atarionline.pl Planet Walker - Takie Robbo+ na Androida - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime1 Oct 2018
     
    @mav: no powiem Ci, jest dobrze ;) Kod kodem, tego nie widać, bo jest pod spodem :)
    • 2:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Oct 2018
     
    No z perspektywy gracza nie widać.
    Ale przy współpracy jak najbardziej :)

    Generalnie ciągle poprawiam kod, staram się uczyć optymalizacji i rozwiązywać niektóre problemy w "lepszy sposób".
    Zapewne elastyczny silnik i szybkie maszyny pomagają w osiągnięciu celu. Na Atari nie byłoby tak łatwo :)
    • 3: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime1 Oct 2018
     
    @mav dzieki :)
  1.  
    Intro całkiem OK. Bardzo fajna muzyczka w tle!
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime7 Oct 2018 zmieniony
     
    Mi też się podoba.
    to mod.Rock it up and play by Counterpoint of \/\/esTower '96
    Kawałek, który ma ogromny potencjał, któremu poza lekkimi ograniczeniami wynikającymi z formatu, nic nie brakuje.

    Co do 'intro' to raczej jest to forma cutscenki ingame i na następnych poziomach planuję jeszcze dać ich kilka. niekoniecznie startujących od początku poziomu - możliwe, że będą się uruchamiać dopiero po zebraniu klucza (albo chwilę przed nim). itp.

    Chodziło mi od dawna dodanie też rozlewającej się wody i do tej pory nie bardzo wiedziałem, jak to zrealizować, ale jakiś czas temu zeszło na mnie olśnienie :) i woda prawdopodobnie będzie.
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Oct 2018 zmieniony
     
    Taką ciekawostkę znalazłem. Dystrybutorem robbo w stanach było Epic Games, które ostatnio wydało Fortnite
    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime15 Jul 2019 zmieniony
     
    Postępy.
    Przerobiłem już całość na 3D.
    Co o tym sądzicie?
    • 8: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime15 Jul 2019
     
    Brawo! :D
    • 9: CommentAuthormakary
    • CommentTime18 Jul 2019
     
    Grałbym.
    • 10:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 Jul 2019
     
    Dziękuję.
    Słuchałbym Twojej muzyki w trakcie.
    • 11:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime18 Jul 2019
     
    nieźle nieźle!!!!
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jul 2019
     
    Świetnie to wygląda i przyłączam się do przdmówców - grałbym! Zauważyłem, że w jednym miejscu oczka nie idą za graczem (3:30), to celowe czy jeszcze nie dokończone?
    • 13:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime19 Jul 2019 zmieniony
     
    Tak, to jest celowe. Zapalam lampkę, która przyciąga wzrok oczu i garną się do niej, zamiast do gracza. Czas trwania jest symbolizowany u góry ekranu. Możliwe, że sam fakt zapalenia trudno wychwycić, zwłaszcza że słabiej słychać, bo gadam :) Teoretycznie widać światło święcące na ścianę a lampy są losowo obracane.

    Dziękuję za miłe słowa. Naprawdę zachęca do robienia dalej, a przyznam, że jestem odrobinkę zaskoczony pozytywnym odbiorem :)

    Chciałbym też wypuścić grę na steamie, muszę jeszcze raz poczytać o warunkach dołączenia. Kiedyś było chyba ~400zł
    • 14: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime22 Jul 2019
     
    Ja wlasnie pracuje nad ascii robbo. Pisanie od zera takiego typu projektu mija sie z celem. Dlatego uzywam javascriptowego robbo, kasuje wszystkie canvasy i sprity, i zastepuje znakami ascii. Niestety robocik nie przypomina robocika, wlasciwie to nic nie przypomina niczego. Dlatego dalsza idea jest taka
    aby zmniejszyc fonty na maxa i obiekty ze znaku ascii zastaoic jakim ascii artem. Gra na pewno bedzie mega niegrywalna, wiec pewnie szybko strace zapal i nic z tego nie bedzie. Ktos jeszcze uwaza ze to idiotyczny pomysl ?
    • 15:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime23 Jul 2019 zmieniony
     
