atarionline.pl muzyka z Undesigned - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Dec 2014
     
    kto ma i podzieli sie sapem?
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Dec 2014
     
    sap krazy. ja pierdziele!

    w pierwszej 10 najlepszych muzyczek na atari !!!
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Dec 2014
     
    lepsze źródło by było ;)
  1.  
    jakie to złośliwe;)
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Dec 2014
     
    Przydałaby się opcja rippera do modułów w Foxowym ASAP-ie. Podawałoby się w linii komend jako parametr savestate z Altirry, Atari800 albo Atari800Win PLus i... voilà. Muzak wyciachany. :)
    • 6:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    Pokombinowałem trochę i udało mi się wyrypać modułek z dema. Muzyka jest w formacie Theta Music Composer v1.11 i oryginalnie siedziała od adresu $200, ale zmieniłem na $A000. Co ciekawe, w TMC nosi nazwę jednego ze starszych utworów Dhora - Follow your dream. :)

    SMACZNEGO!
    • 7: CommentAuthormarok
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    Zamiana adresów (relokacja) w module dokonała się pod TMC 1.11, czy użyłeś jakiegoś innego sposobu? Ogólnie, to interesują mnie narzędzia (na atari lub pc) do relokacji muzyczek w typowych formatach.
    • 8: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    Uprzedzając ewentualne pytania - to jest standardowy TMC, żadnych modyfikacji. Player również.
    • 9: CommentAuthordhor
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    > Co ciekawe, w TMC nosi nazwę jednego ze starszych utworów > Dhora - Follow your dream. :)

    No cóż, taki zapieprz był przy składaniu produkcji na party, że kto by się przejmował zmianą nazwy w songu :)
    • 10:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Dec 2014 zmieniony
     
    @Marok - kroki wyglądały następująco:

    1. wgranie demka do Atari800, wejście w monitor, zapis przez WRITE 0000 FFFF muza.dat (można też przez Save State pod Altirrą, ale tam dane zrzutu pamięci zaczynają się od $1B6 (438)),

    2. namierzenie początku modułu, czyli jego nazwy np. pod Hex Edit i wyszukanie końca, co jest dość proste, bo to największe zgrupowanie bajtów $FF,

    3. wycięcie zaznaczonej grupy bajtów i doklejenie nagłówka z zapamiętanymi wartościami (tu $FF $FF $00 $02 $A1 $10) i zapisanie jako module.tmc,

    4. na upartego można adresy zmienić ręcznie, gdzie pomocny bywa windowsowy Kalkulator albo skopiować do ATR-a, gdzie siedzi TMC v1.11,

    5. w drugim przypadku można wczytać modułek do trackera i od razu zapisać z podaniem nowych adresów. Tu jest o tyle fajnie, że tracker ignoruje dane nadmiarowe na końcu pliku, jeśli moduł został źle wycięty. I to tyle. :)

    Adres zmieniłem, bo wtyczce ASAP do Winampa nie za bardzo się widzi odtwarzanie modułu z tym oryginalnym. Do zmiany adresu możesz też użyć enotrackera v0.1.0-alpha1 Epiego, gdzie moduł wczytasz przez podanie jego nazwy w linii poleceń. UWAGA: enotracker nie toleruje modułów z danymi nadmiarowymi i z nietypowymi adresami oraz ustawia domyślny adres na $2800.

    Przychodzi mi jeszcze na myśl Smart Player v2.3 Charliego/Tristesse z Syzygy nr 4, gdzie też można zmienić adresy.
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    @dhor: bardzo ładny tytuł, nie ma co zmieniać :) Przecież nie zawsze utwór musi mieć ten sam tytuł co demo.