atarionline.pl Sośnicka, Yerzmyey i Battle Chess - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortrophy
    • CommentTime28 Apr 2014 zmieniony
     
    Najpierw materiały źródłowe:

    1) Battle Chess na Atari ST:


    2) Teledysk Zdzisławy Sośnickiej - "Aleja gwiazd" (mój ulubiony kawałek tejże piosenkarki):


    A teraz kontynuacja i nawiązanie:


    Moim zdaniem, wszystko powyżej jest niezłe i ciekawie się łączy - chociaż za nic nie wpadłbym na to, że istnieje tak wyraźne połączenie między "Aleją gwiazd" Sośnickiej, wykonaniem tego utworu przez Yerzmyeya (wspaniałym - idealnie uchwycony klimat oryginału, a całość na kochanym Atari ST), a grą Battle Chess znaną m.in. z Atari ST.

    Wszystko łączy się poprzez teledysk do utworu Sośnickiej, który oparty jest na motywie "żywych", walczących pionków i figur szachowych, zupełnie tak jak w Battle Chess, poprzez muzykę oraz poprzez platformę, którą jest Atari ST.

    Dla mnie - ekstra!

    :D
  1.  
    Fajne kolczyki ma Pani Zdzisława.
    • 3: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Apr 2014
     
    Kawałek Yerza z SOśnicką był jak dobrze pamiętam prezentowany na którymś zlocie. I YErz dostał ogromne brawa za ten kawałek!!!

    Kawałek wymiata!
    • 4: CommentAuthormacetee
    • CommentTime28 Apr 2014
     
    Kawał dobrej roboty, opad szczeny i zbieranie zębów.
    • 5:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime28 Apr 2014
     
    No tak, kolczyki pani Zdzisławy...

    @Yerzu, właśnie słucham sobie Twoje kawałki, które leżą na Tubie. Na prawdę, kawał dobrej roboty. Myślę, że za czasów świetności sceny amigowej byłbyś muzykiem na TOPie, a teraz jesteś trochę niedoceniany. Ale co tam... Przecież nie dla chwały się to robi, a dla radochy tworzenia w ogóle.

    Pozdrawiam.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Apr 2014
     
    .. przecież co chwilę ma 1-2st na compos ;)- .. no i muzaki do różnych produkcji scenowych idą. Nie leży to więc tak bezproduktywnie ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime29 Apr 2014 zmieniony
     
    No fajne. To teraz czekamy na kolejne covery polskich utworów. :) :) :)


    • 8:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime29 Apr 2014 zmieniony
     
    Eee, ten obgrany niemal do obrzygania numer... Jeżeli już coś z okresu pierwszego składu zespołu, to oczywiście jedynie to. :)

    • 9:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime29 Apr 2014
     
    @Pin Wiem, chodziło mi o to, że jak spytasz ludzi o najlepszego polskiego muzyka komputerowego usłyszysz: XTD, Scorpik, Jakub Husak, X-Ray. Mimo, że Yerz zajmuje czołowe miejsca w kompo ciągle jest z boku. Innymi słowy myślę, że to efekt poglądów, które rozwinęły się dawno temu i przez które ciężko się dzisiaj przebić. Ale może się mylę.
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2014
     
    Jak to Yerz to nie jest żaden zboku :)
    Człowiek robi naprawdę świetne kawałki na Atari Falcona i St/Ste przez to jest mniej znany na scenie 8bit.

    Polecam posłuchać jego kawałków z większych braci Atari!
    • 11:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime29 Apr 2014 zmieniony
     
    Ok. Nie znam się na scenie ST/Falcon. Nie śmiałbym nikomu umniejszać jego pozycji. Jeśli tak to zabrzmiało - przepraszam. Piszę z perspektywy amigowej i małoatarowej.

    Edit:- a na jednej i drugiej Yerzmeyey wymiata od jakiegoś czasu.

    ->link<-
    ->link<-


    W drugiej połowie lat `90 amigowa scena była najprężniejsza w Polsce. Dzisiaj chyba małego Atari ;) Dla tego najbardziej znani muzycy w Polsce kojarzą się z tymi scenami. Ale jak piszę, to z mojej perspektywy. Oczywiście kawałki Yerza z ST znam, słucham od dawna i kibicuję.
    • 12: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2014
     
    Fakt że na youtubie jakości jest brak, posłuchaj jeden z kawałków Yerz-a:

    • 13:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime29 Apr 2014 zmieniony
     
    @adv: + revisq, dreamer, timer.

    No i magiel (hłe hłe ;) )
    • 14: CommentAuthortrophy
    • CommentTime29 Apr 2014
     
    @adv

    [...]
    @Yerzu, właśnie słucham sobie Twoje kawałki, które leżą na Tubie. Na prawdę, kawał dobrej roboty. Myślę, że za czasów świetności sceny amigowej byłbyś muzykiem na TOPie, a teraz jesteś trochę niedoceniany. Ale co tam... Przecież nie dla chwały się to robi, a dla radochy tworzenia w ogóle.
    [...]

    Masz rację, odnośnie Yerza, szczególnie, że kawałek, o którym mowa w tym wątku (i inne), jest wykonany na Atari ST. To by było dopiero coś, gdyby w czasach świetności sceny amigowej, muzykiem na TOP-ie okazał się "duży" Atarowiec. Marzenie...

    Ale dobrze jest, jak jest. Scena Atari doczekała się wielkiego muzyka. Zresztą - multiinstrumentalisty, bo Yerz komponuje na różnych platformach.
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2014
     
    Panowie,
    pamiętajcie że Yerz też jest bardzo aktywny i na Amidze, tam też zrobił wiele ciekawych kawałków.
    • 16:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime29 Apr 2014 zmieniony
     
    Właśnie. To jest najciekawsze. Jaką łatwość ma pisząc na wszystkie dostępne kompy. AY, YM to w zasadzie ten sam układ, ale POKEY to zupełnie inne podejście. Paula i CODEC to jak się domyślam rozwinięte w stosunku do Atari ST możliwości przetwarzania samplowanego dźwięku. Ale żeby to ogarnąć trzeba być ponadprzeciętnym.

    Wyedytowany.
    • 17: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime1 May 2014
     
    ostatnio Yerzmyey wypuścił trochę muzy robionej na amidze, ale warto sobie posłuchać tego co zrobił na zx81
    • 18: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 May 2014
     
    Podbijam, fajna nuta z Falcon-a:
    • 19:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime3 May 2014
     
    • 20:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime3 May 2014
     
    ->link<-

    :-)

    mistrzostwo ! jak to uslyszalem na sv2k10 mozg mi wypralo
    • 21: CommentAuthoralice_atr
    • CommentTime18 Feb 2015
     
    lotharek - większość utworów Yerzmyey'a rozkłada na czynniki pierwsze nasze szare komórki :D
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Feb 2015
     
    Yerz, rządzi tymi kawałkami.
    Szczególnie jak zasiada do Dhs tracker-a...!
    • 23:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime19 Feb 2015
     
    chwała Yerzu, fajna nuta