atarionline.pl KRAKÓW Mega_GRYL PARTY!!!1111 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Bawcie się dobrze!
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Jun 2014 zmieniony
     
    ... w tojtoju? ;)

    a tak na serio, to Pablo dziś wrzucił pomysł, coby lustro do teleportera zapodać ;)- Rozwiązanie zagadki na miejscu :D

    Z placu boju:

    Część sprzętu zainstalowana w namiocie (sorki, za jakość fotki):



    Kino gotowe ;)



    Dotarł dziś As i Jellonek. Damy radę ;)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Jun 2014
     
    PIEC daje rade. przy temp. 10 stopni na zewnątrz w środku można siedzieć w podkoszulce ;)
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Jun 2014
     
    Ok. Nie aktualizuje już listy uczestników, choć wiem że będą niespodzianki w tym temacie ;)

    Będzie upubliczniona jedna produkcja na Atari 8 bit napisana specjalnie na Gryll-Party ;)
    • 5: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    Gdzie jest rozpalka? Pinokio szuka
    • 6: CommentAuthormysiek
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    Ale chyba wszystko wczoraj zostało spalone lub po prostu wypite. Pinokio niech wykorzysta dwie tacki tekturowe i kilka suchych gałązek (do znalezienia na dole koło torów) - szybko się rozpali, w dodatku bez udziału chemii.
    A jeszcze lepszy pomysł - poszukajcie tej petardy co wczoraj nie odpaliła. Pewnie teraz jest już sucha jak pieprz. Będzie idealna do szybkiego rozp..a grilla :-)
    • 7: CommentAuthorKarsa
    • CommentTime22 Jun 2014 zmieniony
     
    Trzeba było ja podpalić przed wrzuceniem do Toj Toja, a nie dopiero po zanurzeniu w odmętach przefiltrowanego alkoholu :).
    • 8:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    GrylParty zacny był! Miał być wieczór, skończyło się na 14 godzinach: grania, skakania na matach podpiętych do A800XL z "zieleńcem Neptunem" i spaniu na czymś na podłodze obok SONARA (nieźle nadajesz;)).

    Przez pierwsze godziny wyglądało to jak AmigaParty (na szczęście żadna A nie skończyła jako podpałka do grilla;) a "kosteczka" Młodego zrobiła też trochę zamieszania:)

    Podobno deszcz zalał PINowi IDE ("Ale czy do tego potrzeba dysk?";)) ale PIN postanowił zrobić konkurencję IDE i zalał siebie pod korek;)

    Tak czy siak: Pablo/Pin: świetna impreza, świetna miejscówka, świetne towarzystwo i sprzętu od ch...groma:)

    PP: trzeba powtórzyć, tylko wypadałoby pograć więcej;) Dzięki:)
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 Jun 2014 zmieniony
     
    Zwyciężyła praca pniaczek w pożar compo..
    • 10: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime22 Jun 2014 zmieniony
     
    Tylko u nas: pożar compo. Zwycięzca
    Pin z praca pniaczek
    • 11:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    Dziękuję za super imprezę w doborowym towarzystwie! Szacun dla organizacji!

    kris3D wybacz jak Cię obudziłem chrapaniem - ech, niestety tak już mam (wątłe serducho) ;)

    xeen sprawdź za jakiś czas email bo właśnie uploaduję materiał dla Ciebie...
    • 12: CommentAuthornodez
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    jakies fotki z pozar compo ? :)
    • 13: CommentAuthormysiek
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    Bardzo dziękuję za wspaniałe Atari Party! Dziękuję naszemu wspaniałemu gospodarzowi Pablo oraz Pin'owi za rewelacyjne przygotowanie imprezy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do naprawdę zajebistej atmosfery!
    Jeśli mnie akceptujecie, bardzo chętnie przyłączyłbym się do Waszej "zgrai" i zaczął jeździć na zloty bo dzięki Wam czuję się o 20 lat młodszy :-))))
    • 14: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    @nodez: są zdjęcia i video nawet, ale do publikacji to się nie nadaje :P

    @mysiek: jest party, dzwonisz, jedziemy :)

    @Pablo112 i @Pin: serdecznie dziękuję za przepiękną imprezę 8bit!!
    • 15: CommentAuthorKoval
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    Dzięki za udaną imprezę, Pablo, Pin - gratulacje, świetnie to zorganizowaliście. Dużo sprzętu, dużo ciekawych informacji i przesympatyczni ludzie;) Pozdrowienia dla wszystkich:D

    PS.
    Mam nadzieję, że tak oto narodziła się w Krakowie nowa, świecka tradycja - Atari Gryll Party;D
    • 16: CommentAuthorGothrukk
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    Pin, Pablo, dzięki za party, było grubo! Do zobaczenia na jakimś kolejnym party!
    • 17: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime22 Jun 2014
     
    Dziękuje wszystkim uczestnikom za przybycie, oraz pomoc w organizacji szczególnie (Pin, Koval, Calypso2k, Mysiek), co do świeckiej tradycji to się jeszcze zobaczy.
    • 18: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime23 Jun 2014
     
    fotki
    ->link<-

    sprawa standardowa - jeżeli ktoś nie życzy sobie, żeby któreś ze zdjęć było w necie - proszę o kontakt.
    • 19:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime23 Jun 2014
     
    calypso2k. super fotki. wrzuć też na pigwę by można było je pobrać. pozdrawiam
    • 20: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime23 Jun 2014
     
    @sOnar: późnym wieczorkiem postaram się upnąć na pigwę w postaci jpg'ów.
    • 21:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime23 Jun 2014
     
    Dobrze chłopaki że się nie rzuciliście na te tory :)))
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Jun 2014
     
    Na szczęście zdjęcie ocenzurowane.

