atarionline.pl Grzybsoniada 2010 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime13 Oct 2009 zmieniony
     
    Cześć wszystkim

    Z największa przyjemnością mogę ogłosić, iż znany jest już termin kolejnej Grzybsoniady - będzie to 30 kwietnia(piątek) do 3 maja (poniedziałek) 2010. Weekend majowy nie jest w tym roku jakoś baarrdzo długi, więc mam nadzieję, że wasze narzeczone/dziewczyny/żony jakoś wam to wybaczą :)

    Strona zlotu została już zaktualizowana ->link<-

    Jednocześnie, należą się Wam ode mnie przeprosiny, iż z takim poślizgiem w stosunku do "innych miejsc" umieszczam tu tę notkę. Mea culpa.
    • 2: CommentAuthormarekp
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    Dla mnie trochę ten termin nie bardzo... Wiesz, to taki czas rodzinnych wyjazdów itp. ...Ale postaram się :-)
    • 3: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    W tym roku weekend majowy będzie krótki. Przecież 1 Maja wypada w sobotę. W sumie, to prawie normalny weekend.

    Gdyby to był naprawdę długi weekend, z dajmy na to pierwszym we wtorek :) to jasne, że termin zlotu ustawiłbym inaczej... :)
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    A czy tradycyjny konkurs na grę jest w planach?
    • 5: CommentAuthorScalak
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    hehe no nie mów Arku, że swoją obecność uzależniasz/my ;) od konkursu gier?
    Swoją drogą jeśli taki jest planowany to czy można już poznać w jakiej grze walczymy co by ćwiczyć :)?
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    Z Tobą to nie mam szans chyba w żadnej grze ;-)

    Ale bardziej chodziło mi o Game Compo niż zawody. Co wcale nie oznacza, że bym się nie zmierzył w jakimś Zybexie :)
    • 7: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    Jasne, trzymamy się Game Compo (konkursu na napisanie gry). Moim zdaniem to dobry pomysł, łatwiej skompletować te kilka prac. Muszę tylko przemyśleć formę ich prezentacji - ostatnio nie było najlepiej...

    Jakieś zawody w Zybex'a czy Moon patrol też można zrobić... :)
    • 8:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    W Archona!!!
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    Jak zwykle postaram sie wziac udzial w konkursie, z tym, ze programistow jak na lekarstwo.

    PS. Dzisiaj rano wstawilem baner Grzybsoniady z linkiem prowadzacym do strony, ale zdaje sie, ze serwer Ci nie dziala?
    • 10: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime13 Oct 2009
     
    Jeszcze dzisiaj ok. 11 dodawałem link do tej dyskusji. Pewnie Azbest robi jakieś porządki na serwerze. Pewnie niedługo pigwa wstanie - trzeba poczekać...
    • 11:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime14 Oct 2009
     
    Że tak nieśmiało spytam: wiadomo coś na temat Panga-Ponga, czy - jak przypuszczałem - wersja finalna jest martwa (znaczy się, nie ma i nikłe szanse, że będzie)? Widzę, że w przyszłej edycji są trzy tygodnie na dokończenie prac, więc czarno to jakoś widzę. Co prawda, ja nic nie napiszę, więc mnie to powinno mało obchodzić, ale to druga strona medalu... A przynajmniej nie napiszę gry na Grzybsoniadę, zasadniczo to jest pewne na 99,9%
    • 12: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime31 Mar 2010
     
    Hejka! Zegar tyka, zostało już 30 dni!
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Apr 2010
     
    Wiemy, wiemy. Ja nawet zacząłem coś szykować, ale nie wiem, czy mi się uda wyrobić :(
    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    Larek, przypomnij sobie historię z Panga Ponga, to powinno dodać Tobie sił do zakończenia na czas :):)


    Co do game compo to ludzie do roboty ! Aby Larek nie napisał jedynej gry na compo !;)
    • 15: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    A propos kończenia na czas - tym razem pracę będę zbierał na "dzień dobry", najpóźniej sobota rano. Powód? Chcę przygotować stanowisko testowe, gdzie każdy przez cały dzień będzie mógł przetestować grę, by później wieczorem zagłosować.
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Apr 2010
     
