atarionline.pl Planet Walker - Takie Robbo+ na Androida - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime24 Oct 2016 zmieniony
     
    Cześć :)
    Chcę podzielić się z Wami swoją pracą nad remakiem moich ulubionych gier dzieciństwa z w/w tytułu. Spędziłem nad nimi i nad konkstruktorami do nich chyba najwięcej czasu łącznie.
    Pomimo bardzo podobnej logiki, charakter mają zgoła inny, jednak postanowiłem połączyć zalety obu. Dodałem też sporo od siebie.
    Gra będzie na pewno już bardzo niebawem dostępna na androida za darmo. Nad wersją desktopową się zastanawiam, ponieważ "wpisowe" na steama to prawie 4 stówki (googlowi musiałem stówkę odpalić).
    Naturalnie edycja poziomów jest możliwa i konstruktor do niego także mógłby powstać.
    Ale żeby nie przedłużać.

    Najpierw krótkie interko, widać co i jak:


    Dla osób, które się zainstesują tematem, znacznie szerszy opis:


    Jeżeli macie jakieś sugestie, proszę dajcie znać. Od wersji, kiedy nagrywałem filmy, dokończyłem ekran końcowy, po ukończeniu zestawu, czego mi brakowało. Dodałem także szlam z BD2. Zasadniczo muszę dodać jeszcze parę planet (choć nie ma gwarancji, że ktoś je wszystkie przejdzie) i mogę publikować.
    BoulderDasha II mam w planie także przenieść, ale chyba zostawię sobie to na potem, jeśli w ogóle będzie zainteresowanie.
    Co do "oryginalnej grafiki". To technicznie nie jest to najmniejszy problem, ale mam tu pewne problemy z poczuciem "bycia w porządku" i niezrzynania bez granic :)
    Jeżeli założyłem temat w złym dziale, proszę o przeniesienie.
    • 2: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime25 Oct 2016
     
    1. Zainwestuj w grafika. Koniecznie ;)
    2. Plansze zarówno z BD jak i Robbo wymagają precyzji i touch-screeny są od tego dalekie. Na Androidzie tego typu gry mają albo sterowanie za pomocą "smyrania" ekranu (powolne), albo wirtualny joy (mało precyzyjne), albo wirtualne klawisze (chyba najlepsze, ale konieczne jest używanie dwóch palców).
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Oct 2016 zmieniony
     
    1. Mogłem źle szukać, ale nikogo nie znalazłem, kto chciałby się tego podjąć. Niestety. Teraz i tak wygląda to dobrze i spójnie, na początku korzystałem z grafik pościąganych z googla :D
    2. Zdaję sobie z tego sprawę. Na drugim filmie widać zamysł, są "wirtualne" przyciski w układzie pado-podobnym, z opcją odwracania roli przycisków. Grałem w mobilnego Diamond Cavesa - da się tym grać, choć nie jest to wiadomo jakieś idealne. Ale tutaj bez kompromisu się nie uda.
    • 4:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime13 Nov 2016
     
    Grę można pobierać:
    ->link<-

    Zapraszam! :)
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Wrzuciłem sporą aktualizację, dodającą:
    - spore zmiany w ustawieniach, pod kątem dotyku. (tak, wiem, że nic nie zastąpi joya, lub ostatecznie klawiatury. ale na telefonie inaczej nie da rady:( )
    - łatwy tryb, aczkolwiek wśród atarowców to niemalże jak potwarz włączyć taki tryb :D - generalnie pozwala popełnić "śmiertelną" pomyłkę raz na planetę. Dodatkowo, na oryginalnych planetach, w miejscach, gdzie były życia, są także baterie do naładowania się. Kto uważa to za daleko idące rozwiązanie... nie musi ich zbierać :)
    - inne poprawki
    • 6: CommentAuthormakary
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     
    Hej,

    łupałem dzisiaj z Młodym. Dobrze się gra, bardzo ciekawa strona wizualna (postać, obiekty), charakterystyczna.

