atarionline.pl SIDE2 i stock 64KB RAM - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime8 Sep 2015
     
    Właśnie przyjechało do mnie SIDE2 (razem z U1MB) od niezawodnego Lotharka. Pomyślałem, że pobawię się SIDE2, a U1MB zainstaluję jak znajdę czas w najbliższej dekadzie.
    Jakież było moje zdziwienie, gdy po wydaniu komendy FDISK zobaczyłem komunikat 158 Out of memory, szybkie google, no i tak... FDISK potrzebuje trochę wiecej RAMu...

    No to Altirra :) Początkowo chciałem napisać instrukcję, jak przygotować sobie obraz karty CF w Altirra, ale dosłownie wszystko, słownie *wszystko*, rzuciło mi takie kłody pod nogi, że wymiękłem. Jak ktoś będzie chciał, to w żołnierskich słowach mogę opisać procedurę.

    Więc inaczej - załączam gotowy image karty CF o pojemności 1GB, który pozwoli Wam szybko pobawić się SIDE2, jeżeli znajdziecie się w takiej sytuacji jak ja :)

    Co jest w pliku?
    Obraz karty CF 1GB, z partycją 256MB FAT32 i jedną partycją APT 65535 sektorów, sformatowaną pod Spartę.

    Co będzie nam potrzebne?
    1. Czytnik kart do PC/MAC/inne
    2. Karta CF. Jeżeli macie większą kartę - nie ma problemu. Jeżeli macie mniejszą kartę... także nie ma problemu :) zapisujecie poprostu obraz dopóki starczy karty CF.
    3. Program do zapisu img->CF np. Win32DiskImager ->link<- Jak grzebniecie w katalogu jest wersja w ZIP, bez potrzeby instalacji.

    Jak to działa?
    Zgrywamy obraz na kartę. Na karcie pojawi się partycja 256MB FAT32, na któa wrzucacie binarki (XEX, COM, itp.). Kartę umieszczamy w SIDE2 i ładujemy binarki za pomocą SIDE Loadera.

    Mam nadzieję, że zaoszczędzi to komuś trochę czasu. Obraz spakowany jest programem 7zip. UWAGA: Plik po rozpakowaniu zajmuje cirka ebałt 1GB.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Sep 2015
     
    Dzięki. Przyda się.