    Zmiany w regulaminie były wycelowane we mnie ? :D :D :D
    • 17: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime7 Apr 2010
     
    tdc: tym razem będziesz miał więcej luzu :)

    niestety w tym roku nie mogę pojechać...
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Apr 2010
     
    tak ;):)

    Ale mi programowanie sprawia przyjemność inaczej było rok temu, byłem zestresowany i bezsilny, to zdjęcie dobrze to oddaje:


    Trudno się walczy z błędami w kompilatorze na dzień przed compo :(


    Co do party 2010 to też nie wiem czy będę, postaram się wpaść choć na część, ale jeszcze nie wiem czy dam radę.
    • 19: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime12 Apr 2010 zmieniony
     
    Oj Tomku, dasz radę, daleko nie masz... :)

    Na party zanosi się także na dodatkowy konkurs, a mianowicie Missile Command Compo, także można już rozpocząć trening!

    Zegar tyka, 18 dni zostało !

    EDIT - niewiele ponad tydzień dzieli nas od party.
    Pytanie - kto i kiedy przyjeżdża? Czy może z jakąś grą na compo?
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Apr 2010
     
    No to w ten weekend bedzie kolejna impreza.

    Pytanie: wystawia ktos cos?
    • 21:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Czy ktoś wie, o której zaczyna się w sobotę pokaz compotów ?
    • 22: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime30 Apr 2010 zmieniony
     
    A to będą jeszcze jakieś inne compoty, oprócz tego compo na grę?
    • 23:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Pozdrawiam wszystkich którzy mają szczęście być w tym roku na Grzybsoniadzie . Ja niestety nie dojadę w tym roku. A żałuje.
    • 24: CommentAuthorjury
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    szczesliwi uczestnicy Grzybsoniady pozdrawiaja glowas11'a :)
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Ja nie bede, ale moze za to uda mi sie wziac udzial w game compo :)
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 May 2010
     
    Pierwsze zdjecia z imprezy od Larka:

    larek:

    Dzisiejszy dzień to powolne rozkręcanie się imprezy. Pozdrawiam, Arkadiusz Lubaszka












    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 May 2010
     
    Widze, ze Zaxon i Lewis przylecieli, ciekawe czy tym samym samolotem? :)

    PS. Zrodla zlotowe donosza, ze sa na razie zgloszone dwie gry do konkursu, a zgodnie z regulaminem, aby compo sie odbylo - musza byc trzy...
    • 28:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 May 2010
     
    No to już po compotach - dwie perełki były, jedna tak życiowa, że nie wiem :D

    Pozdrawiam wszystkich imprezujących dalej :-)
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 May 2010
     
    No to pierwsza gra konkursowa z Grzybsoniady juz na stronie glownej :)
    • 30: CommentAuthorjury
    • CommentTime2 May 2010
     
    Tu Tdc, pisze z Atari Falcon 030 + 060 ;) Juz po kompotach, czesc ludzi wyjechala. Wyniki compo jutro... Niewatpliwym hitem party jest granie na malym atari za pomoca nunchuk z wii, pierwsze testy byly na TOM CAT;) Party jest rekorowe jesli chodzi o ilosc Atari Falcon ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 May 2010
     
    O, TDC, ktory podszywa sie pod Jurego :D

    A Larek podeslal mi nastepujace informacje z party:

    Larek:

    Warto zwrócić uwagę na interfejs pozwalający na podłączenie do Atari bezprzewodowego kontrolera z Nintendo Wii! Na razie to tylko prototyp, ale do końca tego roku ponoć ma być już gotowa finalna wersja. Interfejs jest wymyślony przez naszego kolegę zza południowej granicy. Z tego, co zrozumiałem, to projekt będzie dostępny dla wszystkich za darmo. Przyznam, że niektóre gry w połączeniu z nowym sposobem sterownia odżywają, co można zobaczyć na filmach :)

    Autorem jest chłopak od SDrive, a w zasadzie to części sprzętowej SDrive'a, czyli Bob!k (tak na 99%). Ten projekt (o ile zrozumiałem) jest w całości jego. Zarówno hardware jak i soft do obsługi kontrolera jest jego autorstwa. Całość emuluje zwykły joystick, więc nie ma potrzeby uzdatniania gier. W ostatecznej wersji ponoć ma to również działać jak wiosełka.