    Jak kiedyś dawno dawno temu zaczynałem z C(++), to pisałem tez Robbo w konsoli :D To jeszcze za "czasów" Borlanda, aczkolwiek nie wiem, na ile on był dobrym wyborem.
    :)
    Także tego, zawsze próba pogłówkowania jest dobra :)
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime23 Jul 2019 zmieniony
     
    @astrofor @mav robicie grę dla ludzi z filmu poniżej? Ja tam widzę blondynę w czerwonym a nie robbo ;)

    • 17:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime23 Jul 2019
     
    hehehe, nie no, miałem bodajże niecałe 5 tyś pobrań :D
    Ale potem wyrzucili apkę ze sklepu, bo API jest za stare a ja nie aktualizowałem, bo już rozkopałem nową wersję na tyle, że nie mogłem jej wrzucić w połowie.
    Oczywiście mąry programista miałby kopię działającego projektu sprzed rozkopaniem i tylko zaaktualizowanie API - ja niby też mam, ale z lenistwa i braku chęci na takie rzeczy po prostu tego nie zrobiłem
    • 18: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime27 Jul 2019
     
    @mav: czy w planet walkerze jest opcja wlaczenia wylacznie grawitacji, co wiazaloby sie z czesciowa zmiana mechaniki z robbo na boulder dash? Czy robbo - planet walker i boulder dash to 2 rozne projekty ?
    • 19:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Jul 2019 zmieniony
     
    astrofor - tutaj jest to i to razem. Po prostu część przedmiotów jest poddana "przyciąganiu" a część nie. Spadają w sumie tylko 3 rzeczy o ile się nie mylę i są to kamienie, nakrętki i bomby-torpedy :) i są to wszystkie rzeczy, które są zgodne z Boulderdashem (bomby to są zgodne nawet z Emerald-mine/Diamond Cave itd).
    I twórca planet - ciągle marzy mi się, bym nie był to sam, ale żeby inni też mogli je tworzyć - mogą wybrać kierunek grawitacji dla planety. Myślałem także o dodaniu czegoś, co zmieniałoby kierunek już w trakcie gry.

    Dodatkowo zasilony magnes potrafi przyciągać wszystko (w przypadku spadających rzeczy właśnie dokładnie zmienia im kierunek)

    Jeśli jednak rozumiem dobrze Twoją propozycję, to chodziłoby o poddanie grawitacji wszystkich przedmiotów (typu skrzynki itp?) Technicznie to nie problem, ale znowu trzeba byłoby się zastanowić, na co taka wymuszona grawitacja miałąby działać. Czy tylko na skrzynki, kule do toczenia, czy też działka i żywe stworzonka. No i robocika, jak w Supaplexie, chociaż wszystkie te poziomy z tym ściąganiem Supaplexa wpędzały mnie w nerwicę :D
    • 20:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Aug 2019
     

    Ulepiam dalej :-)
    • 21: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Aug 2019
     
    wow, robi to wrażenie
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Aug 2019
     
    @mav
    czym on strzela ?
    fajnie gdyby poświata od pocisku lekko oświetlała otoczenie .
    • 23:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Aug 2019
     
    Strzela pociskami :-D
    Długie lasery rozświetlają otoczenie, zasadniczo te też miały, tylko jakoś tego nie zrobiłem. Ale się zrobi!
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Aug 2019
     
    ciekawe ujęcia ,fajny tutorial .
    • 25:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime5 Aug 2019
     
    Tak szczerze to wiesz, kiedyś gry rzucały gracza w wir wydarzeń i jakoś dało się ogarnąć co i jak ;-)
    Trochę to wszystko moim zdaniem niepotrzebne, ale przynajmniej staram się przy okazji chociaż zrobić dobre wrażenie
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Jan 2020
     
