atarionline.pl HSC - pytanie do XXl-a - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej. Pierwszy raz próbuję się w to bawić...zeskanowałem kod wyświetlony w "Laurze", wywaliło ciąg cyfr...co dalej? jak to przesłać ?? Założyłem konto na xxl.atari.pl (login "diabel")...wytłumacz krok po kroku proszę co i jak...Sory za lamerskie pytanie ale robie to pierwszy raz.
    pozdr.
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    skanujesz kod datamatrix smartfonem ktory podpowie Ci czy otworzyc link, podajesz haslo to kore wpisales podczas tworzenia konta gracza i tyle...
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Zanim XXL odpowie...

    Po zeskanowaniu kodu powinien w telefonie pojawić się link do strony HSC w stylu "http: //atari.pl/hsc/?x=10012345678". Link pokieruje cię na stronę, gdzie trzeba podać login i hasło. I tyle. Twój wynik będzie umieszczony w HSC.

    EDIT:
    No i XXL jednak był szybszy :)
  2.  
    Ok, wszystko gra i buczy, zainstalowałem NeoReadera i teraz wyświetla link prawidłowo (miałem jakiś stary program w tel. do skanowania i błednie wyświetlał link stąd moje pytanie). Dzięki:)
    Szkoda tylko, że nick użytkownika mam "diabel" a nie "diabel?" w HSC ale trudno;).

    Temat do zamnknięcia czy coś w tym stylu;) Idę grać w Laurę:)
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    jesli to wazne, to ksywe moge Ci zmienic i dopisac znak "?".

    byl z tym jakis problem podczas zakladania konta?
    • 6: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    XXL-nie przyjmował znaku zapytania przy rejestracji. A nie będzie wtedy zdublowany nick na liście HSC? Jak Ci to nie sprawi kłopotu to zmień ale ciśnienia nie ma:)
    pozdr.

    ps. Świetny ten HSC:)
    ps2. Wiem, ze nie wszystkie gry to obsługują ale czy te co obslugują to kod generuje się także poprzez "Option"?
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    login masz nadal taki jak byl ale nazwa wyswietlana zostala zmieniona tak jak chciales. podczas zaskladania gracza jest pole nazwa wyswietlana tam nie powinno byc ograniczen :/ bede to musial zbadac.

    jak generowany jest kod datamatrix w grach decyduja sami autorzy gier :-)
    • 8: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Dzięki:-)

    ps. Nazwę wyświetlaną właśnie miałem ustawioną na tą z pytajnikiem a mimo to wyświetlał bez:/
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    @diabeł?
    Gratuluję wyniku!

    ----AKTUALNA LIST NAJLEPSZYCH GRACZY----


    ->link<-
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    Ależ mnie palce swędzą... :)
  3.  
    Poziom nr 9 (zarośla mnie wykończyły;))...przerwa na chwilke...Ale się nakląłem jak mi bomby w ostanim brakło aby odblokować przejście:P Świetna gra Larek:)
    • 12:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    No i znowu tabela wygląda poprawnie ;)
  4.  
    @shanti77
    Jak się gra na trainerach... :P ;-)
    • 14:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     
    Nie wiem, ty mi powiedz. Wynik byłby lepszy, przeszkodził mi obiad i zablokowałem skrzynke.
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    @diabeł?
    W HSC mamy zaufanie do innych, inaczej cały ten system można do kosza wyrzucić. Wynik uzyskany przez Shanti77 jest bardzo dobry, ale można mieć lepszy.

