audio, na jego górny brzeg (na prawo od guzika "X" usuwającego ścieżkę). W rozwijanym menu jest opcja "Split Stereo to Mono", która z jednej ścieżki stereo tworzy dwie mono; potem usuń jedną z nich.

    W Preferencje->Jakość->Przekształcanie wysokiej jakości ustaw "Dither" na "Żaden", i nie będzie już nic "uszkadzać". Więcej

    Ale i tak wierzyć mi się nie chce, że jakieś drobne zaokrąglenia przy zapisie do formatu 16-bit PCM mogłyby wpływać na wczytywanie taśmy. Ja nigdy takich problemów nie miałem. Próbowałeś wczytywać każde nagranie kilka razy żeby wyeliminować przypadkową korelację? Zdajesz sobie sprawę z tego, że OS Atari ma błędy w procedurach odczytu które powodują losowe porażki przy odczycie taśmy raz na jakiś czas?

    No i umieść gdzieś swojego WAVa, żeby z fusów wróżyć ;-)
    • 19: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime8 Mar 2014 zmieniony
     
    Próbowałem kilka razy wgrać, błędy były zawsze w tych samych miejscach. Pozostałe pliki wczytywały się nawet jak w tle były odtwarzane inne dźwięki :). Te waw-y to chyba AST - jest loader AJEK w K.S.O., a dalej sygnał, którego się w K.S.O. nie daje skopiować (kopia zrobiona przez jamnika). Spróbuję zgrać jak piszesz i zobaczę czy działa. Na razie nie mam możliwości wrzucić większych plików. Jak się uda według Twojej instrukcji to udostępnię te, a jak nie to te uszkodzone (może skompresuję do mp3 - oczywiście sprawdzę czy inne/te się wczytują).
  3.  

    Krótki:

    Ale i tak wierzyć mi się nie chce, że jakieś drobne zaokrąglenia przy zapisie do formatu 16-bit PCM mogłyby wpływać na wczytywanie taśmy.
    No właśnie też wydaje mi się to wątpliwe, zwłaszcza, że ja przed nagraniem na kasetę kompresowałem wav-y do mp3, żeby można było odtworzyć na wieży, i nigdy ta kompresja jakichś specjalnych problemów nie przysporzyła.
    • 21: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime8 Mar 2014 zmieniony
     

    Krótki:

    W Preferencje->Jakość->Przekształcanie wysokiej jakości ustaw "Dither" na "Żaden", i nie będzie już nic "uszkadzać". Więcej
    Pomogło dla testu zmieniłem tę opcję z powrotem i nagrany plik znowu ma błąd. Wielkie dzięki. Plik postaram się wrzucić później.
    Dzięki również za poradę jak wyrzucić drugi kanał.

    Krótki:

    Kliknij sobie na ten panel co jest na lewo ścieżki audio, na jego górny brzeg (na prawo od guzika "X" usuwającego ścieżkę). W rozwijanym menu jest opcja "Split Stereo to Mono", która z jednej ścieżki stereo tworzy dwie mono; potem usuń jedną z nich.
    Zrobiłem bold bo to bardzo przydatne porady :)
    • 22:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime8 Mar 2014 zmieniony
     
    QTZ, myślałem że mówisz o nagraniach w normalu. Ale to nie zmienia postaci rzeczy - zaokrąglenia przy zapisie nie powinny mieć takiego wpływu.

    QTZ:

    Te waw-y to chyba AST - jest loader AJEK w K.S.O., a dalej sygnał, którego się w K.S.O. nie daje skopiować

    Obstawiam raczej że to jakiś *Ajka kustom format. Ale poka WAV-a, AST rozpoznam może nawet na słuch ^_^

    Kompresja stratna przy normalu - spoko. Ale w przypadku nagrań turbo bym uważał - nigdy nie testowałem, spodziewałbym się problemów.
    • 23:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime8 Mar 2014 zmieniony
     
    Ja działam tylko w normalu, do "turb" dopiero robię przymiarki.
    • 24: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime8 Mar 2014
     
    "Testowałem" kompresję sygnału Turbo K.S.O. i wszystko się wczytywało (inaczej nie mogłem bo odtwarzacz tylko mp3 odtwarza), ale już nie pamiętam jakiej maksymalnie kompresji używałem.

    Z tym sygnałem spróbuję.

    Co ciekawe część tych gier jest jakby uszkodzona - wczytują się bez błędów, ale niektóre działają z błędami, ale tak było od początku. Chyba wszystkie mają trainery.