    Minęło prawie pół roku od ostatniego posta, czyżby projekt został zarzucony?
    • 27:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Jan 2020
     
    Absolutnie nie. Natomiast niestety zobowiązania wobec klientów są w tym momencie dla mnie bardziej priorytetowe. Na szczęście górka zleceń się kończy i będę miał w końcu czas na zabawę :)
    Cały czas też myślę nad wieloma rzeczami związanymi z rozbudowaniem gry.
    • 28: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Jan 2020 zmieniony
     
    @gorgh a jak tam Yoomp na ZX - nie pytam w sensie przytyku tylko z ciekawości czy odpuściłeś, czy interesowało Cię zrobienie tylko proof of concept? :]
    • 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Jan 2020
     
    Mav: zawsze mnie śmieszy jak ktoś zasłania się brakiem czasu. Chłopaki z Agendy mają poważne stanowiska, rodzinę, dzieci a mimo to byli w stanie złożyć w 3 miesiące demo Far Away :D
    • 30: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Jan 2020 zmieniony
     

    gorgh:

    zawsze mnie śmieszy jak ktoś zasłania się brakiem czasu

    A jakby ktoś miała dziecko na coś poważnie chore i jeździł z nim po szpitalach to też by Cię śmieszyło? Nie oczekuj, że każdy zasłaniający się brakiem czasu będzie podawał Ci szczegółowy powód jego braku - niech po prostu taka informacja Ci wystarczy.

    Po za tym niektórych ludzi hobby nie musi obligować to trzymania się terminów, tylko oddają mu się kiedy mają wenę.

    Masz według mnie wąską perspektywę i za bardzo skupiasz się na celu. Oczywiście to jest dobre w pracy ale nie każdy tak podchodzi do zabawy.
    • 31:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Jan 2020
     
    W sumie to mógłby być dla mnie komplement, że porównujesz mnie do ludzi ze sceny ;)
    • 32:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime10 Jan 2020
     
    Nie mogę pobrać, spadło?
    • 33:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Jan 2020
     
    Tak, zbanowali mnie (prawdopodobnie) za chęć otrzymywania wsparcia przez paypal a nie ichni sklep. Co prawda wsparła mnie jedna osoba, ale oni pewnie myśleli, że grube hajsy przechodzą obok nich :)
    • 34:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime10 Jan 2020
     
    1.52 to ostatnia wersja?
    • 35:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime11 Jan 2020
     
    "Oficjalnie" tak było, bo od momentu przenoszenia na grafikę 3d nie było już żadnej wersji do pobrania. Jeśli chcesz, to mogę Ci udostępnić plik .apk
    • 36: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Jan 2020
     
    z tego co wiem, to mav nie ma nawet dzieci, a już chorych dzieci tym bardziej
    • 37: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime11 Jan 2020 zmieniony
     
    @gorgh naprawdę nie załapałeś, że w ogólności pisałem (tyle, że na konkretnym przykładzie), że ktoś może mieć np. zdarzenie losowe o którym otwarcie nie chciałby informować?
    • 38: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Jan 2020
     
    no tak, ale mav pisał o masie klientów a nie o raku czy bezdomności, trochę śmieszny jesteś czepiając się w ten sposób
    • 39: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime11 Jan 2020 zmieniony
     
    Ja pomimo wielkich chęci i ambicji napisać jakieś szachy na A8 też zasłaniam się brakiem czasu. Bo do takiej roboty lubię usiąść na 2-3h pod rząd a mam teraz skomplikowaną sytuację a dzieci nie mam :P

    Śmieszne to jest czepianie się kogoś, że uważa, że nie ma czasu. Tak @mav uważa, to jego sprawa.
    • 40:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime11 Jan 2020
     
    Mam 9 letniego syna ;)
    • 41:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime11 Jan 2020
     
    mav, jest na internecie, dzięki
    • 42:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime11 Jan 2020
     
    Poważnie? Gdzie? :D
    • 43:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime11 Jan 2020
     
    W internecie jest wszystko
    ->link<-
    • 44:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 May 2020
     
    Tymczasem korzystając z przerwy covidowej mam sporo więcej czasu na zabawę i tak własnie powstaje nowa wersja:

    To szybki skrót zapowiadający zmiany. Nasz mały dzielny bohater dostał imię (żona jednak jest niezawodna).

