atarionline.pl Robbo Forever... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime10 Oct 2009 zmieniony
     
    Boze...juz mija 2 ga godzina...a ja wciaz na 1szej planszy...zapytam - da sie to przejsc ????


    mam bombke i ruchomy klocek kolo zatkanego magnesu, ..i zero pomyslow...

    moze watek o pomocy z planszami w RF warto zalozyc ??
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Oct 2009 zmieniony
     
    Da się, da.
    Ruchomy klocek powinieneś ustawić na polu z lewej strony miejsca, na którym teraz stoi. Później wystarczy pchnąć go w dół i dalej go przepychać. Bombka przyda się później ;-)
    • 3:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime10 Oct 2009
     
    no tak...ja to chyba mam zacmienie

    Dziekuje Larku !!


    anyway : topik FR HELP powinien wisiec ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Oct 2009
     
    No przeca zawiesiles i wisi... :)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Oct 2009
     
    O prosze, juz pierwsza recenzja sie pojawila w sieci... Kolega tbxx autorem:

    ->link<-

    he he "blaszane laski" to brzmi jak "blachary"
    • 6: CommentAuthortbxx
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    KAZ - bardzo dobre skojarzenie ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    Mnie najbardziej interesuje, ile plansz udalo Ci sie przejsc? :P
    • 8: CommentAuthortbxx
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    nie za wiele ;)

    [joke_mode on]
    na 100% przeszłem plansze nr.28
    [joke_mode off]
    • 9:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    BTW. A czy ktoś wysłał jakiś egzemplarz Panu Januszowi?
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2009 zmieniony
     
    Spokojnie, kopia dla pana Janusza Bienia tez jest :)

    Takze dla tlumaczy, a nawet Sikora, bo mial wydac gre, ale ostatecznie nie udalo mu sie. Zapewne wiecej rozdamy niz sprzedamy :D
    • 11: CommentAuthortbxx
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    A mnie się wydawało że golem14 mial na myśli Pana Janusza Pelca.. w koncu to temat o Robbo Forever
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2009 zmieniony
     
    Ups... mea culpa - pomylilem watki :D

    Oczywiscie, pomysl wyslania RF do pana Janusza Pelca jest jak najbardziej zacny. O ile wiem, to Nosty kopie wyslal do LK Avalon, ale czy tez osobno do JP to nie wiem. Zaraz poprosze go o wypowiedz to ewentualnie mnie poprawi.
    • 13:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    @tbxx
    Jak najbardziej, w końcu jeżeli to 20 rocznica i ON to musi być ON!
    • 14: CommentAuthornosty
    • CommentTime29 Oct 2009
     
    Wiec tak: kopii do Avalonu nie wyslalem bo zwyczajnie zapomnialem :/ Ale zrobie to niezwlocznie, adresujac do osoby z ktora rozmawialem o naszej grze. Dzieki za przypomnienie.

    Ale p. Janusz Pelc od wielu lat nie jest zwiazany z LK Avalon ani z Atari. Nie udalo mi sie do niego dotrzec wczesniej (i chyba nikomu z nas sie to nie udalo). Pytalem o niego w Avalonie - nie maja kontaktu. Tak wiec nie moglem z nim porozmawiac o grze, ani tym bardziej wyslac mu kopii.
    Chyba trzeba sie pogodzic z faktem ze Pan Pelc uwaza swoja przygode z Atari za zamknieta i nie czuje sentymentu do tego komputera.
    • 15:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    Dla tych, którzy mają konto na NK: ->link<- .

