atarionline.pl Krakowskie Retrospekcje 2014 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkiender
    • CommentTime30 Oct 2014
     
    Odezwa do Wapniaków z Krakowa i okolic. Pojawiła się możliwość zorganizowania jednodniowego retro-party w lokalu HEX w Krakowie( impreza non-profit, raczej zamknięta dla zainteresowanych ) . Cel jest szczytny: integracja lokalnych retro maniaków, wspólne granie i wspomnienia przy piwku. Żeby całość nabrała realnego kształtu potrzebni są przede wszystkim uczestnicy, a także osoby gotowe do pospolitego ruszenia w zakresie dostarczenia sprzętu ( kable, joysticki, nawet komputery i monitory ). W tej chwili mamy zapowiedziane następujące komputery: ZX +2, C-64, Amiga, Atari 7800 + tv/monitory oraz masa gier oryginalnych i na kartach SD
    Jeżeli będziemy mieć przynajmniej 10 osób impreza będzie mogła mieć charakter zamknięty. W innym przypadku lokal HEX chciałby żeby mogli w niej uczestniczyć także potencjalni goście lokalu.
    O bezpieczeństwo sprzętu raczej nie ma się co martwić bo tam przychodzą głownie stali bywalcy od planszówek i karcianek. Żadnych dresów i meneli nie uświadczymy :)

    Chętnych proszeni są o zgłaszanie się tutaj lub na priva ponieważ ze względu na możliwości lokalowe mamy ograniczone miejsce

    Kontakt do mnie: Marcin Kiendra - mkiendra@gmail.com

    Termin: sobota 29 listopada od godziny 17,00
    Miejsce: klub dla graczy HEX, ul.Dwernickiego 5 Kraków
    Adres www: ->link<-
    • 2: CommentAuthorKoval
    • CommentTime1 Nov 2014
     
    Ok, ja będę. Przy okazji mały offtop - od kilku lat chodziłem na DKiG w Krakowie, w tym roku też na to czekałem. Niestety miasto Kraków nie dołożyło się do imprezy (a w tym roku dołożył się m.in. Gorzów Wlkp., Wrocław, Łódź etc.), w związku z czym imprezy w tym roku w Krakowie nie będzie. Pewnie władcy miasta mającego ambicje być kulturalną stolicą Polski wolą wybudować kolejny stadion (już trzeci) dla kiboli. Okładanie się maczetami - to dopiero kultura! Patrzę na imprezy w Gdańsku: SV, RetroKomp, a w Krakowie kicha. Dlatego z przyjemnością przyjdę do HEXa;)

    PS.
    Sory, ale musiałem ulać trochę żółci - naprawdę co roku mocno czekałem na DKiG.
    • 3: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime1 Nov 2014
     
    Raczej przyjdę, połamać joya i wypić browarka!
    • 4:
       
      CommentAuthorimmolator
    • CommentTime1 Nov 2014
     
    Na Retrospekcje wybieram się.
    Wielki smutek uczyniła mi jednak ta wiadomość o DKiG... To potwierdzone?
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Nov 2014
     
    Istnieje szansa, że się pojawimy z YerzmYeYem. Jeszcze niczego nie obiecuję, lecz jak się uda to możemy dostarczyć gigantyczny support w postaci przeróżnego sprzętu. Największym problemem jest transport i możliwość spożycia piwa. "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu". ;)
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Nov 2014
     
    Zrób to też dla ludzi z "zewnątrz". Sprzęt sobie ogarniemy, nich sobie ludzie pograją na retro-sprzęcie ;)
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Nov 2014
     
    Koval - Twoje Atari idzie na warsztat, więc niebawem może będzie jakieś info.
    • 8: CommentAuthormarekp
    • CommentTime1 Nov 2014
     
    To ja też się zapiszę. Sprzęt dobiorę w zależności od środka transportu.
    • 9: CommentAuthorKoval
    • CommentTime2 Nov 2014
     
    @immolator: na fb dkig jest taka informacja, bo ktoś się dopytywał o Kraków, no i właśnie taka kicha...