    Pożar compo to było to..
    • 23:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime23 Jun 2014
     
    Było wpytę:] super mega greetzy dla organizoatorów jak i partyzantow!! btw.: mini pożar przecież był:} skarpa się paliła:] nawet sam go próbowałem gasić swoją uryną:] (dobrze że się nie zapaliła od nadmiaru %:P)
    • 24: CommentAuthormarekp
    • CommentTime23 Jun 2014
     
    Piszę się na następne :-)
    • 25: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Jun 2014
     
    Ja też!!!
    • 26: CommentAuthormysiek
    • CommentTime23 Jun 2014
     
    @ calypso2k - super te zdjęcia! Koniecznie wrzuć na Pigwę by tam istniały i stanowiły żywą lekcję historii dla potomnych :-)
    • 27: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime23 Jun 2014
     
    Nie mam wjazdu na pigwe ;( Albo jestem tak tępy... user: upload, pass: [układ dźwiękowy][cztery cyfry]

    Coś się zmieniło?
    • 28:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime23 Jun 2014 zmieniony
     
    Nie, jest po staremu i powinno działać (zalogowałem się tym loginem przed chwilą). :)

    Czym wrzucasz? Najlepiej to robić przez WinSCP, FileZilla, CoreFTP albo FTPRush.
    • 29: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime23 Jun 2014 zmieniony
     
    Filezilla, jak widzicie wszystko mówiący komunikat
    Connection attempt failed with "EACCES - Permission denied".

    znaczy, że przyświrował wam ogniomurek :)

    Przepraszam za zamieszanie - up'uje powolutku...

    edit:
    Ogłoszenia parafialne: up'nięte. Pigwa przy dostępie przez http, nie definiuje codepage'a, więc musicie sobie wymusić - w FF: Widok->Zestaw znaków->Unicode, albo nie będzie pliterek :)

    Zdjęcia na licencji Uznanie autorstwa 3.0 Polska, gdyby ktoś kiedyś z jakichś powodów chciał użyć, a nie mógł uznać, proszę o kontakt.

    I na koniec - podczas pakowania się, znalazłem taki oto kabelek USB->micro USB, zapięty pod mój laptok



    Uprasza się właściciela o zgłoszenie się :) Jeśli się nie znajdzie (właściciel), kabelek zostanie przekazany na poczet nagród w kolejnym pożar compo.
    • 30:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime24 Jun 2014
     
    Dzięki. :) Fotki dodane.
    • 31:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime25 Jun 2014
     
    @sonar, spokojnie, mi to nie przeszkadza:)
    @Koval, kupuj Atari i robimy zawody w RiverRide na matach;)
    @pin, żyjesz:)

    ps. NextParty? Mam do pomalowania pokój i kuchnie i tak sobie myślę...nie no to chyba
    głupi pomysł;) nie będzie gdzie rozłożyć sprzętu;) poza tym grill musiałby
    płonąć na balkonie, wyszło by z tego BootErrorParty:)
    • 32: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Jun 2014
     
    @Kris - po dwóch dniach doszedłem do pionu. Trochę przesadziłem tym razem ;)

    Co do parapetówki / remontówki ;) - no cóż, w sumie to czy ja wiem, czy to zły pomysł jest :D
    • 33: CommentAuthorKoval
    • CommentTime26 Jun 2014
     
    @Kris: może się uda Pinowi reaktywacja tej mojej atarki, to możemy zagrać w River Raid (kajakami;). Ale te maty (poza oczywistymi ruchami w decathlona) wymagaja nieziemskiej koordynacji! Na trzeźwo się nie da...;))
    • 34:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Jun 2014
     
    robimy zawody w RiverRide na matach;)

    Czy mógłby ktoś opisać jak to zostało osiagnięte i czy można gdzieś dostać taki gadżet, który pozwala aktywniej grać w stare 8-bitowe atarowskie hity? Ile (i jakie) gier zostało przystosowanych do tego wynalazku?
    • 35: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime27 Jun 2014 zmieniony
     
    Jest to zwykła... mata. Taka jak ta.



