atarionline.pl Jakie macie hobby, oprócz Atari? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime21 Mar 2021 zmieniony
     
    Też mam ule , 3 :)
    A poza tym śmigam sobie Yamahą Virago i VW Sciroccio 1,8 gti
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime21 Mar 2021
     
    o kurka jakie ładne scirocco, swojego czasu chorowałem na corrado
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Mar 2021 zmieniony
     
    Co wy z tymi... ulami? Zmówiliście się jakoś na wspólne, jak się okazuje, hobby?
    Czy Jacek TRZMIEL z C64/Atari miał też pasiekę? ;)
    A poważniej to podziwiam, całkiem pożyteczne hobby. :)
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime22 Mar 2021
     
    ZX Spectrum miał ULA.
    Od Ferranti :)
    • 5: CommentAuthorZenon
    • CommentTime26 Dec 2021
     
    Takie coś nieco większego bo w skali 1:25
    • 6: CommentAuthorZenon
    • CommentTime26 Dec 2021 zmieniony
     
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jun 2022 zmieniony
     
    Ten właśnie model Zenon nam pokazywał wczoraj na zoomie. Było mnóstwo pytań o technikę wykonania i materiały. To ma nawet w środku sporo szczegółów. Bardzo ciekawa opowieść. I nie każdy wie, że takie modele osiągają ceny kilkunastu tysięcy złotych...

    Do tego Zenon wspomniał, że kiedyś napisał program na Atari w Basicu do sterowania kolejką przez porty joysticków, dwoma lokomotywami H0. Sama konstrukcja "poszła gdzieś w rodzinę", ale program powinien się zachować. Zenon poszuka!
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Jun 2022
     
    Śliczna!
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jun 2022 zmieniony
     
    I jeszcze wnętrze z kotłem!
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Jun 2022
     
    o tym ile kosztują takie wagoniki było w jednym z odcinków "Rodzina Soprano"

    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Jun 2022
     
    Kurka nie oglądałem tego filmu, teraz oglądam ten fragment, zaprzyjaźniam się z bohaterem a tu taki zonk.
    • 12: CommentAuthortatko74
    • CommentTime21 Jun 2022
     
    Jak już tu się tak wywnętrzamy, to się dołączę:
    Nałogowe czytanie SF, muzyka elektroniczna (nie techno tylko "old school") - własnych próbek nie podsyłam - rodzina nie poleca XD ,grzebanie nieumiejętne XD w sprzęcie komputerowym, samodzielne naprawianie wraka (astra 2001) oraz masochistyczne umartwianie się graniem w "Escape from Tarkov" od 2 lat - czyli ginięcie 9 razy na 10 wyjść XD
    • 13: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime21 Jun 2022
     
    Wraz z kolegami rzępolimy sobie w zespole. :-)

    ->link<-
    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Jun 2022 zmieniony
     
    Kurde, ja to najwyraźniej jestem meganudny i bez życia :(
    Praca to hobby, a hobby to praca. Ostatnio nagrywałem spontanicznie i "for fun" pilot serialu, było śmiesznie.

    W sumie większość rzeczy jakie robię, poza każualowym jeżdżeniem na rowerze, służą mi do pracy. Albo przyklejam gąbkę do case'a, albo lutuję przewody, albo ewentualnie programuję coś.. daje mi to radość i satysfakcję, ale w porównaniu z Wami, to nic w tym nadzwyczajnego.