    @pin: spoko;)
    • 10: CommentAuthorkiender
    • CommentTime3 Nov 2014
     
    Dzięki wszystkim za odzew. Będę wrzucał tutaj kolejne info o imprezie.

    Jednocześnie chciałem zaznaczyć że kolega IRATA4 ma niestety bana na imprezę ze względu na ekscesy jakie wyczynia na innych patry. Sorry ale to ma być fajna zabawa, a nie pilnowanie czy ktoś nie zrobi chlewu ze sprzętem
    • 11: CommentAuthorkiender
    • CommentTime5 Nov 2014
     
    Podpinam link do wydarzenia Retro Party utworzonego na facebooku dla ułatwienia wzajemnej komunikacji

    ->link<-
    • 12: CommentAuthorkiender
    • CommentTime19 Nov 2014
     
    Nowe info dotyczące Retroparty

    Aktulana lista sprzętu: 2xC64, 3xAtari 8-bit, Spectrum +2A, Speccy2010, CPC 6128, Amiga, Atari ST.

    Rozkład jazdy:
    17.30 - 18.00 beforka witamy się i znosimy sprzęt, kupujemy pierwsze piwo w barze... albo soczek ( kto co lubi )
    18.00-19.00 > godzina techniczna: rozkładamy sprzęty, lutujemy kable, dokręcamy śrubki i testujemy czy wszystko działa
    19.00-2.00 > niczym nieskrępowana retro zabawa: granie, oglądanie demek, dyskusje. Wszytko w rytmie muzyki 8/16-bit
    2.00-3.00 > pakujemy sprzęty i opuszczamy lokal
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2014
     
    "Jednocześnie chciałem zaznaczyć że kolega IRATA4 ma niestety bana na imprezę ze względu na ekscesy jakie wyczynia na innych patry. Sorry ale to ma być fajna zabawa, a nie pilnowanie czy ktoś nie zrobi chlewu ze sprzętem"

    Nigdy nikomu sprzętu nie uszkodziłem,nic nie ukradłem ,nie wymiotowałem,nie szczałem pod mur,nie srałem pod chmurką itp.
    Więc nie wiem o co chodzi.
    • 14: CommentAuthorKroll
    • CommentTime19 Nov 2014
     
    Dopisz i mnie na 99% przyjade razem z Yerzem i Pinem

    Kroll
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Nov 2014
     
    ... spoko - będzie spółka do iCara, wyjdzie taniej. Bierzesz Falcona?
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Nov 2014
     
    @Koval - Twoje Atari biorę na Silly Venture, bo spędziłem przy nim 2 dni i kilka konsultacji z Candlem ... i nie pomogło ;)-
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Nov 2014
     
    ... już po prostu zacząłem szukać w szafie sprawnej płyty na podmiankę, tylko nie znalazłem tego modelu z expandion port..
    • 18: CommentAuthorKroll
    • CommentTime20 Nov 2014
     
    pin: nie planowalem, ale kto wie...
    • 19: CommentAuthorkiender
    • CommentTime20 Nov 2014
     
    IRATA4 - Ja do Ciebie osobiście nic nie mam, nie znamy się więc trudno żebym cokolwiek powiedział. Po prostu inne osoby które pomagają przy organizacji informowały mnie o twoich ekscesach.

    Jeżeli tamten wybryk był jednorazowy to myślę że zorientowałeś się że takie numery więcej nie przejdą bo ludzie są pamiętliwi w takich sprawach i smród w sieci może się ciągnąć latami.