    Graliśmy na tablecie 10.1. Przy takiej przekątnej fajnie byłby mieć możliwość / opcję np. używania przycisków sterowania z prawej i lewej strony jednocześnie. Chodzi o możliwość trzymania tabletu i sterowania kciukami obydwu rąk. Poza tym, zauważyłem, że dzieciak ma tendencję do wciskania przycisków z tej strony ekranu, bliżej której postać akurat się porusza (łatwiej "ogarnąć" postać i kątem oka przyciski do sterowania w tym samym czasie).
    • 7: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Odnosząc się jeszcze do wcześniejszego wpisu Ilmenita: moim zdaniem obecna grafika jest w porządku, ma swoisty urok i zapada w pamięć.
    • 8:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    makary - technicznie to żaden problem, ale jak wtedy wykonywać akcje? Strzelanie i podbieranie? Kolejne dwa pady? Czy przycisk "akcja" np. w środku padów. Pytanie, czy inni gracze wiedzieliby o co chodzi :)
    Adam - jestem zupełnie opatrzony z grafiką i nie umiem być obiektywny, ale mi też wydaje się, że jest fajna :) Na początku to wyglądało o wiele gorzej.
    • 9:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Ok, wgrałem jednak jeszcze jedną poprawkę, bo nie dawało mi to spokoju.
    Na planetach z Boulderdasha mogło się znacznie przycinać, teraz już powinno chodzić idealnie. Musiałem zrezygnować z jednego z moich rozwiązań, bo najwyraźniej silnik sobie z tym nie radził tak dobrze.
    • 10:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime29 Nov 2016 zmieniony
     
    makary - jednak zasiałeś we mnie ziarno ciekawości, bo na planetach wymagających szybkiego reagowania faktycznie by się mogło to przydać.
    Przyznam, że dopiero od niedawna testuję to w ogóle na fizycznym telefonie :D bo wcześniej tylko kilka razy sprawdzałem i znajomi mi potwierdzali, "że działa", ale poza tym wszystko testowałem na desktopie, na którym gra się o wiele łatwiej.
    Jeśli chcesz, przed wrzuceniem na google, mogę Ci podesłać na maila* linka do .apk żebyś rzucił na temat okiem. Zastanawiam się nad pozycją przycisków do akcji, dałem je do środka, ale myślę, czy nie dać ich też po wewnętrznych stronach "padów", albo obok strzałki w dół.
    Tymczasem propozycja działania:


    *musisz mi go jeszcze podać, jakby co :)
    • 11: CommentAuthormakary
    • CommentTime29 Nov 2016
     
    Tak, dokładnie, chodzi o te miejsca, kiedy trzeba np. szybko podbiec i skręcić (bo działko, robal itp.).

    Pisz proszę na burlesquare, konto na poczcie najpopularniejszej wyszukiwarki.
    • 12:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime29 Nov 2016
     
    Wysłałem, dzięki :)
    • 13:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime3 Mar 2017
     
    Poprawiłem sterowanie i dodałem cały zestaw z Boulder Dasha 2 :)
    Może ktoś jeszcze zechce pobrać i zagrać.
    • 14:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime5 Aug 2017
     
    Dokańczam kolejną wersję - idzie jak krew z nosa, ale uczę się przy okazji i mam frajdę. Wywróciłem pół wnętrza do góry nogami, niby coś pooptymalizowałem.. :)

    Czy ktoś chce dołączyć do grupy beta? Zanim opublikuję.
    • 15:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime29 Apr 2018 zmieniony
     
    Ponieważ dla wytrawnego gracza przejście poziomów powinno być błahostką, to jednak część graczy jest zaskoczona umiarkowanie wysokim(?) poziomem trudności, dlatego w wolnej chwili testowałem nowy rejestrator dźwięku i nagrałem tutorial jak grać w tutorial :D


    Przy okazji przypomnę o swojej gierce, bo może część osób tego nie widziała wcześniej, a może ich to zainteresuje.