    Mamy dolutowany kabelek z wtyczką pod atari/nes/itp. Deptając po 'polach' zwieramy jakiś styk, który działa jak mikrostyk w dżoju. Gry nie wymagają więc żadnej przeróbki.
    Które modele mat nadają się do przeróbki pod a8, to już musi się ktoś wypowiedzieć, kto to sprawdził :)
    • 36: CommentAuthorKarsa
    • CommentTime27 Jun 2014
     
    A można grać stojąc na rękach? :P Na grę nożną to mi się to trochę za małe wydaje jednak. Choć muszę przyznać że świetna sprawa, jeśli ktoś chce zrzucić parę kg :).
    • 37: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime27 Jun 2014
     
    Rozmiarowo jest idealna. Problem natomiast jet taki, że jest dość delikatna i jeden z egzemplarzy uległ podarciu w ferworze (ale nie na naszym party, tylko wcześniej), dlatego nie mieliśmy możliwości przetestować multiplay'a.

    Nie miałem okazji poskakać, bo stałem przy grill'u, ale patrząc z boku - zabawa jest przednia :)
    • 38: CommentAuthorKarsa
    • CommentTime27 Jun 2014
     
    Prawie jak XBOX kinect (wysiłek ten sam), tylko nie trzeba sie w kamerze mieścić :).
    • 39:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Jun 2014
     
    @calypso2k
    Jest to zwykła... mata. Taka jak ta.

    Mam taką również. :)

    Mamy dolutowany kabelek z wtyczką pod atari/nes/itp.

    Wiesz kto to robi(ł) ?
    A może wystarczy jakaś sprytna przejściówka USB->atari serial port (gniazdo jak do stacji dysków) ?
    • 40: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime27 Jun 2014
     
    Przejściówka pewnie też by wystarczyła, sęk w tym, że nie wiem jaka.
    Z matami, o ile dobrze kojarze, przyjechał gość odpowiedzialny za imprezę "Stare komputery i gry" cyklicznie organizowaną w Krakowie, niestety xywy nie pomnę. Ktoś pomoże? :)
    • 41: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Jun 2014
     
    Przejściówka może i tak, ale jest to bardziej skomplikowane i kosztowne niż to warte :) W macie są styki jak w joyu, jest elektronika, która formuje z tego sygnał szeregowy USB, a przejściówka dokonywała by procesu odwrotnego, bo do portu w atari podłącza się styki :) Więc prościej wyprowadzi drugi kabel podłączony wprost do styków.
    • 42: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime28 Jun 2014
     
    maty należały do Gothrukka, i Wieczor ma racje to tylko kwestia odpowiedniego polutowania
    • 43:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Jun 2014
     
    Dzięki Pablo za info. Pewnie to jest trywialne dla niektórych a dla innych nie ...
    Czy Gothrukk udostępnia gdzieś publicznie "przepis" na to, czy raczej trzyma jako ciekawostkę-prototyp m.in. na Wasze KRAKÓW Mega_GRYL PARTY ? ;)
    • 44: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime29 Jun 2014
     
    Nie na Wasze, tylko Nasze :D
    Zrozumiałem, że ktoś to dla niego wykonał - myślę, że najlepiej będzie złapać z nim kontakt na priv i dopytać.
    • 45: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime29 Jun 2014
     
    Dracon@- prototyp mat powstał chyba na zeszłoroczne "dawne komputery i gry" w Krakowie. Urządziliśmy zawody w Decatlon na dużym ekranie, były nawet medale. Potrzebne maty, kabel od joya, względnie przedłużacz do joya. Szczegółowy opis wykonania zapewne udzieli Gothrukk.
    • 46:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime29 Jun 2014
     
    @pin, myślę nad RemontParty:)
    @koval: na tych matach nie jest tak źle z kondycją, 1500 mentrów jest do zrobienia:)
    @Dracon, Pablo i wieczór maja rację: jeśli kiedykolwiek miałeś lutownice w rękach to instrukcja
    wystarczy bo z tego co mówił Gothrukk, to lutuje się kabel od joya przed sterownik USB
    "na krótko" do stykow i dajesz-jedziesz:)

    Zabawa jest lepsza niż na PS, xBOX, Wiii, wiem co piszę;)
    • 47: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Jun 2014
     
    Córka ma podobną matę ale trochę inną - mianowicie podłącza się ją bezpośrednio do TV, 3 gry są wbudowane (pinball i coś tam jeszcze). Patrząc na paletę kolorów, rozdzielczość i dźwięk to jest to coś oparte na C-64 :))) (pewnie podobny patent jak te wbudowane w joystick) w każdym razie zamierzam też to dostosować.
    • 48:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Jun 2014
     
    OK, ew. dopytam Gothrukk-a na privie.
    Rozumiem, że aby pograć w coś dwuosobowego np. World Karate Championships potrzeba dwóch mat, ale czy w/w rozwiązanie by i to umożliwiało? ;)
    • 49: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime30 Jun 2014
     
    Jak najbardziej, jedna mata = jeden joystick
    • 50:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime30 Jun 2014
     
    @Dracon, w WKC będzie ciężko, bo trzeba pokombinować ze skosami
    bo klasyczny joy ma tylko 4 styki, a skosy są robione przez zwarcie dwoch na raz.

    Ta mata która była na GrylParty, nie miała skosów się do Decatlona nie potrzeba:)

    Skosy da się zrobić, podobno;)