    Krakowskie Retrospekcje są po to żeby ludzie fajnie się bawili, a nie chronili ciałem swój sprzęt przed zadymiarzami, którym gorzała wali w czerep

    YerzmY, Pin, Kroll - możecie coś podpowiedzieć w kwesti IRAT4y ? Dajemy szansę na rehabilitację ?
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Nov 2014
     
    ...jak pisałem nie piję już gorzały ,nie chcę do tego wracać i naprawdę dajcie z tym spokój,o co chodzi z tym sprzętem ,przecież nawet jak mocno bym był napity to nikomu nic nie zepsułem (TAK?) , TDC zawsze mi wypożyczał aparat mimo mojego upojenia i nawet najmniejszej ryski nie zaliczył .
    Nie zrobię żadnego numeru SŁOWO HONORU.
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Nov 2014 zmieniony
     
    Ja osobiście nic nie mam, a co do reszty to niech wypowiadają się zainteresowani.

    Mi Irata4 nic nie popsuł, choć po alko nie zawsze jest przyjemny w odbiorze ;)
    • 22: CommentAuthorKroll
    • CommentTime20 Nov 2014
     
    Ja tez do Niego nic nie mam, nic mi nie zepsul, a i wielokrotnie rozmawialem z nim na roznych party, co do reszty podobnie jak PIN uwazam niech sie wypowiedza zainteresowani
    • 23: CommentAuthorkiender
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    IRATA4 - myślę że możemy dać Ci szansę. Jeżeli pojawisz się na party to mam nadzieję że po wszystkim będzie można napisać o tobie parę dobrych słów na tym forum.
    Co do sprzętu to odezwij się do mnie na priva
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Ale jeśli Irata zrobisz oborę, to osobiście Cię wyproszę ;)

    No i ostatecznie przyznam, że nikt nie pytał YerzmYeYa, więc doprowadźcie sprawę do końca ;)
    • 25: CommentAuthorkiender
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Pytałem go mailowo i jest OK. Zreszta IRATA4 chyba już wszystko przyjął na klatę i więcej nie ma sensu chłopaka męczyć. Może wyjdzie z tego coś dobrego :)
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    No dobra, ale jak mówiłem - jeśli będą problemy (a nie jestem konfliktowym człowiekiem), to wyproszę go tam, gdzie nie jest ciepło o tej porze roku. Irata - słyszysz? ;)
  1.  

    pin:

    No i ostatecznie przyznam, że nikt nie pytał YerzmYeYa
    Hej, mnie też nikt nie pytał. Jestem gorszy? :)
    • 28: CommentAuthorkiender
    • CommentTime22 Nov 2014
     
    Ja IRATy i tak nie znam osobiście więc mógłby przyjść na imprezę i nawet bym go nie poznał. Spokojnie, będzie tam jeden znajomy duży i szeroki to w razie czego będzie wynosił nieporządanych gości :)
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Nov 2014
     
    DZIĘKI I SŁYSZ E ,WŁAŚNIE MNIE Z BIBLIOTEKI WYWALAJĄ
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Nov 2014
     
    ... i ta ostatnia wypowiedź jest w pewien sposób "nieprzewidywalna" ;)- Oby kolega nie miał co robić :D
    • 31: CommentAuthorkiender
    • CommentTime27 Nov 2014
     
    Wnioskuję że IRATA4 i tak nie przyjedzie bo się nie odezwał a listę uczestników ze sprzetęm mamy zamkniętą. Najwyżej będzie rehabilitacja następnym razem ;-)
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Nov 2014
     
    Prawdopodobnie przyjadę ,sprzęt jak sprzęt, mam psa chorego a sprzęt jak co to zabiorę w zasadzie (jesteśmy nierozłączni a Atarynę wezmę ) ,pies rasy suka owczarek niem ma dosłownie chory odbyt i podobnie jak Rafał przedstawił we własnej produkcji sra bezgranicznie bądź nie może ,zresztą porozmawiam sobie z nim na innym party o ile mnie wpuszczą :-) ,tak jak już pisalem będzie ok ,fajnie iż tęsknicie za mną ;-).
    Jakoś tam się zrehabilituje tzn będę siedział w kącie i nie udzielał się publicznie .- żart.
    Po prostu pił nie będę i tyle .
    :-)
    • 33: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Nov 2014
     
