atarionline.pl Kraków - Wypożyczenie SIO2SD do XEGS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime30 Dec 2014
     
    Cześć.

    Dorwałem w swoje łapki Atari XEGS z klawiaturą już przed świętami, ale nie mam za bardzo na razie "materiału" by je dobrze przetestować, a egzemplarz jest bardzo ładny i "kompletny".

    Moje pytanie jest szybkie i konkretne: Czy ktoś w Krakowie mógłby wypożyczyć SIO2SD w okresie poświątecznego "wolnego"? Najlepiej by było na Sylwestra (przychodzą ludzie, możnaby sprawdzić w grach), ale wiem, że mogę pytać już za późno (dopiero wróciłem do domu ze świąt). Jak napisałem wcześniej, oczywiście zwróciłbym po sprawdzeniu, nie dalej niż po Trzech Króli, skoro i tak zamierzam kupić/zrobić własny egzemplarz tego interfejsu.

    Ewentualnie jeśli ktoś posiadałby dodatkowy RAM, który można wsadzić do XEGS i który nie przytuli się do niego zbyt mocno na stałe, to też byłbym rad - można wtedy puścić więcej dem, wiadomo.

    Jakiekolwiek propozycje i pytania proszę pisać tutaj, ewentualnie PW/mail.

    Pozdrawiam,
    Kuba
    • 2: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime30 Dec 2014
     
    Mogę pożyczyć jeśli jeszcze nie znalazłeś
    • 3:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime31 Dec 2014
     
    Pablo, poszła wiadomość, o ile nie jest za późno.
    • 4: CommentAuthorrchwastek
    • CommentTime1 Jan 2015
     
    Jak coś to służę również....
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Jan 2015
     
    Skrzyp dostał już wczoraj to sio2sd.
    • 6:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime2 Jan 2015
     
    @rchwastek: Tak, już dostałem, trochę było problemów z podpięciem, ale raczej wynikały z mojej niewiedzy.

    Tak czy tak, wydedukowałem, że to jest wersja NTSC XEGS'a, przez co niestety nie mogę pograć w zbyt wiele tytułów, ani pooglądać zbyt wielu dem w tym momencie…
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Jan 2015
     
    Yoomp po odpaleniu na ntsc powinien generować nieco głębszy tunel (z czego pamiętam) ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime2 Jan 2015
     
    Generuje głębszy, owszem.
    (Dla porównania, "oryginalnego" Yoompa przeszedłem na… telefonie pod Collen'em)
    Niestety, przejście jest znacznie trudniejsze, ponieważ prędkość jest szybsza, nawet w wersji NTSC (przynajmniej tej z archiwum AOL).
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jan 2015
     
    Ja mam 2 xegsy PAL, chętnie zamienie się na płyty główne.

    Jeden miał padnięty rom, więc jest włożony eprom (wlutowana podstawka), a drugi coś nie wciska się option (nie kontaktuje przycisk, bo czasami zadziała) - ale to jest do zrobienia/przelutowania z drugiego.

    Jakbyś chciał się zamienić, to doprowadziłbym do 100% sprawności jedną z tych płyt xegs i wysłał.

    A NTSC potrzebna mi do testów gier...
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Jan 2015
     
    Też oferowałem wstępnie na priv zamianę, no ale jeśli do testów gier to spokojnie dogadajcie się ;)