    @Shanti77,
    Gratuluję!
    • 16:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Teraz utknąłem na 20 levelu, jak się zna sposób na bezpieczne przejście levelu to nie jest tak trudno.
  5.  
    @Larek@Shanti77
    Nie zauważyliście emotikonki na końcu? Przecież żartowałem :-)

    @Shanti
    Ja dotarłem do 16 teraz...
    • 18:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Etap 20 nie jest trudny. Trzeba jednak się trochę napracować :)
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016
     

    diabeł?:

    @Larek@Shanti77
    Nie zauważyliście emotikonki na końcu? Przecież żartowałem :-)

    Nawet dwie :)
  6.  
    Dobra...level 18...poległem więc czas na przerwę :-)
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    5836? Łał! Szacunek!
    • 22: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     
    I tak pewnie shanti przebije ( nie zbierałem wszystkiego..bez ryzyka ) jak machnie od początku do 20 levelu:)...Miałeś rację, jak się zna już budowę etapu to człowiek się puka w głowę "No przecież to kuźwa było proste" :D
    Ale na 14 levelu to myślałem, że się nie doczekam aż ten ogień dojdzie do stworka/muru :D No i to wypadanie poza planszę...wrrr..;)
    Nie pamiętam kiedy ostatnio tak katowałem grę na Atari....
    • 23: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Za to mnie doprowadza do szału level 15.
    No nic - na pewno to coś prostego, tylko jak zwykle trzeba wpaść :)
    • 24:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Mono, masz rację, to jest bardzo proste!
    • 25: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     
    Mnie 18 doprowadza wlasnie do szału....A 15 łatwy jest:)

    edit. Doprowadzał:)
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Nov 2016
     

    diabeł?:

    I tak pewnie shanti przebije ( nie zbierałem wszystkiego..bez ryzyka )


    Niby tak, z drugiej strony jeśli nie zbierasz wszystkiego, to ukończysz etap w krótszym czasie, więc musisz zadecydować :)
    • 27:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    To że szybciej ukończysz nie powoduje niestety, że dostaniesz więcej punktów. Najgorszy jest level z zaroślami, bo dużo tam zależy od przypadku, później jest łatwiej, ale np. dużo czasu traci sie w levelu z pożarem. Ekran powinien być szybciej scrolowany bo Laura go wyprzedza.
    Gram na emu na psp i raz w drugim levelu mialem dziwnego buga bo jak szłem tunelem to z drugiego pomieszczenia wszedł ten czarny ludek który chodzi za nami i nas blokuje(ten który nie zabiera energii) i się trochę zdziwiłem :)
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Nie zależy od przypadku. Powiem Ci, że te zarośla też mnie wyprowadziły z równowagi i długo nie mogłem odkryć metody ale zawsze działa. Otóż reakcje zarośli absolutnie nie są przypadkowe :) Wszystko zależy od tego z której strony do nich podchodzisz i w którą stronę się poruszasz - czasem się rozrośnie czasem nie, ale zawsze zachowa się w ten sam sposób :)

    Czarny ludek, na drugim levelu? Ciekawostka...
    • 29:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016
     

    shanti77:

    Najgorszy jest level z zaroślami, bo dużo tam zależy od przypadku

    Przypadku? Zarośla rozrastają się w przewidywalny sposób.

    Ekran powinien być szybciej scrolowany bo Laura go wyprzedza.

    Piękna sprawa, prawda :)

    Gram na emu na psp i raz w drugim levelu mialem dziwnego buga bo jak szłem tunelem to z drugiego pomieszczenia wszedł ten czarny ludek który chodzi za nami i nas blokuje(ten który nie zabiera energii) i się trochę zdziwiłem :)

    Byłoby mi miło, gdyby z góry nie zakładać, że Laura ma jakiegoś buga...
  7.  
    Nie wiem dokładnie jak działają zarośla, ale widać, że jak się koło nich nie łazi, to się nie rozrastają.

    Na szczęście na mapie jest kilka bomb - żadne zarośla nie mają szans :)

    Najbardziej zdrzaźnił mnie level 10, bo maskę udało mi się "stworzyć" całkiem przypadkowo nie wiem za którym razem... Ale za to ile kluczy wcześniej wygenerowałem :)
    • 31: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     
    @mgr_inz_rafal
    To jest nas dwóch:D

    @Larek
    Shanti77 dobrze mówi..mi się właśnie na levelu bodajże 10 pojawił "czarny ludek" po którymś restarcie(konretnie po przejściu dołem w prawo na górę)...Też gram na emulatorzae jeśli to ma znaczenie.
    • 32:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Nie, źle mówi, bo to wcale nie jest żaden bug! To, że doświadczacie czegoś nietypowego, to wcale nie znaczy zaraz, że jest wynikiem błędu. Więcej zaufania Panowie!

