atarionline.pl IK po liftingu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpavros
    • CommentTime24 Dec 2014
     
    Zapraszam do zabawy z rozszerzoną wersją starego International Karate. Zalecane 128k RAM. Pomoc po naciśnięciu HELP (dostępna tylko przy 128k).
  1.  
    ale fajne!!! i jak to zapi....lala zgłaszam karateke do poprawki;)
  2.  
    ...może kącik pt PimP MY Game :)
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Dec 2014
     
    jaka mila niespodzianka. dzięks.
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime24 Dec 2014
     
    Fajne! Dziękuję również i życzę spokojnych świąt.
    • 6: CommentAuthorpavros
    • CommentTime24 Dec 2014 zmieniony
     
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Dec 2014
     
    Wszystkie opcje można obadać tutaj
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Dec 2014
     
    Wreszcie muzak w stereo ;)- w oryginale często kanały się gryzły, jeśli włączony był dodatkowy pokey.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Dec 2014 zmieniony
     
    Fajnie!
    Czy to oznacza, że i robiony przez Ciebie od lat paru IK+ doczeka się finalizacji? ;o
    • 10: CommentAuthornodez
    • CommentTime25 Dec 2014
     
    fajne fajne :)dla mnie bomba
    • 11: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime25 Dec 2014 zmieniony
     
    Dzięki Pavros! Młody nie mógł się dziś doczekać żeby ojcu wtłuc ;P

    • 12: CommentAuthorpavros
    • CommentTime25 Dec 2014 zmieniony
     
    @greblus: Dla dwóch polecam tryb two player one-on-one z ustawionym sensownym limitem np 10 rund. Wygrywa ten, który zbierze więcej punktów łącznie w tych 10 rundach.

    @Dracon: Ja nie rezygnuję.
    • 13:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime25 Dec 2014
     
    Dzieki pavros.

    Cholera, alem wpieprz dostal od bota...
    Rasowales AI nieprawdaz? Oj zacnie, zacnie...

    Pamietam jak doszedlem kiedys do ostatniej walki...

    Black Belt...i dostalem wpieprz.

    Ale sie wtedy wkurzylem. Zrezygnowalem totalnie uwazajac ze komp zwyczajnie oszukuje. Gorycz porazki byla okrutna ;)

    Gratulacje!
    • 14: CommentAuthorpavros
    • CommentTime26 Dec 2014
     
    Dzięki sOnar. Tryb two player one-on-one z limitem rund jest przygotowany z myślą o zawodach. Liczę, że urządzisz takowe na Fortyfication, jak obiecałeś. Po zakończeniu meczu a w trakcie ogłaszania wyniku przez sędziego można pomyśleć o wciśnięciu spacji - pauza. Wtedy wynik pozostanie na ekranie, np. do czasu spisania przez organizatora. Taka moja sugestia ponieważ wyniki meczu one-on-one nie są zapamiętywane (bo to nie ma sensu w jednej tabeli - różne limity to różne kategorie).
    • 15: CommentAuthorpavros
    • CommentTime26 Dec 2014
     
    Szczegółową listę zmian względem oryginału wrzuciłem u konkurencji:
    ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime26 Dec 2014
     
    Tak, bedzie na Fotification 2015 turniej WKC.

    Swietna robota. Szacunek!

    Ps. Zauwazylem, ze jest sposob na kompa. Trzeba go wykonczyc krotka pilka lub po Tobie ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime26 Dec 2014
     
    Dzisiaj pogralem troche dluzej. Okolo szesciu walk. Powoli wraca stara kondycja. Kurde rewelacja pavros. Rewelacja. Nie ogarniam jeszcze bonusow ale to kwestia czasu.

    Wrzucam moje ostatnie mordobicie. O ile na poczatku jak tako szlo to w ostatniej walce wpadlem w jakas panike albo po prostu jestem jeszcze za cienki.

    Wazne, ze nie dzieja juz sie niezrozumiale jajca z oryginalu.

    Gratulacje i lece cwiczyc. Pozdrawiam!

    A oto owa batalia...

    ->link<-
    • 18: CommentAuthorpavros
    • CommentTime26 Dec 2014
     
    Faktycznie niezła kondycja, sOnar. Podziwiam!
    • 19: CommentAuthortebe
    • CommentTime26 Dec 2014
     
    nie myślałeś Pavros aby popełnić większy artykuł na temat technikali dotyczących gry, realizacja sampli, kolorów tła, postacie, ich animacja, detekcja kolizji, pewnie są zastosowane jakieś kruczki, sztuczki warte wspomnienia itd. myślę że dla piszących tutaj gry to ciekawa lektura
    • 20: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Dec 2014
     
    dokladnie. tez chcialbym poczytac o bojach przy wprowadzaniu poprawek do IK.
    • 21:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime26 Dec 2014
     
    Może lepiej, żeby taki artykuł powstał dopiero po skończeniu IK+? Kiedykolwiek to będzie, ale nie mam wątpliwości, że gra będzie dopięta na ostatni guzik :-)
    • 22: CommentAuthorpavros
    • CommentTime27 Dec 2014 zmieniony
     
    @tebe i xxl: Panowie, musicie być fanami mojej super-technicznej prozy :-). Ja wolałbym jak najszybciej zapomnieć o bojach z IK i zająć się kolejnymi wyzwaniami. Mam na szczęście plik z zapiskami 'ToDo', ktory zacząłem prowadzić w końcowej fazie projektu, gdy poczułem, że rośnie prawdopodobieństwo, że zapomnę o jakimś z licznie obserwowanych problemów. Ten plik może dać pewien obraz pola bitwy. Dołączam też sporządzoną własnoręcznie dokumentację IK, bez której sam 'ToDo' jest mniej czytelny. Dokumentacja powstała już w roku 2000 na potrzeby implementacji IK+ ale teraz przydała się znakomicie (a przy okazji została poprawiona).
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Dec 2014 zmieniony
     
    No jestem pod OLBRZYMIM wrażeniem ilości wykrytych błędnych przypadków i poprawek.

    SZAAACUN.
    • 24: CommentAuthorpavros
    • CommentTime27 Dec 2014
     
    Dziękuję!
    • 25:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime27 Dec 2014
     
    No i kolejny raz respect. Wazne, ze to ocalalo. Pamietam, jak pisalem/tworzylem przez ponad dwa lata dodatek do Silent Hunter 3 pt.: U-BOATS TOTAL WAR: KNIGHTS OF THE ABYSS. Tez mialem takowy dokument opisujacy szczegolowo liste zmian, kazda modyfikacje procedur czy konfigow' ect... Niestety mialem mniej szczescia. Dodatek puscilem w siec a zaraz po tym szlag trafil mi dysk twardy (feralna czarna seria Seagate Barracuda). Olbrzymich rozmiarow encyklopedie wiedzy na temat modyfikowania tego symulatora stracilem bezpowrotnie oraz szesc lat tworzenia grafik 2d i 3d. Nie daly rady zadne sztuczki. Ni terminale, ni podmiana elektroniki. Gdy zajrzalem do tego szrotu na koniec zobaczylem, ze powyzsze walki byly bezsensowne. Spirala wyryta wrecz na tarczach nosnika. Dlatego apel do tworzacych dluzsze projekty: robcie backupy regularne na pendrivey. Ufanie HDD a w szczegolnosci w/w moze bardzo zabolec...

    Madry duren po szkodzie' ech...

    Pozdrawiam
    • 26: CommentAuthorblacktofu
    • CommentTime27 Dec 2014
     
    @pavros : Świetne

    Przypomina trochę "Skool daze disassembly" : ->link<-