atarionline.pl "Fort Apocalypse" - źródła - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Apr 2015
     
    Steve Hales upublicznił kod źródłowy swojej gry "Fort Apocalypse" z 1982 roku:
    ->link<-
  1.  
    No to czekamy na nowe levele.
  2.  
    Well,

    a "simple" Fort Apocalypse 2 converted from the C64 would be enough... ;-)

    ->link<-

    There is also a map of Fort Apocalypse 2 by David Riehl:
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Apr 2015 zmieniony
     
    Chyba trzeba pytać o zgodę indywidualnie:

    Fragment licencji:
    NoDerivatives — If you remix, transform, or build upon the material, you may not distribute the modified material.
    • 5: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime28 Apr 2015
     
    a moze jakis edytor, coś co podmieniłoby levele w oryginalnej grze. Coś jak wypuszczenie pacza do romu na konsolę, takie rzeczy są chyba legalne? Nie znam się na licencjach, ale kocham tę grę.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Apr 2015
     
    Pacza wg mnie można wypuścić. Wtedy każdy sobie sam modyfikuje grę.
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Apr 2015
     
    edytor, ktory pozwalalby definiowac wlasny zestaw klockow, wymiar mapy i ukladac level ulatwilby podmiane leveli nie tylko w tej grze.
    • 8: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime29 Apr 2015
     
    Na PC relatywnie banalna rzecz do zrobienia.... ale gdyby tak jakiś edytorek na real hardware, ludzie niech ten post nie przejdzie bez echa to Kod źródłowy do Fort Apocalypse, powtarzam to kod do Fort Apocalypse!
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 May 2015
     
    XXL, MappyWin32 i masz wszystko to co chciałeś, różne formaty wyjściowe
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 May 2015
     
    jak dodac/wykasowac/wyedytowac blok (jeden klocek z calego zestawu)?
    • 11: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime3 May 2015 zmieniony
     
    Wg mnie edytor trzeba zrobić od nowa, popatrzę na format levelu i gdzie siedzi w xexie i spróbuje zrobić jakąś wersję z gui na "komputer klasy IBM PC", chociaż wolałbym wersję na "komputer domowy", ale na bezrybiu i rak ryba. Oby tylko gdzieś nie było jakiejś procedurki zabezpieczającej podmianę kafli lub jakiejś innej mapy do badania kolizji itd, bo to będzie już dużo więcej roboty. Ale nie sprawdzałem jeszcze tego programu, o którym pisaliście, jak będzie działać to biorę urlop i zabieram się za edytowanie.
    • 12: CommentAuthorXaVeR
    • CommentTime4 May 2015
     
    Swego czasu zrobiłem na własne potrzeby edytor leveli do "Lord of the Orb". Edytorek pod linuxem w Qt. Całkiem miło się edytowało kod dysku .atr i w ten sposób była zmodyfikowana wersja gry. Tutaj pewnie dało by się zrobić coś podobnego, ale to wymaga sporo pracy.
    Ale może ktoś się znajdzie. Engine gry jest całkiem fajny, a gra zawsze mi się bardzo podobała. Szkoda, że nie ma drugiej części tej gry na Atari.