atarionline.pl Gra z najlepiej/najgorzej narysowanym bohaterem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Apr 2016 zmieniony
     
    Każdy z nas zapewne zauważył że dość często w grach na A8 grafika postaci którą sterujemy lekko kuleje ,najczęstszym problemem jest nietrafnie dobrany kolor zlewający się z tłem bądź dziwne proporcje ,nie wiem czym kierowali się autorzy niektórych chodzących potworków .
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Apr 2016
     

    IRATA4:

    nie wiem czym kierowali się autorzy niektórych chodzących potworków

    Szerokością sprajtów.
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Apr 2016 zmieniony
     
    Czym sie kierowali twórcy? Najprostsza odpowiedź: platformą sprzętową.

    najczęstszym problemem jest nietrafnie dobrany kolor zlewający się z tłem bądź dziwne proporcje ,nie wiem czym kierowali się autorzy niektórych chodzących potworków .


    Na ZX Spectrum wszystkie obiekty zlewają się z tłem bo tam nie ma sprajtów i są atrybuty, na Atari na nieszczęście są sprajty.
    Niemniej na ZX Spectrum gry potrafią wyglądać tak:
    (uwaga, będę tendencyjny)



    Na Atari tak:



    Teraz pytanie dla laika: na którym komputerze są szersze sprajty ? ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    nie będę zakładał nowego tematu jednakże animacja bohatera gdzie jest on zrobiony na sprite jest bardzo ważna np beznadziejny pterozaur w Wing Wars a genialny kot z Alley Cat gdzie dosłownie wyczuć można jak zaczepi się o coś jednym pazurkiem ,albo Rzygoń - widać że się spieszy ,zapierdziela jak po kolędzie .
    W każdej grze animacja postaci jest bardzo ważna no taki np Android albo Valdgir .