atarionline.pl Wrzuty na Pigwę - mały apel - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime23 Apr 2014 zmieniony
     
    Postanowiłem założyć niniejszy wątek, gdyż - podejrzewam - wielu niezrzeszonych/zwykłych użytkowników Atari nie wie o istnieniu owego serwera FTP, fizycznie nadzorowanego przez Azbesta, a wirtualnie prowadzonego przeze mnie. :) Można tam znaleźć wiele cennych danych zbieranych przez lata przez Azbesta i Strykera oraz podsyłanych przez wiele innych osób. Ostatnim czasem trochę się też dorzuciłem z własnymi zbiorami, jak i wydłubanymi z Sieci. Znaleźć tam można ogrom książek, instrukcji, programów, gier, dem, grafik, nieco muzyki itp. itd.

    I tu chciałbym zwrócić się do Was z prośbą o przysyłanie Waszych zbiorów, które wg Was są warte podzielenia się nimi z innymi. Może to być cokolwiek, byle by było w jakiś sposób związane ze sprzętem firmy Atari (komputery, konsole, automaty). :)

    Kontakt do mnie można znaleźć tutaj, na Atari Area, Atari Age, jak też przez serwerowy adres mailowy voy małpencja pigwa kropencja net. Wystarczy do mnie napisać, a chętnie podzielę się loginem i hasłem niezbędnym do wrzutu danych. Mam tylko jedną prośbę: przy wrzucaniu prosiłbym o utworzenie najpierw katalogu ze swoją ksywką lub nazwiskiem, jeśli ktoś takowej nie posiada/używa i uploadu do tego katalogu lub podesłaniu mi maila o wrzucie.

    Przy okazji dziękuję ctk za upload (przesortuję go i umieszczę na dniach na serwerze) oraz nieznanej osobie za kolekcję softu dla XL/XE.

    Poszukuję również poniższych rzeczy:
    - wszelkich możliwych wersji systemów operacyjnych dla ST(e)/TT/Falcon i 400/800/XL/XE (firmowych i pozostałych),
    - obrazów HDD/kart SD,CF ze skonfigurowaną SDX pod wszelkie dopałki typu SIDE/SIDE2, IDE Plus 2.0, KMK/JŻ/IDEa,
    - oryginalnej zawartości BIOS-u Incognito dla Atari 800,
    - zrzuty wszelkich możliwych kartridży dla małego Atari (łącznie z flaszowalnymi typu Atarimax Maxflash, SIC! i podobnymi),
    - obrazów .ISO składanek z softem dla dużych Atari, również tych komercyjnych z lat '80 i '90 (część z nich znalazłem na Archive.org i u Lotek Style'a), w szczególności składanki Atariscene DVD, złożonej z 3 DVD: Atariscene 1985-1988, Atariscene 2003 i Atariscene 2004,
    - ciekawych składanek MP3/FLAC/APE/OGG/itp. z chiptune'ami.

    Z góry dziękuję i proszę o więcej. :)

    http://ftp.pigwa.net
    • 2:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Apr 2014 zmieniony
     
    Apel wciąż aktualny. Czyżby nikomu się nie chciało? :)

    Szukam również dyskowego systemu operacyjnego K-DOS firmy K-Byte (KAY ENTERPRISES Co.) z 1981 roku, wersja obojętna.

    EDIT:
    Po przekopaniu Sieci wszerz i wzdłuż dysk z K-DOS został odnaleziony i zachowany ku potomności. :)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Apr 2014
     
    @Voy - macie na okoliczność syndromu Fandala porządnego bekapa tych danych tak ogólnie? :) Tak poza tym (albo i nie), to przedzwonię niebawem, bo będę miał pytanie w temacie.
    • 4:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime29 Apr 2014 zmieniony
     
    Pytanie do Azbesta - to on jest od technikaliów. :)

    Na Atari Age zgłosił się chętny do utworzenia szybkiego mirrora, który by robił za backup zbiorów serwisu. Dopytam go jeszcze o szczegóły.

    Oki, jak coś, nr tel. znasz. :)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Apr 2014 zmieniony
     
    Wrzuciłem;)
    W moim katalogu znajdziesz katalog "Zgrane_apel_na_forum". Wrzuciłem tam to co sam używam, pewnie to już dawno jest dostępne, ale sprawdź. Dodałem też w katalogu "tdc", obrazy dyskietek z małego Atari, które kiedyś bardzo dawno temu zgrywałem ze swoich dyskietek (jeszcze na Atari ST - pewnie mało kto robił to właśnie na nim) - czasami formaty obrazów są już zapomniane.

    Romy są przeze mnie używane, więc w większości przypadków są sprawne i stabilne.

    Mogę jeszcze dorzucić pokaźną bibliotekę softu z ST/STE (w 90% zgrywaną przeze mnie), jednak i to jest pewnie dawno dostępne w necie. Mam też bardzo dużo softu do zgrania z dyskietek - może się kiedyś za to zabiorę...
    • 6:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime30 Apr 2014
     
    Dzięki! Podczas majówki spróbuję to ogarnąć. Od piątku ma padać, więc będzie wymówka od nieruszania się sprzed kompa. :)

    Zależy mi na tym, by Pigwa była jak największym zbiorem wszystkiego, co kiedykolwiek ukazało się na którykolwiek model Atari, więc będę wielce kontent, gdy ktoś podzieli się ze mną (i tym samym z resztą sceny i użytkowników) swoimi zbiorami/skarbami. :)
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Apr 2014
     
    Voy - ale nie ma żadnego pośpiechu;)
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime30 Apr 2014
     
    @TDC a czy jest wśród nich program, który mi kiedyś obiecałeś - "tape-sampler"?
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 May 2014
     
    Nie ma tam moich programów, to są zgrane moje dyskietki z cudzymi programami, powszechnie znanymi.

    Dyskietki z moimi programami nie zostały przeze mnie jeszcze dokładnie i do końca przejrzane więc obecnie nawet ja nie wiem co tam się jeszcze znajduje:P