    Myślę, że to może być AST, bo na kasecie jest dołączony program "AST-->TURBO2000 SYSTEM CONVERTER" (po uruchomieniu wygląda to tak jakby chciał odczytać sygnału w jakimś innym formacie). "Oryginalną" kasetę pożyczył mi kolega (dawno temu), który używał AST więc tym bardziej prawdopodobne, że jest to AST.

    Przy ustawieniu AST dekoder z Turgena łapie jakieś nagłówki, ale pliki są puste (chyba 2 Bajty).
    • 25:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime8 Mar 2014 zmieniony
     

    QTZ:

    AST-->TURBO2000 SYSTEM CONVERTER

    DAJ DAJ DAJ! Szukam tego programu od stu lat!

    Teraz już wiem o czym mówisz. Miałem kilka takich zestawów kaset - na początku ten konwerter, a potem gry w turbo. Gry są w formacie Turbo 2000, można je wczytać na magnetofonie KSO z oprogramowaniem KSO (doładowują sobie po drodze jakieś specjalne loadery, ale nie jest to AST). Zaś ten konwerter jest dla posiadaczy magnetofonów przerobionych na AST, umożliwia im ładowanie programów z kasety - po prostu jest to loader Turbo 2000 dla magnetofonów AST. Używałem go do wczytywania również nagrań z innych kaset niż te, do których był dołączony - np. z sukcesem wczytywałem za jego pomocą gry Turbo 2000 z taśmy od kolegi, który sam je sobie skonwertował z normala.
    • 26: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime8 Mar 2014 zmieniony
     
    Testuję kompresję - wygląda na to, że ten sygnał jest bardzo wrażliwy - końcówki bloków nie są wychwytywane po zastosowaniu dowolnej kompresji nawet przy max bitrate...
    Za to Turbo K.S.O. i normal wczytują się już od 96 kbitów.

    Z tym plikiem nie jest tak różowo, próbowałem go kilka razy wczytać i nie zawsze się wczytuje, ale z ditheringiem wcale się nie wczytuje - zawsze wywala się w 38 sekundzie na końcu bloku... więc i tak olbrzymi postęp po wyłączeniu tej opcji :)

    Do tego jest jeszcze problem z pauzowaniem, bo ten loader zatrzymuje silnik na dość długo...

    Skoro to Turbo 2000 to sprawdzę czy dekoder je odczyta :)

    Niestety wygląda na to, że sygnał jest za bardzo zaszumiony lub nie spełnia innych parametrów - dekoder znajduje puste nagłówki... może dlatego jest tak wrażliwy na kompresję i przekształcenia...

    Wrzuciłem konwertery nagrane z obu stron kasety - pewnie to dokładnie ten sam program, ale co tam...

    I najmniejszy z pozostałych plików - zapisany jeszcze z ditheringiem, a naprawiony bo początek (loader) miał nadpisany - wkleiłem go z innego pliku - teraz jest trochę dłuższy, więc liczba impulsów początku bloku jest większa niż powinna, ale się wczytuje.

    Więcej postaram się dodać później.
    • 27:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime9 Mar 2014
     
    Dziękuję! Oto wersja CAS. Konwersja nastręczyła kłopotów - *Ajek zabezpieczył program nagrywając niektóre bajty ze zmniejszoną prędkością.
    • 28:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime9 Mar 2014 zmieniony
     
    dubelpost!
    • 29: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime9 Mar 2014 zmieniony
     
    GUARD - wczytuje się z oryginału, a z kopii tylko gdy zapisany bez ditheringu.
    RIOT - wczytuje się z oryginału, z kopii nie - wył. ditheringu nie pomaga.
    LORIEN'S TOMB - nie wczytuje się z oryginału więc i z kopii nie.

    Błędy występują pod koniec bloku - więc albo nie łapie końca, albo sygnalizuje błędy tylko na końcach bloków.

    Te pliki są dostępne tutaj ->link<- (i MAJOR BRONX powyżej)
    Uwaga: Pliki będę musiał usunąć za jakiś czas.

