atarionline.pl Zepsuty magnetogon z Turbo Blizzard - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime25 May 2015
     
    Czy ktoś w Krakowie lub okolicach podejmie się spróbować naprawić magnetofon lub poradzić co z nim spróbować zrobić samemu. Magnetofon przewija ale nie działa PLAY. Nie ma znaczenia czy przełącznik Turbo jest włączony czy nie i czy Atari 65XE ma podłączone cartridge. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 May 2015 zmieniony
     
    Jeśli w Basicu napiszesz POKE 54018,52 [i Return] to też Play nie działa?
    • 3: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime26 May 2015
     
    Teraz działa !!!! Ale mogę tylko posłuchać nagrania. Próba wyjścia BYE do Self Test i bootowania START+OPTION zakończyło się niepowodzeniem. Przewija ale nie działa Play. Załączam fotkę z odtwarzaną kasetą.
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 May 2015
     
    Po bootowaniu przez START+OPTION powinno dać się słyszeć "trąbkę". Naciskasz po niej jakiś klawisz w komputerze (np. spację)?
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 May 2015 zmieniony
     
    Play nie musi być wciśnięte w odpowiednim momencie. Wciśnij je, włącz komputer i po klawiszach tu podanych oraz chrupnięciu i niemal w tym samym momencie beepie/trąbce magnetofon powinien kręcić taśmą.
    • 6: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime26 May 2015
     
    Bardzo dziękuję za pomoc. Teraz działa wszystko jak na załączonej fotce - 'na razie "!" '. Mam ponad 40 kaset w 3 systemach, i co widziałem poza Turbo Blizzard podczas zakupu, i ponownie sprawdziłem przed napisaniem tego posta wszystkie 3 magnetofony czytają. Jeśli znajdę coś ciekawego lub spoza katalogu Atari On Line bezzwłocznie udostępnię.
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 May 2015
     
    Tak przy okazji - nie spotkałem się, aby magnetofon z Turbo Blizzard-em miał jakiś przełącznik. Ten system był "przeźroczysty", tzn. magnetofon czytał pliki w normalu bez problemu, a gdy się chciało wczytać plik zapisany w turbo, to należało uruchomić loader albo z carta, albo wczytując go z taśmy w normalnej prędkości.