    ...caruso - może nagrywamy klipa? :D
    • 15: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime23 Jun 2022
     
    @maw: to bardzo ciekawa propozycja, bo za chwilę będziemy chcieli nagrywać klipy do nowych kawałków promujących płytę. :-)
    • 16:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime23 Jun 2022 zmieniony
     
    nie maW, tylko maV... ech, co to się tu przez te lata mojej nieobecności na AoL porobiło... xD
    • 17:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime23 Jun 2022
     
    To tak przypadkiem, niespecjalnie
    • 18: CommentAuthorWrathchild
    • CommentTime24 Jun 2022
     
    • 19: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime24 Jun 2022
     
    Mnie ostatnio pochłonęła rozbudowa "wirtualnych" organów typu `Hauptwerk` czy `Grand Orgue`. Wirtualnych wziąłem w cudzysłowie, gdyż tak do końca nie są one wirtualne, bazują jedynie na wspomnianym oprogramowaniu, a cała reszta to sprzęt i oczywiście wypasiony komputer, bo te aplikacje to kombajny muzyczne typu prom kosmiczny. Efekt jest niesamowity, przy zastosowaniu dobrego komputera i sprzętu muzycznego można uzyskać symulację niemalże doskonale imitującą naturalne brzmienie organów, z rozstrajaniem piszczałek, pracą silnika, dmuchawy i wszystkim tym, co dzieje się podczas gry na organach piszczałkowych. Wszystkie Korgi, Yamahy, Rolandy i inne to zabawki, mogą co najwyżej służyć jako klawiatura. :-)
    • 20: CommentAuthorZenon
    • CommentTime28 Aug 2022 zmieniony
     
    Taki wagon w stylu pruskim do kompletu z lokomotywą T3
    • 21: CommentAuthorDiskDoctor
    • CommentTime29 Aug 2022
     
    Jeśli chodzi o "hobby", to zdecydowanie SF. Książki (ostatnio rzadziej), filmy oraz przede wszystkim komiksy. Funky Kovale itp.
    • 22:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime29 Aug 2022
     
    za-wszę lubiłem stare autka
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Aug 2022 zmieniony
     
    Czad :D Twoja? (Wolę zapytać, bo rejestrację można zfejkować)
    • 24:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime30 Aug 2022
     
    moja, na florydzie taka rejestracja kosztuje niewiele, nie pamiętam dokładnie, ale niewiele więcej, niż normalna.
    • 25: CommentAuthortebe
    • CommentTime30 Aug 2022 zmieniony
     
    ->link<-

    stare autka, odwiedź gościa :)
    ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime30 Aug 2022
     
    ostatnio myślałem o zbieraniu chrustu
    • 27:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Aug 2022 zmieniony
     
    Przyjemne z pożytecznym - ostatnie miesiące dość często praktykuję (oczywiście na zakwasie). :)
    • 28: CommentAuthorświęty
    • CommentTime30 Aug 2022 zmieniony
     
    Moje hobby to połączenie elektroniki , motoryzacji oraz programowania:

    ->link<-

    Tutaj widać 2.0 16v poloneza turbo odpalonego na moim ECU opartym na 65c816 oraz z moim softem udającym megasquirta (na czym w sporej mierze bazowałem)

    Przy okazji lubię poupalać na torze:




    Tak jeździ polonez 1.6 16v ITB kręcący się do 8500 obrotów i mający 150km z 1.6 ;) Tu jest z zegarów:



    A tak wygląda ECU zaprojektowane by my ;)

    ->link<-
    • 29:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 Dec 2022
     
    Nasze spotkanie z carusem m.in. z tego wątku faktycznie zaowocowało klipem :D

    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Dec 2022 zmieniony
     
    Najlepsze moje hobby to wkurzanie niektórych osób z Aol. - ostatnio za taki wpis dostałem bana- z dwa tygodnie się śmiałem, no ale później przyszedł głód- ale z tym jak z innymi używkami, po czasie przechodzi. ;)

    Cały czas rzeźbię sylwetkę i pakuję:-D

    Oprócz prac i zabaw z Atari to lubię kończyć gry których nie mogłem przejść za młodu, ostatnio po ograniu setek gier na Amigę stwierdziłem że najlepszym systemem szesnastobitowym do gier jest Mega Drive- deklasuje Amigi i inne STki, również Snes nie podskoczy, na Sege jest praktycznie wszystko, nawet prawdziwa druga część Another World ! a ja na tej konsoli po prostu najlepiej się bawię i basta.
    Ostatnio zainwestowałem w rozbudowę mojej Segi Mega Drive - dokupiłem Mega CD oraz kilka gier.