    Spis z tej kasety:

    A01.NORMAL.AST-T2000-SYSTEM-CONVERTER-AJEK.wav

    A02.KSO-T2000.GUARD(no_dither).wav
    A03.KSO-T2000.NAJEMNIK.wav
    A04.KSO-T2000.U235.wav
    A05.KSO-T2000.MAGIA-KRYSZTALU.wav
    A06.KSO-T2000.ARTEFAKT-PRZODKOW.wav
    A07.KSO-T2000.REVERSE.wav
    A08.KSO-T2000.PIEKIELKO.wav
    A09.KSO-T2000.TUPTUS.wav
    A10.KSO-T2000.HELIX.wav
    A11.KSO-T2000.UCZEN-CZARNOKSIEZNIKA.wav
    A12.KSO-T2000.RIOT(no_dither_but_error).wav
    A13.KSO-T2000.GALLAHAD.wav
    A14.KSO-T2000.MAJOR-BRONX(fixed).wav
    A15.KSO-T2000.THINKER.wav
    A16.KSO-T2000.RUCU.wav
    A17.KSO-T2000.INDIANA-JONES.wav

    B01.NORMAL.AST-T2000-SYSTEM-CONVERTER-AJEK.wav

    B02.KSO-T2000.UPIOR.wav
    B03.KSO-T2000.LORIEN'S-TOMB(no_dither_not_load_at_all).wav
    B04.KSO-T2000.DIGI-DUCK.wav
    B05.KSO-T2000.BANK-BANG!.wav
    B06.KSO-T2000.GOLD-HUNTER.wav

    B07.KSO.BATALION-COMMANDER.wav
    B08.KSO.CHOPLIFTER(hang_with_atarimax).wav
    B09.KSO.EXTIRPATOR.wav
    B10.KSO.JUMBO-JET.wav
    B11.KSO-L2.LIVING-DAYLIGHTS.wav
    B12.KSO.MIG-ALLEY-ACE.wav
    B13.KSO(SPACE).TIME-SLIP.wav
    B14.KSO.SPECIAL-DELIVERY.wav
    B15.KSO-L1.GYMNASTICS.wav
    B16.KSO.LEAPSTER(bad).wav

    B17.KSO.KULKI.wav
    B18.KSO.PUZZLE.wav

    Prawdopodobnie pliki były podzielone po równo na dwie strony, ale że było dużo miejsca upchnąłem je na full. Na pewno pliki K.S.O. dograłem sam z innej kasety, a Kulki i Puzzle przepisałem z TA.

    Gdyby udało się coś zgrać to podrzucę jeszcze coś z pozostałych.

    Plik cas sprawdzę później - póki co widzę, że emulator się wywala :)

    Tyle lat miałem ten program i nie wiedziałem do czego służy, podejrzewałem, że może wymagać innego turbo (AST) do poprawnego działania... Za to wychodzi na to, że loadery przed każdym z programów to z kolei program dla K.S.O., który potrafi czytać T2000, miałem takie kasety pożyczone... i wiedziałem tylko, że nie działają z K.S.O. i że można by to rozwiązać pisząc odpowiedni soft... Genearlnie to wychodzi na to, że taką kasetę mógł odczytać posiadacz T2000, K.S.O.T2000 i AST :)
    • 30: CommentAuthorlemiel
    • CommentTime9 Mar 2014
     
    Jak pewnie część z Was na AAge zauważyła, nie udało się odkodować tego kopiera Turbo 2600 z tych wav-ów. Przester i dithering, cóż.
    • 31: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime10 Mar 2014 zmieniony
     
    @Krótki
    Sprawdziłem plik cas - (AST-->Turbo2K) - wczytuje się jak oryginał.

    I tak samo jest zabezpieczony. Czy mógłbyś dodatkowo zrobić zwykły plik boot? lub xex? Ja i tak nie mam AST, ale fajnie byłoby mieć zwykły plik, który każdy mógłby skopiować. Podobnie z tym loaderem K.S.O. - kopier odczytuje tylko fragment (chyba tylko 1 blok).

    I inna sprawa a8cas - utworzony wav jest idealnie dopasowany do długości sygnału - VLC niestety obcina końcówki, więc z niego się nie wczytuje, z Audacity tak. Przydałaby się opcja dodania na końcu ciszy - tak chyba robi Turgen.
    • 32:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime14 Mar 2014
     

    QTZ:

    Czy mógłbyś dodatkowo zrobić zwykły plik boot? lub xex?

    Nie, crackowanie nie leży w moim obszarze zainteresowań.

    QTZ:

    Przydałaby się opcja dodania na końcu ciszy - tak chyba robi Turgen.