    Wystepowaly trzy gry w compo, jedna to "Tomcat", druga nieznanego autora, a trzecia przygotowal Sikor, zeby compo moglo sie odbyc.

    Larek pokazywal przez krotka chwile swoja gre "Laura", nad ktora pracuje. Gra w klimatach "Robbo" i "Boulder Dash" (labirynty, przedmioty, pulapki), ale glowna bohaterka jest blondynka :D
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 May 2010
     
    Kolejne zdjecia Larka:































































    • 33:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 May 2010 zmieniony
     
    Wspomniana wyżej "Laura". Pierwsze przymiarki i test płynnego przesuwu ekranu:

    EDITED by Kaz:
    Larku, to zasluguje na osobny watek, zalozylem i przenioslem stad filmik:

    ->link<-
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2010
     
    Grzybson podeslal stuff z party:

    Grzybson:

    Oto pełny stuff z Grzybsoniady (gry + src, a także produkcje wild) plus jako bonus projekty plakatów w PDFie w różnych formatach (a2, a3, a4). Na realtime text trzeba będzie poczekać, muszę go złożyć.
    Pozdrawiam
    Maciej "Grzybson" Grzybek
    • 35:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime5 May 2010
     
    anonimowe demko wild wymiata :-)
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2010 zmieniony
     
    E tam wymiata. Pomysl fajny, nawet swietny, ale straszna slabizna pod wzgledem wykonania.
    • 37:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime5 May 2010
     
    E tam, proste i przekaz (przeKaz?) jasny. Może czas na mały "riwendż"? :)
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2010
     
    Revenge? A za co?

    Mnie tam schlebia, ze anonimowi tworcy czerpia inspiracje moja osoba; to juz zdaje sie trzecie demko; kto sie moze pochwalic tyloma demkami na swoj temat, hę? :D

    Tylko, zeby byly lepiej wykonane, bo teraz to troche siara pokazywac takie cos jako "demo", chocby i "wild". Staraniejsza grafika, ciekawszy kod i byloby super.
    • 39:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 May 2010 zmieniony
     
    Takie czasy, ze cieszy byle co (?) ;)
    W naszym narodzie to takie stare i normalne, ze jak sie jednemu nie powodzi, to inny sie z tego cieszy...
    • 40:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 May 2010
     
    Moje fotki z party:
    ->link<-
    • 41:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime20 Jun 2010
     
    Spieszę donieść, że Zaxonowi udało się ożywić moją płytę z XEGS-a - tą, którą miałem na party, a wszyscy już na niej postawili krzyżyk - Zaxon to ten gość co z lutownicą non stop siedział :D

    Dzięki Zax, za takie coś trudno się odwdzięczyć - magiku ;-)
    • 42: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Jun 2010 zmieniony
     
    tak, zaxon to miszczu :)
    a z tą lutownicą na Grzybsoniadzie to faktycznie nie
    odkładał jej z reki :) nawet się z niego śmiałem że jest nadwornym elektronikiem Grzybsoniady :)

    chociaż nie, tu się opie...dalał zamiast ratować czyjąś atarkę :)



    Tak czy siak pokłony dla zaxona za całokształt!!!!
    • 43:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Jun 2010
     
    O tak!
    • 44: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Jul 2010
     
    O masz jaki pozytywny feedback? Cwaniakowalem bo mialem do domu blisko sie wyspac,poza tym lutownica pozyczona od Grzybsona, pare poprawek i kabli zrobione na miejscu, trudniejsze sprzety bralem "na wynos" . Swoja droga mialem niezle jazdy w Pyrzowicach na lotnisku bo lecialem tylko z podrecznym.Przeswietlili a tam w bagazu 3 plyty od atarek, pare moich wynalazkow , 2 koszulki 12 ksiazek,i para skarpet.Oj bylo komplikacji i smiesznych dyskusji.
    • 45: CommentAuthorw1k
    • CommentTime23 Aug 2012
     
    i found this my photo today :)