    Wiek się chyba zgadza tak mniej więcej, miejsce zamieszkania też. :) Może to on?
    • 16:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime30 Oct 2009 zmieniony
     
    Nie, to raczej nie jest ON
    Cały czas zaś w Atariki wisi:
    "W latach 90. rozpoczął pracę w portalu Onet - był projektantem platformy systemowej portalu, współzarządzał też działem IT. Obecnie jest wiceprezesem zarządu w firmie DreamLab."
    ->link<-
    "Janusz Pelc - Wiceprezes Zarządu
    Pierwsze kroki w branży stawiał odważnie. W swojej własnej firmie - Laboratorium Komputerowym Avalon - gdzie stworzył m.in. grę "Robbo" na Atari XL/XE.
    [...]
    Jest projektantem dzisiejszej platformy systemowej Onetu.[...]
    Jego pasją jest muzyka. Realizował się m.in. jako kompozytor i producent muzyki do gier. W wolnych chwilach, pełni rolę DJ-a w swoim własnym klubie na krakowskim Kazimierzu."
    I to jet ON
    • 17: CommentAuthorasman
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    @Kaz
    Jeśli chodzi o recenzję na retroage to pierwszy raz słyszę aby była konwersja Robbo na ami

    @tbxx
    Bardzo mnie interesuje co to za wersja Robbo na ami jest konwersją z Atari 8bit.
    • 18: CommentAuthortbxx
    • CommentTime30 Oct 2009 zmieniony
     
    Szukając róznych wersji Robbo na necie znalazłem takie coś:


    (ale oficjalna konwersja to raczej nie jest)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    To na 100% nie jest konwersja oficjalna. Pisalismy o Robbo na Amidze tutaj:
    ->link<-

    Byla tez dyskusja na forum tutaj:
    ->link<-
    • 20: CommentAuthorasman
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    @tbxx
    A już myślałem że istnieje konwersja na ami o której nie wiem. W każdym razie dzięki.

    @Kaz
    Wielka szkoda, że Robbo Land się nie ukazał.

    Pozostaje mi zakasać rękawy i przysiąść, co też uczyniłem.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    @"i przysiąść, co też uczyniłem."

    I to sie najbardziej chwali! Informuj, jesli bedzie potrzebna konkretna pomoc albo bedziesz mial rezultaty. Amiga mnie zupelnie nie kreci, ale lubie wspolpracowac z ludzmi tworczymi, ktorzy nie stoja, nie czekaja tylko sami sie biora do roboty.
    • 22: CommentAuthorsecon
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    Wysłałem zapytanie do GR8 o Robbo bo chcę kupić ale tam nikt mi nie odpisuje :(
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    Zaraz wysle zapytanie do Nostego w tej sprawie.
    • 24:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    Podobnie ja wysłałem w sprawie Bomb Jake wczoraj (i dziś ponownie) i na razie cisza ;-)
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    E, jezeli to maile z wczoraj to po prostu bym sie na Waszym miejscu uzbroil w cierpliwosc. GR8 Software to nie jest jakas wielka firma wydawnicza, ktora w kazdym dziale ma swego czlowieka do osobnej roboty.

    W GR8 cala produkcje koordynuje jedna osoba, cala wysylke robi jedna osoba, odpisywanie na maile robi jedna osoba. I oczywiscie - jest to ta sama osoba :). No i jak niektorym wiadomo, osoba ta ma tez rodzine i prace poza-atarowska.

    Nie, zebym musial czy chcial tlumaczyc Nostego, ale po prostu nalezy sie liczyc z opoznieniami jako normalnym efektem dzialalnosci takiego jednoosobowego wydawnictwa.

    W kazdym razie maila tez wyslalem z linkiem do tej dyskusji, wiec pewnie dostaniemy tu odpowiedz.
    • 26: CommentAuthorsecon
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    dzieki
    • 27:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    Super, opóźnienie nie jest istotne (tym bardziej, jeśli Nosty sam z tym walczy), dopóki zamówienia będą poprawnie zakolejkowane by nie brakło ;-)
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    Acha, chodzi o to, zeby starczylo dla wszystkich... To rzeczywiscie, tez bym sie denerwowal na Waszym miejscu.

    Jezeli chodzi o Robbo Forever to podejrzewam, ze caly naklad juz zszedl dawno temu, wiec tu Nosty sie musi wypowiedziec czy ma gdzies jeszcze jakis rezerwowy egzemplarz.
    • 29:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    Mi chodzi o Bomb Jake akurat tylko, ale tak czy inaczej zawsze może braknąć ;-)
    • 30: CommentAuthorsecon
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    no i weź tu panie kup oryginał ...........
    • 31: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Nov 2009
     
    Witam i przepraszam za oczekiwanie.

