atarionline.pl Fatal Game - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    Czy ktoś z was się orientuje, czy gra Fatal Game jest w ogóle ukończona? Wygląda na to, że nie została wydana, mimo roku produkcji bodaj 1993. Nie wiem czemu tak się stało, bo wygląda fantastycznie, jak na Atari, jednak robi wrażenie, jakby miała kilka niedociągnięć. Czy ktoś coś o niej w ogóle wie? Skąd wzięła się w sieci, jeśli nikt jej nie sprzedawał wcześniej w sklepach? Czy da się ją ukończyć, czy raczej czekają nas jakieś dziwne niespodzianki? :)
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    Czasem można spotkać miejsce za wysokie na skok albo windę, która jest na innym niż my poziomie, ale może da radę znaleźć inne drogi.

    • 3:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    Próbowałem w to dziś pograć i nawet trochę przeszedłem. Gra wydaje się bardzo fajna, tylko właśnie jakaś taka niewykończona. Gdyby ją dopracować to byłaby bomba lepsza od Misji i innych Spy Masterów!
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    Z racji tak oczywistej rzeczy jak ściąganie z Total Recall - grafika, mechanika i gubernator na czołówce nie znalazł się może odważny by to wydać. Lepszość gry to sprawa indywidualna, każdego ruszać może co innego.
    • 5:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    Głównie chodzi mi o to, że gra ma fajną grafikę, duże i ładnie animowane postaci (niezależnie od tego, czy zerżnięte z innej gry czy nie) i jest w tym bardzo sprawna.
    Z drugiej strony zauważ jak wiele polskich gier bylo rżniętych z gier z innych platform, miały inne tytuły i nikt nie bał się ich wydawać. Fajnym przykładem jest Humanoid, którego bardzo ceniłem na Atari, dopóki nie zobaczyłem niedawno gry Subterranea na C64. Aż takiej kopii bym się nie spodziewał. Do tego ją... spieprzyli, bo ruch wrogów jest o wiele mniej ciekawy.
    • 6:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    Albo Darkness Hour vs Stormlord
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    Ktoś to chyba faktycznie zamierzał wydać, tekst z pliku z grą:
    Wszelkie podobienstwo postaci i wydarzen jest przypadkowe i niezamierzone przez autora programu
    ZABEZPIECZENIE..®ORGINALNA GRA POSIADA INSTRUKCJE®POADJ ODPOWIEDNI WYRAÚSŁOWO 2 LINIA 3.®SŁOWO 3 LINIA 5.®SŁOWO 4 LINIA 6.®SŁOWO 5 LINIA 8.O.K. TO WŁAŚCIWY WYRAZ®HMMM...TO NIE JEST WŁAŚCIWE SŁOWO®ŚMIERĆ
    • 8:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime23 Nov 2014 zmieniony
     
    Szkoda, że się nie udało. Gra jest fajna.
    Patrzę na tego Total Recall. Faktycznie podobne, ale nie wydaje mi się, że AŻ tak zerżnięte, żeby ktoś się przyczepił.
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    To chyba z wersji na Amstrada CPC:

    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    Już o tym pisalem w innym wątku, ale w skrócie to autor (Sebastian Zieliński) przerzucił się na Amigę i tam trzepał lepszą kasę. Jeśli chodzi o kopiowanie z innych platform czy gier to w tamtych czasach raczej nie było z tym problemu :)
    • 11:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    @pirx: Dokładnie. Dziesiątki gier wyglądały jak pełne kopie innych gier, albo miały potwornie dużo zapożyczeń. Czy to graficznych, czy pomysłowych. Taki wątpliwy urok.
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Nov 2014
     
    Łap okładkę jak chcesz to wydać ;)

    • 13:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime24 Nov 2014
     
    Haha! Raczej nie mam takich zamiarów ;) A to sam robiłeś, czy autentyczna?
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Nov 2014 zmieniony
     
    Zrobiłem wykorzystując skan pudełka amigowej wersji Total Recall.
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Nov 2014
     
    s2325/-dobry jesteś :-)
    • 16:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime25 Nov 2014
     
    Tak przypuszczałem, ale wyszło zupełnie ładne ;)
    • 17: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime18 Mar 2015 zmieniony
     


    podobno gra posiada instrukcję, czy ktoś ją w ogóle widział na oczy? a może ktoś się pokusił o to żeby zrobić mapę gry?
    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Mar 2015
     
    Może Sebastian Zieliński tu bywa lub jest do wytropienia na facebooku.
    • 19: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime20 Mar 2015 zmieniony
     
    oops, wygląda na to, że gierka jest mocno rozbudowana. na początek mamy 51 plansz, a końca nie widać :) jak to możliwe, żeby w trybie graficznym zmieścić tyle... szacun, gierka jest świetna.
    • 20: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime22 Mar 2015 zmieniony
     


    mapa gotowa
    • 21: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Sep 2018
     
    Sebastian Zieliński opowiada m.in. o tej grze w najnowszej rozmowie z cyklu Retro Stories:


    Gonzo, zrobiłeś mapkę całości - czy udało Ci się tę grę skończyć?
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Sep 2018
     
    Świetna gra , Muzyczki brakuje ale co tam , w końcu do ludzi się strzela -jakkolwiek by to nie brzmiało ;-)
    • 23: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime15 Sep 2018
     
    Adam - oczywiście grę ukończyłem (i to nie raz :), pewnie chodzi ci o to, że są ploty, że niby gra niedopracowana, niedokończona itd. nic podobnego, gra jak najbardziej kompletna, a w dodatku mega fajna (seba, jesteś zbyt skromny :) tworząc mapę musiałem odwiedzić każdą lokację, w tym też tą ostatnią :)
    • 24: CommentAuthorAdam
    • CommentTime15 Sep 2018
     