    To jest problem do zgłoszenia autorom VLC, albo producentowi sterowników karty dźwiękowej, a nie do mnie.
    • 33: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime14 Mar 2014
     
    Seban ma anty-*AJEK kopier, więc może jak go odnajdzie to się uda coś z tym zrobić :)

    VLC to i tak używam starszej wersji bo nowa strumieni video ze zmiennymi proporcjami nie odtwarza i na dodatek niezbyt mi się podoba nowy interface... więc trzeba by dużo więcej zgłosić...

    Ale przecież nie tylko VLC ma ten problem. A co jeżeli sprzętowy odtwarzacz będzie ucinał końcówki lub je wyciszał. Myślę, że dodanie na końcu ciszy np. o długości podobnej do przerwy między blokami (np. 0.5-1.0 sek.) byłoby pomocne jako opcja w programie. Dodatkowa opcja generowania ciszy mogłaby być też użyteczna do hurtowego nagrywania plików na kasetę z przerwami (wygenerowanie pustego pliku wav o określonej długości) :) Więc uważam, że to jak najbardziej do Ciebie. Turgen dogrywa nawet kilka sekund ciszy na końcu każdego wygenerowanego wav-a.

    A co z pozostałymi plikami wav - K.S.O - Turbo 2000 (?) ?
    • 34:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Mar 2014
     
    Zawsze można "dokleić" ciszę pod softem do obróbki audio. :P
    • 35: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime14 Mar 2014
     
    Wiem, ale to "zawsze" w przypadku kilkudziesięciu plików staje się męczące i łatwo o pomyłkę...
    • 36:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime20 Mar 2014 zmieniony
     

    QTZ:

    Więc uważam, że to jak najbardziej do Ciebie.

    Myślałem, że gdy napisałem, że nie do mnie, to będzie jasne, że nie mam zamiaru zajmować się tym zagadnieniem. Ale widzę że musiałem to napisać wprost.

    Zadaniem projektu A8CAS nie jest rozwiązywanie wszelkich problemów, estetycznych ani sprzętowych, to jest projekt o jednym konkretnym przeznaczeniu - konwersja taśm do/z CAS. Wszelkie "ulepszacze" powinny pozostać w domenie zewnętrznych rozszerzeń, bo tak wynika z definicji tego projektu.

    QTZ:

    A co z pozostałymi plikami wav - K.S.O - Turbo 2000 (?) ?

    Dopiero dziś miałem czas żeby je ściągnąć (to co z nich zostało). Nie wiem kiedy znajdę czas żeby przysiąść i wybadać jak to jest z tym ditheringiem w Audacity. Odezwę się jak ów czas znajdę.
    • 37:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Mar 2014 zmieniony
     
    @QTZ jest taki kombajn commandline SoX, przy jego pomocy dodasz sobie ciszę na końcu bezbłędnie do tylu wavów, ile chcesz.

    Po co robić, jak już jest...
    • 38: CommentAuthorseban
    • CommentTime20 Mar 2014 zmieniony
     
    @QTZ: Przegrzebałem swoje stare dyskietki i wszystko co znalazłem dotyczące Turbo 2000 (KSO oraz F), wrzuciłem tutaj: Turbo 2000 stuff.

    Jest tam Anty-*AJEK, mój handler "T:" dla T2000 siedzący pod ROM-em, jakieś dwa loader-y dla 130XE które popełniłem wieki temu (prawdę mówiąc zupełnie tego nie pamiętałem ;/) oraz wspominany w innym wątku "Generator Kasety Systemowej" dla Turbo 2000F. Są również różne karty T2000 przerobione tak aby można było je wystartować z DOS-a.

    ps) jakby co to do anty-*AJEK znalazłem nawet źródła w MAC/65... ale jak na to patrzę teraz to wstydzę się tego co tam nawyrabiałem :)
    • 39: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Mar 2014 zmieniony
     
    @Krótki, dzięki za odpowiedź. Jakby były potrzebne któreś z pozostałych plików lub mógłbyś je skonwertować, to daj znać.

    @JHusak, dzięki, ściągnąłem SoX'a i przy najbliższej okazji go użyję :)

    @Seban, wielkie dzięki za pliki, teraz jestem trochę zajęty, ale sprawdzę z pewnością :)
    • 40:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime22 Mar 2014
     
    A nie, konwersją taśm turbo to się akurat nie zajmuję, do implementacji tej funkcji jeszcze baaardzo daleko.

    Ale jest FUJI i jego a8cas-util.