    Może lecz psa, a nie o Atari myślisz.
    • 34: CommentAuthorkiender
    • CommentTime27 Nov 2014
     
    iRATA zostań lepiej ze swoim psem. Serio, to są ważniejsze sprawy. Party odpusc bo i tak mamy komplet
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Nov 2014
     
    ... to nie jest takie łatwe do wyleczenia,tym bardziej iż ona jak zresztą większość psów posiada gronkowca złocistego on u psów bytuje na skórze ,często nie ukazuje się i właściciel nawet o tym nie wie tzn nie atakuje jednak Sonka musi przyjmować leki które osłabiają układ immunologiczny ażeby jej organizm sam siebie nie zjadał -tak to w skrócie wygląda(czyraczyca) ,z kolei te leki nasilają / pozwalają gronkowcowi działać i masło ,maślane .
    Ma się kto nią zająć ,zlot nie przeszkadza jednakże leki są dość drogie więc nie wiem teraz nic .
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Nov 2014
     
    Nie, Irata - tego za dużo jest. Odpuść sobie, bo jak to wszystko zobaczę to po prostu zbiorę majdan wrócę do domu.
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Nov 2014
     
    ... z gronkowcem na skórze i chorym odbytem. Irata - po co piszesz o schorzeniach psa? By zachęcić wszystkich do własnej wizytacji? Większe złooo, to widziałem jeno u Amigowców. Tylko, że to było wieki temu ;)
    • 38: CommentAuthorkiender
    • CommentTime29 Nov 2014 zmieniony
     
    IARATa sorry ale jako organizatorzy zdecydowanie chcemy żeby PIN był na imprezie bo zawsze wnosi coś dobrego do party.
    Mieliśmy dobre chęci co od Ciebie a Ty wypisujesz ciągle jakieś pierdoły. Zostań w domu, bo jak przyjedziesz to będzie kwas. Ban na party zostaje Ci przywrócony. Sorry taki mamy klimat
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Nov 2014
     
    Pin sobie jaja robi

    .Dziwny ten "wasz "klimat ,moja wina iz pies zachorowal?,tamten post napisalem poniewaz kolega z innego party zapytal o psa.
    • 40:
       
      CommentAuthorimmolator
    • CommentTime30 Nov 2014
     
    Marcin,

    dzięki za zorganizowanie tej imprezki! Edycję 1.0 można udać za bardzo udaną. Trochę szkoda, że wszystko odbywało się dwóch de facto osobnych salkach. Utrudniało to integrację ;)

    Aha, nie wiem czy historycy uznają to za pełnoprawną produkcję, ale tak czy siak, w real time xtr napisał mini interko w basicu na Schneiderze.

    Oczywiście, jako że to forum Atarowe, otwarcie trzeba sobie powiedzieć że pinowa gwiazda śmierci rządziła niepodzielnie :)
    • 41: CommentAuthorkiender
    • CommentTime30 Nov 2014
     
    Dzięki za przybycie i support sprzętowy. Niektórzy pierwszy raz na oczy widzieli Shneidera 6128 a audio Pina konkretnie nakrecalo imprezę. Fajnie ze ludzie przychodzą i pomagają tworzyć takie retroparty bo klimat był super. Jest spora szansa ze na wiosnę zrobimy kolejna edycje bo lokal powiększa się o nowe pomieszczenia, wiec powinno być dla nas więcej miejsca
    • 42: CommentAuthorborg
    • CommentTime30 Nov 2014
     
    Imprezka bardzo udana :)

    Troszkę zdjęć:
    ->link<-
    • 43:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime30 Nov 2014
     
    Całość zdjęć (trzy galerie) wrzuciłem TUTAJ.