    Zakupiłem również Segę Saturn(BOX) wraz z tytułami na które za młodu się śliniłem.



    Oprócz grania i kolekcjonowania gier według mnie najlepszych, to uczę się grać na instrumentach klawiszowych, jestem w trakcie kompletowania i szlifowania kawałków na pierwszą własną płytę audio.
    Kręcę również filmy i składam animacje pod moje wiersze i kawałki muzyczne, ponadto dość odważnie eksperymentuję z animacją
    Kocham motocykle cross/żużel, pomału wracam do tego sportu.

    Pomagam wyremontować dom pewnej biednej rodzinie, będę również organizował zbiórkę publiczną na ocieplenie tegoż domu- ściany mają +,- 10cm grubości.

    Również można by rzec że hobbystycznie propaguje nowy ruch- DOBROBYTU I POKOJU Rejestracja tel. 733-281-609 .Więcej informacji udzielam mailowo.
    • 31: CommentAuthorprzem0c
    • CommentTime19 Dec 2022
     
    Cześć, poza zamiłowaniem do starych sprzętów, szukam skarbów :)
    Czasem w lesie, czasem na polu a czasem z archeologami w bardzo ciekawych miejscach. Aktualnie aura nie sprzyja, więc wzmożone zainteresowanie ukochanym Atari.
    • 32: CommentAuthorJurek1972
    • CommentTime19 Dec 2022
     
    przem0c ja też)
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Dec 2022
     
    @przem0c spoko hobby, ja w tym roku latem wraz z synem jednego z forumowiczów jeździliśmy po różnych rzekach, stawach i wyławialiśmy magnesem "skarby" ... ...aż któregoś dnia wyłowiliśmy rozdupczony sejf i laptopa, było trzeba jechać z tym na komendę.
    Generalnie spoko zajawka, ale trzeba uważać, niewypały też się zdarzają.
    W jaki sposób szukasz "skarbów" ? ,próbowałeś łowić magnesem ?
    • 34: CommentAuthorprzem0c
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    Jeśli któryś z kolegów jest z okolic Wrocławia, to mogę kogoś zabrać do lasu :) mam wszystkie wymagane zezwolenia od konserwatora zabytków itp.
    Ja szukam raczej tylko detektorem - Deus 2.
    Magnesem nie próbowałem choć mieszkam przy odrze, więc może kiedyś :)
    • 35: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    przem0c w lesie... tam w okolicy masz atarowską grupę Atari BDSM.
    • 36: CommentAuthorJurek1972
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    IRATA4 jeśli jesteś ze Warszawy i kręci to chobby to daj znać. Dość fajnie chobby poszukiwania z dyrektorem
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Dec 2022
     
    @Jurek1972 Irata to raczej rejon Łodzi i okolic. :)
    • 38: CommentAuthorTygrys1982
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    To jeszcze ja wrzucę swoje trzy grosze. Skorzystam z okazji, że wątek przypadkowo odkryty :)
    Moją pierwszą pasją jest (oczywiście) moja żona :D Ponadto lubię oglądać i czytać książki traktujące o historii XX wieku (komunizm, socjalizm, katastrofa w Czarnobylu), psychologii, fantasy (Pratchett, Tolkien itp), ponadto uwielbiam słuchać rocka progresywnego (ostatnio jest to szczególnie polski rock: Exodus i Mech; z zagranicznych: Barclay James Harvest, Renaissance, Pink Floyd, Genesis, UK). Ponadto lubię pisać recenzje płyt rockowych dla portalu artrock.pl. Kilka lat temu uczyłem się grać na perkusji, ale z powodów osobistych chwilowo (mam nadzieję) zarzuciłem temat.
    Oprócz tego od niecałego roku moją pasją stał się silnik gier Unity - chcę przenieść za jego pomocą kilka klasycznych gier z Atari XE do świata 3D :) Na razie stworzyłem świat do jednej z tych gier, niedawno temu nauczyłem się obsługiwać proste animacje, a jeszcze mnie czeka stworzenie systemu inwentaryzacji przedmiotów. Jak będzie gotowe, to chętnie z Wami się podzielę efektami :) To chyba tyle.
    • 39:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Dec 2022 zmieniony
     

    Tygrys1982:

    Moją pierwszą pasją jest (oczywiście) moja żona


    A co, czyta atarionline.pl?

