atarionline.pl Gdzie i jak przypakowac swoja a8??? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Ludziki kochane!! Mam juz swoja realna a8 ale jest zupełnie "goła"(65xe +mag) czy ktos zajmuje sie rozszerzaniem pamieci itd??najlepiej gdzies blisko a najlepiej we Wro.Czy na sV bedzie mozliwosc kupienia jakiegos hardware do a8???
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Sep 2014 zmieniony
     
    Najszerszy wybor rozmaitych "dopakowan" wraz z profesjonalna instalacja tychze to u Lotharka. Lotharek oczywiscie tradycyjnie jest na SV wraz z warsztatem, wystarczy sie wczesniej u niego zapowiedziec (aby miał ze soba odpowiednie komponenty i zabookował czas na instalacje - bo kolejki sa spore ;) ) a po uiszczeniu naleznosci jako wynik bedziesz miał sprzet dopalony czysto, profesjonalnie i po dobrej cenie :)

    Edit: tu jest katalog tego co moze Cie interesowac:

    ->link<-

    Osobiscie polecam w tej kolejnosci: Ultimate 1MB, Stereo i jakas pamiec masowa: SIDE2, SIO2SD wzglednie SIO2PC - USB (te 3 ostatnie nie wymagaja instalacji). Oczywiscie jesli masz nadmiar gotowki, to VBXE (swietny obraz po RGB plus dodatkowe mozliwosci, ktore kiedys moze ktos wykorzysta ;) ) ale to co wymieniłem na poczatku to taka podstawa :) No i warto wspomniec, ze jak do tej pory Lotharek dla partowiczow oferował specjalne ceny, ale to pewnie w odpowiednim watku przed party sam ogłosi :)

    A jakbys miał jeszcze potem nadmiar gotowki, to moge Ci podac swoj numer konta :D
  2.  
    o lotharku slyszalem,slyszalem,,no to juz nasz towar exportowy:)to ja sie pisze na rozszerzenie ram :)i co tam jeszcze bedzie to sie wsadzi, 2xpokey ,itd, sio2sd to juz postanowione ze bedzie .Tylko widze ze sa dwie wersje z obudowa i kablem i druga znacznie tansza bez kabla i reszty czy ta sa jedyne roznice??Jeszcze jedno pyt. czy jesli teraz kupie sio2sd czy bedzie dzialac na zwyklej nie rozszerzonej 65xe??vbxe to masakra ..wszystko w swoim czasie ...trzeba sie najpierw za jakas grupa rozejrzec;)
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Sep 2014 zmieniony
     
    Obie wersje SIO2SD nie roznia sie niczym funkcjonalnie. Po prostu wersja z obudowa i kablem jest przystosowana do podłaczania z zewnatrz, a jest ktos chce, moze sobie wpakowac do kompa - robiac otwory na karte SD, wyswietlacz i przyciski - wtedy rzecz jasna obudowa niepotrzebna jak i kabel (lutuje sie to w srodku bezposrednio do gniazda SIO) - wiec jest taniej. Za to wiecej roboty - no i niektorzy dostaja mdłosci na mysl o robieniu jakichkolwiek niefabrycznych otworow w obudowie :)

    Samo SIO2SD nie wymaga do działania zadnych rozszerzen - z punktu widzenia Atari, ma sie zachowywac jak typowa stacja dyskow.

    Edit:
    O ile nie jestes fanatykiem kompaktowosci, wersja zewnetrzna ma wiele zalet:
    - jak Ci padnie komp, nie musisz jej demontowac
    - mozesz ja komus pozyczyc (a ktos moze Ci potem nie oddac)
    - mozesz ja zgubic i nadal masz komputer
    - nie musisz kupowac drugiego SIO2SD jesli kiedys zdecydujesz sie na zmiane komputera na - i jest to bezdyskusyjne raczej - o wiele lepszy model XL

    a roznica w cenie nie jest taka duza :)
  3.  
    hmm..moja zajebista XL 32okb.Dlaczego ja oddałem:( stacja 1050.!?
    od kompaktowosci to sa smartfony:)bedzie zewnetrzny sio2sd
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Sep 2014
     
    Jeśli trzymałeś kiedyś lutownicę w rękach, to nie musisz czekać do SV, kup u Lotharka Ultimate wraz ze stereo+u-switch i zamontuj sam:
    Ultimate: ->link<-
    Stereo: ->link<-
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 Sep 2014
     
    Larek mistrzowskie masz te poradniki !!
  4.  
    fajny poradnik:) dzieki, ale ja nie bardzo mam czas czyt.ochotę.:)poczekamy na Sv ,sie przycisnie kogo trzeba i zrobi:)