    Wyjaśnię tylko, ze duchy przenikają ze świata zmarłych w różny sposób. Nie, nie napiszę jak, gdzie i dlaczego :P
    • 33: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     
    Dobra, niech Ci będzie:) Ale przypłaciłem przez tą mendę restart poziomu:P
    • 34:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Po konsultacjach z autorem potwierdzam i osobiście przetestowałem - nie ma buga :) Nie powiem jednak jak tę "bonusową" mendę uzyskać, ciekawe czy ktoś wpadnie na to :) Powiem tylko Panowie, że albo macie duże "szczęście" albo nieziemską cierpliwość :)
    • 36:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Ze mnie dziadek już jest dumny :)
    • 37:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Super! Dziękuję, że zechciałeś spędzić tyle czasu z Laurą. Nie ma większej przyjemności dla autorów gry, jak Gracze, którzy grają w stworzoną przez nich grę. Jeszcze raz dziękuję!
    • 38: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     
    Taaa...cierpliwość...do restartów;)
    Teraz właśnie mi jej brakuje bo zgłupiałem na levelu 22:(
    Gratulacje Shanti77!!!!!
    • 39:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Nov 2016
     
    Etap 22: CO ZA DUŻO TO NIEZDROWO!
    • 40: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     
    Czytałem podpowiedź...Jak to rozkmninie to ukatrupie autora tego poziomu ;-P
    • 41: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     
    Już sobie przypomniałem, łatwizna :) Podpowiedź rozszyfrowałem przy drugiej próbie - mała sugestia: już etap z podobną zagadką był ;)
    • 42: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime27 Nov 2016 zmieniony
     
    edit....wieczor dzieki za sugestie:) Chyba cały dzień z Laurą mi szare komórki zmęczył;)
    • 43:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime28 Nov 2016 zmieniony
     
    Gdzieś czytałem ostatnio, że HSC można oszukać przez trainery i liczymy tylko na zaufanie uczestników.
    Natomiast można ten problem to rozwiązać w sposób całkiem obiektywny, np. nie wyświetlać wszystkich wyników, które są powyżej, dajmy na to, dwóch/trzech odchyleń standardowych powyżej mediany wyników. Tu masz troche kodu w C++:
    ->link<-
    • 44: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    Wyników w grach nie da się tak unormować. Jest całkowicie naturalne, że najlepszy i najsłabszy będą odbiegać od reszty znacząco.
    • 45:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    Zależy gdzie jest Twoja granica. 10 odchyleń standardowych? :) Na trainerze da się.
    • 46: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    gdybym chcial oszukiwac w HSC nie potrzebny y byl nawet trainer...

    natomiast tego typu zabezpiecznie bardzo latwo obejsc - to moze sluzyc do statystyk ale nie do zabezpieczen.
    • 47:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    Najbezpiczniejszy byłby serwer z emulatorem atari i granie poprzez sieć.
    • 48: CommentAuthordiabeÅ‚?
    • CommentTime28 Nov 2016 zmieniony
     
    Moim skromnym zdaniem "feature" w grach polegający na generowaniu kodu QR jak w Laurze, DC, Mahna-Malysz jest wystarczający...szkoda, że tak mało gier ma tą opcję....ale to tylko moje skromne zdanie.
    • 49:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Nov 2016
     
    Z tym generowaniem, a w zasadzie z wyświetlaniem kodu Data Matrix w grze jest jeszcze ten problem, że ciężko jest odczytać kod z monitora CRT, gdzie aparat niestety łapie czarny pas przebiegający przez ekran. Z LCD tego kłopotu nie ma.
  8.  
    Przepraszam a tu same dzieci sa ? Nabije sobie miliard punktow w Laurze to mi ego "male" urosnie ?

    Kazde zabezpieczenie mozna obejsc , oszukac, przelamac - ja serdecznie gratuluje wszytkim ktorzy maja wiecej punktow odemnie :-) sa proprstu lepsi :-) pozdrawiam