atarionline.pl Kraków-Festiwal Dawnych Komputerów i Gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorKoval
    • CommentTime6 Oct 2016 zmieniony
     
    W ten weekend 8-9 października w Krakowie, na ul. Rajskiej odbędzie się Festiwal Dawnych Komputerów i Gier.
    Link dla zainteresowanych:

    ->link<-

    Edit:
    Link poprawiony:)
    • 2: CommentAuthormakary
    • CommentTime6 Oct 2016 zmieniony
     
    Coś nie tak z linkiem, może pod tym:

    ->link<-

    Wybieram się z dzieciakami - jeżeli formuła nie będzie zbyt "muzealna", to pewnie (też) będą miały frajdę.
    • 3: CommentAuthortbxx
    • CommentTime6 Oct 2016
     
    Będzie Atari ;)
    Będzie dużo gier,
    Więc dzieciaki powinny się dobrze bawić.
    • 4: CommentAuthormakary
    • CommentTime6 Oct 2016
     
    Świetnie! Poza tym Rajska to dobra miejscówka, różne inicjatywy fajnie tam przebiegają.
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime8 Oct 2016 zmieniony
     
    Co jeszcze można wyczytać na stronie organizatora:


    W ten weekend na hasło "Retro wiecznie żywe!" przysługuje 5 zł zniżki na bilet ulgowy i 10 zł na normalny w Kraków Pinball Museum, przy ul. Stradomskiej 15.


    Wszystkie 3 prelekcje mają być streamowane, a potem udostępnione na kanale YouTube Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej:

    - sobota 14:00, Dominika Staszenko (Grakademia): Gracze wczoraj i dziś, wizerunek miłośnika elektronicznej rozrywki w magazynach z lat 90.

    - sobota 15:00, Marcin Chojnacki (Grakademia): W co wypada zagrać, czyli o problemie tworzenia kanonu gier wideo

    - sobota 17:00 Tomasz Marcinkowski (MHKI): Historia Amigi - pierwszego multimedialnego komputera osobistego
    • 6: CommentAuthorAdam
    • CommentTime9 Oct 2016 zmieniony
     
    Zgodnie z tym, co napisałem wyżej, prelekcje można sobie teraz obejrzeć:

    Dominika Staszenko (Grakademia): Gracze wczoraj i dziś, wizerunek miłośnika elektronicznej rozrywki w magazynach z lat 90.



    Marcin Chojnacki (Grakademia): W co wypada zagrać, czyli o problemie tworzenia kanonu gier wideo



    Tomasz Marcinkowski (MHKI): Historia Amigi - pierwszego multimedialnego komputera osobistego

    • 7:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime10 Oct 2016
     
    Jeśli ktoś chce wiedzieć jak było, a nie mógł sam przyjść, to napisałem parę słów o tym i wrzuciłem zdjęcia i video:
    ->link<-
    • 8: CommentAuthortbxx
    • CommentTime10 Oct 2016
     
    @GAD ZombiE - niestety, przy ograniczonym miejscu ciężko wystawić wszystko.

    Ekipa RetroAge mogła być tylko w sobotę, i wystawiliśmy Atari 65XE, PC Engine DUO, TwinFamicom, Sega Saturn (później jeszcze Dreamcast "SAKURA TAISEN Wars Limited Edition"). Z tego co pisałeś, posiadamy Colecovision, aczkolwiek jest to kłopotliwy sprzęt do wystawiania - złącze RF i amerykańskie NTSC. Musimy się rozglądnąć za jakimś ZX Spectrum, bo to już druga impreza na której ktoś zwrócił uwagę, iż brakuje tego klasycznego komputera.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Oct 2016
     
    .. żałuję, że nie mogłem wpaść ale z Krisem3D prowadziliśmy w tym samym terminie dla HaWangardy prelekcje na temat demosceny Atari 8 bit ;) Ehhh - przydało by się czasem te spotkania synchronizować.
    • 10:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime14 Oct 2016
     
    pin: wiem, bo mówili o tym, że równocześnie jest wasza impreza i nawet na nią zapraszali ;).

    tbxx: A to Ty jesteś odpowiedzialny za zastawę stołu na pierwszym piętrze :). Oczywiście nigdzie nie marudzę, że nie ma tego, czy tamtego. Tylko zwróciłem uwagę, że mi ich brakowało, bo miałem nadzieję zobaczyć. ZX robi wrażenie, bo jest nietypowy. CPC zresztą też. 3 lata temu stał jeden CPC, ale wyłączony. Nie wiem czy działał nawet. ZX też jakiś był i też wyłączony. Może przy następnej okazji się uda skombinować po jednym egzemplarzu chociaż. Rozumiem problemy z Colecovision, chociaż telewizor w systemie NTSC chyba nietrudno nabyć? Pamiętam, że w latach 90-tych kolega z klasy miał taki, gdzie się przestawiało PAL/NTSC.
    • 11:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime14 Oct 2016
     
    O, były takie 3 lata temu:
    ->link<-
    niestety w gablocie