atarionline.pl Spy vs Spy 4 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2016
     
    Co ci szpiedzy tak właściwie mogliby robić w kosmosie?
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime25 May 2016
     
    Bić się mieczami świetlnymi i strzelać laserem.
    No a poza tym to pewnie kolonizować Księżyc :) albo wykradać plany inwazji na Ziemię.
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 May 2016
     
    Wydobywać pluton na... Plutonie.
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2016 zmieniony
     
    pic ksiezycowke na Ksiezycu


    ale gdzie tu rywalizacja? oni nie kooperuja, alienom nic razem nie wykradna :-)
    • 5:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime25 May 2016
     
    Rozwalać łazik z Moon Patrol na księżycu
    • 6: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime25 May 2016 zmieniony
     
    Kroki szpiegów powinny być wyższe i dalsze. Pułapka w postaci wielkiej suszarki wydmuchujacej przeciwnika w kosmos. Pułapka ze słynnym Obcym.
    Kurczę jak by ktoś teraz zrobił taka kontynuację to byłby kosmos! Sława na cały atarowski swiat. Chłopaki, ktoś coś? :)
    • 7:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime25 May 2016 zmieniony
     
    Tradycyjnie zdobywaliby części do, hmm... UFO? I wrócili by nim na Ziemię, aby kontynuować przygody np. w podwodnym świecie (Spy vs Spy 5).

    Pomysły na Księżyc: brak tlenu zabija (specjalne hełmy), pułapki które wystrzeliwują przeciwnika w kosmos na kilkanaście sekund, atakujące meteoryty (parasol ochronny), miny, kratery...

    Ech, poniosło mnie ;)
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2016 zmieniony
     
    to znaczy przygoda czesciowo ma miejsce na zewnatrz a czesciowo wewnatrz jakichs struktur?

    na zewnatrz orbitujacej stacji czy na powierzchni ksiezyca
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 May 2016 zmieniony
     
    Jeden jest na dodatek po drugiej stronie lustra, co drugi, ich ekrany są symetrycznie odbite (lewo<>prawo).
    Pułapka w postaci: jeden podrzuca kamień do góry (poza ekran). Spada on na łeb drugiemu dokładnie wtedy, gdy ten znajdzie się w tym miejscu.
    • 10:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 May 2016 zmieniony
     
    Struktury na księżycu hmmm ...pofantazjujmy.
    1. Wnętrze porzuconej radzieckiej kapsuły ekperymentalnej (oczywiście ze zwłokami ochotnika armii czerwonej). Bonus w postaci możliwości spalenia wroga odpalonym silnikiem startowym, eksplodującą lampą elektronową, ołówkiem itd itp.
    2. Wnętrze statku transformersów z działającymi ficzersami typu włączającymi się losowo polami siłowymi, laserami. W tym obiekcie do zebrania części francuskiego samochodu od Renault oraz fragmenty przeglądarki internetowej od Mozilli. Po skompletowaniu zestawu oraz umieszczeniu w nim kryształu mocy oczom ukazuje się Megane Firefox, która to ... (ekhm, ok :D ).
    3. I wreszcie po trzecie primo-ultimo - szpiedzy pod koniec rywalizacji mogliby zostać przerzucenia na ciemną stronę księżyca (poprzez gwiezdne wrota) gdzie odkryliby, że zamieszkujący ją naziści planują desant na Ziemię. Gra zmieniałaby charakter z rywalizacji na kooperację (coś a la Lost Vikings) i celem odtąd byłoby zasadzenie palcówki, tfu wysadzenie placówki :) Ok, może ten pierwszy to był cel wariantu drugiego a ten drugi - trzeciego.

