atarionline.pl Relacja z wystawy "Elektronika PRL-u" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime1 Feb 2015 zmieniony
     
    Wczoraj w radiowej Trójce miała miejsce emisja pierwszej części relacji ze świdnickiej wystawy starego sprzętu, którą odwiedził pan Jerzy Sosnowski, prowadzący audycję "Trójkowy wehikuł czasu". W tej części po ekspozycji sprzętu audio oprowadza Paweł Szill.

    Relacji można posłuchać na stronie Trójki lub na Pigwie.

    Kolejna część za tydzień. :)
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime1 Feb 2015
     
    doskonale!
    • 3: CommentAuthorrekk
    • CommentTime8 Feb 2015
     
    Super, czekam na drugą część :)
    • 4:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime10 Feb 2015
     
    Właśnie ją wrzuciłem. :) Tym razem jako MP2, bo stream ze strony Trójki był dużo gorszej jakości. Na wszelki wypadek nagrywałem z satelity i dodałem właśnie tę kopię.
    • 5: CommentAuthorrekk
    • CommentTime11 Feb 2015
     
    Dzięki voy za nagranie i wrzucenie plików :)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Dec 2019 zmieniony
     
    Podłączę się do tematu, bo też o elektronice PRL. Nasz kolega Will opowiada o latach 80/90:

    Pierwsza część: Poza Rok 2000 - Fantastyczne Oczekiwania vs Rzeczywistość



    Druga część: Klimat Lat '80 PRL - Pierwsze Magnetowidy, VHSy, Telewizja Edukacyjna



    A przy okazji odcinek o Sondzie:

    • 7: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    @Kaz

    Ale fajne materiały wstawiłeś.Program o komputerach i ten o nowinkach tech pamiętam jak dziś(w podstawówce byłem :)),w tym o nowinkach chyba też pokazali 12" płyt wideo Philipsa lub JVC.Byłem namiętnym oglądaczem programów panów Kurka i Kamińskiego.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2019
     
    Warto wspomnieć o autorze tych materiałów - Waldek "Will" Doros, programista w jednej z wrocławskich firm, fan starych komputerów, szczególnie ZX Spectrum. Będzie na wrocławskim KWAS-ie, bo jeszcze ma zaległą prezentację :)
    • 9: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime28 Dec 2019
     
    A propos odcinka o Sondzie: animacja logo Sondy na Atari jest od dawna dostępna (patrz załącznik).

    Programy animujące logo na ZX Spectrum można znaleźć na forum Sondy w wątku: ->link<-