atarionline.pl Sio2sd into Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorw1k
    • CommentTime23 Sep 2009
     
    Hello, i want build my sio2sd into Atari.. That sio2sd have 5 buttons, but manufacturer tells me, that buttons is useless, i can use sio2sd with atari keyboard.. it's right? or i must build new buttons?
    • 2: CommentAuthorw1k
    • CommentTime23 Sep 2009
     
    help me, please..
    or is better make a box for sio2sd?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2009
     
    I suppose Pigula, Lotharek, Zaxon or other hardware guy is able to answer your question.
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Sep 2009 zmieniony
     
    po polsku byłoby to tak:

    Do pełnej i niezależnej od Atari obsługi sio2sd potrzebne są te przyciski i trzeba je sobie zamontować (klawiatura Atari - w uproszczeniu - ich nie emuluje). Jeśli jednak ustawimy sobie w sio2sd wczytywanie programu koniguracyjnego sio2sd.exe np. podczas każdego włączenia urzadzenia, to przyciski te w zasadzie stają się zbędne, bo mapowanie plików wykonujemy za pomocą programu uruchomionego na Atari, więc z wykorzystaniem standardowej klawiatury (ale wtedy nic nie zmienimy w trakcie pracy uruchomionego już programu). Jest to jakieś rozwiązanie, ale niezbyt dobre i nie sprawdza się w niektórych sytuacjach. Lepiej, tak na wszelki wypadek, zamontować sobie te dodatkowe przyciski. Sam zamontowałem sio2sd w Atari z wykorzystaniem tylko 3 przycisków ( ->link<- ) i zdaje to egzamin. Z dobrego źródła wiem, że trwają prace nad nowym oprogramowaniem sio2sd i całkiem możliwe, że uda się wyeliminować potrzebę używania tych dodatkowych przycisków. W kolejnym Atari, które mam "na warsztacie" (zdjęcia wkrótce) dałem jednak wszystkie 5 przycisków, aby mieć pełną możliwość sterowania sio2sd, np. wczytywania nowego firmware.

    No to tyle :)
    • 5: CommentAuthorw1k
    • CommentTime23 Sep 2009
     
    ok, i understand.. that page is very useful