    Warto dodać, że na wielu planetach są dodatkowe "wyzwania" w postaci medali do zdobycia - za różne rzeczy. Np. zebranie dodatkowej śrubki, czy przejście bez używania klucza. Dotyczy to także klasycznych gier, gdzie przechodząc je (i testując) doszedłem do wniosku, że można tutaj dodać wyzwanie :)
    • 16:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 May 2018
     
    Up :D
    Jakieś uwagi? :D
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 May 2018
     
    Dżizus Christ ...
    this is awesome .
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 May 2018
     
    Tak patrząc na wszystkie to muszę stwierdzić że grałeś w Biene Maja,lubiłeś Smerfy - Zgrywus i Laluś - lustra i prezenty są ,ten nietoperz to chyba demon z Kernav ->link<- , klucz z Montezumy,magnes,śrubka ,Bomba ... a wiem Maszyna Czasu ...
    ;-)

    Sam to zakodowałeś,czy jakiś "game maker" ???
    Jak będziesz kiedyś miał czas i chciał to mogli byśmy zrobić przygodówkę z prawdziwego zdarzenia w grafice poklatkowej pseudo 3D taką w Full HD Ps4 Ready;-), kiedyś rozmawialiśmy ze masz możliwość pokombinowania z Vr/em Playstation 4 ,coś takiego na VR było by dobre ... MNIAM... w ogóle jakaś gra przeniesiona żywcem z Atari w VR - to by było to .
    Szkoda że mam taki zapierdziel , pomógł bym z grafiką , grywalność ok , ale takich pozycji są tysiące ...
    • 19:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 May 2018
     
    Grafiki rysowała moja żona kredkami na kartkach ;)
    dawałem tylko ogólne uwagi, co mniej-więcej jaką rzecz ma przypominać i zdawałem się na nią :)

    Gra jest napisana przeze mnie w całości, aczkolwiek korzystałem z "gotowego" silnika Unity.

    Dodam tylko, że to nie jest moje ostatnie słowo i robimy jeszcze jeden ciekawy port :)
    • 20:
       
      CommentAuthorgregory
    • CommentTime30 May 2018
     
    A kiedy wersja dla iOS?
    • 21:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime30 May 2018
     
    Teoretycznie mogłaby być nawet i jutro, bo silnik to umożliwia.
    Praktycznie nigdy - bo żeby publikować w sklepie trzeba wpłacić kasę na początek i potem abonament - o ile dobrze pamiętam, co kompletnie się nie opłaca, by publikować grę za darmo. A nie wiem, czy cokolwiek bym na niej zarobił, gdyby była płatna.

    To samo dotyczy np. steama.
    • 22:
       
      CommentAuthorgregory
    • CommentTime30 May 2018
     
    Ja bym kupił ;)
    • 23: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime30 May 2018
     
    bardzo fajna gierka mav!
    • 24:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime30 May 2018
     
    Ta gra jest na Androida?

    Całkiem fajna :-)

    Grałbym.
    • 25:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime30 May 2018
     
    Tak, jest na androida :)
    Link do pobrania jest tutaj w temacie.

    Albo można wejść na planetwalker.pl - łatwiej znaleźć ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime30 May 2018
     
    Niestety, żeby być kapłanem kościoła amazingu Apple trzeba się wkupić :)
    • 27:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime23 Sep 2018
     