    Ano jest tak jak mowi Kaz. Dzisiaj postaram sie wyslac potwierdzenia zamowien. BJ na razie jeszcze jest (z pierwszego wydania Standard Edition zostalo okolo 10szt).
    Extended edition bedzie wystawiane na aukcjach eBay od jutra.

    Natomiast pierwszy naklad Robbo Forever (100szt.) praktycznie sie wyczerpal. Tzn. pare osob, ktore zarezerwowaly gre nie nawiazalo kontaktu. Ale tez mam juz 14 zapisanych rezerwowych osob czekajacych w kolejce na gre. Moge jeszcze dorobic max 50szt. i zamierzam to wykonac w pierwszym kwartalem 2010. Takze mozna sie zapisywac.
    • 32:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime23 Apr 2010
     
    Ma ktoś tutka jak przebyć 5 planetę w RF (by MWK)?
    Nie powiem, żebym potrafił ją przejść...
    • 33: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Zamieściłem moją solucję na YT pod linkiem:



    Dalej w Robbo Forever jest ta sama planeta, ale Robbo startuje z innego miejsca co całkowicie zmienia sposób rozgrywki. Polecam.
    • 34:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    THX. Naprawdę sprytna planeta chylę czoła przed twórcą! Myk ze zepchnięciem pierwszej ruchomej skrzynki na dół jeszcze długo nie wpadł by mi do głowy - a to jest klucz do całej planety.
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    hlipoz - filmik wyglada na przyspieszony w stosunku do normalnej predkosci. Jakim programem to zrobiles?
    • 36: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Zrobiłem to CamStudio tylko trochę pozmieniałem ustawienia. W sumie widać jak przejść planetę a nie trzeba tyle czekać.

    Myślałem, że może ktoś da się nabrać na to że grałem przy ustawieniu emulatora na 200% :)) ale takim hard-corowcem to ja nie jestem.
    • 37:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime2 Aug 2013
     
    Od kilku dni nadrabiam zaległości z Robbo Forever. Zaraz po premierze odpadłem po pierwszej planszy, teraz powziąłem postanowienie że ukończę całą grę bez solucji. Na razie za sobą mam 16 plansz. Ogólnie za dużo w różne wersje Robbo nie grałem, przeszedłem tylko oryginalną. Chciałem pochwalić twórców bo poziomy są genialnie zaprojektowane i cholernie trudne, ale to tylko zwiększa radość z rozgrywki i z ukończonej planszy. Te dwa (prawie) identyczne levele zaprojektowane przez MWK gdzie zaczyna się raz na górze i raz na dole to już w ogóle potęga. Szare komórki pracują na zwiększonych obrotach :) Robbo Forever!
    • 38: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime3 Aug 2013
     
    @string
    Podpisuję się pod tym co napisałeś o R-Forever. Jest to świetny zbiór plansz zaprojektowanych przez grupę ludzi, którzy mają do tego talent.
    Natomiast jeden człowiek - Michał Kowalski - właściwie na bieżąco tworzy kolejne rewelacyjne 10planszowe Tre-Robbo. Wypróbuj!
    ... inna para kaloszy to Robbo-Lutry i Alex. Również polecam.
    • 39:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime3 Aug 2013
     
    Słyszałem o tych wersjach, jak starczy życia to spróbuję i w te zagrać, dzięki :)
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Aug 2013
     
    Cieszy mnie to, jako pomyslodawce gry, ze Wam sie podoba. Rzeczywiscie, poziomy, szczegolnie te pierwsze sa bardzo trudne. Ale potem powinno byc latwiej... postanowilem ze zastosujemy tam odwrotna koncepcje niz maja typowe gry arcade - tutaj poziom jest wysoki na starcie i maleje wraz z poziomami... taki zart :)
    • 41:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime12 Aug 2013
     
    Faktycznie teraz jest jakby z górki :) Obwąchuję właśnie planszę 35.