    Założyłem też nowe konto na YT, będzie skupione TYLKO I WYŁĄCZNIE na tej grze (ewentualnie procesie powstawania zza kulis, jeśli kogoś będzie to interesowało), miało pewnie 4 wyświetlenia hehe i będę tam starał się sukcesywnie wrzucać nowe rzeczy i rozbiję całość na mniejsze fragmenty. Zapraszam do dyskusji - cały czas pamiętam sugestie Borsuka, którego pozdrawiam.
    Podziękowania też dla Gorgha, który czasem wspomoże testem i swoimi uwagami, jak np. większe podświetlenie elementów do zbierania. Gdyby jeszcze ktoś chciał potestować, proszę o info. Porobić nowe poziomy też, choć nie mam jeszcze gotowego user-friendly edytora.

    Po ostatnich tweakach chodzi na moim noname phonie nawet z cieniami :)
    Ah i oczywiście najważniejsze: niestety nie chodzi na Atari, ale staram się mu oddać hołd tak, jak potrafię.
    • 45:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime26 May 2020
     
    Podczas wprowadzania takiego małego "bajeru" postanowiłem nagrać filmik jak to jest zrobione. Może komuś się przyda? Może da się lepiej zrobić? Początek zawiera realny, obecny wygląd z gry. Prace trwają dalej.
    • 46:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime26 May 2020
     
    Fajowo :)
    • 47: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 May 2020
     
    testowałem grę i bardzo fajnie się zapowiada, kawał porządnej roboty
    • 48:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Dzięki Gorgh :)

    Mam totalną rozkminę, może ktoś mi coś mądrego poradzi. Poprzez zmianę perspektywy (w sensie mniejsza umowność grafiki) trochę bez sensu staną się kamienie i "zębatki", które obecnie są nakrętkami, ale tak czy inaczej trochę to się kupy nie trzyma.
    Wybuchające bomby pod wpływem grawitacji już wcześniej zastąpiłem takimi ala torpedami i to będzie spoko. Kamienie zamierzam zastąpić wiertłami - będą one wskazywać kierunek ruchu. Czyli w praktyce działają jak kamienie, ale graficznie są wiertłami ;) Ot, taki pomysł. W ten sposób wiertło będzie wskazywać kierunek ich lotu - mam od dawna zaimplementowane odwracanie grawitacji, dzięki czemu mogą one lecieć na boki czy do góry. Naturalnie przy kamieniach było nieco trudniej sobie to zwizualizować - to akurat fajnie, bo to dodatkowa trudność, ale z drugiej strony odwrócenie wierteł ma też dobre uzasadnienie.

    Natomiast kompletnie nie wiem, jakim elementem zastąpić "diamenty", tak, żeby to miało sens. Myślałem już np. o tym, żeby odwrócić modele i to nakrętki miałyby po prostu leżeć, a śrubki lecieć w odpowiednim kierunku, ale to mnie nie przekonuje. Rozważałem łożyska czy coś, ale kurczę no nie bierze mnie to. Musi to być coś, co EnJoy musi zbierać, więc tematycznie musi pasować do "części zamiennych" a jednocześnie coś, co powinno samoistnie lecieć w którymś z kierunków. I w miarę dobrze wyglądało z góry :D

    Czasem jest potrzebne spojrzenie z zewnątrz.
    • 49:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    6502 :)
    • 50:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    sun - hmmm... trop nie jest zły :) muszę nad tym pomyśleć

    btw. przydałoby się, gdyby jeszcze kilka osób zechciało potestować..