    Prace nad Laurą zmotywowały mnie do zastosowania podobnych rzeczy u siebie, w tym trudną decyzję o przejściu w pełne 3D, co z jednej strony spowodowało wiele korzystnych zmian, ale też kilka problemów - np. jak pokazać niektóre elementy z góry, żeby nadal były czytelne.
    Dodatkowo dużo energii i zachodu idzie na optymalizacje wszystkiego pod telefony, bo chciałbym nadal zachować względną płynność, pomimo wzrostu wymagań.
    Dodałem wiele rzeczy, animacji, chcę dorobić cutscenki na pierwszych kilku poziomach tłumaczących o co tu chodzi (choć oczywiście dla graczy retro to akurat nie problem)
    Oczywiście pełne zestawy 2 Robbo + 2 Boulderdashe. Dodałem losowy wygląd kamieni, co na pewno urozmaici i trochę zniweluje powtarzalność. Tak samo poobracane skrzynki.
    Chciałbym w przyszłości dodać przynajmniej także kolejne piętra rozgrywki (np most pozwalający górą przejść przeszkody), jeżeli to będzie jakoś możliwe. Generalnie pomysłów nie brakuje - gorzej z czasem....


    Zapraszam do obejrzenia i komentowania :)
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Sep 2018
     
    spoko w tym 3D ,upiorny klimacik ,szkoda że nie będzie wersji na konsole 3DS,VITA,PSP
    • 29:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Sep 2018
     
    @mav: Fajne, fajne. Jedyne co do mnie nie przemawia to 3D na planszach Boulderdash, w sensie to 3D tam robi dziwne wrażenie, po prostu coś jest nie halo.
    Wiem, łatwo się komentuje, ale chyba nie tak to powinno wyglądać. Widok jest "jakby" z góry, a kamienie lecą... no właśnie, w bok? :) A powinny spadać w dół :) Trudny temat, żeby to jakoś pokazać, sam nie wiem jak, ale to teraz to odlot w ciapki :)

    Na planszach Robbo, to 3D nie ma tego mylącego efektu, bo nic tam nie spada.
    A w wersję obecną czasem sobie pykam :)
    • 30:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime23 Sep 2018
     
    Tak, też mam ten "problem wyobrażeniowy" ze spadaniem :)
    Aczkolwiek póki co roboczo sobie wyobrażam, że to grawitacja planety przyciąga obiekty w innym kierunku. Tym bardziej, że na innych planetach przyciąga w inne strony (no na niewielu niestety, bo nie mam czasu zaprojektować nowych)
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    Kupa dobrej,nikomu niepotrzebnej roboty :)
    Nie krytykuję, tylko target oceniam na 5-10 osób :)
    No ale najważniejsze, że masz z tego frajdę, no i projekt wygląda profesjonalnie i atrakcyjnie, brawo
    • 32:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime24 Sep 2018
     

    gorgh:

    Kupa dobrej,nikomu niepotrzebnej roboty :)

    Czy tego nie można powiedzieć o wszystkich grach w obecnych czasach, gdy każdy ma wolną drogę do tworzenia ich, a graczom naszego pokolenia już czasu brak?
    • 33:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    Fajne! Zaklepuje recenzję na Retro Na Gazie!

    Daj cynk jak będzie gotowe!

    Pozdrawiam
    • 34: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    Enjo: pewnie tak
    • 35:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    RetroBorsuk - chętnie!
    Generalnie teraz też można, publiczna wersja jest w 2d, ale pod względem samej mechaniki na razie zmian nie będzie. Dojdą cutscenki i (jeszcze) łatwiejsze wprowadzenie w zasady gry.
    I oczywiście znaczna zmiana grafiki.

    gorgh - generalnie pewnie tak, aczkolwiek statystyka pobrań z googla jest odrobinkę lepsza :)

    Jeśli macie jakieś uwagi/propozycje, to piszcie :)
    • 36: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    mav: oczywiście chciałbym się mylić, gra wygląda naprawdę dobrze
    • 37:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    Ale było już w jakimś wątku o tym po co to wszystko - akurat nie w temacie gier tylko rozszerzeń. Mnie też frajdę sprawia kodowanie i efekt tegoż, szczególnie jeśli jest tak jak chciałem. Jeśli ktoś inny to docenia, jest to wartość dodana :) A jak się sprzeda, to wiadomo :)