    Po powrocie na Ziemię okazuje się, że agencji w których pracowali nie ma a do rozwiązania jest problem uchodźców.
    Tych z Księżyca oczywiście ;)

    -------- ----- -- - -
    edit> dobra ale ochłonąłem, bądźmy realistami. Takiej gry nikt nie napisze.
    Ale może chociaż Gonzo zrobi bitwę szpiegów na śnieżki.
    Na księżycu oczywiście :D
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2016
     
    w przypadku kooperacji i jednego gracza komputer obralby role w zaleznosci od koloru szpiega ale i tak widze to bardzo liniowo.
    • 12: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime25 May 2016
     
    O kurna TheFender, chętnie poczytałbym kilka twoich książek xD. Powiedz co bierzesz :)
    • 13:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 May 2016 zmieniony
     
    200 PLN/strony :)

    @xxl: ale czy obranie szpiega w zależności od koloru to nie jest przypadkiem rasizm :D ?
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2016
     
    nie, zaden z nich nie jest uposledzony rasowo.

    jak widzimy:



    wlasciwie obaj sa biali...

    ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 May 2016
     
    rasista!

    ;)
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 May 2016
     
    jedynka rozgrywa sie w pomieszczeniu, dwojka na zewnatrz, trojka na zewnatrz i w pomieszczeniu.

    jakis dobry scenarusz czworki by sie przydal
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 May 2016
     
    Jest już kilka powyżej :) A co do lokalizacji to idąc logiką ciągłego rozszerzania, czwórka powinna się odbywać w pomieszczeniu, na zewnątrz i na zewnątrz zewnętrza (czyli w nadprzestrzeni :) )
    • 18: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime26 May 2016
     
    No, tylko wtedy będą mieli małą szansę się spotkać :). A to clou rozrywki.
    Tylko nie wiem, jak sprawa z prawami do postaci i tytułu wygląda.
    • 19: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime26 May 2016
     
    dobra, to kto robi czwartą część?
    • 20: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime26 May 2016
     
    My tak swoim narodowym zwyczajem - pogadamy sobie o tej grze teraz przez 3 strony na forum :).
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 May 2016
     
    a na czwartej bedziesz sie czul jakbys w nia juz gral ;)
    • 22: CommentAuthorbolo
    • CommentTime27 May 2016 zmieniony
     
    Odnosnie Spy vs Spy to dopiero ostatnio dowiedzialem sie ze szpiedzy wyszli rowniez na PS2
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 May 2016
     
    ta gra z spy vs spy wspolny ma tylko tytul i nie mowie o 3d.
    • 24:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime28 May 2016
     
    wszystkie części svs są takie same. Inna jest tylko grafika.
    Pomysł jhusaka z kamieniem podoba mi się najbardziej.
    • 25:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime29 May 2016
     
    Mnie najbardziej bawiła zawsze pierwsza część tej gry. Pozostałe dwie wydawały mi się taką próbą powtórzenia sukcesu.
    Jakoś ten kosmos średnio się nadaje na dobrą rozgrywkę do chodzenia, ale gdyby działo się to na pokładzie rakiety, którą wylecieli z "trójki" i zrobić w niej pomieszczenia w podobny sposób, jak wyglądały pokoje w jedynce, to mogłoby to być jeszcze niezłe.
    Swoją drogą, czy ktoś z Was miał okazję poczytać komiksy, na podstawie których powstała gra? :)
    • 26: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime29 May 2016
     
    Heh, ja dla SvS kupiłem kiedyś Game Boya :).
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 May 2016
     
    GZE: ale jednak 2 i 3 maja rozbudowana wzgledem 1 rozgrywke. jaka wartosc dodana bedzie w 4 - z tego co czytam proponujesz dokladnie to samo co jest w czesci 1.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 May 2016
     
    jedynka się wam podoba bo była czytelna a i zastawianie pułapek w pomieszczeniach jest dla nas jakby bardziej naturalne .(Vietnamczycy wolą część drugą ;-) )
    • 29:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime30 May 2016
     
    XXL: Jakaś wartość dodana by była, gdyby była sceneria inna, inne pułapki itd. Chodzi mi tylko o to, że poruszanie się po pomieszczeniach było ciekawsze niż łażenie po plaży. Zauważcie też, że w jedynce kolejne poziomy trudności to były nowe i coraz większe labirynty z pokoi. W dwójce chyba (ale mogę już nie pamiętać) tego już nie było. Coś mi świta, że w trójce mapy się różniły w kolejnych poziomach, ale były też monotonne ze względu na wszędobylski śnieg :).
    Cóż, po prostu ja wolałem jedynkę i tyle :)