    Gonzo - odnosiłem się do wpisu, który rozpoczął ten wątek:

    GAD ZombiE:

    Czy ktoś z was się orientuje, czy gra Fatal Game jest w ogóle ukończona? (...) wygląda fantastycznie, jak na Atari, jednak robi wrażenie, jakby miała kilka niedociągnięć. (...) Czy da się ją ukończyć, czy raczej czekają nas jakieś dziwne niespodzianki? :)
    • 25:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime15 Sep 2018
     
    Faktycznie można się rozmarzyć, jakby etapy ze stacji doczytywać to można flashbacka zrobić :D
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Sep 2018 zmieniony
     
    ... albo Prince of Persja ,gdyby ,gdyby ,gdyby ....wincyj wyngla...
    Gdyby ten Flashback miał wyglądać jak "Another World" to ja podziękuje .


    Wie ktoś może coś więcej o "Fatal Game " ?, chodzi mi o ewentualnego wydawcę , czy to jakiś port zrobiony przez kodera który lubił A8 ?
    • 27: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Sep 2018
     
    @Irata: masz kilka postów wcześniej filmik z wywiadem z autorem tej gry, Sebastianem Zielińskim. Ostatecznie gra nie została oficjalnie wydana w latach 90.
    • 28:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    Która wersja gry Fatal Game jest "prawdziwa"?

    Ta w archiwum AOL jest w kolorystyce takiej szarej (tak jak widać w filmiku w poście 2 powyżej), a z kolei ta wersja, którą wrzucił Gonzo w poście 17 oraz na mapie jest w kolorystyce brązowej...

    Czy oprócz kolorów te gry się czymś między sobą różnią? Czy obie są tak samo do przejścia w całości? Czy ktoś to wie, może sprawdzić, może Gonzo rzucisz okiem, bo pisałeś, że nie jeden raz ukończyłeś tą grę? Jeśli jest łatwa i dość szybko się ją kończy, to może spróbujesz przejść również tą "szarą" w wolnej chwili? A może ktoś po prostu wskaże, że jedna z tych wersji jest np. nieukończona, lub prototypowa, czy tam z innych testów pochodzi, bądź przeróbek?
    • 29: CommentAuthorVidol
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    Stawial bym na to ze wersja "szara" jest oryginalna. Gonzo jest znany z tego ze lubi zmieniac kolorki w grach (patrz watek o Speed Ace). Poza tym nazwa pliki fgame_dis(assembler) raczej nie pozostawia zludzen :)
    • 30:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime19 Sep 2018
     
    @Vidol: faktycznie, nie popisałem się tym razem ętelektem i nie włączyłem w ogóle trybu dedukcji, a można było:-)

    To może jeszcze Gonzo, dopowiedz, czy oprócz kolorków coś tam jeszcze zmieniałeś?
    • 31: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime22 Sep 2018
     
    Mq - nic
    • 32: CommentAuthornosty
    • CommentTime31 Jul 2022
     
    Odkopię stary wątek. Czy ktoś może wie, czy Sebastian Zieliński, z filmu paru postów wyżej, czyli twórca Fatal Game, Mortyra i pierwszego prototypu Wiedźmina pochodzi ze Zgierza koło Łodzi?
    • 33: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime1 Aug 2022
     
    Może nie pochodzić - bo chłopak ze Zgierza ma włosy na jeża ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Aug 2022
     
    tak, pochodzi ze Zgierza, obecnie mieszka w Łebie.
    • 35: CommentAuthornosty
    • CommentTime12 Aug 2022
     
    Dzięki @pirx, tak myślałem.

    W takim razie historyjka:
    Otóż szukając niedawno pewnych kaset dla Piguły trafiłem na kasetę opisaną nie moim charakterem pisma: "Program Animacyjny. Wypróbuj klawisze i menu by joy." Z drugiej strony wkładki był podpis: Sebastian Zieliński i adres w Zgierzu.

    Od razu napiszę, by ostudzić emocje, że niestety kaseta została wiele lat temu nadpisana muzyką i program przepadł :( Głupi ja, wybaczcie.

    Ale gdy teraz znalazłem tę kasetę, przypomniałem sobie jej historię. Otóż w 1992 przychodziłem z małym Atari na gieldę komputerową w Fafiku w Łodzi. Wtedy była to jeszcze trochę społeczność, a nie tylko miejsce handlu. W tamtym roku wydałem swoje dwie pierwsze, marne gry tekstowe, a że w przygotowaniu wydania pomagali mi koledzy z giełdy, to gdy gry się ukazały, miałem swoje 5 minut sławy na łódzkiej giełdzie jako "twórca gier" ;)

    Pewnego dnia po giełdzie podszedł do mnie nieznany mi chłopak, przedstawił się i powiedział, że chciałby mi pokazać program, który napisał i zostawił tę kasetę. Tak to przynajmniej zapamietałem, rozmawialiśmy krótko. Program napisany był w assemblerze, umożliwiał chyba rysowanie figur i jakąś animację, ale szczegółów nie pamiętam niestety. Ale zapamiętałem, że po odpaleniu byłem pod ogromnym wrażeniem. Wtedy nie mogłem nawet pomarzyć by napisać coś tak zaawansowanego.
    Nie odezwałem się do Sebastiana, więcej się chyba nie spotkaliśmy. Teraz, po znalezieniu kasety postanowiłem z ciekawości poszukać kto to może być, czy nadal jest Atarowcem i trafiłem na ten wątek.

    Świat jest mały a Atarowcy są wszędzie :)