    Jeśli jednak robię projekt komercyjny i widzę beznadziejność tego czegoś (ktoś tak chce i nie przetłumaczysz, że to syf), to pomimo iż jest z tego pieniądz, satysfakcja jest prawie żadna.
    Podejrzewam, że nie jestem wyjątkiem w tej kwestii.
    • 38: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    ostatecznie wierzę w to, że jakość sama się obroni, jeśli gra jest dobra, to może nie usłyszymy zbyt wiele uwag zwrotnych od graczy, ale ludzie zapewne będą w nią grali, ja sporadycznie dostaje informację, że moja gra się komuś spodobała
    • 39:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    mav - poczekam na wersję FULL WYPAS DELUXE MIODZIO - i wtedy się biorę za recenzję. Jak będzie gotowa - czekam na info. Na razie mam na głowie trochę rzewczy do napisania / obrobienia na stronę, więc luzik. A Twojej grze (oraz temu Adventures of Robbo) - mocno kibicuje.

    Pozdrawiam
    • 40:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    @gorgh: tak właśnie jest - znaczy też w to wierzę.
    Jest jednak tak, że jeśli robisz coś dobrze, to pochwali Cię 1:10. Jeśli źle, w sensie nie podoba się, to skomentuje (żeby nie użyć mocniejszych słów) 9:10 :)
    • 41: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    :)
    • 42:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Sep 2018 zmieniony
     
    Dzięki za słowa wsparcia :-)
    Bardzo zastanawiam się nad wersją pc, która mogła być "bardziej wypasiona". Ale nie chciałbym po prostu wrzucić plików do netu, tylko jednak korzystać z jakiejś platformy, np. steam. To jednak wiąże się z opłatami. Nie widzi mi się płacenia 400 zeta za możliwość rozsyłania gry za darmo.
    Myślicie, że np. znalazłyby się osoby, które wsparłyby projekt w stylu wspieram.to?
    Wersja pc znacznie ulatwilaby np. integrację z edytorem poziomów,której na mobilce jakoś nie widzę.

    Co do postępów - właśnie ogarnąłem świetny sposób na wstawienie ładnych napisów do cutscenek.

    Myślicie, że na silly venture byłoby miejsce na jakiś pokaz?
    • 43:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    wspieram.to - musisz spróbować i ocenić odzew.
    steam - może zbiórka na opłatę?
    pokaz - jak dla mnie ok.
    • 44:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    No właśnie "zbiórka" miałaby być na tę opłatę steamową :)
    • 45: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    co tam na steam, mav zrób jak Atari: zbiórka kasy a potem znikamy
    • 46: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime28 Sep 2018 zmieniony
     
    @mav Możemy połączyć siły. Masz tu zajawke zeby nie klikać. JEdyny warunek to kochać Robbo. We can rule the galaxy. Jak chcesz to napisz na priv, mamy całkiem nieźle zorganizowane repo i pipeline. Join us! Join us! Death by dawn!
    p.s rozwiazaniem twojego problemu z kamera jest kamera ortho. Pozdrawiam.
    • 47:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime30 Sep 2018
     
    Niestety obawiam się, że jestem za cienki w uszach, żeby brać udział w czymś zorganizowanym :) programista też raczej ze mnie żaden, ktokolwiek profesjonalny zajrzałby w ten mój "kod", to pewnie tylko byłby w stanie popatrzeć z politowaniem. Nie wiem, jak miałbym pomóc

    Poza tym nasze wizje są raczej dalekie od siebie, pomimo tego samego materiału wyjściowego. Jest w tym nawet pewien urok :)
    • 48:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Oct 2018
     
    Tymczasem wydaje mi się, że mogę zamknąć rozdział pod tytułem pierwsza cutscenka:


    :)
    • 49: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime1 Oct 2018
     
    W takim razie traktuj propozycje wspolpracy jako "Zajebista robota, tak trzymaj, kibicuje ci" :)
    • 50:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Oct 2018
     
    Dzięki. Nie ukrywam, że Twoja praca także przyczyniła się do popchnięcia mnie do dalszej rozbudowy swojej gry :)