    W sumie pasja to też cierpienie… ma sens :D
    • 40: CommentAuthorTygrys1982
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    Dokładnie :D Co do atarionline to nie czyta, za to lubi słuchać muzyki Katoda :D
    • 41:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime21 Dec 2022
     

    jhusak:

    A co, czyta atarionline.pl?

    przezorny zawsze ubezpieczony :)
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    @ Jurek1972 tak, jestem z okolic Łodzi, ale nie ogranicza mnie to do terenów przyległych, choć te czasem są nieruszone i dość ciekawe, uwagę moją przyciągają okolice Lutomierska, tamtejsze pierwszo-wojenne cmentarze i szlaki wędrówek wojska które przechodzą przez tamtejsze tereny.






    • 43:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    Tygrys - w unity kiedyś też "zginąłem" na długo. Robiłem swoją wersję Robbo. Niestety ostatnie 2 lata praktycznie stoją w miejscu a niewiele mi brakowało do "wydania" nowej wersji. W zasadzie obsługa pseudosklepiku i dokończenie samouczka.
    Okazało się, że plansze, które pierwotnie wymyśliłem jako samouczek i tak były za trudne dla graczy :D
    • 44: CommentAuthorTygrys1982
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    Mav - super pomysł z tym Robbo. Rozumiem, że robiłeś to w 2D? A plansze zawsze można uprościć :) Chętnie zobaczę jak zrobiłeś tę grę, może na tej podstawie też sporo się nauczę :) Jak chcesz, możemy wymienić się kontaktami.
    • 45:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    @tygrys @mav
    Ja bawiłem się Unity z zamiarem zrobienia gry, ale przesiadłem się na Godot'a. Gorąco polecam! Lekki łatwy i przyjemy. Darmowy i open source i jest masa tutoriali. Zacząłem w nim dłubać niedawno przeróbkę mojej gry z C64 i idzie na prawdę szybko i dobrze.

    A w temacie hobby to jak już piszę to się pochwalę, że jako geek komputerowy ostatnio moje hobby znowu idzie w kierunku komputerów SGI Silicon Graphics i wczesnych czasów grafiki komputerowej z lat 80 i 90-tych.
    • 46: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    może to nie do końca związane z hobby, ale jest to rzecz, którą lubię robić w wolnym czasie, chodzi mianowicie o medytację...moi znajomy z facebooka mają już pewnie dosyć mojego o tym pisania, ale serio jest to jedna z lepszych rzeczy, jaka mi się trafiła. Medytacja dla mnie to totalne rozluźnienie i przyjemność powiązana z sensem.
    • 47:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    Tygrys - pierwsza wersja była w 2d, wisiała nawet w sklepie play. Potem zacząłem prace nad wersją 3d na tym samym szkielecie, w międzyczasie google zaaktualizowało jakieś tam zasady i usunęli apkę. Miałem wgrać już wersję 2.0, ale chciałem z "pompą". No i tak stoi robota. Więcej tutaj:
    ->link<-

    Może w przyszłym roku wrócę do tematu. Tylko muszę sobie od zera wszystko przypomnieć :D
    • 48: CommentAuthorTygrys1982
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    @mav - przeglądnąłem wklejony przez Ciebie wątek i mogę powiedzieć, że gra zarąbiście wygląda i działa. Trzymam kciuki za powodzenie projektu. W razie czego mogę również potestować (z zawodu jestem testerem oprogramowania).
    • 49:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    My w firmie w godocie wszystkie gry do naszego Magicznego Dywanu piszemy :)

    Również polecam.