atarionline.pl Avangarda 2014 - gra - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Aug 2014 zmieniony
     
    Ponownie w punkcie Avangardy:

    - Urok starych komputerów na podstawie 8-miobitowego Atari

    Powstała gra, napisana przez nic nie podejrzewających uczestników konwentu;)

    Jak wyglądało to rok temu można przeczytać tutaj:
    ->link<-

    W tym roku uczestników nie brakowało, a nawet było bardzo dużo uczestniczek.

    Sama gra wypadała dość słabiutko, gdyż nie mający zielonego pojęcia o programowaniu uczestnicy byli niemal skamieniali ze strachu - nie wiem może w szkole jakiś świetny nauczyciel obrzydził im programowanie aż w takim stopniu;):D

    W każdym razie gra ledwo doczekała się czegokolwiek fragmentarycznego z założonego przez autorów scenariusza :(

    Na koniec najdłużej programująca tę grę uczestniczka eksperymentu powiedziała że bardzo jej się podoba programowanie na Atari;)
    Czyli cel osiągnięty;)

    O czym gra?
    Gra opierała się o 3 filary:
    1. Bohater: Geralt (Sapkowski)
    2. Świat: Władca Pierścieni
    3. Cel gry: zdobycie magicznego pierścienia który umożliwi cybogowi Geraltowi nieśmiertelność;) (Łowca Androidów)

    Oczywiście wszyscy się przy tym wszystkim świetnie bawili;)

    (uwaga ATR jest duży...:P)
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Aug 2014
     

    tdc:

    Oczywiście wszyscy się przy tym wszystkim świetnie bawili;)

    To widać, bo wydaje mi się, że główna trudność gry polega na przeczytaniu kompletnie nieczytelnego tekstu.
    • 3:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime10 Aug 2014
     
    Dodałem do bazy gier i demosceny, lecz zmniejszyłem ATR-a z 16 MB do 90 kB. :)
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Aug 2014
     
    @larek, napisz do autorów by otrzymać zgodę na modyfikację (c), a następnie popraw co trzeba, dla takiego miłośnika BASIC to nie jest wielki problem :D :D


    @voy dzięki!;)
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Aug 2014
     
    W przygotowaniu mapa i walkthrough na video.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Aug 2014
     
    Dodałem do bazy gier i demosceny,


    A a ktorym miejscu, bo nie widze?
    Przy okazji pytanie: czy dorabiasz samourchamianie do gier, ktore same nie startuja? Bardzo bym poprosil. W zamierzeniu baza jest takze dla tych, ktorzy chca odpalac, a nie wiedza jak.
    • 7:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Aug 2014
     
    Zrobione. Hm, w sumie należy to do elementarnej wiedzy o korzystaniu ze stacji dysków i z DOS-a, ale OK. Zmieniłem DOS-a i wykorzystałem metodę Larka.

    Plik leży TU oraz TUTAJ.
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Aug 2014 zmieniony